Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 26. 16:41

Bezuhant a Fidesz népszerűsége  

Ugrás a cikkhez
Novemberben látványosan csökkent a Fidesz-KDNP népszerűsége, ami minden bizonnyal a közelmúlt hazai botrányainak a következménye lehet. Kisebb mértékben, de növekedtek az ellenzéki pártok táborai, viszont a legnagyobb mértékben a bizonytalanok és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=207052
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2014. 11. 28. 13:10
Előzmény: #193  Hegyesi2
#200
"Nemrégiben mondta O.V.,hogy mi nem Oroszország és nem is Amerika ,hanem Magyarország mellett állunk! Ezzel egyet kell értenem,és ez nem elszigetelődést jelent,hanem a magyar érdekeket,főleg gazdasági értelemben."

Pedig itt már űgy tűnt, hogy megértetted a lényeget:
"Azt értsd meg,hogy ők a játékosok az asztalnál,mi meg a sakkbábuk vagyunk az összes kisebb országgal együtt és úgy tologatnak bennünket ahogy az éppen az érdekeiknek megfelel! "
_pampa 2014. 11. 28. 13:09
Előzmény: #197  bigyula
#199
"Nem, nem kell küzdeni a területek visszacsatolásáért. Ez csak háborúval lehetséges (lásd Ukrajna), "

Koszovó! Politikai döntéssel jött létre.
totoro
totoro 2014. 11. 28. 13:01
Előzmény: #190  _pampa
#198
Az a baj a logikáddal, hogy nem fogalmaz meg választ. Csak simán kritizálod a jelenlegi rendszert, de ha nem ez van, akkor csak valami sokkal rosszabb az alternatíva. Amerikát ha hirtelen elnyelné az óceán, akkor a világot elborítanák a kis diktátorok, a mindenféle területi és egyéb igényeikkel, és egy sötét kor következne be. Óriási szerencsénk van a jelenlegi világrenddel.
bigyula 2014. 11. 28. 12:57
Előzmény: #195  _pampa
#197
"Erdély szerintem Magyarország része."

VOLT.

"Egy igazságtalan döntéssel elcsatolták és a magyaroknak küzdeni kell a trianoni döntéssel elcsatolt területek visszaszerzésért."

Nem, nem kell küzdeni a területek visszacsatolásáért. Ez csak háborúval lehetséges (lásd Ukrajna), abból meg az utolsó kettőt elvesztettünk.
Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 28. 12:56
Előzmény: #194  bigyula
#196
Az egy őszinte mondás volt,politikában sokszor van ez így csak ezt nem mindenki vallja be!
Csak egy példa,mondhat pár hülyeséget csak ne azt cselekedje! Máris pozitív a szaldó. :)
_pampa 2014. 11. 28. 12:53
Előzmény: #192  bigyula
#195
Erdély szerintem Magyarország része. Egy igazságtalan döntéssel elcsatolták és a magyaroknak küzdeni kell a trianoni döntéssel elcsatolt területek visszaszerzésért.

Nézd meg Izraelt,egy politikai döntéssel kapott egy területet a közel-keleten és a mai napig nem tett le arról, hogy az ősi földet amit az ÚR adott izrael népének újra birtokba vegye.
Apró lépésekkel haladnak a céljuk felé és csak idő kérdése, hogy megvalósítsák.

szvsz
bigyula 2014. 11. 28. 12:51
Előzmény: #193  Hegyesi2
#194
Azt is mondta, hogy ne arra figyeljenek, amit mond, hanem amit tesz. Ezek után szerinted el lehet hinni egyetlen szavát is?
Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 28. 12:46
Előzmény: #189  ts3
#193
Nemrégiben mondta O.V.,hogy mi nem Oroszország és nem is Amerika ,hanem Magyarország mellett állunk! Ezzel egyet kell értenem,és ez nem elszigetelődést jelent,hanem a magyar érdekeket,főleg gazdasági értelemben.
bigyula 2014. 11. 28. 12:41
Előzmény: #190  _pampa
#192
Amikor Viktorunk Romániában, Erdélyben kavarta a szart, akkor is az volt a véleményed, hogy Magyarország törvénytelenül beavatkozik a román belügyekbe?
bigyula 2014. 11. 28. 12:39
Előzmény: #189  ts3
#191
Meg arra is rá kellene jönnie, hogy ebben a játékban nem Ő a király, de még csak tiszt sem, mindössze egy bármikor beálldozható gyalog...
_pampa 2014. 11. 28. 12:39
Előzmény: #188  totoro
#190
"Nem erőszakol ki semmit, de nyilvánvaló, hogy próbálja a világot a saját képére formálni."

Ami az érdeke azt " bármi " áron kierőszakolja. Az pedig nem jó,ha mi is azt a mintát követjük amit az USA mutat.

A 90-es években ismeretlen volt az iskolai erőszak. Napjainkban szinte minden naposak.

Sorolhatnám hosszú oldalakon keresztül az "amerikanizálódás" káros hatásait, de semmi értelme.

Valaki írta, hogy az a jövő amit az USA képvisel. Szerintem pedig az emberiség kipusztulásához vezető út.

A bővülésre és a fogyasztás növekedésére épülő világ halálra van ítélve, ahogyan a pilótajátékok is összeomlanak.

szvsz
ts3 2014. 11. 28. 12:20
Előzmény: #187  Hegyesi2
#189
"Azt értsd meg,hogy ők a játékosok az asztalnál,mi meg a sakkbábuk vagyunk "

Ezt én értem, te is érted, most már csak 0.Viktornak kellene ezt megérteni, és rájönni arra hogy a hinta politika nem vezet sehova, mert nem marad szövetségesünk.
totoro
totoro 2014. 11. 28. 12:14
Előzmény: #186  _pampa
#188
Nyilván az erősebb kutya b..ik. Ezt látod itthon is a szeretett Fidesz vezéreidtől. Ez van a világban is, hogy a gazdaságilag és katonailag erősebb diktál. Azt fogd fel, hogy óriási szerencsénk van, hogy a gazdaságilag legerősebb egyben a legliberálisabb is. Nem erőszakol ki semmit, de nyilvánvaló, hogy próbálja a világot a saját képére formálni. És mivel az eddigi legjobb, legműködőképesebb modell az amit ránk erőltet, felesleges sírni rajta, inkább örülni kellene az ingyen kapott mintáknak és lehetőségeknek. No meg élni velük. Nem lehet elképzelni ennél szerencsésebb világrendet.

Vagy nektek mégis mi tetszene? Az, hogy minden ország azt csinál amit akar? Eddig hisztiztetek, hogy a liberalizáció fúj, de épp ti akartok egy a jelenleginél liberálisabb világrendet. Pedig épp az nem kéne.
Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 28. 12:10
Előzmény: #185  ts3
#187
Azt értsd meg,hogy ők a játékosok az asztalnál,mi meg a sakkbábuk vagyunk az összes kisebb országgal együtt és úgy tologatnak bennünket ahogy az éppen az érdekeiknek megfelel! Oroszok sem ártatlan bárányok/mellesleg egyáltalán nem szeretem őket/ de usa a nagymester !
_pampa 2014. 11. 28. 12:05
Előzmény: #185  ts3
#186
Persze, hogy vétkes.
Szankciót kapott érte.

Amit én felsoroltam ott szintén volt "külső" hátszél.Akik azért felelősek kapnak büntetést?

Mert szerintem ez a baj a mai világunkkal. Egyes államok bármit megtehetnek büntetés nélkül.

Más államok pedig pusztán "bemondás" alapján (Irán!) súlyos szankciót szenvednek el.

Egyenlő pályák,egyenlő esélyek....
ts3 2014. 11. 28. 11:44
Előzmény: #182  Hegyesi2
#185
"Azt írhattam volna még hozzá amit pampa a 174-es hsz-ben.Erősen kilóg a "lóláb" !"

Pampa terelésbe kezdett ezért rá ne hivatkozz, én a Krím félszigettel és Kelet Ukrajnával kapcsolatban írtam a ruszkikk felelőségéről, és nem Szíria és Tunézia kapcsán.(Bár Szíriában van ruszki támaszpont)

Krímet is Obama és Merkel foglalta vissza Oroszországnak?
Kelet Ukrajnát is Obama és Merkel próbálja leszakítan Ukrajnáról?

Tehát Oroszország nem vétkes ezekben az ügyekben?

Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 28. 11:42
Előzmény: #183  Hegyesi2
#184
Még kiegészíteném,ezt a rendszert is támogatta az általunk istenített mérhetetlenül "demokratikus" nagyhatalom !
link
Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 28. 11:34
Előzmény: #182  Hegyesi2
#183
178 hsz,bocs!
Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 28. 11:34
Előzmény: #181  ts3
#182
Azt írhattam volna még hozzá amit pampa a 174-es hsz-ben.Erősen kilóg a "lóláb" !
ts3 2014. 11. 28. 11:21
Előzmény: #176  Hegyesi2
#181
"Lehet,hogy nem akartad megérteni? Nézd meg még egyszer. Ez egy másik,hol is van a kutya elásva. :link"

Az az eset nem fordulhat elő, hogy te értettél valamit félre?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek