Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-Feri
-Feri 2020. 04. 26. 21:53
Előzmény: #79618  Máté92
#79620
ATH=All-time high, azaz minden eddiginél magasabb. Akkor mondják, ha addig nem látott magasságokba - új csúcsra - ér egy árfolyam. Amiről te írsz, az a lokális csúcs. Egy lokális csúcs általában alacsonyabb egy (korábbi) ATH-nál, de ott ahol jelenleg botorkál az árfolyam, éppenséggel a legmagasabb.
traderszaki 2020. 04. 26. 21:39
Előzmény: #79618  Máté92
#79619
Baszki, evekig egy uj csucs ATHt jelentett! Miert ertenek mast alatta?😂 
Beidomitott a piac...
Máté92 2020. 04. 26. 21:35
Előzmény: #79610  traderszaki
#79618
"ez kilökheti az indexet új csúcsra."
Ezt értitek ATH-nak? :D
Az előző csúcs meghaladását kell érteni alatta! Ami jelenleg 34 470. Szerény várakozás.
Az újabb alj sem 0 jelent, hanem csak azt amit a szavak jelentenek, alacsonyabb az előzőnél.
Az egész aljakról meg csúcsokról szól!
Igen korábban én is ezt írtam 33 és 34 fölött kiderül mennyi eladó lesz hogy tudunk e új csúcsra menni.
traderszaki 2020. 04. 26. 21:22
Előzmény: #79616  -Feri
#79617
Nem neked szantam. Erdekes, pedig Mate92 bejegyzesere reagaltam...
-Feri
-Feri 2020. 04. 26. 21:16
Előzmény: #79615  Hathor
#79616
Én annyira nem hiszek ezekben a konteókban sem egyébként. Egyszerűen arról van szó, hogy túlszaporodtuk a bolygót és sűrű gócpontokban élünk. Idő kérdése, hogy jöjjön valami szar és végig söpörjön rajtunk, volt már évekkel ezelőtt is hasonló (SARS), de azt megfogták időben. Elbújni sem lehet, mert a világgazdaság már teljesen körbeérte saját magát. Amúgy ugyanez történt a hazai vaddisznóállománnyal is tavaly. A vadásztársaságok túlszaporították, túletették az állományt, jött is menetrendszerűen a sertéspestis, ami visszaállította a világ rendjét. Az állomány nagy részét kiirtotta, de így állt vissza a vaddisznók száma a normális, hazai viszonyok által indokolt szintre.
Hathor
Hathor 2020. 04. 26. 20:21
Előzmény: #79614  -Feri
#79615
Szerintem serulekeny lesz a vilag ezutan. Latjak egy virusra leall a vilag, barmikor kidobnak egy masikat, ha penzt akarnak keresni
-Feri
-Feri 2020. 04. 26. 20:12
#79614
A V-alakú recessziót azt felejtse el mindenki, nem is értem, miért tartják még mindig opciónak egyesek. Nem csak arról van szó, hogy a becsődölő vállalatok már nem fognak a hamvaikból feltámadni később sem, hanem az emberek (fogyasztók) magatartása is alapvetően megváltozik. Óvatosabbak leszünk, nem fogunk nélkülözhető dolgokra költeni és a szolgáltatásokhoz is másképp viszonyulunk, alapvetően legalább is a védőoltás megjelenéséig. Amíg nincs megnyugtató megoldás a vírus ellen, addig biztos hogy nem ülök be moziba vagy megyek el egy állatkertbe. Gyanakvóak maradunk és ha vége is lesz egyszer a vírushelyzetnek, nem fog senki 'vége' táblát felmutatni, hanem csendben, észrevétlenül fogunk kijönni belőle. Igazából a V-alak azt is magába foglalja, hogy gyorsan visszamászunk és ott folytatjuk ahol abbahagytuk, valójában viszont egy megváltozott világba fogunk visszajutni, szerintem sok minden más lesz, mint azelőtt volt.
Hathor
Hathor 2020. 04. 26. 19:54
Előzmény: #79612  -Feri
#79613
Termeszetesen melle nyomott
-Feri
-Feri 2020. 04. 26. 19:53
Előzmény: #79610  traderszaki
#79612
Ezt biztos, hogy nekem akartad írni?
Hathor
Hathor 2020. 04. 26. 19:50
#79611
ATHzni szerintem is felesleges.
Elsonek menjen 34200fole
traderszaki 2020. 04. 26. 19:28
Előzmény: #79606  -Feri
#79610
Huuuh, nekem egy picit zavaros. Mintha nem tudnad mit varj. AtHrol miert irsz? Az innen alhangon is 40%! Oda az OTP nem fogja feltolna az indexet max, ha kimegy 15ezerig, amit jelen pilllanatban nem latni miert tenne! Foleg a moratorium miatt, de ne felejtsuk el a gazdasagi visszaesest se, ami meg nagyobb nyomot fog hagyni az eredmenyen! Emlitetted a kint indexeket. Vsz jelentoset korrekcioztal. Az alacsony forgalom es volatilitas miatt most ugy tunik nem akarnak lefordulni. Jeleznem, h az elottunk allo het akar sors fordito is lehet a piacok tekinteteteben. Nincs ennek meg vege, egyszeruen most ugy gondolja mindneki hogy V alaku lesz ez a recesszio es gyors. Sajat meglatasom szerint pedig pont az, h ez teves meglatas. Az elvesztett munkahelyek kis hanyada jo ideig nem fog ujra kepzodni, egy esetleges ujabb hullam a fertozes szempontjabaol a korai nyitas miatt vsz szerint ekerulhetetlen. Politikai szempontokat vesznek figyelembe, ez meg sulyosabb helyzetbe hozhatja a gazdasagi agazatok szereploit akik mar igy is bail out-ert konyorognek! Osszefoglalva: jonni fog az ujabb eso kor a piacokon, legkesobb a Q2es eredmeny szezon kornyeken, de az puszitobb lesz mint a korabbi volt.
Suyen85
Suyen85 2020. 04. 26. 15:59
#79609

Egy kis áttekintő. Érdemes a heti gyertyákat is megvizsgálni hozzá.
Bux https://www.tradingview.com/x/ZC41sNkN 
OTP https://www.tradingview.com/x/5AOS3qc8 
Mol https://www.tradingview.com/x/3A11VmXY 
Richter https://www.tradingview.com/x/Eg1FzmUz
Máté92 2020. 04. 26. 15:49
Előzmény: #79607  Máté92
#79608
Most nézem ez a nyomoronc OTP 50% esett! :) Egyik legjobb cégünk.
Máté92 2020. 04. 26. 15:38
Előzmény: #79604  smith83
#79607
Sziasztok,
nem szoktam figyelni a blukat, véleményem szerint felesleges megosztani a figyelmemet, elég nehéz így is döntést hozni. Minél több dologra figyelek ezzel csak halmozom a káoszt és egyre nehezebb véleményt alkotnom. Minden indikátor ugyanabból az adatokból számol O H L C  az ár jól áll, akkor az indikátor is jól áll. Néha az OTP ránézek, de csak a szerelem miatt, nem befolyásol a döntéshozatalban. Ránéztem a 4 nagyra, mindenki korizik szépen kivéve az OTP nyilván húsbavágó a moratórium. Ez tartotta sávban az indexet, ha hetesen nézem akkor ott vannak a bajszok, már a harmadikat rajzolja ami mutatja új aljra nem tudott esni eddig,(2017 aljban jár) kifulladni látszik a lefele menet. Szerintem hamarosan korizik egy szép bluhoz méltót,  ez kilökheti az indexet új csúcsra. Ami rá is férne az indexre, mindenki visszavette az esés felét többnyire, mi beragadtunk az esés harmadában. Remélem a kintiek nem akkora fordulnak le újra mire az OTP korizna, de legfeljebb elszakadunk a bolytól, eddig is elszakadtunk. Igen haviban még elmarad a forgalom, de van pár pozitívum. Nem mentünk új aljra, meg sem közelítettük az előzőhavi aljat. Még van párnap a hónapból, még adódni fog  a forgalomhoz (index). Lehet meg is haladja az előző havit, és még egy pozitívum megvehetjük az előző zárót és úgy zárjuk a hónapot, hogy lett egy fehér gyertyánk havin magasabb minimummal. Amúgy most látom az egyik long stratégiám szerint hetesen az OTP venni kellene ha kereskedném. És most már megnézem naposon is, szintén pár napja nyitni kellett. Kiskockázatu long pozikat adott, (ezt úgy értem nem kerül túlsokba ha nem jönne, ezért jó lehetőség) 
-Feri
-Feri 2020. 04. 25. 19:04
#79606
Én amikor a BUX további sorsát fontolgatom, először is szem előtt tartom a tényt, hogy egy ez egy 3 papíros index. Egy bank, egy olajos és egy gyógyszer cég viszi a súly majdnem kilencven százalékát. A telekommal és a tolvajrészvényekkel gyak. nem is kell foglalkozzak. A gyógyszeresek és a kozmetikai cégek viszonylag jól szerepeltek idáig is, tehát bármilyen további  emelkedéshez a bankszektornak és az olajos cégeknek kellene rakétázniuk. A MOL nem tudom, hogy a negatív olajárak világában mi olyat tudna villantani, amitől leesne mindenki álla. Nyilván nem vagyok egy reprezentatív példa, de én február elején tankoltam utoljára és még a harmada tank benzinem meg van. Ahhoz egy lényeges keresletfelfutás kellene szerintem, hogy ez újra a mennybe menjen. Az OTP esetében pedig azt latolgatom, hogy ha elkezd csődhullám végigsöpörni a vállalati szektoron, akkor vajon mire föl fog emelkedni. Márpedig a bedőlésekre most jobban fogadok, mint az új alapításokra és valószínűleg az emberek sem most fogják az új kocsijaikat meghitelezni. Tehát ha a bankok és az olajszektor emelkedni fog, akkor mi is fogunk, máskülönben marad a földszint. Nekünk nincsenek nagy techcégeink mint az USÁnak, nincs ami felfelé kozmetikázza az indexünket.
Hathor
Hathor 2020. 04. 25. 18:39
Előzmény: #79603  Máté92
#79605
Kerdes:igen.
Kep: igen
smith83
smith83 2020. 04. 25. 18:23
Előzmény: #79603  Máté92
#79604

Emelkedés/korrekció margójára:
A februári lefordulást követően esett 1 hónapig, eredmény -37%.
Azóta emelkedés (korrekció) szintén 1 hónapig tartott, eredmény +18%, jelenleg +13%, de ez a februári csúcs óta még mindig -25%, illetve -29%. Összességében szerintem túl sokáig tart, de nem pattant vissza erővel, az átlagos forgalom pedig alatta marad a zuhanó hónapénak, pedig minden lényegesen olcsóbb lett azóta.
Ha hetesen nézem, az MACD mintha fordulni szeretne, de naposon az is inkább erőtlennek, fáradónak tűnik.
Máté92 2020. 04. 25. 17:23
#79603
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200425v01s6nepm.png
legyen longos érvelés is
remélem sikerült linkelni
smith83
smith83 2020. 04. 25. 16:39
Előzmény: #79596  spqr69
#79602

:)
Mind a két irányba figyelek,
- ezért volt már shortom 44400-ról (be is írtam egy hosszú monológot, sok egyéni hibát felsorolva a pozi kezelése kapcsán, de végül így sem keveset kerestem rajta),
- ezért van most is shortom 32726-os átlaggal több, mint egy hete (időközben kicsit bővítettem, így jött lejjebb a bekkerem),
- ezért nem akarok majd kimaradni a lehetséges 36e-ig tartó felkorrekcióból,
de mivel most alapvetően esés az irány, így első sorban én is shortot keresek jelenleg. A 10e alatti vételek - ha lesz egyáltalán rá alkalom - egy távoli jövő lehetőségei. Én is elképzelhetőnek tartom, hogy ha addig lemegyünk, akkor bizony U, vagy inkább L alakú recesszió jön, pangással, kiábrándulással. Ha elnyújtott lesz, azért nem bánom, mert lesz idő vásárolni, szelektálni a talpon maradókból, nem kell kapkodni, kereskedéssel viszont valószínűleg nem lehet majd akkora profitot elérni, kisebb lesz a mozgás, viszont könnyebb lesz védeni a tőkét is. Ha egyébként ez be is következne, az szinte a gazdaság összeomlását vetítené előre, magas munkanélküliséget, hosszú távra visszaeső fogyasztást, elszegényedést, esetleg durva államosítást, stb, vagy legalábbis a tőzsde ezt árazná, ezért gondolkodok a tőzsdén kívüli életben is ennek a lehetőségnek a mérlegelésével már most.
-Feri
-Feri 2020. 04. 25. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#79601
Igazad van, nem figyeltem hogy át lehet módosítani. Érdekes, hogy a többi részvényt eleve a jó időzónába teszi. Bár annak sem értem az informatikai hátterét, hogy ha a BÉT szolgáltatja az adatokat (mert gondolom, tőlük szerzik, honnét máshonnét) akkor miért nem tudja egyöntetűen jól lekezelni a magyar instrumentumokat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók