Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:57
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#680
ingyen pénz- Nekem ki ad csak úgy-
Tiszta sor**
okmányra se-
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:56
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#679
És ez szerinted nem intő jel? Vajon mi másért kellett ezért külön Kft, ha nem azért, hogy baj esetén így jogilag elkülönült legyen a dolog... Az OTP pl. miért csinált ilyet?
lukskypoker
lukskypoker 2015. 03. 15. 18:56
Előzmény: #674  Törölt felhasználó
#678
- még nem volt
- olvastam
-Hruria projekt cég csak
én az egész Q csoportnak szavaztam bizalmat
a "kölcsönnel" a reál befektetéseire nem a 10 milliós kft-nek
-kamatokat kérlek ne a mindenkori alapkamatokhoz nézzed/viszonyítsad
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:55
Előzmény: #670  Törölt felhasználó
#677
A példák sántítanak. Már leírtam a kátyús esetemet. Az önkormányzat fizetett, pedig mehettem volna gyalog is, vagy busszal, vagy más úton. A te példád nem túl adekvát.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:55
Előzmény: #674  Törölt felhasználó
#676
Azét nem igaz!! kénytelen vagyok ügyvédre hivatkozni-az meg kiszedi belőlük-
-Jó szárazon ez tény!
Ennek a leírásnak már meg is dől a súlya
polgári perben- Ott meg számíthat az ügyfél némi kárra!!!!!!!!!!!!!!
Láthatjuk itt is egy kétarcúság Győz!!
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:48
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#675
A kft.-nek ez volt a feladata.
A cégcsoport nem banki hitelt vett fel, hanem így szerzett hitelt.
A kft. kiadta a kötvényt, a befolyt összeget pedig azonnal továbbkölcsönözte a cégcsoport további tagjainak.
Amikor visszakapta a kölcsönt a cégcsoport tagjaitól, abból visszavásárolta a kötvényeket.
Ezen kívül semmilyen tevékenységet nem folytatott.

Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:41
Előzmény: #672  lukskypoker
#674
- Q kötvényt miért vettél?
- olvastad a tájékoztatóját?
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:40
Előzmény: #670  Törölt felhasználó
#673
-Ez egy ideális pld. jó,de nincs párhuzamba amit műveltek-
-közel se annyira tiszta ügy- egyszerű állampolgárnak pláne nem!!!!!!!!!!
Ezt nem a kötekedés jeligével mondom
lukskypoker
lukskypoker 2015. 03. 15. 18:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#672
ne "kínozzátok" egymást:-)

én is vettem, most is van még egy kevés TBSZ-en
(pont azért lettem Quaestor-os, hogy diverzifikáljak a szolgáltatók között, mekkora pancser vagyok ugye???)

Nekem most nincsen rá szükségem szerencsére, hisz eleve egy öt éves periódusra kvázi lemondtam róla(de nem mindenki ilyen szerencsés).

Ha van jogállam viszontlátjuk a pénzt.

A másik verzió:

link

Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:38
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#671
"Mint bebizonyítottam neked, hasonló jellegű tájékoztatót szinte minden vállalati kötvénynél olvashatsz."

- Hogy egy Kft bocsát ki 70 mrd (!!) Ft-nyi kötvényt?
- Egy olyan Kft, amit frissen hoztak létre, kiszervezve ezt az anyavállalatból? Vajon miért?
- Úgy, hogy ennek a cégnek nincs bevétele, gazdasági tevékenysége és csak 10 milliós a saját tőkéje?

Ezek üvöltő kockázati tényezők. Nem véletlenül nem vették intézményi befektetők.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:33
Előzmény: #666  Törölt felhasználó
#670
"Végre. Tehát akkor ennek következménye is van, pl. kártérítés. Ugye?"

Nem.

Mondok egy példát. Ellopják a kocsidat. Ezért nem fizet az állam kártérítést. Akkor se, ha olyan környéken vagy, ahol sok más kocsit is elloptak, mert ilyen rossz lett a közbiztonság. Az az állam/önkormányzat/rendőrség felelőssége az, hogy azon a környéken ROSZZ a közbiztonság. De ettől még nem kell kifizetnie neked az államnak az ellopott kocsidat.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:33
Előzmény: #662  gyula1971
#669
Vagy is: ha így veszem úgy van,ha amúgy veszem úgy van!!
- Na Ez az!!!
Tudod te akkor számszakilag ez mit jelent
ez az!!! -na volt alkalmam mindezeket közelebbről megélni!! Ezek mindég akkor jönnek elő-ha ÁTVERÉS TÖRTÉNIK (MEGVEZETÉSNEK IS NEV.)
Tudtommal egy Magyaror.élünk!! így szövögetni a Jogokat PÉNZÜGYI VILÁGBA!!! Nem helyes!!
Ez mindennek a teteje!-nem is csodálkozok
aki felteszi a kérdést egy Mo-n élünk!!
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:25
Törölt hozzászólás
#668
kisszoltangyorgy 2015. 03. 15. 18:21
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#667
Már nem is a kártérítés érdekel, hanem ha valóban megáll a büncselekmény akkor azzal arányos büntetést kéne adni.
Valaki ÁFÁ-t csal mondjuk 100 millió forintot,zárolják teljes vagyonukat és 10 embert azonnal előzetesb vágnak jogosan! Így kéne eljárni ezekkel a csalókkal is. Lehet, hogy így tisztulna a pénzvilág is. Nem 2 évre!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:19
Előzmény: #660  Törölt felhasználó
#666
Végre. Tehát akkor ennek következménye is van, pl. kártérítés. Ugye?
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:15
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#665
Kedves pénznyelő!

Új érveket is előhozhatnál végre!
Mint bebizonyítottam neked, hasonló jellegű tájékoztatót szinte minden vállalati kötvénynél olvashatsz. Ez a tájékoztató még nem az extra kockázatról szól ezt te is tudod. Annak idején az E-star is bocsátott ki kötvényt, ha jól emlékszem talán a portfolió is méltatta a kockázatok mellett. A hozam azonban még a Quaestorénál is jóval magasabb volt. A cég bukott, tudtommal ott csalás nem volt a befektetők 30% körüli lóvét kaptak.
Ez talán így rendben van. Ott a jövőbeli tervek ígértek sokat, ez volt a nagy kockázat. Nem jött be. Itt azonban lopás volt ahol a felügyelet, valószínűleg mulasztott. Ez pedig kártérítést jelent, ha a cég nem tud helyt állni.
johai 2015. 03. 15. 18:09
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#664
Devizhiteleseket kötelezik a visszafizetésre,a csalókat ellenben nem!Érdekes törvény ez.

Felvetésem igazságos büntetést javasol,márpedig jelenleg a devizahitelesek kvázi börtönben érzik magukat,mert a felvett hitel többszörösét veszithetik nem fizetés esetén.

A csaló ellenben azt mondja nincs pénzem,és valami kis bünti után éli a világát amig meg nem hal.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 18:02
Előzmény: #659  johai
#663
"ha a kötvényhirdetésen rajta lett volna a betétbiztositás hiánya,átgondolták volna a vételt"

Akkor neked is leírom:
1. SEMMILYEN kötvényre, részvényre NINCS BEVA biztosítás. Az ugyanis a számlavazatést biztosítja, nem magát a befektetést.
2. A kötvény tájékoztatója TARTALMAZTA, hogy nincs rá BEVA.

Íme a Quaestor 70 mrd-os kötvényprogramjának tájékoztató kiadványa:
link

A 12. oldalon világosan olvasható, hogy a kötvényekre sem a BEVA, sem az OBA biztosítása nem terjed ki:
"Felhívjuk a Befektetők figyelmét arra, hogy a Kötvényekre nem terjed ki az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) védelme (vagy más hasonló biztosítás, így a Befektető-védelmi Alap védelme sem). Ennek megfelelően a Kötvényekkel kapcsolatos esetleges nem teljesítés esetén harmadik személy nem áll helyt."

És egy érdekesség a 15. oldalról:
"Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a Kötvényeknek a Kötvényprogram keretében történő forgalomba hozatala következtében a Kibocsátó hiteltartozásainak összege meghaladhatja saját tőkéjének összegét, ezért a Kötvényprogram keretében forgalomba hozandó Kötvények a szokásostól eltérő kockázatúnak minősülnek."

Továbbá megjegyzem, hogy a 10. oldaltól a 22.-ig kockázatokat sorolnak fel. És ez a kiadvány tartalmazza a kibocsátó pénzügyi adatait is, amik szintén önmagukért beszélnek.

Nem véletlenül nem vette ezt a kötvényt egyik intézményi befektető sem...
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 15. 18:00
Előzmény: #648  Shabani
#662
Utólag nem tudok egyértelműen kit hibáztatni, a termék nem volt megfelelően biztosított OBA-Beva által.

Ezeket a vállalati kötvényeket is velemi biztosítás alá kellett volna helyezni, kicsit kevesebb kamat lett volna.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 17:57
Előzmény: #657  johai
#661
"Tényleg be kéne hozni az adósok börtönét"

Tudod ugye, hogy akkor a nemfizető devizahitelesek is börtönbe mennének? Ott ugyanis ők az adósok, akik nem fizetnek a hitelezőnek...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek