Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 12:23
Előzmény: #2658  pitcairn2
#2660
"1885-2013 Bear's eye view DJIA"

lekereskedted?

)))
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 12:20
Előzmény: #2656  pitcairn2
#2659
Már csak az nem világos, hogy a briliáns "elemzőmunkáddal" (fáradhatatlan guglizás) kit és miről akarsz meggyőzni?

Csak nem arról, hogy "hejjdejókis befektetés az aranyvásárlás"?

))
pitcairn2 2015. 11. 22. 12:20
Előzmény: #2653  Törölt felhasználó
#2658
ez is fantasztikusan jó grafikon

1885-2013 Bear's eye view DJIA
link

nagyon szépen látszik rajta az, hogy 1974 és 1976 között - amikor átmenetileg, 40% feletti negatív korrekció keretében kinyírták az aranypiacot - hatalmas rali volt a DJIA indexen

és ami még érdekesebb ez a rali 1976 után nominálisan is __jelentős negatív korrekciót szenvedett el__ a laza monetáris politika ellenére is.

Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 12:15
Előzmény: #2655  Törölt felhasználó
#2657
Ha valaki 1340$-nal bevasarolt aranybol..
(na nem mint profi kereskedo, hanem mint szekta tag!!!)
es ne adj isten a vagyonanak 10%-at fizikai aranyba fektette az most az 1077$-os arnal...
valoszinuleg nehezen alszik, mert a vagyonana kozel 2%-ot vesztett ertekebol, ha az inflaciot nem szamoljuk....

Nem igazan ismerek befektetesi alapot ahol 2%-os DD ne fordulna elo...

de ha extrem fanatikus a szekta tag es 20%-ot fektett be a vagyonabol akkor eget rengeto 4%-al csokkent a vagyona....

bezzeg ha valaki a vagyonanak 80-90%-at ingatlanban es reszvenyekbe fektette 50-50%-ban esetleg abban van, akkor julius es szeptember kozott a vagyonanak erteke kozel duplajaval csokkent nehany het alatt...

Kerdes ki az aki nyugodtabban aludt...ill. ki fog nyugodtabban aludni egy 30,40,50%-os esetleg nagyobb korrekcio utan???
(persze csak hangosan gondolkodtam) a silver/gold forumban???
pitcairn2 2015. 11. 22. 12:12
Előzmény: #2655  Törölt felhasználó
#2656
ez is benne volt a cikkben...

Bear's eye view BGMI gold
link

egy pillanatig nem volt titok, hogy ez egy __extrém volatilis__ index...

persze lehet, hogy te nagy vagy képes efféle __elemi szintű__ "elemzőmunkára" se...
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 11:50
Előzmény: #2645  pitcairn2
#2655
link

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 11:39
Előzmény: #2651  Törölt felhasználó
#2654
nem azt mondtam hogy a szamlanyitashoz referalas kell, hanem hogyha referalsz embereket, hogy az IB-nel kereskedjenek akkor bizonyos mennyisegu jutalek utan, a jutalek 1 reszebol reszesulhet aki uj ugyfeleket hoz az IB-hoz...
(azt nem tudom, hogy maganszemelyek vagy csak cegeknel van-e ez igy es azt se hogy a vilag mas reszein van-e hasonlo, csak mint informaciot emlitettem meg)!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 11:34
Előzmény: #2645  pitcairn2
#2653
Szerintem rendkivul jo grafikonokat teszel fel...

en is szeretnem megkoszonni!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 11:29
Előzmény: #2650  Törölt felhasználó
#2652
Na ezt meg en nem tudtam, hogy nem kell hozza bankon keresztul szamlat nyitni...
(talan mert nem demozassal toltogetem az idomet), sot azt sem hogy egyes helyeken IB-n nem elerheto a CFD szolgaltatas...
es azt se, hogyha nem au-ban lett regisztralva a szamla akkor nem 20/aud hanem 10USD a havi koltseg..ha a szamlan inaktivitas van...,de hogy oszinte legyek ilyenekkel en nem foglalkozom.

"in a few weeks we'll be releasing simulated trading capability, so that applicants will be able to do paper trading and try all of our order types, risk navigator, our option strategy, volatility and probability labs, portfolio builder and many other amenities. They will also be able to see all of our flexible report formats with commissions, margins and low financing charges and compare them to what they are at their current brokers. "

Egyebkent semmi jelentosege, mert 1 atlagos intelligenciaju ember, ha megszokta ill. beallitotta a kezelo feluletet kb. 15perc - 1,5H alatt meg tudja tanulni hogyan kell hasznalni, raadasul rengeteg biztonsagi elem be van epitve....
pl. ha veletlenul az ember felcserelne a DB szamot az arral...(3% magasabb arajanlat mint a piaci ar, az ember kap 1 figyelmeztetest) stb....stb

Nem veletlenul lett talan naluk a legkesobb elerheto a demo szerintem...(nem hiszem hogy a kezdo kereskedok piaci szegmensben szeretnenek igazan novekedni)...
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 11:24
Előzmény: #2650  Törölt felhasználó
#2651
még valami: az IB számlanyitáshoz nem kell semmiféle referálás nálunk-nem bankszámla ez:))).
link
ide pedig feltöltöttem egy szájbarágós magyar nyelvű segédletet a szlanyitás menetéről, ha vkit érdekel.ahogy látom, 7 napig fog működni a link.
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 11:02
Előzmény: #2646  Törölt felhasználó
#2650
hoppá, igazad van!
tényleg van IB demo.(mentségemre sose demoztam)
link
viszont nem kell hozzá sem au, sem gb bankon keresztül nyitni semmit.
Java kell hozzá, és fut (kipróbáltam).
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 10:35
Előzmény: #2645  pitcairn2
#2649
link

"A Goldman várakozása az, hogy az amerikai jegybank már idén, 25 bázisponttal, jövőre pedig további 100 bázisponttal emeli meg az irányadó kamatrátát. Európában az alapkamatot tovább csökkenthetik, az EKB pedig kitart eszközvásárlási programja mellett."

Koltoi kerdesem csak annyi lenne, hogy az a 1,5-os kamatrata milyen iranyba modositana az USA koltsegveteset...???

;)

Nem csak a Goldman-tol de a FED-nel is vegeztek a kormanyzo tagok kozott felmerest, hogy hova varjak a kamatok alakulasat..., iden jovore sot errol nehany honappal ezelott beszeltunk is....

Szemely szerint eleg komoly ketsegeim vannak, hogy a FED kepes lenne a 125 bazispontos emelesbol tobb mint 50pontot vegrehajtani....
;)

Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 08:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#2648
El is fejtettem megkerdezni, hogy a demodra vett Bitcoinod meg van-e meg, vagy mar eladtad???
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 07:53
Törölt hozzászólás
#2647
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 04:16
#2646
Orulok hogy porog a forum....
reagalnek nehany velemenyem szerint pontatlan dologra...:
IB-nel van demo szamla, csak Angol vagy au-ral penzintezeteken keresztul kell nyitni, azt nem tudom hogy amerikain keresztul van-e,de ha tippelnem kene szerintem olyan is van....
(ha jol emlekszem talan 1 honapig ervenyes)...

IB egyebkent tervezi az Oandahoz hasonlo, demo szamlat amit addig hasznalhat a felhasznalo amig akar, bar legjobb tudomasom szerint ez 1elore meg nem fut, de a nem letezo cegnel ahol a nem letezo alapot kezelem, kapott tajekoztatast errol...sot arrol is hogy ha ugyfel-t ajanlunk ill. az ugyfeleink szamlait rajtuk keresztul naluk vezetunk akkor ha megfelelo mennyisegu jutalekot termel az ugyfel a jutalek 1 reszebol reszesulhetnenk.....
Mindnesetre mi nem foglalkozunk ezzel a resszel, mert nem kifizetodo szamunkra....
Egyebkent ha beindul a folyamatos demo es valakit erdekel az IB-nal elkuldom a linket,de szamla nyitas es referalast nem vallalok....
Szerintem a web alapu felulet sokkal hasznalhatobb mint a TWS...
az teny hogy rengeteg video talalhato alap dolgokrol, felulet testreszabas es alap dolgok beallitasa ill. hasznalata, kulonbozo nyelveken,de nem hiszem hogy magyarul lennenek videok...
Demo szamlanak nincs ertelem azon kivul, hogy az ember megtanulja hogyan tud kulonbozo fajta megbizasokat vegrehajtani...

Hosszutavon mindannyian biztos meghalunk; ez igy ebben a formaban pontatlan es nem biztos hogy igaz....
Nagyon nagy valoszinuseggel a mi generacionk meghal..., viszont folyamatosan folynak a kutatasok, hogyan lehet az oregedest lelassitani megallitani...
kb. 30 evre teszik azt hogy a biotechnologia eler arra a szintre, hogy bizonyos kor alatt 30-40 ev alatt meg tudja allitani az oregedest...
Jelenleg mar egereken megy a kiserletezes, nem az oregedes lelassitasarol hanem megallitasarol!!!
Az oregedes lassitasara pedig mar lehet kapni resrevatol tartalmu keszitmenyeket, amik ha jol emlekszem 1 bizonyos piros szolo hejaban levo anyagbol olyan vegyuleteket ill. antioxidansokat kepes letrehozni hogy ezek segitenek a kromoszomak vegein 1 vedo reteget letrehozni ami segit a kromoszomak vegein a letoredezest , morzsolodast lelassitani...
(ha jol emlekszem ill. jol ertettem, mert annyira nem biztos hogy jo az angolom...)
Szoval nem biztos hogy MINDANYIAN hosszutavon meghalunk...!!!

piciket lemaradtam, ki az aki beleragadt az arany longokban ill. almatlan ejszakai vannak???
ill. milyen strategiat ajanlgatok es kinek???

u.i.:
milyen jo hogy tele vagyunk jobbnal jobb kereskedokkel, akik nem ismerik a pozicio meretezest, nem tudjak ill. nem ismerik a talalati arany fogalmat...; ill. soha nem zartak meg veszteseges pozit...es nem vallalnak feleloseget a kereskedesi donteseikert...
en mint lelkes amator aki nagyon gyenge beallitottsagu kereskedo vagyok, ezen elege csodalkozom...
azon viszont nem, hogy nehanyan kezdenek piciket tul magabiztosak lenni...
az ido a legjobb gyogyir a piac pedig a legjobb tanitomester...
;)
pitcairn2 2015. 11. 22. 00:33
Előzmény: #2608  emerald
#2645
no végül megtaláltam a tutit:)

közel 100 éves kitekintés a BGMI gold index __negatív korrekcióira__

Bear's eye view BGMI gold
link

a BGMI gold index az utóbbi 5 évben közel 80%-ot bukott

BGMI - BARRON'S GOLD MINING INDEX
link

1920 óta ennél csak 2000-ben volt nagyobb bukta és akkor is csak egy paraszthajszállal

eszméletlenül __túladottnak__ tűnik ez a HUI-val egyetemben...

persze ez egy pillanatig sem zárja ki azt, hogy rövid távon nem mehet még lejjebb, de érdemes ezt észben tartani

PS.: A grafikon egyébként ebből az ígéretesnek tűnő cikkből származik:

The Dow Jones And Barron’s Gold Mining Index 1885 To 2013
link

nem olvastam át mivel késő van, csak a grafikonok ragadták meg a figyelmemet, nagyon jók!

pitcairn2 2015. 11. 22. 00:14
Előzmény: #2608  emerald
#2644
az aranybányászrészvények 1920 és 1964 között is meglehetősen jól muzsikáltak

BGMI, DJIA, currency in circulation 1920-1964
link
pitcairn2 2015. 11. 22. 00:11
Előzmény: #2608  emerald
#2643
ez még jobb viszonyítási alap a történelmi kontextusban vizsgált relatív teljesítményhez

BGMI, DJIA, Currency in circulation, 1920-2012

link

pitcairn2 2015. 11. 21. 23:49
Előzmény: #2608  emerald
#2642
bár az is lehet, hogy utolsó grafikon havi vagy negyedéves adatokra épül, a fene tudja, mindenesetre a trendeket érzékelteti

szvsz

épelméjű ember effélére nem játszik tőkeáttétellel
pitcairn2 2015. 11. 21. 23:46
Előzmény: #2608  emerald
#2641
a BGMI index kapcsán a 70-es években 72 és 74 között 500%-os rali volt, majd ezt 74 és 76 között közel 70%-os negatív korrekció követte, amit végül 76 és 80 között egy újabb 400%-os rali koronázott meg

link

a S and P pedig összességében nagyon gyengén muzsikált a BGMI index-el összevetve

ettől függetlenül nagyon kemény ciklonvasút volt ez a befektetőknek...

PS.: ezek szerintem kiigazítatlan adatok, az előző grafikon vmilyen "konstans dollárral" készülhetett

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek