Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yossarian78
yossarian78 2012. 01. 06. 22:32
Előzmény: #11739  yossarian78
#11740
Az ügyvéd magának tesz jót.
yossarian78
yossarian78 2012. 01. 06. 22:31
Előzmény: #11738  Törölt felhasználó
#11739
Rosszul látod. Az ügyvéd eladja a hozzáértését neked jó áron, te meg megveszed pénzért. Egyszerű adás-vétel ez is és te jársz rosszul.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 22:27
Előzmény: #11736  yossarian78
#11738
Szerintem ezt nagyon rosszul látod. Itt nem csak a termelésről van szó. Az ügyvéd hosszú éveken keresztül tanult, hogy amikor valaki egy jogi problémával találja magát szemben, ö segíteni tudjon rajta. Természetesen ezért pénzt kér, azért mert segített, jót csinált azzal akivel segített, végül is abban a helyzetben helyette tanult.

Én kivel is teszek jót, amikor a trédem eléri a célárat?
yossarian78
yossarian78 2012. 01. 06. 22:22
Előzmény: #11736  yossarian78
#11737
Nekem nincs lelkiismeret furdalásom, ha nyerek és nem csak azért, mert buktam már eleget.
Az viszont fontos és hasznos lehet, hogy a tőzsde mellett valamilyen értékteremtő tevékenységet is csináljon az ember.
yossarian78
yossarian78 2012. 01. 06. 22:15
Előzmény: #11735  Törölt felhasználó
#11736
Ne gondold, hogy aki dolgozik vagy vállalkozik csak úgy ontja az értéket! Az emberek 80%-a nem termel valódi értéket. Az is kérdés mit tekintünk értéknek. Az én olvasatomban pl egy ügyvéd vagy egy közgazdász nem termel értéket.
A civil világban is szinte mindenki kereskedő és ott is egymás pénzét "szedjük el".
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 22:08
Előzmény: #11734  takika200
#11735
Ez rendben van, meg az is, amit szoda ír, és az is amit Nella ír. Szerintem szarvasvadász nem erre gondolt.

Mi a tőzsdén azon spekulálunk, még ha közben nem is ez jár a fejünkben, hogy a másik pénzét elszedjük. Amikor én nyerek, akkor egy másik spekuláns veszít.

Mindenki aki dolgozik, azon van, hogy valaki másnak, vagy sokaknak valami jót alkosson, vagy szolgáltasson.

Azért amit mi csinálunk nem sok köze van a befektetéshez. Forexen, meg CFD-vel hitelbe kereskedünk. Még akik érték alapon csinálják részvénnyel, azokat sem érdekel a cég maga, csak is az árfolyam nyereség.
takika200 2012. 01. 06. 21:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#11734
és még ez sem feltétlenül igaz hogy ha valaki bukik akkor valaki nyer :) lehetne ragozni a témát a végtelenségig.akinek emiatt bármiféle lelkiismereti problémája van az vállaljon valamiféle misszionárius tevékenységet v szolgálatot :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 21:50
Törölt hozzászólás
#11733
takika200 2012. 01. 06. 20:58
Előzmény: #11729  Törölt felhasználó
#11732
hali.tényleg nem akarok beleszólni de nem állom meg szó nélkül.:).szerintem 1 vmit nem kellene elfelejteni azoknak akik ellene vannak a spekulácionak,tőzsdének,ill az ebből való meggazdagodásnak legyen az forex,rv,deviza,árutőzsde v bármi.Ez pedig az a kockázat amit minden nap vállal a spekuláns,a saját tőkéje,amiért feltehetőleg megdolgozott,és akár az élete munkája,stb.Aki ezt bekockázataja szerintem szive joga,és nyilván tisztában van azzal,hogy mit veszithet és mit nyerhet.Mindenki előtt ott a lehetőség tessék bepakolni a zsét,nyitni 1 számlát,stb. Nekem ez a véleményem :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 20:13
Előzmény: #11730  Törölt felhasználó
#11731
ez így nagyon felszínes ..és nem is igaz ..

minden gazdagságot termelő ember attól függően teremt értéket bármivel , amennyi abból az visszaforgatásra kerül és hasznosul belőle majd és tőle függetlenül..

demján százmilliárdjai sem olyan holt tőke , mint pl. a menő focisták garázsban tartott kocsijainak az összértéke ..hiszen mobilizálható kp-je demjánnak alig van , termelőeszközökbe és egyéb a gazdaságban résztvevő termelőértékekre fordítja azt

amennyiben a megszerzett tőkédet befekteted , akkor azzal már is segitsz máshol egy projektet vagy bármit amit pl. egy befektető társasság finanszíroz új tőkét teremtve azon profit nyereséget elérve .. ha vásárolsz és minél többet és nagyobb értékben , akkor meg a kis és nagykereskedelmi körforgásban veszel részt - még ha közvetlenül nem is gondolsz erre .. és folytathatnám a sort bőven és kimeritően .. abban az esetben holt a tőke , ha ténylegesen bevarrod a cihába és feléje sem nézel - de ilyent csak nagyon kevesen nem számottevően csinálnak

ha nyersz és vagy vesztesz , a körforgás attól még megmarad csak esetleg nem te veszel részt benne ha nem nyersz , hanem az aki a veszteségedet elnyeri ..

a munka itt ugyanaz , és annyi befektetést is kíván , mint például az olyan íróé aki szintén az elméje lehetőségeit használja ki arra hogy előteremtsen a semmiből valamit , hiszen a kereskedés sem egy egyszerű dolog, néha sokkal nagyobb "fájdalommal" jár mint bármi más ami a tanulása megismerése és gyakorlata közben gondot tud okozni ..
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 19:12
Előzmény: #11726  szarvasvadasz
#11730
Igaz, hogy nem engem kérdeztél, de hátha érdekel: szerintem önmagában az nem gáz, hogy speciel ez a dolog nem teremt értéket, mert tényleg nem. Ha nyereséges vagy, és az életed más területén ebből a bevételből értéket tudsz teremteni, akkor bingó. Pl. egyébként írsz egy jó könyvet, amit ebből ki tudsz adni, adakozol játszótér építésre vagy bármi. Ha csak az ötödik Ferrarira kell, meg a nagymellű macákra, akkor az már nem túl frankó. Legalábbis én így gondolkodom róla.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 19:09
Előzmény: #11728  Törölt felhasználó
#11729
Amikor megkérdezik tőlem egy társaságban, mivel foglalkozok, azt szoktam felelni, hogy tőke hozamból élek. Ahogy a tőzsdére, vagy a spekulációra terelődik a beszélgetés, már úgy néznek az emberre, mint a véres rongyra, ami engem nem érdekel, mert a közvetlen környezetem, a családom, a barátaim tudják, hogy mennyi munka kellett hozzá, hogy idáig eljussak. Nekem főleg ez számít. Annyi szeretetet, tiszteletet, támogatást kapok tőlük, hogy sikerül elvonatkoztatnom az anyagi világtól. Nem tulajdonítok olyan dolgoknak nagy jelentőséget, mint autó, márkás ruhák, vagy ékszerek. Sőt szeretek átlagosnak látszani, hisz tudom azoknak, akik számítanak, nem vagyok az.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 18:51
Előzmény: #11726  szarvasvadasz
#11728
Hihetetlen jókat tudsz kérdezni! Kezdetben volt.

Egyszer már említettem itt, hogy kaptam mintát, hogy is kell felépíteni egy kereskedési tervet. link Ezt teljesen átalakítottam a saját szájízemre, de volt benne egy érdekes rész, amit azonnal tudtam, hogy benne hagyok, és egyben kicsit megoldás is a lelkiismereti problémára. link

Szerintem mindenkinek, aki dolgozott, vagy alkotott valamit, annak problémát jelent a spekuláció értéktelensége.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 18:31
Előzmény: #11722  Törölt felhasználó
#11727
hát látom - a minden más..-ban keveset vagy már .

persze azt nem gondoltam hogy ezért .. de azé van egy alapvető cucc ebben is ..

a traderek legtöbbje rááll egy dev.párra és rogyásig csak arra koncentrál ..holott annyi cucc van még ha az gatya - hogy a fal adja a másikat - de akkor is csak azt várja hogy az az egy csináljon valamit

én már szinte csukott szemmel/túlzás/ adom be a limiteket nyersanyagokra ,elemiszarra , ezüstre -aranyra ami rv-ekre dell-re aaa -ra stb, stb ..behúzom a sávszéleket és fölé alá beküldöm a cuccot /ez a nehezebb - hogy hova mennyire , csak még az sl megadása egy mégszarabb cucc mert bazi nagyokat kell elsőre beqrni, de azt kivédem ha már rákapcsolt a pozi és akkor a volától és minden mástól függően korrigálom..

és van még egypár hosszútávúm is ami meg hozza a formáját

csak egy joro /vagy bármi /cuccból nem lehet megélni -az tuti
ha nincs most is vagy 10 -15 beállítottam akkor kukuljak meg .. folyamatosan csak ezeket csinálom, javítgatom .. aztán hagyom kifutni őket ..persze sok napi fundával dolgozom és különbözően védem őket és pozinagysággal ..

agyondiverzifikálom a swinges cuccot .. 10 ből ha 3 -t tévedek így / hiszen mindkét irányban vannak a cuccok /,és azt is lezárom vagy éppen fordítok - ha úgy látom hogy falni akarja a zsebemet
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 01. 06. 18:12
Előzmény: #11719  Törölt felhasználó
#11726
Még egy kérdés felmerült bennem, tadzso, amiről eddig nem nagyon beszéltünk a fórumon, és érdekel a véleményed (a másé is). Belegondoltál már abba, hogy ha sikeresen trédelsz, akkor tulajdonképpen abban vagy sikeres, hogy legális keretek között hogyan szedd el más kevésbé hozzáértő emberek pénzét (nincs valódi értékteremtés, sőt)? Nincs lelkiismereti problémád emiatt?

Sokáig ebbe bele sem gondoltam, örülnék, ha megosztanád te és más is a véleményét erről.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 01. 06. 17:58
Előzmény: #11719  Törölt felhasználó
#11725
OK, semmi gond, köszönöm, hogy válaszoltál.

Kire gondolsz/hol mondta? Vagy ez valami zárt közösség? Csak kíváncsiskodom.

Re: EU: 2011.10.16-i rajz, gondolom, van, aki emlékszik még rá, ma beléptünk a "türelmi zónába":

link
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 17:23
Előzmény: #11723  Törölt felhasználó
#11724
Én is beálltam longba, ebbe a szar eurusd-ba 1,28 alatt, de bánom mint a kutya mint aki 10-et kölykezett. Remélem ki tudom ülni, 1,3-nál dobnám őket a pics@ba.
A másik: a ft-ot shortolom eur, usd, chf, ellen bár ezekkel is csak csínyján a Kedves Vezetőnk miatt (mert remélem perpill irreális(?? egy kis eurpln shorti.
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 16:33
Előzmény: #11722  Törölt felhasználó
#11723
Igen ebben teljesen igazad van !

Jól látod szerintem is hogy MN-en lefele kell még mennie, de ebbe bőven beleférnek felpattok. 500-600 pontos mozgások is.
MN nagyon hosszú időtáv.
az alsóbb időtávokon pedig rendesen túl adott, ezért jöhetne már 1 kicsi korrekció

No majd meglátjuk

Jó kereskedést, és sok margint mindenkinek!
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 16:14
Előzmény: #11720  Törölt felhasználó
#11722
Én meg a napokban jutottam arra a következtetésre, hogy a forex nem az én világom... főleg az eurusd nem.
Gyakorlatilag szerencsejáték, bármilyen TA-val nézed is.
Habár... lehet, hogy csak jobban kellene figyelni, hisz már hónapok óta mondogattam, hogy MN-en még bőven lefelé mocorog (1,23-ig, BB alapján). És valószínűleg igazam van, csak nem akarom belátni...
Egyelőre maradok a rv. piacon, de mivel long pozíciók csak rövidtávra (1-2 óra :)) adódnak, ezért óvatosan lépek... shortot meg BÉT-en szvsz életveszély... kivéve ha valakinek ez az életeleme.
Nekem a shortok hozták a legnagyobb bukókat... anélkül vastagon nyerő lennék 3 év távlatában is, így csak szerényen :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 06. 16:03
Előzmény: #11720  Törölt felhasználó
#11721
Köszi a választ !

Eddig én sem nagyon kereskedtem vele, de most úgy látszik, hogy belekaptam a sűrűjébe, de ki fogom várni hogy nyerőben zárjak még ha kicsiben is. Szerintem is csak idő kérdése hogy mikor rántják vissza.
De azért szívesen látnék egy Vadász ( vagy bárki )elemzést is mert régebben sokat segített.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek