Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Keffer 2020. 01. 31. 12:30
Előzmény: #73356  Zsimo
#73360
Nekem volt pár éve olyan, hogy 3-4 év alatt feltornáztam 70-ről 95-98-ra a tőzsdei pénzt, is mikor már karnyújtásnyira volt a bűvös 100, akkor bejött egy -26-os tétel, minek hatására kissé átértékeltem a sok hozzá nem értő hülye okoskodását a stopok használatáról... :D:D:D
Okos ember a más kárán, a hülye a sajátján sem, én legalább a sajátomon elgondolkodom...
meszics
meszics 2020. 01. 31. 12:26
Előzmény: #73351  fm_
#73359
Igen úgy nehéz ha csak játékból csinálod, akkor csak bosszant. De ha komolyan csinálod, akkor a veszteség már nem csak bosszant, hanem ki is vizsgálod mi vezetett odáig. Mit rontottál el. Informatikus vagy, képzeld el Te egy rossz algoritmussal dolgozol, ha rosszul működik, akkor nem szidod, hanem átírod. Itt is ugyan azt kell csinálnod. Ha rosszul kereskedsz utána olvasok, kielemzed. A legfontosabb a kockázatkezelés, szerintem arra helyezd a hangsúlyt.  Kis pénz kockázatkezelési tesztek, hol érzed a nyomást. És ha buksz, akkor hova kellett volna rakni a veszteség elvágást. Ha már megy kis pénzzel növelheted, de csak óvatosan. Igy az izgalom is meg van, és bosszúság, meg át nem aludt éjszakák sem lesznek. Pl. én annyira nyomás alatt vagyok ha póziban vagyok, hogy minden idegszálammal azt figyelem mi történik. Na és mi történik ilyenkor éjszaka, nem tudok aludni. Ezért tudom ezt magamról, nem veszek fel, vagy csak ritkán, de akkor is az átlagos pozi méret 1/5-ét max. olyan pozit amit átviszek másnapra.  Tényleg figyeld a saját reakcióidat. Mert kicsi nyomás alatt jobban döntesz, nagy nyomás alatt nagyon rosszul.  
fm_ 2020. 01. 31. 12:21
Előzmény: #73354  Keffer
#73358
Teljesen érhető volt így is. :) Ülök a kezemen, de már nézem a chartokat. Nem jó jel. :)
fm_ 2020. 01. 31. 12:20
Előzmény: #73356  Zsimo
#73357
Az szép, én ekkora tőkével nem rendelkezem, bőven a szintem felett van. Nekem majd 20 év kellett a -3 misihez. :) Mondjuk volt benne 10 év szünet is.
Zsimo
Zsimo 2020. 01. 31. 12:18
Előzmény: #73340  fm_
#73356
Nekem csak tavaly 100 millióból sikerült - 5 milla 
simpy 2020. 01. 31. 12:17
Előzmény: #73353  Keffer
#73355
Tegnap és ma reggel még értettem az otp mozgását de azóta nem... 
Keffer 2020. 01. 31. 12:17
Előzmény: #73353  Keffer
#73354
ugráláskor=ugrálástól
hosszó távon=husszú távon
:)
Keffer 2020. 01. 31. 12:16
Előzmény: #73351  fm_
#73353
Ha így áll, akkor pláne tartózkodj a ki-be ugráláskor. Ha a stop és a fegyelem nem a legjobb barátod, akkor a tőkeáttételt is redukáld le. Egyébként szerintem most hosszó távon (tőkeáttétel nélkül, és megfelelő beszállási ponttal) a huf gyengülés, a gold, silver erősödés, meg a nyugati tőzsdék gyengülése, a magyar sziklaszilárd gazdasági csodát megtestesítő bux komoly beszakadása a trend. Hangsúlyozom, szerintem, és hosszabb távra, ami nálam 2-3 évtől akár 10 évig is tarthat...
meszics
meszics 2020. 01. 31. 12:10
Előzmény: #73346  Invest8
#73352
Reggel még longban, majd mol bukó, most short nyerő, le is zártam mind. Nem volt sok. 490-500-ról indulva 370-360-380 záróval.
fm_ 2020. 01. 31. 12:08
Előzmény: #73348  Invest8
#73351

Sok meggondolatlan döntésből. :) De igazából az az össz teljesítményem, kb. 2003 óta tőzsdézem, kisebb nagyobb megszakításokkal. Emlékszem az egyik legnagyobb bukóm 18000-es BUX környékén volt, az se ma volt. De pl. tavaly másfél milcsi mínusz jött össze egy 50k körüli BUX longgal. Szépen kiráztak belőle.
Persze voltak jó trade-ek, de alapvetően nem tudok uralkodni magamon, ez a legnagyobb baj.
Nekem alapvetően nem is pénzkereset, lehet, hogy ez a gond és nem tudok szigorú szabályok mentén kereskedni. Vagy a tök tudja, simán csak lehet, hogy nem nekem való. Tökéletes kontraindikátor vagyok, ha longolni kell shortolok és fordítva. :)
Keffer 2020. 01. 31. 12:07
Előzmény: #73347  fm_
#73350
Az ötlet jó, akkor annyi a tanácsom, hogy egyrészt nagyon kicsi tőkeáttétellel dolkgozz, és rettentően figyelj a stopra, másrészt meg vár meg azt a pontot, amikor már nagyon nagy valószínűleg trendváltás volt, és akkor szállj be. Nem a csúcsrol indulsz, de sokkal kissebb  akockázat, hogy rosz irányba mész.
Egyébként itt szinte mindenkinek az a véleménye, hogy a bux bullban van, és még ath-ra megy, csak most egy ABC korrekciót tolt, de szerintem ez nem egy abc korrekció, hanem már az első 5 hullámos eséeben vagyunk, és nem lesz ath évekig. Ha shortolni akarsz, akkor csak azt kell megkeresned, hogy a 2 lehetőség közül mikor negálódik az egyik, azaz mennyire kell felmenni, hogy ne nekem legyen igazam, és még jöhet az ath, vagy mekkora esésnél sztorno a korrekció lehetősége. Ha ez meg van, akkor az egyik pont felett long, a másik alatt meg short...
meszics
meszics 2020. 01. 31. 12:07
Előzmény: #73345  fm_
#73349
Keffer jól írta, ha most belépsz megkaphatod a Medve piac minden őrületet. A Medve piac szinte mindenkit ledarál, nagyon kemény. Hatidőzni medve piacon nagyon kemény. Mindenkinek. Én még nem voltam benne, illetve mikor volt akkor 2008-2009 ben akkor még újonc rangban voltam, naná hogy mindig a rossz oldalon álltam, kb. 2014-ig a sötét oldal szippantott be. Csak az uccsó 5 év ami nyerő nekem, vagyis még én sem tudom milyen a medve piac. Lehet ledarál engem is. Lehet hogy ráérzek, én sem tudom. Figyelem mikot mondanak a nagy öregek, Hathor, Alanfed, spqr. Próbálok minden okosságot ellesni aztán lesz ami lesz. De most neked ez ultra nehéz időszak lenne. Úgyhogy szerintem ha visszatérsz, ne nagy zsozsoval, ráérsz még visszanyerni amit elbuktál. Sok pénzed landolt nálam. Ennyi elég volt. Köszi. Vagyis csak óvatosan.
Invest8 2020. 01. 31. 12:02
Előzmény: #73343  Hathor
#73348
Ez a 3m mínusz miből jött össze?
fm_ 2020. 01. 31. 11:56
Előzmény: #73344  Keffer
#73347

Minden véleményt szívesen olvasok, köszi a hozzászólást. Az az igazság, hogy pont shortban gondolkozom, de már ismerem magamat annyira, hogy nem szabad napiznom, elkap a hév.
Szép lassan építenék egy short pozit, értelmes stoppal. Mondjuk nem vagyok biztos benne, hogy erre a magyar piac a legmegfelelőbb, hogy finoman fogalmazzak :D
Invest8 2020. 01. 31. 11:56
Előzmény: #73342  meszics
#73346
Ma shorttal nyertél?
fm_ 2020. 01. 31. 11:54
Előzmény: #73341  meszics
#73345

Köszi az infót, tavaly nyárom gondoltam, hogy dobom az AW-t, és veszek teslát 180$-ért, de persze nem vettem. Mondjuk ha vettem volna, akkor most 90$ lenne. :D
Ha a vírus téma jobban beindul, akkor lehet egy szép esés is, short irányba gondolkodom különben (több havi távlatban). De az, hogy kiráznak poziból, az szinte biztos (ugye tavaly nagyon szépen kiütöttek az 50k longból, az fájt egy évig, sőt most is szúr. :)) ). Szóval fosok színre lépni. Kb. milyen szint az, amiről fordulhat a határidő? Mármint lefelé.
Keffer 2020. 01. 31. 11:54
Előzmény: #73340  fm_
#73344
Ha már megkérdezted a NÉP véleményét:
Azt írod, hogy egy évet kibírtál, és hogy hosszabb távon gondolkodsz, és feltételezem, hogy hosszabb távú longban.
Csak abból kiindulva, hogy hány éve van bika piac, és hogy nagyon sok jel mutatja, hogy már az utolsó periódusban vagyunk (ld. pl. Apple chart, ami a mánia időszakának iskolapéldája) teljesen nyilvánvaló, hogy egy komolyabb korrekció jön, csak az a kérdés, hogy mekkora (hány év bikát korrigál), és hogy mikor (2 nap múlva, 6 hónap múlva, 2 év múlva...)
Már 2018 év végén el kellett volna indulnia, de mivel a mesterséges alacsony kamat + pénznyomtatás kombóval megerőszakolják a közgazdaságtant, ezért még várat magára, és emiatt méf relatíve hosszú ideig is eltarthat az elmebaj, ezért írtam akár 2 évet. DE!
De minek van nagyobb esélye, további 25% emelkedésnek, vagy 25% korrekciónak? Melyikre  hány % az esély jelenleg?
Szóval, ha kibírtál egy évet, akkor maradjál az elvonóban még határozatlan ideig, és amikor egy méretes korrekcióban úgy gondolod, hogy itt az alja, akkor szórakoztasd magad ezzel.
Szerintem, de ez csak egy vélemény, épp olyan, mint a s*gg, mindenkinek van... :D:D:D
Hathor
Hathor 2020. 01. 31. 11:53
Előzmény: #73340  fm_
#73343
3milla minusz.
1kb hatibol
2wallisbol?
Wallis kb felezett azota.
5misi befektetes, 3buko, 2maradt?
Kb jo a matek?
:)
meszics
meszics 2020. 01. 31. 11:47
Előzmény: #73340  fm_
#73342
Ohh, jó volt a tavalyi évem, rekord nyerő :-)  Ez is jól kezdődik. De reszket a kezem. Túl forró a talaj. De most a short a nyerőbb. De figyelni kell. SPQR múltkor azt írta, most van egy olyan dolog világba, amivel senki nem számolt ez a nagy örök longot most egy ideig keresztbe huzatja. Vagyis Vírus kontra pénzbőség.
meszics
meszics 2020. 01. 31. 11:38
Előzmény: #73332  fm_
#73341
Gyorsba kicsit összefoglalom mi van most mibe csöppensz bele.  A Bux-ot év végére jól meghúzták. Szinte minden shortost kiráztak a gatyájukból Már én is az örök long mezejét láttam, erre elkezdtük esni, nem a virusra, hanem valszeg egy nagy alapkezelő, vagy több valamit már tudott, a MOlly-t és az Otit kezdték el adni. De kinti indexek még mentek, kb. 3 napra rá bejött a vírus mizéria. Nos a világot elöntötte a félelem és a reszketés. Azért egy két "Szexy" részvényt még nagyon vesznek, pl Tesla, Apple, stb. De alapvetően főleg Euban és Ázsiában elég rossz a hangulat. De minket mivel kb. 3 nappal hamarabb el kezdtek adni, így túladottá váltunk, így vagy a világ ér minket utol, vagy pattanunk egyet és mi érjük utol a világot. Tegnap támaszról pattantunk. Ma reggel is mentünk, de megyünk vissza. Mi van ma, hózárás, amikor mi szeretünk emelkedni, mi van a világban, félelem a virustól, és talán félelem a brexitől is. Pluszba kezd az amcsi gyj-nak vége lenni, vagyis a jó vállalti felhajtó erő kezd kimenni, és jönnek a makró adatok, pluszba a 2 félelem.  Ne erre legyél nagyokos:-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek