Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2015. 04. 15. 15:16
Előzmény: #5239  tchongee
#5240
szerintetek egy ilen beadványt ha megkapják mikor fogják tárgyalni?

Szerintem súlyos hónapok kérdése és ha van isten addigra visszakapjuk amink van meg a beva is fizet.
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 15:10
Előzmény: #5238  Törölt felhasználó
#5239
Megértik, csak mivel ez nem beadvány nem fogják tárgyalni. Itt az a cél, hogy a tegnap elfogadott diszkriminatív Questor törvényt ilyen formában ne fogadják el, illetve terjesszék ki ránk is.
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 15:05
Előzmény: #5236  tchongee
#5238
A fene érti azt a sok jogi maszlagot... már a facebook csoportban is kérdeztem, hogy van e közöttünk jogász.... ott sem jelentkezett senki. mi meg itt tökölünk és sajnáltatjuk magunkat a fórumokon, alig tesz az ügyért bárki is...
léptem, ahogy tudtam. Biztos megértik a levélből is mi a baj....
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 14:51
Előzmény: #5236  tchongee
#5237
Már készül a beadvány is:

Tisztelt XY Úr!

Köszönjük levelét. Jelenleg nincs készen nálunk ilyen beadvány, még csak a jogszabály és a kialakult jogi környezet értékelésnél tartunk.
Amint továbbléptünk ez ügyben, jelentkezni fogunk.

Tisztelettel:
TEBÉSZ
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 14:49
Előzmény: #5230  Törölt felhasználó
#5236
link

Szerintem te egy egyszerű levelet küldtél és nem alkotmányjogi panaszt, ha jól értem?
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:11
Előzmény: #5234  Törölt felhasználó
#5235
sírni kéne-
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:11
Előzmény: #5233  detto71
#5234
de nevetek nem szabadna pedig-
detto71
detto71 2015. 04. 15. 14:10
Előzmény: #5230  Törölt felhasználó
#5233
index.hu-nak is elküldeném
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:09
Előzmény: #5225  detto71
#5232
hova írok már-
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:07
Előzmény: #5228  Törölt felhasználó
#5231
hmmmmmmm de jót nevettem
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:07
Előzmény: #5225  detto71
#5230
Hasonló tartalommal Nyílt levél a BudaCash károsultak nevében címmel elküldtem a Portfolio és az Origo szerkesztőinek is, hogy rakják ki....
érdemes a károsultak facebook oldalára is regisztrálni mindenkinek....
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:07
Előzmény: #5227  Törölt felhasználó
#5229
közönettel
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:06
Előzmény: #5225  detto71
#5228
Érdekes ati71 beírása és értelme és brendoné :-)
Brendon nagyon beteg.
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:06
Előzmény: #5224  Törölt felhasználó
#5227
Lelkesen minuszolsz
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:05
Előzmény: #5221  Törölt felhasználó
#5226
Ez jó ennyi írás- na ment ott a HUNGÁRIÁTÓL IS-
detto71
detto71 2015. 04. 15. 14:03
Előzmény: #5223  Törölt felhasználó
#5225
legalább ez is megvan. Köszi mindenki nevében.

Ha többen küldjük el az számít valamit?
Egyeztettél valakivel a formáról vagy saját kútfőből elküldted?
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:02
Előzmény: #5220  detto71
#5224
Mondjam megtalálták a rv-imet köszönő viszonyba sincs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tényleg nem tudom mi megy itten,adj URAM Isten- elő kell venni a bibliát azt mondta csendi- Itt nagy politikusok LEHETNEK
KÖTVÉNYESEK KÖZÖTT (BENNE)
Nem lehetett volna azt egymás között megbeszélni,hogy mindenkire fog ÁLLNI!
Úgy szavazom meg (BC-re Hungáriára)
-Akkor megkapjátok a szavazatainkat!
Felelet:
Az még odébb lesz, gondolom ez volt válasz (a felelet) áhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 14:00
Előzmény: #5222  filter
#5223
Alkotmánybírósági ügyfélkapu, vissza is igazolták az átvételt....
filter 2015. 04. 15. 13:58
Előzmény: #5221  Törölt felhasználó
#5222
Köszönjük Szépen!

Milyen formában tudtad eljuttatni?
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 13:54
Előzmény: #5219  filter
#5221
Megtettem a bejelentést....

Tisztelt Alkotmánybíróság!

Több ezer károsulttal egyetemben sajnálattal vettük tudomásul, hogy a brókerbotrányok károsultjait „védő” törvény kizárólag a Questor-ra vonatkozik.
Egy olyan befektetési módra (kötvény) akiket eddig nem védett jogszabály, egy olyan sikkasztás és csalás bűncselekményre, mely nem csak a Questor károsultakat érintett.

Kérem Önöket, akik a jogállamiságot és egyenlő bánásmódot képviselik, vizsgáltassák felül a jelenlegi jogszabályokat a tekintetben, hogy a pénzügyi károsultak között miért nincs egyforma ítélkezési, jogalkotási és kártérítési mód?!

Amíg eddig egyetlen jogszabály sem vonatkozott kötvénytulajdonosi kártérítésre (kötvénytulajdonosok nem esne BEVA, OBA alá), úgy most a Questor kötvénytulajdonosoknak hirtelen alkottak ilyet, sőt megemelt (30mFt) összegű és gyors kártalanítást (1-2 hónapon belüli) engedélyez számukra.
De kérdem én, a BudaCash brókerház vagy a Hungária brókerház károsultjaira mindez a privilégium miért nem vonatkozik? Mi mennyiben különbözünk a Questor károsultaktól? Minket is becsaptak, a mi pénzünket, vagyonunkat is másra használták, mint amire megbízást adtunk!
Ráadásul nekünk nem csak kötvényünk volt, hanem biztosítás (BEVA) alá eső részvény és kp is. Melyről mint utóbb kiderült nem azt vették meg amire megbízást adtuk, hanem a Questorhoz hasonló fiktív ügyletekre használták a pénzünket.
A kártérítés összegében is, miért e jelentős megkülönböztetés? Miért vonnak be egy fiktív kötvényt az OBA általi kártérítési szintre (30mFt) és egy másik ügyfélkörön elkövetett hasonló bűncselekmény károsultjaira miért csak a BEVA (6,1mFt) kártérítés vonatkozik? A mi pénzünket is másra használták a részvény vagy kötvényvásárlás helyett! Akkor miért e jelentős kártérítési megkülönböztetés?
Vagy mint Állampapír tulajdonost (Buda Cash brókerháznál volt letétben), mely szintén kötvény, miért csak 6,1mFt-ig kártalanítanak? Miért más egy Questor kötvény, mint egy Államilag garantált? Miért nem jár ez után is 30mFt kártérítés, ha az nincsen meg?
Vagyis míg a Quaestornál megérte fiktív kötvényeket venni, addig más, csalás, sikkasztás által bedőlt Értékpapír kereskedőnél nem, hiszen az utóbbit nem kártalanítják hasonló módon.
Kérdem én, miért nincs egyenlő „bánásmód”?!

„Ezek az értékpapírok az egyes ügyfelek nevén nyilvántartott, azok saját tulajdonát képező papírok, tehát amennyiben az MNB visszavonja a Quaestor Értékpapír tevékenységi engedélyét és a bíróság elrendeli annak felszámolását, nem is számítanak a felszámolási vagyon részének, vagyis az értékpapírok kiadásával nem kell megvárni a felszámolási eljárás lefolytatását sem.”
Az eljárás lefolytatásában ismét egy szembetűnő megkülönböztetés!
A BudaCash brókerház károsultjainak vagyonát miért zárolták? Miért nem férhetünk hozzá saját (megmaradt) vagyonunkhoz? Hiszen a számlánkon lévő vagyon nem képzi a brókerház vagyonát!
A Questornál vagy a DBR bankcsoportnál miért lehetett rövid határidővel kártéríteni és a brókerház ügyfeleivel miért nem lehet ugyan ezt megtenni? Miért kell a brókerház ügyfeleinek hosszadalmas és bizonytalan idejű rendőrségi, bírósági procedúrákon keresztül menni, míg más károsultaknak nem? Miért nem juthatunk hozzá a megmaradt vagyonunkhoz?

Ha a BudaCashnál is megvan a vagyon (nyilatkozat szerint 68milliárd, a követelés pedig 62milliárd), akkor miért nem lehet a Questorhoz hasonló, azzal megegyező kártalanítási mód?
Hol van itt az egyenlő elbírálás károsult és károsult között? Hiszen a BudaCash brókerháznál is bűncselekmény áldozatai vagyunk!

Sem állami, sem felügyeleti szinten miért nem támogatja a Budacash és Hungária BRÓKERHÁZ károsultjait senki? A brókerház károsultjait és ezen emberek meglévő vagyonának kiadását és a gyors kártérítést miért akadályozzák és ez ellen miért nem lép fel a Questorhoz hasonlóan az Állam vagy a Felügyelet?! A megmentésre hozott jogszabályok, miért nem vonatkoznak ránk is?
MIÉRT VAGYUNK ELFELEDVE, MÁS KÁROSULTKÉNT KEZELVE?

Hónapok elteltével miért nem kapunk világos és nyílt tájékoztatást? A nyilatkozatokban folyamatosan váltózó ügyfélszámról, vagyonról, és határozatlan (beláthatatlan) idejű kártérítési, vagy meglévő vagyon kiadásiról olvasni (nyomozás és bírósági döntést követően).
MIÉRT NEM LEHET KORREKT információkkal ellátni minket, brókerház károsultakat? Miért nincs senki (Állam, Felügyelet) a helyzet magaslatán, hogy megkövetelje mindezt, illetve a vagyonunk kiadását akadályozó tényezőket vizsgálva intézkedéseket hozzon a folyamatok felgyorsítására?

Kérném az Önök segítségét és támogatását, hogy a BudaCash és Hungária brókerház károsultjai is a Questorhoz hasonló feltételekkel illetve gyorsasággal juthassanak hozzá még meglévő vagyonukhoz illetve a megemelt kártérítéshez.

köszönettel:

u.i.
Mi a BudaCash brókerház károsultjai vagyunk, akik eddig sem figyelmet, sem támogatást, sem egyenlő elbírálást, sem a saját vagyonunkhoz jutást, sem a DBR bankcsoporthoz és Questorhoz hasonló gyors kártalanítást nem kaptunk. Ráadásul az MNB által (bevallottan) 15 évig elnézett és fel nem derített bűncselekményt sem állam, sem felügyelet nem vállalja fel és a károsultakat számára hátrányos módon, megkülönböztetetten kezeli ezen befektetőket. Mi károsultak ezt látjuk, ezt érezzük.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek