Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2019. 07. 31. 13:18
Előzmény: #30337  salve
#30340
Az lmp bukása azt bizonyítja, hogy a németeknél cenzúra van?
WTF?
signal2
signal2 2019. 07. 31. 13:16
Előzmény: #30338  salve
#30339
"ilyen csak a despotikus, minimum féldiktatúrákban van, hogy millárdos pártelnök vagyok, és a saját feleségem nevezem ki a saját pártom listavazetőjének,"
Mármint azokban, ahol a pártom a kormányzó párt. Így viszont a te hasonlatod nagyon gyenge.
Hadd hívjam fel a figyelmedet két dologra: 1. Dobrev a DK alapító tagja. 2. Nem GYurcsányné a neve, így nem is GYurcsányné
salve 2019. 07. 31. 13:11
Előzmény: #30335  signal2
#30338

jaj ne, bocs de ez így nagyon gyenge
miintha a kettő nem ugyanaz lenne..
ilyen csak a despotikus, minimum féldiktatúrákban van, hogy millárdos pártelnök vagyok, és a saját feleségem nevezem ki a saját pártom listavazetőjének, hogy kaszálhasson Strasbourgban újabb 100 milliót..
soroljak példákat: Kubában a nagy Fidel mikor lerobbant, akkor jött helyette népvezérnek Raul, a testvére.. a szíreknél az Öreg Asszad meghalt, és kapásból az egyik fia lett az utódja, mint elnök.. a koreai Kim diansztia ugyanígy működik évtizedek óta..Ceaucescu elvtárs a kommunista Románia pártvezére a saját feleségét kinevezte a tudományos akadémia elnökének (a dolog szépséghibája, hogy Elena asszonynak egyébként még érettségije sem volt.........
salve 2019. 07. 31. 13:06
Előzmény: #30336  signal2
#30337

de, de hidd el tudja ezt mindenki, legalábbis azok, akik el szoktak menni 4 évenként szsvazni, az mind tudja ezt, és ez a lényeg
ha nem így lenne, akkor az LMP példátlan mértékben és gyorsasággal jött volna fel és nyert volna választást, azaz símán kormányra került volna hiszen azt hirdeeték, "lehet más a politika"....
a kudarcuk épp azt bizonyítja, amit állítottam!
signal2
signal2 2019. 07. 31. 12:37
Előzmény: #30331  salve
#30336
Nem, nem tudja mindenki, de valaki annyira okosnak képzeli magát, hogy 100%-ra biztos benne. 
signal2
signal2 2019. 07. 31. 12:36
Előzmény: #30332  salve
#30335
Nem Gyurcsányozást írtam, hanem Gyurcsánynézást.
euler 2019. 07. 31. 12:29
#30334

A moszkvai rendőrségen mindenkit utasítottak, hogy törölje a fotóit az internetről.
A parancs azzal áll összefüggésben, hogy az ellenzéki tüntetők több olyan rendőrt is azonosítottak, akik részt vettek a július 27-i moszkvai tüntetés szétverésében, és az azt követő őrizetbevételeken. Az azonosított rendőrök és családjaik a moszkvai rendőrség szerint már fenyegetéseket is kaptak. (Meduza)
Tömeglázadásnak minősítették a moszkvai tüntetést
Alekszej Navalnij 30 napos elzárását tölti, mert megszegte a gyülekezési törvényt, de a börtönben rejtélyes fertőzést kapott, ami miatt kórházi kezelésre volt szüksége.
Oroszország: Nem kenyelmeznek Navalnijnak
SeldonKuper 2019. 07. 31. 11:48
Előzmény: #30319  badsector1
#30333
Miért kell ahhoz hazudni, hogy valótlan adatokkal propagandát csináltok, aztán más igazolja a hülyeségeitek tömegét?
 Persze eszetek ágában sincs elfogadni a kritikát, vagy ellenőrizni a forrásaitokat.
Mert bizonyítani semmit nem tudtok, de aki kérdez annak sem  válaszolnak érdemben.
Dől a gyűlöletbeszéd a kormányra a magyarokra (birkákra?) és ha kérdést kaptok olyan az mintha nem értenék a magyar nyelven írottakat.
salve 2019. 07. 31. 10:47
Előzmény: #30330  signal2
#30332

a gyurcsányozás azért nem bunkóság szerintem mert ha semlegesek vagyunk, akkor a kötvényezés épp akora bunkóság, nem?
amúgy a lézető legtrommbábá bunkóság szerintem, hogy millirdo vagyok és a feleségem megetszem uniós listavezetőnek a pártomban - ilyet utoljára Ceaucescu elvtárstól láttunk, aki kinevezte a feleségét a tudományos akadémia elnökének pl..
nem kell kettős mércét alkalmazni , tudom itt mindig mindneki oda lyukad ki hogy "nade a korrupció mértéke nem mindegy", amire az átlagválasztó megvonja a vállát, mert hát nem tökmindegy? az elitek teljes ellenőrizhetőségét a szabad választásokon alapuló demokrácia váltógazdasága sem teszi lehetővé (vagy csak részben), épp azért amit említettem, mert van mutyizási lehetőségük is a színfalak mögött az ellentétes oldlon álló eliteknek, másrészt pedig az átlagember is ha magábanéz akkor tudja, hogyha ő kerülne oda, bizony ő is jó eséllyel mutyizna... lopna..visszaélne..és adna a látszatra..
salve 2019. 07. 31. 10:40
Előzmény: #30326  signal2
#30331

mindneki tudja hogy a németeknél cenzúra van, a kölni botrányos szilveszteri esetről is pár napig nem volt szsbad írni a német sajtónak, csak amikor már országszerte mindenki arról beszélt, akkor kénytelen voltak beismerni, hogy elhallgatták
ez azóta is így megy, a polkorrekt öncenzúrát gyakorolják még a hatóságok is, mert repülhet az állásából aki eze ellen vét
Maase, a német alkotmányvédelmi hivatal vezetője is azért kényszerült lemondani, mert neki a konkrét adatok ismeretében más véleménye volt a közbiztonság romlásáról, mint Merkelnek
védheted őket tovább ha akarod, de felesleges.. a német közvélemény épp most háborodott fel a legújabb kirívó eseten, amit a Svájcból átszökött afrikai bevándorló követett el
de te álmodozz csak tovább, szép álmokat!
signal2
signal2 2019. 07. 31. 10:39
Előzmény: #30329  salve
#30330
Nálam ez eddig rém egyszerű volt: ügyes politikai húzás, ami bejött. Nem számítottak rá az ellenfelek, nem voltak belőle felkészülve, és még nem volt lejáratott név. A Gyurcsánynézással meg csak a saját bunkóságát igazolta a fidesz, tehát duplán bejött. Sajnos.
salve 2019. 07. 31. 10:34
Előzmény: #30321  lancaster
#30329

én nem fogom védeni próbálni a fideszt, csak emlékeztetnék rá:
ez kb. az a kategória mint az, hogy Gyurcsány pl. miért a saját feleségét jelölte a saját pártja listavezetőjének az európa parlamentbe? miért nem mondjuk Vadai Ágnest, aki hűséges talpnyalója sok éve, sokat dolgozott a pártért, és ő sokkal jobban megérdemelné már csak emiatt is azt a nagyjából 100 milliót, amit az 5 éves ciklus alatt kaszálhat kint egy képviselő??! tőle ezt megkérdeznéd?
tegyük fel igen, és zserinted kapnál rá választ? szerintem aligha, őszintét pedig kizárt!
miközben mindneki tudja, hogy a gyucsánycsalád az milliárdos! nos?
ugye belátod, hogy az ilyen kérdésekre sosem fogunk választ kapni, és ezt régen beárazta a magyar társadalom, mindneki tudja hogy így van, a múltban is így volt, ezután is így lesz!
ez pártfüggetlen, van egy elit amely kormányoz egy országot majd jön egy másik és gyakran mutyiznak is, ára van a hallagatásnak, "ha ti kossoltok erről, akkor esetleg nem dobjuk fel z-t, akiről terhelő anygaink vannak és jóval nagyobbat szólna, gonddoljátok meg!"
badsector1
badsector1 2019. 07. 31. 10:32
Előzmény: #30325  salve
#30328
"te viszont egyet sem tudtál felsorolni eddig , sem azt hogy hány főből áll a magyar kötvényes ukrán és orosz  bűnözök "tömege", sem azt hogy ők konkrétan kik,, sem azt, mit mikor követtek el nálunk bűncselekménykéntitt veled be is fejeztem, a továbbiakban nem pazarlom rád az időm  :-)"
  
Te nem tudtál felsorolni eddig , sem azt hogy hány főből áll a Németországban a migráns  bűnözök "tömege", sem azt hogy ők konkrétan kik,, sem azt, mit mikor követtek el .
Megyek a 2000 méteres csúcstámadásra, ezért nem érek rá veled kínlódni.
badsector1
badsector1 2019. 07. 31. 10:25
Előzmény: #30325  salve
#30327
De bizony mellé böszéltél, nem soroltad fel az összes esetet nevekkel, helyszínnel, cselekményekkel.
signal2
signal2 2019. 07. 31. 10:20
Előzmény: #30323  salve
#30326
Ez a gyilkosságok kb. valahánytized ezreléke. Pont az a lényeg, hogy ha valaki csak olyan médiából tájékozódik, ami csak olyan bűncselekményekről számol be, amelyeket migránsok követnek el, azzal súlyos manipulációt követ el, és azt a képzetet kelti, mintha a legtöbb migráns bűnöző lenne, vagy a bűnözők többsége migráns. A németek egyébként vizsgálják külön a migránsok által elkövetett bűncselekményeket:
https://www.bka.de/DE/AktuelleInformationen/StatistikenLagebilder/Lagebilder/KriminalitaetImKontextVonZuwanderung/KriminalitaetImKontextVonZuwanderung_node.html
salve 2019. 07. 31. 10:20
Előzmény: #30324  badsector1
#30325

én nem beszéltem mellé, már az előzőben bemutattam a legkirívóbb eseteket
te viszont egyet sem tudtál felsorolni eddig , sem azt hogy hány főből áll a magyar kötvényes ukrán és orosz  bűnözök "tömege", sem azt hogy ők konkrétan kik,, sem azt, mit mikor követtek el nálunk bűncselekményként
itt veled be is fejeztem, a továbbiakban nem pazarlom rád az időm  :-)
badsector1
badsector1 2019. 07. 31. 10:14
Előzmény: #30323  salve
#30324
Ne beszélj mellé teljesítsd azokat a feltételeket amiket te is elvársz másoktól.
Konkrétan sorold fel nevekkel helyekkel, cslekményekkel, hogy hány bűncselekményt követtek el a beengedett bevándorlók Németországban! 
salve 2019. 07. 31. 10:08
Előzmény: #30319  badsector1
#30323

az elmúlt 5 év erre rengeteg példát hozott: berlini kamionos gyiklosság, azt hiszem 15 emebre halt meg a akrácsinyi vásáron, müncheni bevásárlóközpontban iszlamista lövöldözött, többek közt egy 15 éves kint élő magyar fiú is meghalt , összesen 8 halott volt ha jól emlékszem, egy migránsfiú aki 2015 ben Fótóon is eltöltött a gyerekvárosban mint "kiskorú kísérőnélküli álmenekült, kikerült Németo.-ba és ott ha jól emlékszem Aachenben a vonaton egyszercsak megkéselt bő 9 hónappal később 3 embert, ebből az egyik meghalt, a másik 2 súlyosan sérült, a kölni pályaudvarnál 2 éve szilveszterkor tömeges nők elleni molesztálást követtek el a migránsok.. a sort hosszasan lehetne folytatni
tehát nincs "na ugye"!
signal2
signal2 2019. 07. 31. 10:08
Előzmény: #30320  salve
#30322
Teljesen igazad van, nem állapítható meg a kijelentés valóságtartalma, így az csak feltételezés.
lancaster
lancaster 2019. 07. 31. 10:03
Előzmény: #30320  salve
#30321
A kormány nem hajlandó elárulni, mennyit fizettek a letelepedési kötvényeseknek... 
Mellár Tamás párbeszédes képviselő azon írásbeli kérdésére, miszerint mekkora összeget és hány darab lejárt futamidejű letelepedési államkötvény után fizetett eddig vissza az állam, a címzett Varga Mihály pénzügyminiszter helyett Tállai András parlamenti államtitkár kitérő választ adott.
Mellár ezekre a kérdésekre próbált választ kapni: 
    Mekkora hozammal növelt összeget fizettek vissza ezidáig az úgynevezett letelepedési kötvények után?
    Ebből az összegből mekkora értékű a hozam összege?
    2019-ben és a további esztendőkben mekkora összeget kell visszafizetni éves szinten?
    A kibocsátott letelepedési kötvények után befolyt összeg mekkora hányadát jelentette a 2012. évi mértékének?
A G7 korábbi cikke szerint a Fidesz-közeli közvetítő, zömében offshore cégek mai árfolyamon számítva 162 milliárd forintot tettek zsebre. Ebből 102 milliárd volt a szolgáltatási díj, amit a külföldiek fizettek és 60 milliárd forint volt a kamat, amit a magyar adófizetők állnak. 
A Napi.hu számításai szerint idén egy 445,5 millió eurós pakk jár le, vagyis decemberben összesen 144,787 milliárd forintot kell visszafizetnie az államnak. 
de itt is van róla anyag:
https://24.hu/fn/gazdasag/2018/10/08/letelepedesi-kotveny-transparency/

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek