Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 00:20
Előzmény: #2177  tokos.
#2180
Na jó éjt, én mentem. További jó iszogatást / írogatást.
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 00:18
Előzmény: #2177  tokos.
#2179
"Hazudozni meg egyébként te szoktál. Számtalan alkalommal kaptalak rajta."

Újabb óriás hazugság. De várom, hogy bizonyítsd! Különben meg az elnézés kérésedet várom.

Pedig éppen meg akartalak dícsérni, hogy ugyan az elfogultságod semmit nem változott, de talán a stílusod értelmesebb lett valamelyest, vagy legalábbis nem részegen írogatsz, mint régebben volt rá példa. Erre tessék, kezdődik újra...
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 00:14
Előzmény: #2176  tokos.
#2178
"Én egyszerűen csak rühellel adózni."

Adózni ki szeret? Én se. Csak én szeretek mellette gondolkodni is. Te úgy tűnik, azt is rühellesz.
tokos. 2013. 10. 31. 00:12
Előzmény: #2174  Törölt felhasználó
#2177
Hazudozni meg egyébként te szoktál. Számtalan alkalommal kaptalak rajta.
tokos. 2013. 10. 31. 00:08
Előzmény: #2175  tokos.
#2176
Illetbe ha már ilyen poechségeken szarozol, akkor annyit hozzáteszek, hogy ezek körülbelülo adatok, sohasem számoltam ki Ft fiérre, csak egy gyors szolást vettem az átlagos brutómból.

Lehet, hogy nem 2,5 hanem 2,4, de lehet akár 2,6 is.

Ja, és ez kampány? Miért is? Nekem ennyi, másnak annyi. Kampány amit te művelsz, lejárattó kampány, a rossz dolgokat folyamatosan kidomborítva, a jókat elhallgatva.

Én egyszerűen csak rühellel adózni. Mknt ezt írtam ks.
tokos. 2013. 10. 31. 00:00
Előzmény: #2174  Törölt felhasználó
#2175
Akkor maradjunk annyiban, hogy a 2,5 milla a tavalyi év volt. Idén ennél több lesz.

A jövő évi várhatóan nem lesz annyi, mint az idei, de a tavalyit valószínűleg eléri. Azzal kiegészítve, hogy a munkahelyem semmivel sem biztosabb, mint bárki másé kerek-e hazában akár holnap az utcára kerülhetek.

Ezek természetesen a 2010-es sávokhoz viszonyítottak, a teoretikus, soha éltebe sem lépett 2011-es Bajnai félékkel szerintem a már vázolt indokok alapján semmi értelme összevetni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 23:48
Előzmény: #2171  tokos.
#2174
Aha. Szóval (állítás #1) nem tudod pontosan, mennyi a fizud, de azért végigkampányoltad pontos számmal ezt a topicot, hogy mennyivel adózol kevesebbet (állítás #2) szeretett Fideszednek köszönhetően. A kettőből az egyik biztosan hazugság.

Én nem szeretem a hazudozós embereket.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 23:45
Előzmény: #2172  tokos.
#2173
"Csak szerinted van jó, meg gonosz politikus, szerintem hataloméhes van csak"

Eddig teljesen egyetértünk. Szerintem is csak hataloméhes van.

"és a lényeges különbség köztük, hogy a hatalomért folytatott küzdelmük során ki jár rosszul, és ki jár jól."

Szerintem meg az a fontos, hogy az országnak hosszútávon mi a jobb. Én pl. jól jártam a lin. adóval meg a végtörlesztessel is. De egyikről se gondolom, hogy jó ( lin. adóról azt gondolom, hogy az a része, hogy a középosztálynál adócsökkenéssel járt, az rendben van, de szerintem lehet felső kulcs, de tényleg olyan jövedelemnél, ami magas, másrészt nem gondolom, hogy 2010-ben egy válságban kellett volna ezt bevezetni. A végtörlesztést mindenhogyan rossznak tartom).

Erre írtam, hogy te túl rövidtávon, szűklátókörűen és egocentrikus módon kezeled a kérdést.

tokos. 2013. 10. 30. 23:35
Előzmény: #2170  Törölt felhasználó
#2172
Nem pénznyelő drága, te még mindig nem érted. Szerintem mind hazudik, a fidesz is, meg a szocik is. Meg még a Bajnainál is gyakorta feltűnt, hogy hantázkk.

Csak szerinted van jó, meg gonosz politikus, szerintem hataloméhes van csak, és a lényeges különbség köztük, hogy a hatalomért folytatott küzdelmük során ki jár rosszul, és ki jár jól.

Ismerem mindet, a fideszt is, bajnait is, meg a szocikat is.

A jobbikot még nem, de nem ks akarom.
tokos. 2013. 10. 30. 23:27
Előzmény: #2168  Törölt felhasználó
#2171
Pénznyelő,

Örülök, hogy te tudod, mennyi a fizum, mert én magam sem tudom, amíg nem számolgatom össze adóbevalláskor.

A fizum jelentős része nem fix, bónusz, költségtérítés, egyebek.

Egyébként pedig amiről te tudhatsz, az nem idei adat.

Mint írtam, fogalmam sincs, hogy pontosan mennyi, de az idei év jóval többet hozott, mint az eddigiek, a bónusz is kellemes összeg volt, és jött hozzá egy korábban nem kapott kis pénzecske is.

Szóval maradjunk annyiban, hogy te aztán végképp nem tudod, mennyi a fizum, bár én egy szóval sem írtam emlékeim szerint, hogy a 15 millás adósávval nagyon beszoptam volna, mert ez az a az adótábla, amivel kalkulálni abszolút semmi értelme sincs, a már jópár alkalommal leírt indokok miatt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 23:25
Előzmény: #2167  tokos.
#2170
Értem. Kiindulsz abból, hogy az egyik tuti hazudik, a másik nem, majd levonod a következtetést, hogy az egyik jobb, mint a másik. Majd ha egyforma mércével mérsz, akkor vitaképes leszel, addig nem.
berlini
berlini 2013. 10. 30. 23:16
Előzmény: #2110  cumi01
#2169
...és minden civilizált országban többségben vannak azok akik egy ilyen diktátort mint Orbán elzavarnának.
Talán eljön még az idő amikor ezt Te is belátod.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 23:03
Előzmény: #2165  tokos.
#2168
Párazor szóba került itt régebben a fizukérdés, ha nem is pontosan. A lényeg, hogy tudom, hogy nincs havi 1.3 millió feletti bruttód. Tehát hazugság, hogy évi 15 millió felett jaj de beszoptad volna a felső kulccsal.
tokos. 2013. 10. 30. 22:56
Előzmény: #2165  tokos.
#2167
"Pénznyelő, a bruttóm lényegtelen, nem hiszem, hogy bárkire tartozna a fórumon, rád sem. Egyébként ez lehet szuperbruttó is, senki sem tudta pontosan, a lényeg, hogy nagyívben szartak az általad olyan jóhiszeműen kőbe vésettnek tekintett Bajnai-féle 2011-es táblára."

Kiegészítem azzal, hogy ez tulajdonképppen az általuk elfogadott, törvénybe foglalt tábla volt. Sohasem gondolták komolyan.
tokos. 2013. 10. 30. 22:55
Előzmény: #2162  Törölt felhasználó
#2166
Aha, szóval csak a levegőbe beszéltél.
tokos. 2013. 10. 30. 22:54
Előzmény: #2163  Törölt felhasználó
#2165
Pénznyelő, a bruttóm lényegtelen, nem hiszem, hogy bárkire tartozna a fórumon, rád sem. Egyébként ez lehet szuperbruttó is, senki sem tudta pontosan, a lényeg, hogy nagyívben szartak az általad olyan jóhiszeműen kőbe vésettnek tekintett Bajnai-féle 2011-es táblára.
tokos. 2013. 10. 30. 22:52
Előzmény: #2161  Törölt felhasználó
#2164
Bajnai visznt nem indult a 2010-es választásokon. Sem párt élén, sem magában. A szociknak megvolt a maguk 50%-os kulcsó adótáblája a saját programjukban, ugyn ki a fene tartotta vona be a Bajnai-féle táblát öregem. Ki akarta egyáltalán betartani, Bajnai nem, mert ugye nem akart politizálni, a szocik meg mégúgy sem.

Sajnálom, ha nem látod, hogy ezzel a dologgal csak magadat égeted. Egyxébként miért akar most bajnai 4 milliós sávhatárt, ha már egyszer felvitte 5-re utána meg "éppen-hogy-csak" lemaradtak a 15 mmilláról?

Tényleg nem látod, hogy megszopattak vele, öregem???
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:48
Előzmény: #2158  tokos.
#2163
"15 millió Ft feletti jövedelmekre 50%-os adót akartak."

És a havi bruttód 1.3 millió feletti?
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:45
Előzmény: #2160  tokos.
#2162
Már belinkeltem párszor. Most telefonról nem fogok keresgélni miattad. Majd megkeresed, ha annyira akarod.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:44
Előzmény: #2158  tokos.
#2161
Én Bajnairól beszéltem. Nem a szocik választási programjáról. Leszar a szocikat, sose szavaztam rájuk, nem is fogok.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek