Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 15:45
Előzmény: #11717  Törölt felhasználó
#11720
hát én sem .. bár azt gondoltam hogy európa nagyon szerteágazó szarjai miatt esni fog /ez még novban volt

azt viszont valóban nem lehetett tudnilátni előre hogy ennyités ekkorát .. bár aki ta alapján nyomul , annak ezt jelezte /legalábbis a lefelét..

én is behúzogattam egy pár vonalkát itt ott , de hogy ezt eddig nem gondoltam volna .. a sort elején azt gondoltam elsőre hogy 30 ig tartom ... de nem enged a genya :) kiszállni ..

ha az usa poziciói így javulnának mint a mai nap is , akkor akát mit is csinál európa , mindenképp javulni fog a németek exportja ami húznia kellene felfelé -- ami viszont kiszámíthatatlan , az a régiós országok /és nem is annyira régiósok / szara .. ha nem is le , de az első félévben egy elég nagy volumenű és amplitúdójú sávozásra számítok .. ha az ekb végül nekiáll a nyomtatásnak /kötv.vásárlásnak - ami sztem nem lesz elkerülhető/ na akkor meg fog indulni a joro is fel , mert attól a régiók is -ha nem is javulnak mértékében / de levegőhöz juthatnak , mert így még el sem tudja senki a cuccot elinflálni / a joro azé mégsem dodo /

kb. erre számitanak orbánék is ..

mondom mindezt én , aki nagyon ritkán jorozik / túl idegbeteg cuccnak tartom , mert túl sokan vannak rajta - a túlzott likvidítás sem jó , annyira /azon túl / sem kiszámítható instr., mint amennyire maga a forex sem az

ha ezt lezárom valamikor, hagyom is a fenébe
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 15:43
Előzmény: #11711  szarvasvadasz
#11719
Vadász, tudom hogy számodra sokat jelent az Elliott-elmélet, a piacelemzés. Ne gondold azt, hogy azért mert én a tőzsdét a szerencsejátékhoz hasonlítom, ezeket alábecsülöm. Egyszerűen az én piacról alkotott elképzeléseimben más dolgokon van a hangsúly.

Akikkel együtt kereskedek, van egy tag, akit Te is ismersz. A nap folyamán többször is felrakja hullámos elképzeléseit, amik számomra nagy segítséget jelentenek.

Az előbb is, amikor picivel még 1,28 felett járt az EU azt mondta:
"Fiúk, remélem már shortban vagytok, mert az eurót csak egy hajszál tartja. Mindjárt levágják, mint egy disznót!"

És tudja, tudja, tudja...
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 15:23
Előzmény: #11711  szarvasvadasz
#11718
az összjövedelmed hány százalékát teszi ki éves átlagban az itt szerzett profit?

Már az előző kommentben írtam, hogy csak spekulációból származó jövedelmem van. Mivel ez egy forex topic, ezért csak erről írok. A tavalyi évem egy szép kerek számot produkált, nulla. Én ezt is óriási eredménynek tartom, mert kezdetben mindenki azzal jött, hogy az elején mindenki lenulláz pár számlát. Picit másképp látom a dolgokat. Folyamatában nézve, az év első felében mínuszos hónapokat zártam, melyek nagysága hónapról hónapra csökkent, mivel a pozíciók méretét is csökkentetem. Viszont azóta megindulni látszik egy folyamatos növekedés, amivel sikerült ledolgozni a kezdeti veszteségeket. Ez főleg az utolsó 3 hónapnak tudható be. Ezt a folyamatot akarom idén is tovább fokozni. Ha ez sikerülne elégedett lennék. Nem szándékozok hosszabb távon a forex piacon kereskedni, de kiváló tanpályának tartom. Ha a terveim megvalósulnak, akkor már idén szeretnék a határidős piacon kereskedni.

Tehát a tavalyi év számomra kedvezően sikerült forex szempontból. Rosszabbra számítottam.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 15:22
Előzmény: #11716  Törölt felhasználó
#11717
Szia Szoda!

Lehet én így leszek a longgal!
Csak lehet nem 2 hónap lesz, mert a céláram 1.32
De majd meglátjuk, én nem számítottam ekkora esésre.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 15:15
Előzmény: #11714  Denever
#11716
most lesz lassan két hója hogy tartom a sortot az eurn

1x majdnem lezárt 31 nél, de időben húztam egyet rajt .. mert mi a szarért örömködne

Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 15:13
Előzmény: #11714  Denever
#11715
Sziasztok!

Mit vártok eurusd-től a közeljövőben?
Denever 2012. 01. 06. 15:02
Előzmény: #11713  Törölt felhasználó
#11714
Úgy látom annyira nem nagy a vigalom odakint, pedig az adat jó lett. Félek valami készül megint.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 14:21
Előzmény: #11711  szarvasvadasz
#11713
az összjövedelmed hány százalékát teszi ki éves átlagban a pókeren szerzett profit (ha értelmezhető)?

Erre röviden tudok válaszolni. A legjobb időszakban a felét. Aztán ez folyamatosan csökkent, ahogy az ellenfelek egyre erősebbé, képzetebbé váltak. 2007-ben kezdtem el a tőzsdével foglalkozni. 2010 végén minden pénzemet kivettem a póker számlákról. Ritkán játszok, azokkal a pénzekkel, amiket küldözgetnek a termek folyamatosan, hogy menjek vissza játszani. Úgy látszik hiányzok nekik. :DDD Nem csodálkozom, mert volt hogy esténként 800-1000 leosztást játszottam. Termeltem a rake-t nekik. Ez jóval több, mint amennyit egy hobbi játékos élőben egy év alatt lejátszik.

Tehát mostanra a pókertőkéből befektetés lett. Ma már csak spekulálok. ;)
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 13:52
Előzmény: #11711  szarvasvadasz
#11712
szia Vadász! Jó, hogy rákérdeztél ezekre, mert valóban fontos pontok.

átlagosan mennyi időt foglalkozol vele naponta/hetente?

Az év elején rengeteget ültem a gép előtt. Tanulás, back test, kereskedés, fórumozás, stb. Szinte reggeltől estig. Mostanra ezt sikerült napi 6-8 órára, levinnem, és tovább szeretném csökkenteni, de ebben az évben ez még nem fog menni. Nem foglalkozok semmi mással, így minden energiámat erre tudom fordítani. Gondolom erre voltál kíváncsi.

Mindjárt folytatom a többi kérdéssel.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 01. 06. 13:13
Előzmény: #11710  Törölt felhasználó
#11711
Szép összefoglaló, tadzso. Ha már így összeszedted, az alábbiakkal esetleg egészítsd még ki lszi, hogy akkor már teljes legyen a kép:
- átlagosan mennyi időt foglalkozol vele naponta/hetente?
- az összjövedelmed hány százalékát teszi ki éves átlagban az itt szerzett profit?
- az összjövedelmed hány százalékát teszi ki éves átlagban a pókeren szerzett profit (ha értelmezhető)?

Így talán kerekebb lesz a történet.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 12:57
Előzmény: #11709  Törölt felhasználó
#11710
üdv, tegnap nem volt több trédem. Ma 14:30 NFP! Innen ahol most vagyunk se longolni, se shortolni nem akarok. Az első heti eredménnyel elégedett vagyok, ezért hosszú hétvégét tartok. Most, hogy van egy kis időm, írok egy kis summázást.

A tavalyi év volt az első évem a forexen. Azt gondolom sikerült mentálisan megerősödnöm, és egy jó kockázatkezelést kialakítanom, amivel hosszútávon a piacon tudok maradni.

Az év első fele azzal telt, hogy megpróbáltam az elemzési ismereteimet maximálisra fejleszteni. Kipróbáltam több száz indikátort, és azok variációit. Fél év kellett, hogy rájöjjek, ez hiba, és a legtöbben ezen buknak el.

Nyolc éves pókeres múltamnak köszönhetem, hogy aránylag hamar rájöttem, a tőzsde is csak szerencsejáték, és egy van, ami biztos, a pillanatnyi ár. De mivel azzal is tisztában vagyok, hogy a pókerben sem a kezünkben lévő lapok határozzák meg, hogy hosszútávon nyereségesek leszünk, így az is elég könnyen tudatosodott bennem, hogy a tőzsdén sem kell tudni merre fog menni az árfolyam, ahhoz hogy pénzt tudjunk keresni.

Lepucoltam mindent a chartjaimról, minimálisra redukáltam az elemzést, és elkezdtem kereskedni. Az év hátralevő részében kialakítottam egy kiszállási stratégiát, amivel még csak félig vagyok kész. Ez és a money menedzsment megvéd a nagy veszteségektől, így magabiztosan mozgok a piacon ki-be. Sikerült szinte teljesen érzéketlenné válnom a veszteségek iránt, mivel azok vagy nagyon kicsik, vagy nullásak. Ez jelentette számomra a legnagyobb fejlődést.

Erre az évre azt tervezem, hogy kidolgozom, és finomítom az exit szabályaim azon részét, amik a profit maximalizására vonatkoznak. Gondolok itt a stop húzásra, és a pozíció építésre. Fontosnak tartom az érzelmi állapot, hangulat folyamatos monitorozását, hogy a fegyelmezetlenség első jeleire fel tudjak állni a géptől egy kis szünetet tartani. Ilyenkor elmegyek FUTNI, vagy OLVASOK.  link

Röviden ez volt a tavalyi év, és ezt tervezem idén. Jó hétvégét mindenkinek! ;)
Törölt felhasználó 2012. 01. 05. 11:39
Előzmény: #11708  Törölt felhasználó
#11709
A harmadik szint után kivett a stop: link
Törölt felhasználó 2012. 01. 05. 11:14
Előzmény: #11707  Törölt felhasználó
#11708
Tegnap keveset voltam gépnél, de azért volt egy long orderem az 1.3-as szintnél. Miután 20 percig semmi sem történt, megfeleztem a pozíciót, hogy csökkentsem a kockázatot. A maradék 20p mínuszban záródott. link

Most EU shortban vagyok, és próbálok felépíteni valami ütősebb pozit.
link
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 08:51
#11707
Szép jó reggelt! Az első napot végül sikerült pozitívban zárnom. Long irányba szerettem volna beszállni, de miután megindult, már nem találtam kis kockázatú lehetőséget, a kitöréseket pedig nem szeretem a rossz RR miatt. FX-en napon belül a kitörések nem fizetődnek ki hosszútávon (szvsz). Ezt gondolom sokan másképp látják.

Tehát maradt a short. Ehhez olyan szintet kellett keresnem, ami nagy valószínűséggel megállíthatja a long irányú mozgást. A sell limitet 1.3065-re tettem, ami a legutóbbi letörés helye, és a napos Keltner közepe. Mivel a trend ellen játszottam, csak fél pozíció méretet használtam, a stop 10p volt, a cél 40p. A tréd végül BE záródott.

A második egy elkapkodott próbálkozás volt. Szerencsére hamar rájöttem és kézzel zártam 0-ban.

Az utolsót az esti 8 órás FOMC elötti percekben kötöttem be, az M5-ös doji zárása után. Szintén fél pozi, SL-10p, TP-40p. Végül nem akartam éjszakára nyitva hagyni a pozit, ezért 25p profitban kiszálltam belőle.
link
ambrika 2011. 12. 28. 18:21
#11706


link

Hogy vagytok a beiglivel? :))

Sipi9
Sipi9 2011. 12. 28. 18:16
Előzmény: #11704  Törölt felhasználó
#11705
Köszi a választ!
Törölt felhasználó 2011. 12. 28. 12:16
Előzmény: #11703  Sipi9
#11704
Hello, szerintem korrektek. Kb fél éve vagyok náluk, gond nélkül. Voltak kisebb kimaradások ősszel, de hamar megoldották. Csak ajánlani tudom! üdv.
Sipi9
Sipi9 2011. 12. 28. 10:32
#11703
Sziasztok!
Szerintetek az Admiral mennyire megbízható? Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban?
Köszi a segítséget!
Törölt felhasználó 2011. 12. 25. 23:15
#11702
Boldog Karacsonyt kivanok mindenkinek!
Remelem jo sok makos beiglit tomtok helyettem is mert itt kint sajnos nincs. A kepessegeim fozes teren pedig meg az unnepivacsorat tekintve is mindossze egy paprikas krumplira terjedtek ki. De mondjuk abban magyar kolbasz volt :)

Sok szeretetet mindenkinek az unnepekre!
ambrika 2011. 12. 15. 20:33
Előzmény: #11697  szarvasvadasz
#11701


Itt a trade-ben semmire sem szoktam "mérget venni". Csak különböző megvalósulási lehetőségek VALÓSZÍNŰSÉGÉT szoktam mérlegelni. A megvalósulási lehetőségek alapjait pedig a TA és funda információk adják. Ezekben természetesen a TE elemzéseid/megérzéseid is helyet kapnak.
A belinkelt prognózis más infókkal is megerősítve elég jó úton halad a beteljesedés felé.

"...de hát ugye bármi lehet..."
:)


Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek