Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 02. 26. 00:07
Előzmény: #5634  pomperj
#5640
Szerinted mikor lesz érdemes visszavenni a bányászcégeket?
Davenport 2017. 02. 25. 23:34
Előzmény: #5638  Davenport
#5639
Nem arról volt szó, hogy 11 környékén van a 4. hullám vége? Most már 20-25?
Davenport 2017. 02. 25. 21:50
Előzmény: #5637  pomperj
#5638
Köszi a segítséget, bár az utolsó bekezdést nem értem.
pomperj
pomperj 2017. 02. 25. 19:42
Előzmény: #5633  Davenport
#5637
Gratula, jo szemed van.
Nagyon szep lesz SPWR. A hetes CMO -51 szintrol feljott es zeronal van(!), mikozben az ar alig mozdult. Ki fog robbanni a viz alol.
A napos CMO 43 korul, kellene kis piheno most par napra. Viszont az SPY mostanaig erosen segiti.

Az egyetlen, ami miatt ovatos lennek, az a DAX es a Canada index pocsek formaja; sot, ugye az is megeshet, hogy EWC az SPY elott fut 1-2 nappal.

SPWR meg nem tort ki a 9.37 ellenallasa fole; szoval +1 tick-nel van a buystop. Ez konzervativ, dehat a min. target 20-25 sav, nem kell sietni. Lehet szep klasszikusan tradelni.

pomperj
pomperj 2017. 02. 25. 19:19
Előzmény: #5635  pomperj
#5636
Lemaradt a 2) hoz
link
pomperj
pomperj 2017. 02. 25. 19:17
Előzmény: #5634  pomperj
#5635
1)Amikor higher-Close sorozat van, mint most, akkor szerintem az ovatos invesztornak erdemes a daytrade-el dolgozni.

2)Eloszor bemasolom az utolso 4 megcsinalt daytradet-et. Ebbol 2-t lezartam penteki zaraskor (kek szin).
Es nyitva hagytam 2-t hetfore (piros szin);
ez ugyan unorthodox, de a tapasztalatom az, hogy jok szoktak lenni.

Azokat, amik tipikus dead-cat bounce jelleguek, ott en a masodik jelre szoktam belepni.

2)Megadom a hetfore kivalogatott daytrade-ek chartjat. Van benne, amit roviden kommentaltam.

link

Ha van, aki csinalja a mufajt, akkor orommel veszem a kommentarokat.

pomperj
pomperj 2017. 02. 25. 17:40
Előzmény: #5632  pomperj
#5634
2)A bond piacon tart a fel-korrekcios, (4) hullamos mozgas. A decemberi (3)melypont ota megvan belole az a-b szakasz, es ebben a (b)=a-b-c jellegu lett.
link

Es most mar a (c) hullamban emelkedik. Egyelore azt gondolom, hogy most a (c) az elejen-kozepen jar, szoval van meg benne par szazaleknyi emelkedesi potencial.

3)A GLD vegre elindult fel a Silver utan, es ott tisztabb lett a helyzet.

link

Viszont a banyaszok ekozben, a GLD megingas miatt, meg persze SPY buborek-penz-elszivo hatasa miatt, alaposan meginogtak. Es par banyasz, foleg a kicsik, jo nagyot esett. Azokba most meg nem erdemes belevenni; kivarni a fordulatot. Es utana is csak addig, amig az SPY emelkedes tart. Akkor is, ha egyebkent (3 of c) hullamban lehet.

4)Az USD gyengebb az Azsia devizaknal, igy Azsiaban a tozsdeken a bull piacok tartanak, de kozeledoban van a shortterm hullam vege.

Marad az a velemenyem is, hogy EURUSD (3 of 5) eso minor hullamban van. Es 1.03 ala kell hogy essen.

5)Daytrade tema
foly kov. ha lesz idom
Davenport 2017. 02. 25. 17:04
Előzmény: #5632  pomperj
#5633
János ránéznél az spwr technikai képére. Vélemény? Köszi a segítséget! :)
pomperj
pomperj 2017. 02. 25. 16:58
Előzmény: #5626  kurkuma
#5632
1)Penteken 11. napja tart, hogy SPY sorozatban magasabban zart.
Az utolso 4 nap nem is erzodik ilyennek, de megis closing sorozat van: ez a helyzet.

Az ilyen sorozatok elofordulasa fontos jelzes a TA elemzoknek. Ugyanis nem akarhol fordulnak elo, hanem jellemzoen tipikusan 3 helyen.

Ahogy a gap-ek is jellegzetes helyeken fordulnak elo.

Hol?
a)Az 1. hullamok elejen. Sokszor ilyen sorozattal indulnak a nagyobb, sokhonapos-sokeves bull piacok. Ezek igen jo jelzesek bear piacok legvegen, hogy bull piac kezdodik.

b)A 3. hullamok kozepe tajan. Akkor emelkedik a bull piac a leggyorsabban es a legstabilabban. Ezeket a legjobb tradelni.

c)Az 5. vagy C hullamok vegen.

Az a) es b) esetben a Closing high sorozat elofordulasa bull jelzes. Azert emelkedik, mert az eladok elfogytak es mar tartani akarjak inkabb mert nagy a bukas; viszont a vevok rajottek arra hogy bull van es folyamatosan veszik. Mindket oldal emelesre jatszik.
Amikor ez a helyzet van, a tobbi technikai mutato (mint breadth, Advance/Decline, stb.) is mind erosek es biztosan bull jelzest adnak.

A c) eset mas. Az akkor fordul elo, amikor "barmi megy fel, azt megveszem" hangulat alakul ki.
Buborek. Masok addigi sikeres profitolasanak lemasolasa a cel. Nincs sem fundamentalis sem technikai alapja a vetelnek; egyszeruen imitaljak egymast.
Es a technikai mutatok, mint A/D gyengek, sot sokszor nagativak.

2)Most ez a c) eset van az SPY mozgasaban.
En ezeket az idoszakokat daytradelni szoktam, ha felismerem. Erre kesobb visszaterek ha lesz idom; tobb munka ugyanis daytradelni, de sokszor gyorsabban noveli az egyenleget mint mas technikak.

Egyebkent se szoktunk itt daytradelesrol tarsalogni.
Egy par pelda talan erdekes lehet azoknak, akik egyebkent fegyelmezett es jo traderek. Nekik felteszem az elmult par nap nehany daytradejet, es (kivetelesen, most az egyszer) felteszem a hetfore daytrade-re kivalasztottak chartjait. Senkinek nem ajanlom, kizarolag a jo tradereknek kritizalasra.

Vissza a temara.

Most c) eset van. A 111 db Higher Close ellenere az A/D 4 napja negative. Tobb reszveny esett mint emelkedestt. Az A/D chart esik.
A masik jelzes a sokeves csucs bul hangulat: AII szerint 91% a bull, ilyen magas sok eve nem volt.

Mi varhato? Maradt a korabbi velemenyem.
Par szazalekos tovabbi emelkedes lehetseges Marcius elejen. Aztan par szazalekos, nehany hetes eses. Aztan meg egy ujabb, meg magasabb ATH csucs Aprilis-Majus honapban. Azzal lesz kesz a most 13 honapos bull piac.

folyt. kov.
Cipolla22 2017. 02. 25. 16:05
Előzmény: #5630  Tibi0002
#5631
Persze nekem is volt/van ETF-em (jelenleg egy kis GDX), de vigyázok velük.
Tazsomaru: azt mondja olcsó helyen vásárol, de biztos vagyok benne, hogy magasabbak így a költségei, de elvileg így az átlagolás is nagyobb felbontású (már ha valóban működik a stratégia a jövőben is)
McDee, köszönöm szépen felrakom a listára!
Tibi0002 2017. 02. 25. 15:40
Előzmény: #5627  Cipolla22
#5630
Nem veszek belőlük túl sokat, csak pár %-nyit.
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 02. 25. 15:29
Előzmény: #5627  Cipolla22
#5629
Havi vásárlásokkal nem lesz sok a költsége? Nem elég 3 vagy inkább 6 havonta?
McDee 2017. 02. 25. 13:56
Előzmény: #5627  Cipolla22
#5628
Ha szeretnél kiművelődni a témában indulásnak javaslom
ARCHIE M. RICHARDS, JR., CFP: ALL ABOUT EXCHANGE-TRADED FUNDS (McGraw-Hill)

Cipolla22 2017. 02. 25. 13:28
Előzmény: #5625  Tibi0002
#5627
Én továbbra is kicsit bizalmatlan vagyok az ETF-ekkel kapcsolatban, nem tudom mennyire ellenőrzik őket és még csak az utóbbi években terjedtek el. Szerintem mindenképpen érdemes lehet ETF kibocsátónként diverzifikálni. Ha jönne egy botrány velük kapcsolatban, akkor nagyon gyorsan tudnának esni. Itt írtam erről korábban:
link
Más:
Van egy kollegám, aki tudatosan a havi ETF vásárlás stratégiát követi (global economy index, msci, arany etfek, stb). Hisz benne, hogy hosszú távon így fog jól járni. Megbeszéltük, hogy 10 év múlvától minden évben nyomon követjük, ki mennyit nyert. Tavaly kezdte követni el ezt a stratégiát, nem biztos, hogy jókor kezdte el, bár ha a stratégia jó, akkor hosszú távon kiátlagolódnak neki a válságok/csúcsok. Lássuk.
kurkuma 2017. 02. 24. 22:15
Előzmény: #5555  pomperj
#5626
János, mostanában nem írtál, így valahogy nem az igazi a topic. Remélem szimpla elfoglaltság, és minden o.k.
Tibi0002 2017. 02. 24. 16:23
#5625
A következő etf-eket néztem ki, ha jobbat tudtok egy országra, akkor várom a javaslatokat:
Brazil: EWZ
India: INDY
China: FXI

A morningstar találati listája szerint ezek viszonylag nagyok, így is csak pár száz millió dollárt kezelnek, de nem 20 milliósak, mint az alternatívák. Sajnos elég magas az éves díjuk, 0.7% körül járnak.
Tibi0002 2017. 02. 24. 15:28
Előzmény: #5623  Tibi0002
#5624
Főleg India tetszik, de ez csak szubjektív megítélés. Nagy terület, nagy népesség, óriási nyomor. Innen lehet nagyot fejlődni.
Tibi0002 2017. 02. 24. 15:23
Előzmény: #5621  Törölt felhasználó
#5623
A feltörekvő országokba szeretnék majd befektetni etf-ek formájában, de ennél egy kicsit borúsabb hangulatban.
Törölt felhasználó 2017. 02. 24. 14:51
#5622
Pomperj kérlek....

link

Az RTSI -nél oldalazást vársz vagy korrekciót? A komponensek mit mutatnak?

Kérlek írj ,köszi!
Törölt felhasználó 2017. 02. 24. 03:12
Előzmény: #5614  Tibi0002
#5621
Tibi tudom nem konyu az atlagostol elteroen gondolkozni...
21.szazad mas lesz mint a 20.szazad...
az amcsi es nehany europai piac jol teljesitett....
Nem konnyu a benchmarkot megverni, felulteljesiteni ha nem vagy eleg rugalmas ill. nem vagy eleg nyitott uj lehetosegekre...
Mint korabban irtad nem konyu megfelelo rv-ket talalni...(lehet hogy rossz helyen keresgeled oket)...

Mit gondolsz a kinaiak ill. a kinai gazdasag miert booming....(a valasz eleg egyszeru)...
demografiai robbanas kovetkezett be naluk...
India hasonlo demografiai valtozasokon megy keresztul kicsit megkesve....

Ha megnezed hol vannak a vilagban hasonlo demografiai aranyok akkor olyan dolgokat fogsz talalni:

India,Indonezia,Phillipines,Mexiko, Torokok....stb.stb

Szoval nem biztos, hogy a Buffet fele value investing az amcsi piacokon, hasonloan jo eredmenyeket fog biztositani a 21. szazadban mint azt tette az elmult 50-60 evben....

Ne erts felre nem mondom, hogy minden penzedet ezekbe az orszagokba ill. piacok rv-be tegyed,de nagy valoszinuseggel ezekben az orszagokban a gazdasagi novekedes nagyobb lesz mint az eszak amerikai regioban ill. europaban...

Sajat velemeny, tevedes jogat tovabbra is fenntartom!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók