Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 01. 31. 20:38
Előzmény: #5299  felcsorgok
#5300
Nem ismerem igazan a SDRL-t,de technikailag rosszul nez ki....
cost avareging, nem igazan mukodik a reszvenypiacokon, ha value investor az ember es kepes atlatni a ceget ill. a szektort es nagyon alacsony kockazattal teszi akkor idonkent bejohet...
(ne feledjetek 1 ceg rv ara 0-ra eshet, indexek, nyersanyagok es egyeb commodity-k ara nem fog 0-ra esni)....

az osregi kereskedesi rendszer szerint ilyen cegeket kereskedni akkor erdemes venni ha az utolso aljrol emelkedett 20%-ot.... es akkor adni kiszallni a poziciobol amikor a legutolso csucsrol esik 20%-ot....
(atlagosan 40-45%-os talalati arannyal nyereseges lesz 1 ilyen kereskedes...)

Amig esik momentum alapon nem erdemes hozzanyulni mert nem tudjuk, hogy nem fog esni holnap, holnap utan esetleg jovo heten vagy honapban masik 20,30,40, 50%-ot...
Ha technikai alapon vagy momentum alapon nezi az ember, hetvegen piciket ranezek a fundamentalis informaciokra a ceggel kapcsolatban...
felcsorgok
felcsorgok 2017. 01. 31. 20:25
Előzmény: #5278  pomperj
#5299
2 csomaggal is vettem még 2015 közepén SDRL-ből, mindkettőn elég nagy most a veszteség, nagyjából Tibiével megegyező.

Viszont a tőkémnek mindössze 1,25%-át fektettem bele, és ennek köszönhetően nem is visel meg különösebben a dolog. Nem ez az első eset, hogy egyik vagy másik kiválasztottam a csőd közelébe kerül, ugyanis amikor alul értékelt cégek után kutat az ember, elkerülhetetlen, hogy egy-két ilyenbe is belefusson. Már csak a tapasztalat miatt is hasznos, másrészt komoly türelemre és önfegyelemre is megtanít.

Ami fontos, hogy semmiképpen sem fogom eladni a jelenlegi szintek közelében, hiszen az nagy butaság lenne, főleg ha mégis rendeződik az adósság kérdése.
Amin inkább vacillálok, hogy a jelenlegi szinten vegyek-e még egy újabb csomagot belőle vagy sem.
benevez 2017. 01. 31. 18:50
Előzmény: #5288  upgrayeddAKS
#5298
Én jót röhögtem a kínai elgndoláson!

Nem ment még el a jókedvem, igaz nem így terveztem.

Már tavaly tisztában voltam vele, hogy ez roppant rizikós lesz. Hát bejött a rizikó is és a roppanás is. :)

Megkérdik majd a kínaiaktól a tornyok mellett mit várnak?
"-Hát a ropppanást, a ropppanást...!"

Azt várom én is, a robbanást.

Van WLL-em is jó sok, egy részén 50% körüli nettó (!) hozammal a jelenlegi 11.1-nél is. Abból is vettem most a napokban.

CCJ-ben van egy komolyabb pozim per pill 6% nettó pluszban, illetve a nemesfémekből adogattam el pl ma is 7-10% nettó nyereséggel.

Tavalyi évem nettó + 22%, 3. évem zárom 2 tizedesű pluszban.
Kicsit több mint 5 éve kereskedem még csak.

A helyzet elég borzalmas SDRL-ben, de még így sem panaszkodhatok.
pomperj
pomperj 2017. 01. 31. 18:48
Előzmény: #5282  duplav
#5297
Vigyazz a gyogyszeres cegekkel; csak latszolag olcsok.

Nem magamtol vagyok okos, tegnap a clubban azt mondta a drug szektorrol egy Pomodoro-evo okos nagy-oreg az ebednel, hogy jobb azokat most kerulni.

Trump allitolag dolgozik, hogy a tenyleg asztronomikus gyogyszer arakat levigye.
Eleg nepszeru intezkedes volna, raadasul konnyu is: mar torolni kezdte Obamacare-t. Ha a kezeben lesz a hatosag, azonnal a Medicaid/medicare allami erovel lenyomhatja a generikus gyogyszer arakat akar a felere, sot (!)...es az egesz szoktor kinyiffan.
Akkorat eshet, hogy SDRL-t fogod irigyelni;-)

pomperj
pomperj 2017. 01. 31. 18:37
Előzmény: #5285  benevez
#5296
Benne ulok, mar nem is olyan pici a poziciom.

Ha a bank bedonti SDRL-t, akkor rohadt sokat fog az keresni rajta aki megveszi....csak most nincs senkinek a szakmabol penze. Talan meg RIG lenne ra leginkabb kepes, DO kevesbe; de pl. HAL vagy SLB siman kepes megvenni; vagy Shell.

Abban bizom hogy senki nem tesz eleg jo veteli ajanlatot a hitelezoknek, es nem lesz erdemes nekik eladni es kimenekulni....inkabb feltokesitik es persze akkor is dilutal 50%-ot.

Nekem most -40% on all, es persze 2 nap alatt visszaugorhat.
A Fredericksen deal kutba esett; neki az olajtankeres Frontline kedvesebb most...bar ha csokken a kitermeles a tengeren, akkor FRO-nak sincs mit szallitani.

Persze, egy jo kis felfordulas kellene Teheran, Bagdad, Riad, Kairo kornyeken, es maris meg van oldva.

pomperj
pomperj 2017. 01. 31. 18:21
Előzmény: #5280  bgyu
#5295
Igen, USDJPY chart most ujra aljat formaz a 112 koruli szinten. Aztan irany 130 fele.
A chartot atteszem az EURUSD topicba.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:54
Előzmény: #5289  McDee
#5294
A QCOM esés elmaradása miatt amúgy nem bunkóságból sajnálkoztam... tényleg akarok venni, jó cég.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:52
Előzmény: #5289  McDee
#5293
WOW, ez durva. A 6-k form-ot még jóvá kell hagynia a SEC-nek?
kurkuma 2017. 01. 31. 17:41
Előzmény: #5285  benevez
#5292
Én gondoltam, hogy kihasználod a mai akciót. :)
Új megrendelésekről, jelenlegi lekötött termelési kapacitásokról nincs valami infótok?
Osztalékra mindenestre nem kell számolni egy ideig. :)
McDee 2017. 01. 31. 17:38
Előzmény: #5289  McDee
#5291
Market cap. jelenleg 984M, amire rá akarnak hígítani 1Mrd-t és talán 50% haircut a kötvényeseknek.
kozi723
kozi723 2017. 01. 31. 17:38
Előzmény: #5285  benevez
#5290
Sziasztok!

Miért nem próbálsz átnyergelni DO-ra? Közel sem olyan kockázatos, mint SDRL és TA alapon is elég jól néz most ki DO. Tegnap már vettem, sajnos 1 nappal és 2,5%-kal elmértem a beszállót, de nagyon jó a potenciál innen. 16 alatt nagyon jó vétel DO, 15,8 és 15,5 között szeretnék venni még egy adaggal, de nem biztos hogy sikerül. Ha ma itt zár, akkor szerintem kieste magát és ajándék 10-20% lehet rajta akár pár hónapon belül. Ha csak az átlagolás miatt veszed SDRL-t, akkor szerintem jobban jársz ha másban veszed az esést. Ez persze csak a saját meglátásom.

Itt van DO chart, centre pontosan töltötte a nyitva hagyott rést, amiről már 2 hete beszéltünk itt a fórumon.

link
McDee 2017. 01. 31. 17:30
Előzmény: #5286  upgrayeddAKS
#5289
link

Idézet:
"We expect that any comprehensive agreement that would be based on raising significant new capital is likely to result in significant dilution to current shareholders and potential losses for other financial stakeholders."
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:30
Előzmény: #5287  upgrayeddAKS
#5288
Mindenkitől bocsesz a lame viccekért... megszállt a múzsa... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:29
Előzmény: #5285  benevez
#5287
Vannak itt még bőven SDRL-tulajok, köztük én is :)
Stipistopi enyém a legközelebbi platformjuk, ha csődbe megy :)
Amúgy ha tényleg csődbe menne, akkor remélhetőleg a kínaiak megveszik ezeket, a hadseregük nagyon szereti az ilyen úszó szigeteket :)
Ha valaki tud kínaiul, majd besegít a deal lebonyolításába :)
Jóval olcsóbb, mint egy anyahajó, és nehezebb elsüllyeszteni. (Tényleg építettek amúgy mesterséges szigeteket, ez nem vicc. Egy fúrótorony persze nem ideális, de néhány már közel van ahhoz a helyhez, ahová akarják a kínaiak rakni. Ráadásul ez a tökéletes álca: mi csak fúrunk, NSA, mi csak fúrunk :) azaz fúLunk, na :) we al just dlillin hil...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:20
Előzmény: #5282  duplav
#5286
Lehet, hogy a QCOM kisebb upward potenciállal rendelkezik, de sokkal kisebb a valószínűsége is annak, hogy csődbe megy. (Sajnos nem akar nagyon esni, pedig az utóbbi 2 rossz hír pár stoppot aktiválhatott benne...)
A QCOM mellett a PACD-ot sasolom még, ami SDRL 2.0 sztorinak tűnik most :)
Ha SDRL és PACD megússzák a köv. pár évet, akkor viszont jó sokat fognak érni.
benevez 2017. 01. 31. 17:20
Előzmény: #5278  pomperj
#5285
Sziasztok!

Remélem gondoltatok ma rám SDRL kapcsán :)))

Vettem 1.95-ön, és este, vagy holnap is tudok még vásárolni, ha tart az akció.

Most már ápr. 29. óta bent vagyok (5,1$), új átlagom a mai kisebb vétellel valami 3,8 körüli lehet, több számlán van, most nincs kedvem b_szkódni az exceleimmel. 4,15-ről hoztam le.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:15
Előzmény: #5281  upgrayeddAKS
#5284
"az meg a bankoknál indított el rallit"

javítok: az meg a bankoknál segített be a ralliba
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:14
Előzmény: #5266  kurkuma
#5283
Hát, lehet, hogy nem kellene az OTP topikba betennem a "lábam" se, de az a gyanúm, hogy én szoktam "elhozni" a trollokat innen-onnan :)
Néha olyan vagyok a trolloknak, mint a vörös posztó, pedig utálom a vörösöket :) (mármint a komcsikat)
Úgy tűnik, a SDRL és a PACD esetében nagyon fog rezegni a léc...
Tulajdonképpen rossz ötlet volt "mechanikusan" belevenni az ilyen cégekbe több okból is. Mindig tanul valamit az ember... :)
duplav 2017. 01. 31. 17:11
Előzmény: #5281  upgrayeddAKS
#5282
TEVA , MYLAN is lassan érdekes lesz,
én most vettem SDRL-t
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 31. 17:08
Előzmény: #5276  pomperj
#5281
Kár, hogy ennyire ki van ásva a csatabárd Berlini meg közted, de kikerekedhet még ebből konstruktív vita, én legalábbis optimista vagyok :)
Trump-rally mint leegyszerűsítés ügyben egyetértek amúgy, de a biotech szektor esetében tényleg volt Trump-rally egy rövidebb ideig (pár nap ill. hét). Amikor pedig kiderült, hogy a "Wall Street farkasait" nevezi ki fontos pozíciókba, az meg a bankoknál indított el rallit. Szóval pár szektor másképp alakult volna, de "bikafuttatás" persze lett volna, stb.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek