Topiknyitó: Portfolio 2011. 03. 07. 16:56

Brutális februári hiányadat érkezett  

Ugrás a cikkhez
Februárban óriási hiányt halmozott fel az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - központi alrendszere. A Nemzetgazdasági Minisztérium hétfő délután megjelent gyorstájékoztatója szerint 436,9 milliárd forintos deficit alakult ki az év...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=146355
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:57
Előzmény: #58  jumbo2
#60
Érik a nyugdíjasok,TB-járulékfizetése,és differenciált szja,adóztatása.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:53
Előzmény: #52  tokos.
#59
1. Az anyázás minden határon túlmegy. Ezt még nem felejtettem el neked.
2. Kerüljük a személyeskedést. Ezt neked külön írom, mert vannak itt reménytelen emberek, akik csak fröcsögni jönnek ide, de veled évekig beszélgettünk itt normálisan.
3. Most nem érek rá, ezért csak 1 rész a témából:

"az jókora demagógia, amivel gyakran te is előjössz, hogy ezzel a gazdagokat támogatják"

Ezt nem én hangoztatom. Pláne nem ilyen valóban demagóg formában. Én azt írtam le, hogy egyrészt most nem
léptem volna meg semmiképpen, másrészt a középrétegek tehermentesítésével MAXIMÁLISAN egyetértek, de az 1 kulccsal nem. Egy olyan adórendszer áll hozzám közel, ami a terv volt idénre. Vagy a lin. is rendben van, de akkor azt fizetős felsőoktatással együtt tudom elképzelni, ebben teljesen egyetértek fretekkel, vele beszélgettünk erről sokat.
jumbo2 2011. 03. 07. 20:47
Előzmény: #56  jumbo2
#58
Egyébként nehéz a számokat értelmezni, ha figyelembe vesszük, hogy bizonyos bevételek, amik korábban nem léteztek (pl. különadók) fél évente jelentkeznek.

A részletekről pedig nincsen információnk.

Ami nem néz ki jól, az a TB alapok bevételcsökkenése 2010-hez képest.
Ez vajon mitől lehet? A foglalkoztatottság nem csökkent.
enigma 2011. 03. 07. 20:41
Előzmény: #55  herlas
#57
Hát nem bizony. Sehol egy elejtett fél szó se erről. Elég szelektív a média. Érdemi tájékoztatás az nuku.
jumbo2 2011. 03. 07. 20:41
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#56
"A Jobbikosoktól ne várj érdemit. Pampa nem ért hozzá. Egyedül droptól lehet majd értelmes véleményt várni."

Nem vagyok Jobbikos és nem is szeretem őket.
herlas 2011. 03. 07. 20:35
Előzmény: #46  enigma
#55
A híradóba ez a hír nem fért bele se most, se januárban. Érdemes körbenézni a neten, hol, milyen terjedelemben (nem) foglalkoznak vele.
zepi
zepi 2011. 03. 07. 20:33
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
engem nem érint,nem csípázom a tömegközlekedést- tyereskova DDD- de gusztustalan a fideszes egykul(a)csos adórendszerrel egyetemben
attól várnak fellendülést, hogy a felső 5%-nak tömik tovább a zsebét ?
azokból is egy csomó az állami csecsen
lóg egyébként is, a duma a kkv-k támogatásáról meg valahogy elfelejtődött
baromira elhibázott lépés volt ez, de nincs mit tenni, tovább előre az úton
csak a jelek szerint megint lefelé...

Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:30
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Na ez porti új nickje: mobius_sinusx
tokos. 2011. 03. 07. 20:26
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#52
"Tokosnak kár volt anyáznia engem, ha így folytatjuk, még 1500 mrd se lesz az MNYP vagyonból adósságcsökkentésre fordítva. Feléljük a jövőt. Éljen a kádárizmus."

Érdekes pénznyelő, a memóriád mintha szelektíven lenne rövidtávú, a Fidesz minden hibájára emlékszel 20 évre visszamenőleg (igaz, ismétlés a tudás atyja, és te ezeket elég gyakran ismételgeted), arra meg már nem, hogy miért is került szóba édesanyád 2 nappal ezelőtt.

Nem amiatt, amire itt utalsz, hanem amiatt, mert kicsit nagy volt az arcod, kb. mint egy vitorlavászon, de lehet, hogy még nagyobb, és ráadásul enyhén szólva lekezelően beszéltél olyan dologban, amiben nem volt igazad. Amúgy ez igaz a haverjaidra is, fretekre, meg tőzsdenyúlra, nekik is kicsit nagy arcot adott a teremtő, és ezt mindig megmutatják, ha erre járnak, de mindegy.

A topic témájára visszatérve egy kicsit megdöbbentett engem ennél valamivel jobbat vártam volna, nyilván azok a tételek, amik nem rendszeresen, hanem időszakosan fognak bezúdulni, mint a különadók, ill. mnyp vagyon, ezen javítani fognak kb 800 mrd-t, de elég húzósnak tűnik még ezeket figyelembe véve is az év.

Van egy két dolog, amit másképp csináltam, volna, nem a lin adó, az jókora demagógia, amivel gyakran te is előjössz, hogy ezzel a gazdagokat támogatják, ezzel nem a gazdagokat támogatják, azok eddig is lineárisan adóztak, ha adóztak egyáltalán.

Ugyanakkor adtak olyan könnyítéseket a vállalkozásoknak, amik szerintem feleslegesek voltak, például a minimálbér duplája után fizetendő munkáltatói járulékok eltörlése, vagy ha már ezt eltörölték, akkor lökhettek volna a minimálbéren legalább 85 ropiig, és akkor nem is rinyálhatna annyi ember, hogy milyen fene rosszul járt...

A tőkejövedelmek adójának csökkentésével is várhattak volna egy kicsit, illetve a családi kedvezmény is talán túl bőséges az 1 gyerekeseknél, illetve a 3-nál, bár én ez utóbbiakhoz tartozom, de ha kevesebb lenne, akkor is nagyon tudtam volna örülni neki, ekkora összeg eszembe sem jutott első nekifutásra...

De ez lenne a kisebb baj, a nagyobb baj az, hogy félő, azért ekkora a hiány, mert sok szarra ment feleslegesen egy csomó pénz. Ez lenne a nagyobb baj, de nem nagyon látunk a számok mögé egyelőre.

Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:18
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
pénznyelő mszp
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:17
Előzmény: #49  zepi
#50
Amennyiben ez az évi pár ezer nyugdíjas nem utazna ingyen( ami mellesleg tényleg vicces) Nektek akkor sem lenne semmivel sem olcsóbb.
zepi
zepi 2011. 03. 07. 19:56
Előzmény: #47  bronz
#49
természetesen a havi nettó 100.000-et kereső meg bérletet vesz magának és két kiskorú gyermekének havi 20.000 -ért...
ez a tény, én inkább nem mondok semmit, mert félő, hogy szalonképtelen lenne a hozzáfűznivalóm...
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 19:54
Előzmény: #43  ts3
#48
A Jobbikosoktól ne várj érdemit. Pampa nem ért hozzá. Egyedül droptól lehet majd értelmes véleményt várni.
bronz 2011. 03. 07. 19:33
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Az EU összes 65 év feletti nyugdíjasa továbbra is ingyen utazhat.
enigma 2011. 03. 07. 19:30
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#46
Eddig tényleg lapítanak. Na de most jön a híradó. :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 19:30
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Mondjatok már valami bíztatót:)))
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 19:25
Előzmény: #43  ts3
#44
Iránymutatásra várnak.
ts3 2011. 03. 07. 19:22
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Jumbo2,Pampa,Szivacs,Ellenvelemeny,Lebuktal közül valaki mondhtna valami biztatót a hiánnyal mértékével kapcsolatban.
bet4more 2011. 03. 07. 19:17
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Aha, erdekes.
Azert legalabb egy kis emlitest megert volna. Biztos tul keson jott mar a hir :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 19:14
Előzmény: #38  bet4more
#41
Retek Klubra gondoltam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók