Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 10:27
Előzmény: #5199  Törölt felhasználó
#5200
Dehogy egyszerű
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 10:24
Előzmény: #5196  Törölt felhasználó
#5199
Szerintem itt az lehetett mintha láttam volna nevezem hangyáknak az ellenőrző
szerveket egy két egyenleget kiküldött

Na mikor jogi fogást találtak benne akkortól LEÁLLTAK-
ennyire egyszerű
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 10:22
Előzmény: #5195  tchongee
#5198
De még egyszer leírom, itt a legfőbb gond az, hogy a felszámolónál kirúgták az összes szakembert és fidelitasszökevény frissdiplomással pótolták őket akik most is néznek mint szamár a hegyen!
detto71
detto71 2015. 04. 15. 10:22
Előzmény: #5194  Törölt felhasználó
#5197
Nincs aki megszervezze, az itt a nagy baj. A fidesz beállt a q mellé ennyi, mert érdeke.

Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 10:21
Előzmény: #5194  Törölt felhasználó
#5196
Ebbe igazat adok- ez is olyan jó hangzik
féle dolog Politika egyből benyeli-
Sajátjaként tudja be-
áhhhhhhhhhhhhhhh
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 10:20
Előzmény: #5190  detto71
#5195
Így van. Első nap egy sima excell táblán kb 30 perc munkával előállítható mi az ami megvan mi hiányzik, mennyi a követelés, mennyi a különbözet. És lehetett volna kommunikálni már február 25.-én azzal hogy az adatok tájékoztató jellegűek és még változhatnak ha valamit megtalálnak a sufniban.
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 10:19
Előzmény: #5187  tchongee
#5194
Ennek nem sok értelme van.Ki kell vonulni az utcára tüntetni a Hungáriásokkal együtt.
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 10:18
Előzmény: #5190  detto71
#5193
OTT VAN A ÍRÁSODBAN
Bűncselekmény Tárgya** Ügyes vagy te-
csak engem flusztrálsz- az igaz könnyebb-
Hiába zsonglőrködtök- bocs-
detto71
detto71 2015. 04. 15. 10:17
Előzmény: #5187  tchongee
#5192
ja most látom hogy elküldted sok helyre nem csak az mnb-nek. Akkor csak bomázd őket, gondolom választ te sem vársz csak felszínen tartás végett küldöd.

a címeket add meg én is elküldöm kicsit átírva
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 10:15
Előzmény: #5189  horemheb
#5191
JÓ ÍGY VAN>
MINDENFELE tapogatózni csak nem arra amerre kéne- MNB hogy lehetne megkerülni-
Én nem kapok adatot,mondja már mért nem
ISMERIK EL ENNYI- nem kell itt nyakaskodni,
erre célozni meg arra-
>>>>>>>>>Hol az INDOKLÁS<<<<<<<<<<<
detto71
detto71 2015. 04. 15. 10:15
Előzmény: #5187  tchongee
#5190
szerintem mindenki értékeli az akarásod, de sajna fogsz kapni egy sablon levelet hogy hol tedd fel a kérdéseidet.

Egyébként jó a levél, én még egy bc-esek számára megjelenő infromálást sürgetnék, hogy most hogy is áll a vizsgálat, kitérve az értékpapírok meglétére.

Meg lehet hogy a q-nál nem nyúltak az értékpapaírokhoz, teljesen más a bűncselekménx tárgya.

Nálunk meg ugye mindennel játtszottak, de azt azért szerintem is tudni kéne hogy ténylegesen mennyi papír maradt meg fajtánként és azért ha pontosan a követelést nem is tudják, de nagyságrendileg tudniuk kellenne.

Engem személyszerint sem az bánt hogy nem emelték fel 30 Mft-ra a mi határunkat, hanem a teljes információ hiánya mindenki részéről, mintha csak a q-nál történt volna bűncselekmény a BC mintha nem is lenne, már a befektetői része, mert a banki ügyfeleket már kártalanítják.
horemheb 2015. 04. 15. 10:09
#5189
Ti még elhiszitek, hogy az Alkotmánybíróság kedvezően fog dönteni? Ezeket az ánusznyalókat még a saját szakmai becsületük sem érdekli, nemhogy a törvények! Majd jól elhúzzák a döntést, hoznak valamilyen nevetséges magyarázatot'oszt jó napot'! Próbálkozni lehet, de igazából reménytelen!
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 10:09
Előzmény: #5185  Törölt felhasználó
#5188
Nem szabad választás ez annak aki teheti
LEHET- hogy ne-
Adataink kiadását jó hogy már azt nem mondjátok megtagadták-
-mit csináltak előző nap: még az se esett le napi forgalmat Teljesített tőkepiaci üzleteket FELBORÍTOTTÁK,FELRÚGTÁK,MERŐ TÉVEDÉSBŐL
Ezt nevezik MEGHIÚSULÁSNAK
Elég az ha a Teljesített útólsó napi kötés- SEHOL!-Hogy lehet a pohárba tiszta vizet ÖNTENI??
Sehol nem találják így az alapból az egész BORUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Méghozzá kocsikkal hurcolták ki az ÜGYFÉLADATOKAT- Ez az mikor HIVATKOZIK
HIVATKOZNI FOG!!
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 10:02
Előzmény: #5178  detto71
#5187
Tisztelt Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ,

Az MNB szóvivője a Questor károsultakkal kapcsolatban 2015.04 14.én az alábbi nyilatkozatot tette:

"Az MNB felügyeleti szóvivője határozottan cáfolja azokat a sajtótalálgatásokat, amelyek szerint a Quaestor brókercégénél nem kötvényekkel, hanem egyéb értékpapírokkal rendelkezők rosszabbul járnának a kártalanítás során. Az MNB és a felügyeleti biztos adatai szerint a befektetési vállalkozásnál lévő egyéb értékpapírok - például részvények, állampapírok - nem hiányoznak, rendelkezésre állnak, tehát ezeket felszámolás esetén a felszámolónak ki kell adnia jogos tulajdonosaiknak. Ezek az értékpapírok az egyes ügyfelek nevén nyilvántartott, azok saját tulajdonát képező papírok, tehát amennyiben az MNB visszavonja a Quaestor Értékpapír tevékenységi engedélyét és a bíróság elrendeli annak felszámolását, nem is számítanak a felszámolási vagyon részének, vagyis az értékpapírok kiadásával nem kell megvárni a felszámolási eljárás lefolytatását sem"

Mint Buda Cash károsult a következő kérdéseim vannak az MNB felé:

1. Amennyiben a Quaestor brókercégénél nem kötvényekkel, hanem egyéb értékpapírokkal rendelkezők nem járnak rosszabbul a kártalanítás során, akkor a Buda Cash károsultak rosszabul járnak-e mint a Questor kötvény vagy egyéb értékpapírral rendelkezők? Gondolok itt a BEVA kötvényesekre vonatkozó 100.000 Eurós kártalanításra szemben a Buda Cash-nél értékpapírral rendelkezőkre vonatkozó 20.000 Eurós kártalanítási értékhatárra. Kérem ezen ellentmondás véleményezését.
2. Amennyiben a Questor brókercégnél értékpapírokkal rendelkezők az MNB és a felügyeleti biztos adatai szerint a befektetési vállalkozásnál lévő egyéb értékpapírok - például részvények, állampapírok - nem hiányoznak, rendelkezésre állnak, tehát ezeket felszámolás esetén a felszámolónak ki kell adnia jogos tulajdonosaiknak, akkor a Buda Cash esetében ez miért nincs így? Az első esetben nyilatkoztak, hogy a részvények értékpapírok rendelkezésre állnak ezért kiadhatók, ezért nem kell külön jogszabályt hozni a kártalanításukra, addig a Buda Cash esetében nem tudni megvannak-e az értékpapírjaink, ha megvannak a felszámoló miért nem adja ki, amennyiben nincsenek meg miért nem hoznak jogszabályt/törvényt a kártalanításunkra a Questor kötvényeseihez hasonlóan, amikor is az elsődleges érv a Kormánytagoknál (Orbán-Rogán-Lázár) az volt, hogy a károsultaknak ne keljen egyéni polgári perek ezreit indítani? Esetünkben viszont a Felszámoló kifejezetten javasolja a mintegy 20.000 károsultnak az időnként 5-6 évig is elhúzódó polgári perek indítását? Kérjük ezen ellentmondás véleményezését?

Várom szives válaszukat,
Üdv:
XXX
Buda Cash diszkriminált/másodrangú károsult
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 09:57
Előzmény: #5167  filter
#5186
Alapvetően egyetértek, hogy teljesen nonszensz a befektetők differenciált megmentése, hioszen ez a diszkrimináció csimborasszója.

De én önmagában az állami (értsd adófizetők pénzén történő) megmentésben egyáltalán nem hiszek.

Abban hiszek, hogy a szabályozóknak és felügyeletnek olyan pénzügyi rendszer kialakulását kell elősegítenie, ahol a piaci szereplők piaci biztosítás keretein belül köthetnek biztosítást az esetleges csődökre.

Ezt úgy értem, hogy legyen válaszható a biztosított és a biztosítatlan betét/értékpapírszámla/stb, de a kockázatvállalók maguk a piaci szereplők legyenek.

Így kényszeríteném a piaci szereplőket arra, hogy kilökjék maguk közül azokat a szereplőket, akik a zavarosban halásznak, köztudottan túl kockázatos ügyletekbe mennek bele, így nem kapnának biztosítási fedezetet.

Ha a felügyeleti fogyasztóvédelem arra helyezi a hangsúlyt, hogy tájékoztasa a fogyasztókat a biztosítható és a biztosíthatatlan befektetések különbségéről, akkor a biztosított betétesek nyugodtak lehetnek, a biztosítatlan betéteket/befektetéseket ügyfeleket viszont nem szükséges megvédeni...
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 09:55
Előzmény: #5182  detto71
#5185
-KÁRTÉRÍTÉS: vélt valós károk- röviden
MNB Kirendelt Biztos nem adott lehetőséget erre vonatkozólag ezt nem lehet
átlépni- Akkor mi marad??

-Ne,hogy valami terhelőt mondjak már
magamra nézve!!

-jó elbeszéltek
egymás mellett az látom tapasztalom-
<Enné mi volt meg annál!! kell ez ide?!
Mindenképpen adatain hiányára való hivatkozással hol kell reklamálni?!
Aki ezt KIADJA nagyon jól tudjátok-
addig még le nem jár az időtök-
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 09:55
Előzmény: #5183  Törölt felhasználó
#5184
Na még ez lesz szép piskóta: pf 09:21

"Szabadlábra kerülnek TarsolyékK

Egy hete rendelte el jogerősen a Quaestor-ügyben terheltek előzetes letartóztatását a Fővárosi Törvényszék. A Magyar Hírlap szerint a védelem ugyanakkor kezdeményezi a terheltek szabad lábra helyezését, miután a következő héten lejár az elrendelt 30 nap"
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 09:49
Előzmény: #5175  tchongee
#5183
teljesen igazatok van, én bár nem vagyok érintett szívesen támogatom, elképesztő ami folyik....vagy senkinek v mindenkinek járna....eszem megáll
detto71
detto71 2015. 04. 15. 09:39
Előzmény: #5180  Törölt felhasználó
#5182
meg a portfolió is. a cím is milyen jó? azt kellett volna adni: Mi lesz a brókerbotrány többi károsultjával a q-nál?
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 09:34
Előzmény: #5179  detto71
#5181
csak a Quaestor állandóan....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek