Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 09. 10:10

Orbán: "Magyarország nyitott és barátságos ország"  

Ugrás a cikkhez
Azért fontolják meg a magyarországi üzleti befektetéseket, mert Magyarország "nyitott és barátságos ország", ráadásul közbiztonságilag is Európa egyik legjobbja, Budapesten pedig "nincsenek gettók, telepek és külvárosi részek" - többek között...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215246
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2015. 06. 12. 08:08
Előzmény: #317  Bekre_Pal
#320
Persze, hogy a lakosságnak szólnak az üzenetek.

Amennyiben ráírják arabul is rendben lesz? Akkor már nem kirekesztő?

csak egy kérdés a szerbiai határtérségből hogyan fogja elolvasni a plakát szövegét?
bigyula 2015. 06. 12. 08:00
#319
Ez lehetne a KDNP plakátszüvege:

"Mert amikor éhes voltam, enni adtatok nekem. Amikor szomjas voltam, inni adtatok. Amikor idegen voltam, befogadtatok. Amikor nem volt ruhám, adtatok nekem."
(Máté 25:31)

link
bigyula 2015. 06. 12. 07:58
Előzmény: #317  Bekre_Pal
#318
Nekem egyértelmű. Pampának meg nem.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 06. 12. 07:55
Előzmény: #316  bigyula
#317
egyértelmű kellene hogy legyen mindenkinek, hogy itt a kerálpárt a népnek hecckampányol, nem a menekülteknek

bigyula 2015. 06. 12. 07:52
Előzmény: #315  pampa
#316
Aki menekültként Magyarországra jön, az hogyan tudja elolasni? Nem azokban az országokban kellene hirdetni, ahonnan jönnek? Az osztrákok pl. ezt csinálják. Legalább egy többnyelvű üzenet lenne, ahol a magyar szöveg felesleges...
pampa 2015. 06. 12. 07:38
Előzmény: #314  bigyula
#315
"Ha Magyarországra jössz,be kell tartanod a törvényeket."

Mi ebben az uszító,kirekesztő,gyűlöletkeltő?

Értem és, hogy nem szeretitek Orbánt,a FIDESZ-t,de azért érdekelne,hogy mi ebben a kirekesztés?
bigyula 2015. 06. 12. 07:06
#314
:)

"Ha Magyarországra jössz, nem tudnál hozni egy épeszű miniszterlenököt?"

link
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 21:33
Törölt hozzászólás
#313
exmnbs1 2015. 06. 11. 20:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#312
a legtöbb bevándorló ugyanis asszimilálódni igyekszik
ujonc 2015. 06. 11. 19:38
Előzmény: #286  exmnbs1
#311
Vagy..
minek foglalkozzak vele, ha én etetem más meg éjszaka elviszi?
ujonc 2015. 06. 11. 19:35
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#310
Iskolázatlan melósok?
Pénznyelő!
Hány végzettséged van?
ujonc 2015. 06. 11. 19:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#309
Ezt én is hallottam Hollandiában dolgozó sráctól (már végigdolgozta a fél világot, Angliától, Új-Zélandig), de nem akartam elhinni neki. :-(
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 19:06
Törölt hozzászólás
#308
exmnbs1 2015. 06. 11. 18:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#307
én meg azt tudom hogy a bevándorló utálja legjobban a bevándorlókat, ő a legnagyobb . ezesetben. svéd
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 18:34
Törölt hozzászólás
#306
szivacs
szivacs 2015. 06. 11. 15:33
#305
"Terrorizmus vádjával csuktak le egy 14 éves fiút Ausztriában

Terrorizmus vádjával nyolc hónap letöltendő és tizenhat hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt egy 14 éves fiút a sankt pölteni tartományi bíróság kedden.
A négyórás tárgyalás során bizonyítást nyert, hogy a török származású fiú 2014 őszén kapcsolatban állt az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet bécsi képviselőivel, és a szélsőségesek oldalán csatlakozni kívánt a szíriai harcokhoz. A vád szerint utazása előtt azt tervezte, hogy robbanószerkezetet helyez el a bécsi Westbahnhof pályaudvaron. Az ítélet nem jogerős.

A fiú beismerte tettét. Rudolf Mayer, a vádlott védője bízik abban, hogy a fiú jó útra tér. Az ügyész Michael Lindenbauer szerint azonban a fiún sem megbánás, sem bűntudat jelei nem voltak láthatók.

A fiú, aki hamarosan betölti a 15. életévét, Isztambulban született, apa nélkül nőtt fel és nyolc éve él Ausztriában. Radikalizálódása az édesanyjának és a fiú iskolájának is feltűnt, így tervei meghiúsultak.

A Sankt Pölten-i fiút még októberben vették először őrizetbe. Akkor 14 nap után szigorú korlátozások mellett kiengedték a vizsgálati fogságból. Idén januárban azonban Bécsben tűnt fel, ahol ismét elfogták.

A vádlott fiatal korára való tekintettel a tárgyalás a nyilvánosság teljes kizárásával zajlott.

Felfüggesztett büntetése alatt utógondozásra és pszichoterápiára kell járnia, és ezt háromhavonta igazolnia kell.

Ausztriában hozzávetőleg félmillió muszlim él, ez a lakosság mintegy hat százaléka. Az osztrák hírszerző szolgálatok becslése szerint eddig csaknem százan mentek el Ausztriából, hogy csatlakozzanak szíriai iszlamista fegyveresekhez."
szivacs
szivacs 2015. 06. 11. 15:01
Előzmény: #303  szivacs
#304
2 komment:
"azért a svédek sem annyira maguktól multikulturálisak, leginkább a kormányzat erölteti rájuk...ők meg csak hallgatnak nehogy rasszizmussal bélyegezzék meg őket....egy svéd ismerősöm mesélte, hogy náluk van a legnagyobb diktatúra !!!"

"A svédországi bűncselekmények 75-85 százalékát afrikai muzulmán bevándorlók követik el. A nemi erőszakok elkövetői főleg algériai, líbiai, tunéziai és marokkói arabok és muzulmán vallású négerek, akik a nem lefátyolozott (tehát európai) nőket gyakorlatilag prostituáltnak és szabad prédának tekintik."

Csadorba lányok!
szivacs
szivacs 2015. 06. 11. 14:52
Előzmény: #302  totoro
#303
"A Bolgár Györgyöt helyettesítő Szelestey Lajos brillírozott.

A téma természetesen a bevándorlás, illetve a kormány bevándorlás ellenes plakátjai volt, és egy telefonáló arra hívta fel Szelestey figyelmét, hogy Svédországban fél év alatt ezer lányt erőszakoltak meg, és az erőszakolók szinte kivétel nélkül bevándorlók voltak. Szelestey aztán csodálatos okfejtésbe bonyolódott, miszerint:

"Tudja, megjönnek a fiatalok, tombol bennük a tesztoszteron, végre nyugodt körülmények közé jutnak, ugyanakkor még az integráció, különösen az első időben, amikor nem beszélik a nyelvet, annyira nem megy, hogy például... ööö... be tudnának fűzni egy lányt, és hát a maguk normái szerint bizony, ilyenkor sokszor nincsen más választás, hogy akkor jöjjön az erőszak, mer' azt hiszik, hogy az itt elfogadott, és aztán kiderül, hogy nem. Szóval ez egy nagyon bonyolult, összetett probléma."
Ismételjük tehát: „Sokszor nincsen más választás, jöjjön az erőszak”. Mert ha nem tudunk „befűzni egy lányt” hát akkor leteperjük. Meg a maguk normái szerint. Mert azoknak nyilván ezek a normáik. Ugyanott vagyunk tehát, ahonnan elindultunk."

Elképesztő!
totoro
totoro 2015. 06. 11. 11:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#302
Csak azért tettem be, mert nagyon jól megfogalmazta a kis nő a lényeget. Normaként, az elutasítást, kirekesztés hirdeti a magyar kormány, ami mindenhová vezet, csak jó irányba nem. Ezt minden jóérzésű embernek észre kellene vennie.

Jó példa camalot hozzászólása is, aki láthatóan jó alanya az ilyen riogató kampánynak, hiszen olyasmitől fél, és olyasmiket gondol a menekültekről, ami nem a realitásokon nyugszik, hanem egyszerű hisztéria (megerőszakolás, megcsonkítás, halálos nyavalya stb.)
szivacs
szivacs 2015. 06. 11. 11:41
Előzmény: #299  totoro
#301
Ez igazán megható érvelés:
"ugyanúgy kell megragadnunk azt az alkalmat, hogy példaként viselkedjünk: van, amit mindenáron el kell utasítani – mondta lapunknak Ercse Kriszta kompetenciafejlesztéssel foglalkozó szakember, kétgyermekes szülő.

– Világosan kell látniuk az oktatási terület felelős és értő szereplőinek, és a szülők is idetartoznak, hogy ha nem teszünk semmit, ha tűrjük, hogy a hétköznapjainkat az embertelenség és a bűnbakkeresés magától értetődően szője át, akkor a gyerekeink ezt a maguk természetességében veszik majd tudomásul. Meg kell mozdulnunk, és világosan el is magyaráznunk, hogy miért fontos a segítségnyújtás, az emberi méltóság tisztelete, a különbözőségek egyenértékűsége, az együttérzés – teszi hozzá"

Nagyon bízom benne, hogy Ercse Kriszta vagy valamelyik eszmetársa tud annyira angolul, hogy tiltakozásukat lefordítsa és lesz annyira elvszerű, hogy ugyanúgy megragadja az alkalmat és eljuttatja az ilyen link rasszizmusra, agresszióra és embertelenségre nevelő "játékok" kitalálóihoz és terjesztőihez még mielőtt a gyermekek életét a embertelenség és a bűnbakkeresés magától értetődően szőné át az emberi méltóság tisztelete, a különbözőségek egyenértékűsége és az együttérzésre nevelés helyett!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók