Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 08:40
Törölt hozzászólás
#360
emerald 2015. 05. 21. 08:35
Előzmény: #358  emerald
#359
Most készülök bodzaszörpöt készíteni, ipari mennyiség kell, a gyerek spájzát is töltenem kell.
Van egy régi receptem azt nem kell főzni, de tartósító az kell bele.
Ha estleg nektek van tartósító nélküli tapasztalatotok, azt szivesen venném....

Éjszaka a jégesőben aggódtam a palántáimért, ráadásul kiültetésre került a saját nevelésű bazsalikom, hagyományos és a görög. Ez utóbbit sokkal jobban szeretem. Egész nyáron lehet szedni, csak jobban bokrosodik tőle, strapabíró tipus. A szomszéddal egyetemben megdumáltuk h az illóolaja is több. Voltak évek amikor mindketten csak ezt tartottuk.
(Nehéz viszont beszerezni)

Gyönyörű salátáim vannak, és megjelentek az első borsóhüvelyek.
Csirkés/sárgarépás borsóleves lesz hétvegére.
Ma juhtúróval töltött gomba sütve, tetején bacon/petrezselymes újkrumpli.
emerald 2015. 05. 09. 08:47
Előzmény: #357  diki
#358
:)
Ó hát én még nem láttam, de akkor nyitottabb szemmel járok!
Ma kerti parti lesz nálunk, ha az időjárás engedi.....

Jó lenne egy kis friss bodza limonádé
diki
diki 2015. 05. 07. 22:49
Előzmény: #356  fxboy
#357
Sziasztok
Nalunk szombaton lesz a Csík zenekar az egyik legrondabb epulet 7 eves szulinapjan.

Mas: miutan tegnap 30 foknal ledekkolt a homero higanyszala szedtem egy kis bodzaviragot, most kezd nyiladozni, es keszitettem egy kis uditot belole. A szorpot majd akkor, ha feherbe borul az egesz bokor.
fxboy
fxboy 2015. 05. 03. 18:01
Előzmény: #355  emerald
#356

Sajna nem lesz semmi a buliból. Lóg az eső lába, bármelyik pillanatban leszakadhat az ég, így kerekesszékkel elég macerás lenne...
Majd itthon bulizunk gépi Csík zenére. :)

Ami az Arany-ezüst topicban ma történt az totál gáz. Ezek az új nickek (ez a történelmi hajós felfedező) teljesen széttolják.

emerald 2015. 05. 03. 15:38
Előzmény: #354  fxboy
#355
Jaj de jó, akkor Ti buliztok....:-)

Hát van ez így a természetben is h valami nem sikerül.
De azért jó ez a kezdeményezés. Gyönyörű madarak.

Én a kertben szoktam nézni, a vadkacsapárt akik tavasztól őszig a szomszédomhoz járnak. Reggel-este jönnek a kukoricáért. Aztán pihennek a kertben, vagy a patakban. Később a kicsiket is hozzák kosztolni a patakon úszva.....
Már a macska se kergeti őket évek óta, tudja h felesleges....:-)
fxboy
fxboy 2015. 05. 03. 14:47
Előzmény: #352  emerald
#354

Sziasztok!

Az idén is szépen fejlődnek a sascsirkék (#339)
A sólyom kotlás úgy tűnik, sajnos bedöglött link

Ezen a hosszú hétvégén a hévízi majálison mindenféle szuper rendezvény volt. Ma este Csík koncert... reméljük az időjárás nem rondít bele a buliba...
:)

emerald 2015. 05. 03. 09:39
Előzmény: #350  diki
#353
Na megcsináltam a Te útmutatásod alapján.
Ám a lány is állította h volt benn hab, így felvertem még két tojásfehérjét és azt a végén belekevertem, másfélszeresére nőtt a mennyiség......aszonták h kb valami ilyen volt....:))))

Mindenesetre falták....:-)

Bár azon is gondolkoztam, mi van ha turmixgéppel habosította fel a mama?! Hiszen a gyümi turmixot csinálok abból is szinte hab lesz.
Bár az összeesik, ez pedig másnap is laza volt.
emerald 2015. 05. 03. 09:30
Előzmény: #339  fxboy
#352
Konfitált Kacsasült, tepertős krumplival, friss salátával.

Lábasban kicsi vizzel, mellette hájjal felttem este hogy rotyogjon, majd zsírjára sütöttem nagyon lassan. Kb 4-5h
(Nálam az elektromos sütőnek van egy alvás-elfelejtett funkciója azaz ha nem érintem meg kb 3h múlva kikapcsol.)
Szóval este ottfelejtettem.....:)

Saját retek-újhagyma már van a kertben reggeli-vacsorához...;)
Hogy mennyi minden elfér 9nm-en.....:o))
emerald 2015. 04. 26. 09:57
Előzmény: #350  diki
#351
Látod a fecskék meghozták a nyarat....:-)
Mi meg egy nem tudjuk milyen fajta de madár fészket találtunk a futórózsa rácsa és a rózsaágak közé ágyzódva. Fiókák még nincsenek.

Köszi a sóska receptet.
diki
diki 2015. 04. 26. 08:55
Előzmény: #347  emerald
#350
Jo reggelt

Felalmomban oriasi csiviteles. Na ne mar, vasarnap van. Hirtelen felgyulladt a lampa a fejemben es kinyilt a csipam: visszaerkeztek a fecskeparok es tudtara adtak a vilagnak:)

Soskamartas nalunk:
Keves olajon fokozatosan adagolva dinsztelem, neha hozzaadva egy keves vizet, hogyne suljon oda folyamatos keveres mellett.
Ha meg homogenebben szereti valaki, akkor rudmixerrel egy-ket merulest tehet benne. Felrehuzom, elkeszitem a 23 tejfol simara keverve 13 tejjel. Visszateszem a tuzre a soskat, cukrot bele, azzal addig keverem mig felolvad a cukor, ettolbesotetedik. Hozzaontok egy kicsit a tejfolbol, felrottyantom es megy bele a tobbi, csak azert nem egyszerre, hogy ne turo legyena vege.
Gyorsan elkeszul, lisztmentes.
diki
diki 2015. 04. 26. 08:36
Előzmény: #347  emerald
#349
Jo reggelt

Felalmomban oriasi csiviteles. Na ne mar, vasarnap van. Hirtelen felgyulladt a lampa a fejemben es kinyilt a csipam: visszaerkeztek a fecskeparok es tudtara adtak a vilagnak:)

Soskamartas nalunk:
Keves olajon fokozatosan adagolva dinsztelem, neha hozzaadva egy keves vizet, hogyne suljon oda folyamatos keveres mellett.
Ha meg homogenebben szereti valaki, akkor rudmixerrel egy-ket merulest tehet benne. Felrehuzom, elkeszitem a 23 tejfol simara keverve 13 tejjel. Visszateszem a tuzre a soskat, cukrot bele, azzal addig keverem mig felolvad a cukor, ettolbesotetedik. Hozzaontok egy kicsit a tejfolbol, felrottyantom es megy bele a tobbi, csak azert nem egyszerre, hogy ne turo legyena vege.
Gyorsan elkeszul, lisztmentes.
Törölt felhasználó 2015. 04. 26. 06:52
Törölt hozzászólás
#348
emerald 2015. 04. 26. 06:44
Előzmény: #346  diki
#347
Én sem ültettem azonnal, csak szerdán.
De a múlt héten volt lehetőségem elutazni....:-)

Na vissza a topik témájához:
Tegnap piacoltam(pesten) és kaptam gyönyörű friss spenótot.
Valami óriáslevelű fajta, féltem h rágós lesz a nagyon vastag szára, de nem volt az.-pedig le se téptem a kinyúlókat se.
Így készítettem: megfőztem, majd egy vágódeszkán összecsapkodtam. Fokhagymás rántásra dobtam majd tejjel felöntöttem és pici vegetával izesítettem, plusz kifli v egyéb helyett,
ami nagyon jó izt ad neki....zabkorpával...sűrítettem.
A zabkorpa a tejbe áztatott kiflit-zsömlét helyettesíti, mivel én nem turmixolok, egyszerűbb a korpa-finom édeskés ízt kap tőle.
A spenót is finomabb ha van mit rágni benne.
A gyereknek meg az apjának is ízlett...:-)

A szombat ilyen gyors egyszerű kaja nálunk, mivel nincs időm többre.

Ma viszont petrezselymes újkrumpli, zsenge rántott tök, rántott gomba, rántott csirke és lapocka.
A jány fog panírozni, új krumplit kapirgálni....;)
fejes saláta....

Ami viszont érdekelne ha valaki ismeri:
Sóskamártás ami könnyű és hab szerű.-nem főzelék.
A férjem megboldogult anyukája sóskamártását emlegeti, szerinte abban volt tojásfehérje hab.....
Vagy lehet h tejszínhab....?!
Én ilyen receptet a neten sem találtam.

Van a kertben, már szedni kéne, főtthusihoz készíteném-nem önállóan.
diki
diki 2015. 04. 19. 22:16
Előzmény: #345  emerald
#346
Szia
Latom felporgetted a piaci forgalmat :D
Nalunk eddig homokviharok voltak, ma talajmenti fagy, ugyhogy amig ez az idojaras nem szedi a satrafajat, addig nincs palanta ultetes.
emerald 2015. 04. 19. 08:18
Előzmény: #344  diki
#345
:-)
Bizony kettecskén meg pár vendéggel 20tojásból is elfogyott....

Most jótt haza a "gyerek" pár hónapra külföldről, és lesznek disznót nem evő vendégeink is szóval jövő héten újra egy 20 tojásos adag készül.

Voltam Debrecenben....
Háromszor körbejártam a palánta piacot, néztek is az árusok, ki ez a hülye.....?! Más meg nem értette minek veszek ennyit...?!
Van aki meg irígykedett h nem nála....:DD
Anyukámnak, szomszédnak, a barátnőmnek aki a szőrös négyábút eteti ha mi nem vagyunk itthon meg persze nekem, már gyönyörű paradicsom és virág palánta készletünk van....:)))
diki
diki 2015. 03. 31. 20:27
#344
Nalunk regi hagyomany a sonka, kolbasz, tojas melle sargaturot is kesziteni.
1 liter tej
10 tojas
5 evokanal cukor
1 csomag vanilias cukor
csipet so

A tejet feltesszuk melegedni egy csipet soval, cukorral, vaniliacukorral. Kozben a tojasokat egy talban osszekeverjuk de nem teljesen homogenre. Hozzaontjuk a tejhez es nagyon lassu tuzon, ovatosan kevergetve addig fozzuk, amig a tetejen a tejsavo kicsapodik. /olyan mintha viz lenne rajta/ En siman drotszurobe ontom, es hagyom lecsepegni 2-3 oran at. Utana hutobe kerul, talalaskor szeletelem.
Nalunk 2-3 adag is elfogy:)
ambrika 2015. 03. 18. 19:08
Előzmény: #332  emerald
#343

Ebben a céklás-mákos rétesben van fantázia.... :)

Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 16:56
Előzmény: #330  emerald
#342
Szia Emerald!

Mindig tudtam, hogy okos vagy! "Átjött" az e-mail rám tartozó része.
Igen, a sparhelt valóban árulkodott.
Azt is jól eltaláltad, hogy szerettelek volna felvidítani.
emerald 2015. 03. 10. 07:37
Előzmény: #336  diki
#341
Diki, szuperek a receptek...már tanulmányozom....;)
Köszi!

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek