Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 30. 10:20
Előzmény: #33210  signal2
#33220
Leírtad a véleményed, én meg abból vontam le következtetést.
Ha nincs kenyerük egyenek kalácsot nem? Nem lehet azt megcsinálni, hogy kidobáljuk a politikai ellenfeleinket egy olyan felületről aminek nincs alternatívája. Mert itt nyilvánvaló a politikai tisztogatás, a baloldali gyűlöletkeltő tartalmak virágzanak.
Ez nyilván az USA-ban sokkal szembetűnőbb, itthon főleg azt cezúrázzák amire a jobbanszervezett balos troll jelentőbrigádot ráuszítják.
Itt a lepontozásokon is látszik. Valahogy a jobbos hozzászólásokra egyből ugrik 4-5-6 balos droid, akik amúgy hozzá sem szólnak a témához, de mégis mintha konstans ittlennének.
signal2
signal2 2019. 08. 30. 10:19
Előzmény: #33209  novotrade
#33219
Igen annak minősítem, mert egyoldalú, és rosszindulatúan egyoldalú, amivel szándékosan negatív irányba befolyásolják a közvéleményt. Méghozzá olyan tartományba, ami heurisztikusan távol áll a valóságtól. Ez nem tájékoztatás, hanem félretájékoztatás/manipuláció.
Olvashatnál olyanról is, hogy többmillióan sikeresen beilleszkedtek, és boldog életet élnek, dolgoznak, pénzt termelnek. De nem olvasol/hallasz. Pedig akár az is lehetne "tájékoztatás", hogy 
Gyűlöletkeltést egyébként nemcsak migránsokkal szemben folytat a kormány, hanem az ellenzék és képviselői, az EU vagy a "liberálisok" ellen is. Méghozzá kb. 90%-ban kitalációkkal. A" baloldal ezt meg azt csinálNÁ, HA..." - ezt sulykolják heti rendszerességgel. 
Nemzetmegosztó bagázs.
novotrade 2019. 08. 30. 10:16
Előzmény: #33207  signal2
#33218
Milyen pozitív hírt kellene lehozni?
Sorolj már valamit amit elhallgatnak.
euler 2019. 08. 30. 10:16
Előzmény: #33206  libasbukta
#33217

Tóth István János: Hogyan jutottunk idáig? A tudomány szabadsága egy illiberális államban: a CRCB elleni per.
Az alábbi tanulmányban egy abszurd történettel foglalkozunk: a magyar állam egy intézménye, a Közbeszerzési Hatóság által egy tudományos műhely (CRCB) ellen indított bírósági eljárás részleteit ismertetjük, helyezzük szélesebb kontextusba és kommentáljuk.

A történet szerint egy állami intézmény megtámad egy független kutatóműhelyt egy tudományos publikációja miatt, mert jó hírnevének megsértéseként értelmezi a publikációban alkalmazott módszereket, és az ebben megfogalmazott őt ért kritikus állításokat.
http://www.crcb.eu/?p=1927
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 30. 10:16
Előzmény: #33212  novotrade
#33216
ezek mind eldönthetik a felsorolt dolgokat, ja.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 30. 10:16
#33215
de jó hogy az előbb nem látszott ezért újra elküldtem. fasza ez a fórummotor, na.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 30. 10:15
Előzmény: #33206  libasbukta
#33214

a részletes indoklás elég mulattató azért, baszodalássan:
 
"összehasonlításra nem alkalmas adatokat vett alapul (Zambia és Banglades közbeszerzési hatóságainak európai unióstól eltérő szabályozás alá eső honlapjai nem összevethetők a hazaival), ezáltal hamis képet festve Magyarországról"
 
Azaz azért nem alkalmasak az összehasonlításra mert azok nem eus országok?
 
"manipulált URL alapján hibás következtetéseket vont le (a link átírásával megváltoztatták a honlap adattartalmát"
 
Ezt nem értem. Más honlapján nem tudják átírni a linket, ha a sajátjukon átírják, az szerkesztés és nem manipuláció.
 
"manipulált kritériumok (adatok elérhetőségi módja) alapján tette azt a félrevezető állítást, hogy a magyar Közbeszerzési Hatóság honlapja a fenti országok hasonló hatóságainak honlapjánál alacsonyabb minőségű (a tanulmány állítása szerint a közbeszerzési szerződések adatainak elérhetősége nem megfelelő, ezzel szemben teljes körűen elérhetőek"
 
Ez az érvelés az óvodai "nem is vagyok hülye" ellenérvre emlékeztet.
 
"hibás adatbevitel alapján végzett elemzést („tájékozatató” szó beírása a keresőbe „tájékoztató” helyett), amelyet súlyosbít, hogy a tanulmány angol nyelvű, de a szerzők a magyar nyelvű keresőt használva írták be hibásan a magyar nyelvű keresőszót, ez a külföldi olvasók számára észrevehetetlen"
 
Itt már a térdemet csapkodom és van még tovább is.
 
Na puszi harczosok, védjétek a korrupt vezírséget.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 30. 10:15
Előzmény: #33206  libasbukta
#33213

a részletes indoklás elég mulattató azért, baszodalássan:
 
"összehasonlításra nem alkalmas adatokat vett alapul (Zambia és Banglades közbeszerzési hatóságainak európai unióstól eltérő szabályozás alá eső honlapjai nem összevethetők a hazaival), ezáltal hamis képet festve Magyarországról"
 
Azaz azért nem alkalmasak az összehasonlításra mert azok nem eus országok?
 
"manipulált URL alapján hibás következtetéseket vont le (a link átírásával megváltoztatták a honlap adattartalmát"
 
Ezt nem értem. Más honlapján nem tudják átírni a linket, ha a sajátjukon átírják, az szerkesztés és nem manipuláció.
 
"manipulált kritériumok (adatok elérhetőségi módja) alapján tette azt a félrevezető állítást, hogy a magyar Közbeszerzési Hatóság honlapja a fenti országok hasonló hatóságainak honlapjánál alacsonyabb minőségű (a tanulmány állítása szerint a közbeszerzési szerződések adatainak elérhetősége nem megfelelő, ezzel szemben teljes körűen elérhetőek"
 
Ez az érvelés az óvodai "nem is vagyok hülye" ellenérvre emlékeztet.
 
"hibás adatbevitel alapján végzett elemzést („tájékozatató” szó beírása a keresőbe „tájékoztató” helyett), amelyet súlyosbít, hogy a tanulmány angol nyelvű, de a szerzők a magyar nyelvű keresőt használva írták be hibásan a magyar nyelvű keresőszót, ez a külföldi olvasók számára észrevehetetlen"
 
Itt már a térdemet csapkodom és van még tovább is.
 
Na puszi harczosok, védjétek a korrupt vezírséget.
novotrade 2019. 08. 30. 10:15
Előzmény: #33204  signal2
#33212
Akkor egy kocsmáros is eldöntheti, hogy ki mehet be hozzá inni?
Egy boltos, hogy vásárolni?
Egy szállodatulaj, hogy ki vehet ki nála szobát?
Egy  cég,hogy kit vesz fel dolgozni?
stb.
.
mert ha igen, akkor ebben teljesen igazad van.
signal2
signal2 2019. 08. 30. 10:14
Előzmény: #33205  libasbukta
#33210
Az álnaívságnál csak az ismeret nélküli magabiztosság rosszabb.
Én nem tudom, mit, mikor cenzúráz a faszbuk. Azt tudom, hogy a fidesz engem cenzúráz. A kérdés az, hogy amit te tudsz, az mennyire alapos, hogy egyből magabiztosan tudjad, hogy más álnaív. 
Itt pl az szerepel, hogy a politikai spektrum teljes szélességét érintette a tömeges törlés, és az oka a felhasználási feltételek konstans megsértése volt.
Szólj, ha te másról tudsz.
novotrade 2019. 08. 30. 10:12
Előzmény: #33203  signal2
#33209
Migránsokról pozitív hírt?
Volt kettő, ha jól emlékszem.
Kitoltak a kátyúból egy elakadt autót.
Egy vérző embernek elszorította a sebét.
.
 a többi már nem erről szólt, hanem arról, hogy visszautasították az  élelmet mert nem a vallásuk szerint való volt.
meg arról, hogy terrortámadást hajtottak végre véletlenszerűen kiválasztott ÁRTATLAN CIVIL emberek ellen!
ahogyan nem a törvényeink szerint hanem a saját SARIA szabály szerint rendezik a vitás ügyeiket.
.
 a kormány ezt teszi közzé.
joga van hozzá.
ahogyan neked is gyűlöletkeltésnek minősíteni a kormány tájékoztatást.
 de látom az a rész elkerülte a figyelmedet, hogy Orbántól az EU tagállamai millió szám vihetik haza a bevándorlókat!
Mi nem kérünk belőlük, de ezt mástól nem vitatjuk el, ha akar vihet magához.
Csak ennyire "gyűlöli" Orbán a migránsokat!
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 30. 10:07
Előzmény: #33207  signal2
#33208
az a baj, hogyha a ballibek által elvárt tudományos minőségben közölne a jobboldali sajtó, akkor a baloldali (aminek a gyűlöletkeltésével, alpáriságával, hírhamisításával érdekes, hogy sosincs gondja az értelmeknek), akkor rutinból lenyomná
a gonzót (a vélemény köré valóságtorzítást) a baloldal hozta be magyarországra
signal2
signal2 2019. 08. 30. 10:05
Előzmény: #33188  novotrade
#33207
Egyrészt sok nem valós hírt is közöltek már, azaz hamisítottak, másrészt ez egyoldalú tájékoztatással befolyásolnak. Azaz csak negatív hírt közölnek migránsokról, mintha csak őt, és a legtöbb migráns bűnöző lenne. 
Pozitív hír nem jelenik meg, ami így jelentősen torz véleményformálás.
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 30. 10:04
#33206
https://mandiner.hu/cikk/20190829_jogeros_manipulalt_es_hamis_tartalmakat_kozolt_a_korrupciokutato_kozpont
"a fideSS a legkorruptabb a világon" legendárium végre bíróságon is megdőlt
de persze ez a túlművelt ballibeket úgysem fogja zavarni továbbra sem
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 30. 10:03
Előzmény: #33204  signal2
#33205
Persze, mert egyébként nem az aranyos balliberális tartalmak vannak cenzúrázva. Hogy is volt az anekdona ? "amikor jöttek a zsidókért, nem szóltam, amikor jöttek a cigányokért nem szóltam, amikor értem jöttek már nem volt aki szóljon".
A legszemetebb dolog ez az álnaívság, ugyan hogy a lószarba lehetne a facebook alternatíváját használni?
signal2
signal2 2019. 08. 30. 09:45
Előzmény: #33199  novotrade
#33204
A cég azt teheti meg, hogy a felhasználási szabályzatával ellentétes hozzászólásokat és tartalmakat törli, a felhasználót tiltja. Szerinted nincs minden ilyen döntésük megindokolva és alátámasztva? Egyébként meg magáncég és nem egy közcég. Miből gondolod, hogy nem döntheti el, hogy ki használja a szoftverét?
signal2
signal2 2019. 08. 30. 09:43
Előzmény: #33176  novotrade
#33203
"Azt is írtad, hogy Orbán gyűlöletet szít a migránsokkal szemben.
Ez sem igaz!"
Csak elfolytatott egy olyan kampányt, amelyben azt sugallta, hogy nem tartják MAJD be a törvényeket, elveszik a magyarok munkáját, és nem fogadják el a kultúránkat. Továbbá 4 éve azon dolgozik a propaganda minisztérium által felügyelt fideszes média, hogy a migránsokról naponta csak és kizárólag negatív híreket közöljön, amely egyértelmű véleményformáló szereppel bír. Ebben azt sulykolják, hogy a migránsok általánosan gyilkosok, erőszakolók, és terrorveszélyt jelentenek. Mindennek tetejében Orbán személyesen helyeselte, hogy erőszakot alkalmaztak azzal a panzióssal szemben, aki menekülteket akart elszállásolni.
Nincs gyűlöletkeltés, mi? Nincs hát. Ja.
badsector1
badsector1 2019. 08. 30. 09:41
Előzmény: #33197  novotrade
#33201
Ne hazudj, nem csak fidesznyaloncokat függeszt fel a portfolió.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók