Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ktamask 2015. 06. 08. 00:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#9860
Valaki kapott már visszajelzést?
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 07:08
Törölt hozzászólás
#9859
gyula1971
gyula1971 2015. 05. 28. 17:11
Előzmény: #9857  BudFox
#9858
Összevesztek!

Távozik a brókerbotrányok utáni kártalanításoknál főszerepet kapó Befektető-védelmi Alap vezetője. Farkas Péter május végén távozik a BEVA ügyvezetői igazgatói posztjáról, áll a szervezet közleményében. Utódja Fekete-Győr András lesz, ő most a bankbetéteket biztosító Országos Betétbiztosítási Alap ügyvezető igazgatója (azt a posztját is megtartja).

A szűkszavú közlemény tér ki Farkas távozásának okára, de talán nem független az a Matolcsy György vezette jegybankkal történt összetűzéstől, nézetkülönbségtől. A jegybank március végén már azt az álláspontját erőltette a Quaestor-kötvények körüli buktánál, hogy a BEVA-nak a fiktív kötvénytulajdonosokat is kártalanítania kellene, és ezt kezdeményezni fogják a BEVA-nál. A BEVA vezetésében többségben vannak a jegybank delegáltjai. Ám Farkas Péterék a Quaestor-kötvényekkel magukat megégető tízezrek kártalanítása ügyében először óvatosak voltak. Farkas Péter még május elején is úgy nyilatkozott, hogy szerinte fennáll a veszélye, hogy "potyautasok" is hozzájuthatnak a kifizetéshez, ezért körültekintően kellene kezelni a kártalanítást. Sokáig tartottak ezért az előkészületek.
BudFox
BudFox 2015. 05. 28. 17:03
Előzmény: #9856  Törölt felhasználó
#9857
Üdv.

Ezt is bele fogom írni...

estig várom a további észrevételeket srácok. írjatok.
Törölt felhasználó 2015. 05. 28. 13:57
Előzmény: #9855  BudFox
#9856
budfox írd bele hogyha úgyis magántulajdont képeznek a részvények miért kell fél évig vagy tovább zár alatt tartani ,a bünügyi eljárás számára semmi szükség nem lehet a kisbefektetõk tulajdonára---és nem járunk úgy mint a bc-sek hogy pestre kell járniuk személyesen eljárni a transzferáláshoz
BudFox
BudFox 2015. 05. 28. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#9855
Üdv Quaestrosok.

Említettem két hete hogy nálam járt
Vona Gábor Jobbik -os pártelnök, és én felvetettem neki a Quaestor -os ügy furcsaságait.

Az imént hívott Vollner János képviselő Úr
és megbeszéltem vele hogy emailben elküldjük neki / összeszedjük az üggyel kapcsolatos furcsaságokat.

emailben küldjétek el nekem, és én majd továbbítom a képviselő Úrnak.

Én legfurcsábbnak azt tartom hogy:
- sem a felszámoló, sem a felügyeleti biztos nem kommunikál az ügyfelekkel
- Egy nyilatkozatot várunk csak hogy megtudjuk megvannak -e a részvények, és megértjük ha sok a munkájuk ezért tovább tart a beazonosítás - de legalább mondják meg hogy ellopták -e vagy megvannak ?
.stb..
cím :
budfox@freemail.hu

Nevet írjatok a levélbe, hogy hiteles legyen.

várom a leveleket akkor.
Törölt felhasználó 2015. 05. 28. 06:25
Törölt hozzászólás
#9854
Törölt felhasználó 2015. 05. 26. 06:57
Törölt hozzászólás
#9853
Törölt felhasználó 2015. 05. 26. 06:53
Törölt hozzászólás
#9852
csendben 2015. 05. 24. 11:56
Előzmény: #9850  Törölt felhasználó
#9851
Azt értem,hogy türelmetlen vagy,azt viszont nem,hogy honnan tudod,hogy keletkezett-e olyan károd,amit a BEVA fog kártalanítani.

Szerintem még Te sem kaptál a felszámolótól olyan kimutatást,hogy mik azok a termékek,amiket nem tud kiadni!

"Az egyéb, nem Quaestor kötvényből követeléssel rendelkező befektetők esetében Beva az érdemi elbírálást akkor tudja megkezdeni, ha a QUAESTOR Értékpapír Zrt. „fa.” felszámolója nyilatkozni tud arról, hogy az egyes ügyfelek részére mit ad ki a QUAESTOR Értékpapír Zrt., és mi az a hiány, ami után kártalanítani kell az ügyfelet."

Várj türelemmel!
Törölt felhasználó 2015. 05. 24. 10:33
#9850
Máj 22-től lehet a BVA lapjáról letölteni az "Igénybejelentő lap kártalanítás iránt" nevű lapot. (Ez a 3.-ik kitöltendő lap már) Ezen fel kell tüntetni az értékpapír nevét, darabszámát és névértékét. Itt elméletileg a NEM Quaestor kötvények iránti követelést lehet kérelmezni. De mire gondolhatnak, mert a névérték megadása a sorokban kötelező, így nem hiszem, hogy részvényekre gondolnak, mivel azzal nem sokra mennék, ha beírnám az OTP részvényem névértékét (100 Ft). A logika azt diktálná (a névérték feltüntetése miatt), hogy ezen a lapon azokat kötvényeket kellene felsorolnom ami nem Quaestoros. Pld.: MKBDIFFER, stb. Azért akadtam meg, mert a mellékelt tájékoztató azt írja, hogy ezen a papíron az egyéb, nem Quaestor kötvényből eredő követelést kell feltüntetni, (ami lehet ugyebár részvény is) viszont akkor a névérték rubrika hülyeség. Tud valaki valamit erről?????????
ktamask 2015. 05. 23. 15:38
Előzmény: #9848  Törölt felhasználó
#9849
Mivel ugyanazt adnám be, így ha a QKKA-nál nem fogadják el, akkor a felszámolócég sem fogadná el.
Ennyi.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 09:09
Előzmény: #9846  ktamask
#9848
Én is úgy tudom hogy csak tartalék,
ha a QKKA-nál valamiért nem sikerül.
ktamask 2015. 05. 23. 09:06
Előzmény: #9844  Törölt felhasználó
#9847
Mi felhívtuk a BEVA-t a héten, azt mondták, hogy a kötvényeseknek a "PSFN"-es nyomtatvány kitöltése csak biztosíték, de minden esetben a BEVA/QKKA fogja kártalanítani a kötvényeseket.

A felszámoló cég senkit nem kártalanít, ők csak felszámolók.
ktamask 2015. 05. 23. 09:05
Előzmény: #9845  Törölt felhasználó
#9846
"Javasoljuk", tehát nem fontos beadni.

Ha a QKKA-hoz beadott kérelem hibátlan, minden stimmel, akkor minek kellene beadni a másikhoz?
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 08:53
Előzmény: #9842  ktamask
#9845
Javasoljuk, hogy a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. "f.a.”-val szemben fennálló hitelezői igényüket mindkét fenti esetben valamennyi fennálló követelésükre - az egyenlegközlő levelekkel kapcsolatban meghatározott határidőtől függetlenül - jelentsék be legkésőbb 2015. június 1-ig kizárólag postai úton a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. címére: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. Kérjük, hogy a borítékon feltétlenül tüntesse fel: „hitelezői igény”.

link
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 08:28
Előzmény: #9843  ktamask
#9844
küld be a psfn-hez is, nehogy ezen múljon már a kifizetés!
( A budacash-eseknek is két helyre kellett beküldeniük az igényeiket. Tudom az más helyzet..)
ktamask 2015. 05. 23. 08:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#9843
Az általad belinkelt első PDF-ben
link ez olvasható:

5. NYILATKOZAT
Jelen űrlapon a Quaestor kötvényekre vonatkozó teljes követelésemet feltüntettem, és kérem a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapjától a 2015. évi XXXIX. törvény szerinti kárrendezést, továbbá a Befektető-védelmi Alaptól a 2001. évi CXX. törvény szerinti kártalanítást.

QKKA: "kárrendezés" + "kártalanítás", minek kellene beadnom a PSFN-hez még?
ktamask 2015. 05. 23. 08:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#9842
Camalot, HOL ÍRJÁK, hogy a PSFN-es cuccot is be kell küldeni a csak kötvényeseknek?

Ne a PDF-es linket küldd el, hanem azt a szöveget, annak a szövegnek a linkjét, ahol te ezt látod!
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 08:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#9841
Köszönjük!

Tehát akinek csak kötvénye van, annak is el kell küldenie a psfn felé a hitelezői igényét, beírva a nyomtatványra kötvényeket...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók