Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mereszZenesz 2018. 12. 07. 01:35
Előzmény: #6418  Törölt felhasználó
#6420
Nem értemm, hogy hard fork elött miért nem utaltad be a pl a Krakenre a BCH-at...
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 22:03
Előzmény: #6417  Törölt felhasználó
#6419
Sok dolog nem felel meg a penzugyi torvenyeknek; de az LN-nel jo nehany orszagban az eloirasokat es szabalyokat sertik...nem az en dolgom meghatarozni ill. eldonteni hogy az LN-en vegbemeno tranzakcio penzugyi kozvetitesnek valosul vagy sem...
hanem a hatosagoke!
ha LN-en atmegy 1 tranzakcio akkor akik nyitva tartjak az adott csatornat 1 minimalis dijat kapnak a tranzakciobol, de miert is mert masok az o csatornajukon keresztul digitalis tranzakciot erteket kozvetitettek...
Ez azonban csak az egyik dolog, masik hogy az adott csatorna nem biztos hogy nyitva van, lesz amikor mondjuk az adohivatal, audit vagy mas modon a tranzakciot szeretnek kesobb bizonyitani....nagyon nem akarok bele menni a reszletekbe, de nem csak a penzmosas es terorizmus financing de sok mas penzugyi eloirasnak nem felel meg sem az angolszasz sem az amcsi penzugyi piacokon...
egyebkent ez csak 1 problema a sok kozul, a szabalyok valtoztatasa es record keeping peldaul ugyancsak problemakat hoz fel...
1.BSV nem favorite, de jelenleg a coin banyaszatanak koltsege kb. 120-150%-al feljebb van mint a jelenlegi piaci ar...
2.BSV kinalat korlatokba utkozik
3.BSV mogott egy sokkal profibb es elkotelezetebb csapat munkalkodik
lehet hogy nehany nap, het, honap vagy ev mulva mashogy gondolom; jelenleg a BSV nem csak a teoriamnak felel meg,de a piacon torteno esemenyek szamomra arra engednek kovetkeztetni, hogy erre kell fokuszalnom...
Szamomra nem annak van jelentosege hogy napra pontosan mikor lesz a flipping BCH es BSV kozott es nem hogy mikor lesz BTC es BSV kozott flipping inkabb hogy a BSV ara meddig emelkedik a kovetkezo hetek,honapok ill. evekben...
Mint mindig a tevedes jogat fenn tartom!
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 21:45
Előzmény: #6415  Tazsomaru
#6418
https://trezor.io/
Amikor valaki BTC-t birtokol, az nem azt jelenti hogy nalad van a BTC; kb. ugy kell elkepzelni, hogy az interneten van x millio https (cim); amikor veszel BTC-t az olyan mintha birtokolnad mondjuk a https:www.portfolio.hu-t (pontosabban a hozzaferest ehez).
magyarul az emberek nem a BTC-vel kereskednek hanem a privat kulcsokkal amik hozza ferest engednek az adott digitalis propertyhez.
"krypto korokben van 1 olyan mondas ha nem rendelkezel a privat kulcsal akkor nem rendelkezel az adott kryptoval..."
a kryptoval kereskedo,spekulalo ill. befektetok tobbsege nem tartja digitalis penztarcaban a kulcsokat; mert kevesbe biztonsagos...
A november.14.-i hardfork a BCH es BSV kozott azt jelentette, hogy a korabbi BCH 2 reszre szakadt, ahoz hogy mindket coinhoz ill. private kulcshoz hozzaferhessel szet kellett valasztani a coinokat; egyelore a trezor nem tamogatja ezt mert nem biztonsagos....
Azonban a kraken-nel tarolt BCH-kal lehet kereskedni, mivel ha naluk volt november14.-e elott a BCH-d akkor ok ezt tudjak es egyszeruen jova irtak a krypto kereskedesi szamlamon az ujonnan letre jott coin-t.
En azokat a BCH-kat ertekesitettem es BSV-t vettem beloluk; akkor tobb mint 245$-ert lehetett ertekesiteni a BCH-t es a BSV 39-40$ kozott volt.(szoval tobb mint 6-szor annyi BSV-t kaptal a BCH-ert).
Ez peldaul szamomra azt jelenti, hogy a 13BCH-m ami tobb mint 7000$-ba kerult, be tudtam volna cserelni 78-80BSV-re ami mar most tobbet erne mint az eredeti BCH.
(mondhatnam a trezor tokolodese okozott eddig 13*130$ veszteseget, mert nem tudom a trezoromon tarolt BCH-mat ertekesiteni); ill. nem tudtam 39-40$-ert ~78-80BSV-t venni.
En nem szoktam a feleloseget masra haritani, igy ezt en sajat hibanak rossz dontesnek minositem; ill. egy ujabb leckenek.Viszont eppen ez a dolog felhivta a figyelmemet arra hogy valoszinuleg nem csak en jartam igy ill. sokan maig sem kepesek hozzaferni rajtam kivul a BCH-jukhoz ill. BSV-jukhoz ami azt jelenti, hogy a BSV kinalata alacsonyabb lehet mint a kereslet...ezt a feltetelezest pedig a lehetosegeimhez kepest lekereskedtem...
(aztan majd meglatjuk hogy mit sikerul ebbol a jo kis pozibol kihozni)!
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 21:22
Előzmény: #6414  Törölt felhasználó
#6417
Írtad, hogy LN nem felel meg a szabályzásnak. Azért BSV a favorit. Ha jól gondolom, LN-nél akin átmegy a coin az nem tud rendelkezni vele semmilyen módon, így nem mondanám pénzügyi közvetítőnek a köztes szereplőt. De amúgy is egy rakat új törvényt kell meghozni a témában hamarosan, ez lehet az egyik.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 06. 20:57
Előzmény: #6414  Törölt felhasználó
#6416
Ez jó! :) Nem hallottam róla.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 06. 20:56
Előzmény: #6413  Törölt felhasználó
#6415
A trezoron mit értesz? Azt miért nem tudod eladni?
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 20:53
Előzmény: #6412  Tazsomaru
#6414
Tudtad, hogy nem is olyan regen Svajcban volt 1 kaparos sorsjegy; de elrontottak a programott igy nem 10%-a volt nyero a szelvenyeknek hanem 10% volt veszto; igy par het utan be kellett szuntetni a sorsjegy arusitasat!!!
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 20:50
#6413
Nehany napja probaltam shortolni egyebkent a BCH-t, sajnos a CFD szolgaltatom nem teszi lehetove!!!jo nehany krypto el fog tunni a tortenelem sulyesztojeben; velemenyem szerint a BTC is komoly nehezsegek ele nez!Az egyik CFD szolgaltatonal lehetet volna shortolni a BCH/BTC-t sajnos nem tettem.En mar tobb mint 50%-os eselyt adok arra hogy BCH 1-2 even belul ertektelene valik; persze ez is lehet hogy hamarabb.Most sem lehet vele igazan mit kezdeni pedig van 13BCH-m (kozel ill. valamivel 600$-os ar alattrol).Ha a kraken-en tartottam volna akkor mar el tudtam volna adni, de mivel a trezorba volt igy ez az atlagos kereskedesi vesztesegem 1,6-szorosat okozza ha az erteke 0-ra esik.
https://www.youtube.com/watch?v=kU1o4SIpTuM
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 06. 20:43
Előzmény: #6410  Törölt felhasználó
#6412
Nem az én világom. Nálam ez kaparós sorsjeggyel van egy szinten. Megvenni valamit, ami semmire nem jó, hogy talán majd egyszer valaki másra rásózzam? Máskép jár az agyam. :) Viszont lebeszélni sem akarok senkit róla.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 20:38
Előzmény: #6409  Tazsomaru
#6411
Ha nem eloitelettel olvasnad a hsz-mat konnyebb lenne.
Ez nem az en problemam hanem a tied!
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 20:36
Előzmény: #6407  Tazsomaru
#6410
Kepzeld lapatoltam,de nem a BTC-t hanem a BSV-t (amikor azt irtam hogy lapatolni fogom meg en sem es mas se tudta hogy lesz BSV).
Szeretned hogy belinkeljem hogy hol vettem a BSV-met???
;)
esetleg visszaolvashatnal a topikban, mondjuk targyilagosan!!!
nem elozetesen kialakitott ellenszevvel; egyebkent nem sokban kulonbozo egy masik trolltol, csak neked tobb ido kellett hogy ezzel gyere!
es hogy lassuk mi a kulonbseg kozted es koztem a te rosszindulatodra en jo indulattal valaszolok, mert tudom hogy a rosszindulatoddal csak magadnak artasz!!!
u.i.:
vegyel nehany BSV-t ; talan nehany ev mulva megkoszonod ezt nekem, hogy a rosszindulatodra en jo indulattal valaszoltam.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 06. 20:35
Előzmény: #6408  Törölt felhasználó
#6409
nehéz rajtad kiigazodni! ;)
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 20:30
Előzmény: #6406  Tazsomaru
#6408
Imadom a pozitiv hozzaallasodat a hsz-aimnak!
Igen atsulyoztam a BTC-rol BCH-ra; nyilvan az elkerulte a figyelmedet ill. elfelejtetted megemliteni, hogy a portfoliom mar ami kryptokban volt hany% annak ami 2017 ev vegen volt.Nyilvan azt sem linkeled ill. emlited, hogy mit irtam a BTC-rol es mas kryptokrol ill. hogy shortoltam tobbszor is az elmult 6-9honapban...ez is vissza keresheto!!!
Mi ebben a buli? a kereskedest profitert $-ert vagy mas devizaert csinalja az ember.
Nalatok van dec.6-a nalunk december 7.-e van
;)
u.i: az utolso shortom BTC-ben 4200-4300$-rol volt (1/3-at ha jol emlekszem zarnom kellet mert ellenem ment a piac ~100-200pippel, 2/3-at pedig nyereseggel zartam.
En nem befekteto vagyok, hanem kereskedo ill. spekulans; a velemenyem pedig eleg gyakran valtozik a piaci esemenyek fuggvenyeben. (azert mert 35-40 eve vartam a mikulast nem jelenti azt hogy mai tudasommal is varom)!
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 06. 20:15
Előzmény: #6404  Törölt felhasználó
#6407
Ha emlékeim nem csalnak, azt is írtad, hogy 5000 alatt lesz BTC, akkor lapátolni fogod. Már lapátolod?
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 06. 20:02
Előzmény: #6404  Törölt felhasználó
#6406
Április, május környékén azt írtad, átsúlyozol BCH-ba, mert az jobb, mint BTC.. A BCH 1800-ról lejött 200 alá. Tizedelted a portfóliódat. Nem értem, mi ebben a buli? Ma dec 6 van. Mi lesz dec 7-én?
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 19:35
Előzmény: #6401  Törölt felhasználó
#6405
Ugy nez ki hogy a BSV hamarabb fogja a flippinget megcsinalni mint vartam...
nincs azzal semmi baj, ugy gondolom van eleg BSV-m...
lehet hogy 1000$, vagy 5000$ esetleg 10000$-os BSV arnal erdemesebb volna a profitot elhozni...(tudod a veszteseget vagni kell tudni; a nyereseget meg hagyni kell had novekedjen)...
;)
Nem azzal keresunk penzt a piacon, hogy kitalaljuk percre pontosan hogy mikor mi fog torteni, hanem hogy a poziciot megfeleloen menedzseljuk....
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 19:31
Előzmény: #6400  Törölt felhasználó
#6404
:)
Megint valotlansagot allitasz!
Nem allitottam hogy iranymentes krypto kereskedo lennek; ne haragudj ha nem a te szinteden irtam, a tobbseg ertette; tudom hogy neked az olvasas ill. egy hsz megertesevel problemaid vannak...kinek kevesebb neked tobb ido kell egyes dolgok megertesehez...
kerdezd meg a mentoraidat, ha valamit nem ertesz!
;)
osszevissza kereskedo???
evek ota ugyan arrol beszelunk a rv piacokkal kapcsolatban, talan csak neked nem tunt ez fel!!!
Fizikai nemesfemek elengedhetetlenek, ha valakinek kisebb ill. nagyobb vagyona van...mondjuk demon es neked mindegy!!!
;)
a krypto piaci profitrol linkeltem kepet tobbszor is, ugye akkor azert  szoltak meg, most te meg megkerdojelezed...az hogy te hiszel valamiben vagy sem a tenyen nem valtoztat...
en 2018.december. 7-bol beszelek, az hogy te ezt elhiszed vagy sem az nem valtoztat a dolgon...
;)
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 19:26
Előzmény: #6402  gyula1971
#6403
Lenyomják sztem 3150 körülre onnan lesz a bazi nagy felpattanás, ott van a 200 hetes mozgóátlag, ami eddig mindig megfogta. Plusz: https://www.portfolio.hu/vallalatok/megjelent-a-halalkereszt-amerika-felett.307047.htmlA show hamarosan elkezdődik, mert ennyi bika után szerintem át is megy rajta
gyula1971
gyula1971 2018. 12. 06. 18:04
#6402
Bitcoin is megy a 3500-as támasza felé.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 15:43
Előzmény: #6399  Törölt felhasználó
#6401
Te is tévedtél, mivel még egy nekifutás és a Bitcoin SV lenyomja a Cash-t, sokkal későbbre vártad...Ugye? Most megint besöpörheted a 7 számjegyű nyereséget, idő előtt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek