Topikgazda: sanka 2009. 03. 21. 01:54

Bokros szerint a Fidesznek sincs válságkezelő programja  

Ugrás a cikkhez
Továbbra is a hitelesség, főként a forint iránti bizalom helyreállítását tartja a legfontosabbnak Magyarország számára az MDF európai parlamenti listavezetője. Bokros Lajos az InfoRádió Aréna című műsorában úgy vélte: a jelenlegi kabinet már nem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=112129
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 23. 10:01
Törölt hozzászólás
#80
sanka 2009. 03. 23. 10:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
én azt láttam és egyáltalán nem úgy volt bocsi.
sanka 2009. 03. 23. 10:00
Előzmény: #76  pampa
#78
az lesz pampa, hogy a fidesz beszopja, mert elő kell jönni a farbával, vagyis a komoly reformokkal.
Akkor már nem hamukálhat és te megint csalódni fogsz, de nem leszel egyedűl, lesztek még pár százezren az országban.
Törölt felhasználó 2009. 03. 23. 09:56
Törölt hozzászólás
#77
pampa 2009. 03. 23. 09:42
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Mindennek nevezhető,de stabilnak nem a koalíció szakadása utáni időszak.
Max 2010-ig húzhatják, és akkor is választani kell !

Mi lesz ha a válság még akkor is tombolni fog?
Törölt felhasználó 2009. 03. 23. 09:35
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
a gyógyulás első lépése a baj forrásának felismerése : "elkú...uk" ő legalább már tudja mi a helyzet... a másik oldalról ilyen dolgok miért nem szivárogtak ki soha? vagy azért mert még felismerni se tudták, vagy azért mert egyszerűen túl nagy energiát fordítanak a buktatók felkutatására, és kevesebbet a tényleges teendőkre...
Törölt felhasználó 2009. 03. 23. 09:31
Előzmény: #73  pampa
#74
"Aggódó hangok persze így is vannak. Többen megjegyezték, hogy az előrehozott választások borítékolható győztesének, a Fidesznek nincs ismert programja, ezért ez a forgatókönyv "fejesugrás a reménytelenségből az ismeretlenbe". Érdekesség, hogy többnyire a külföldi elemzők gondolták úgy, hogy nincs szükség előrehozott választásra - úgy tűnik, kívülről nézve a rövid távú stabilitási megfontolások erősebbek."
pampa 2009. 03. 23. 08:34
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
"A saját maga túlélése érdekében képes az Ország jövőjét is beáldozni.

"Ennek az országnak már csak "ártani" tud a jelenlétével."

A te alapállításod: Gyurcsány árt az országnak. Következtetés: aki nem akar ártani az országnak, annak mindent meg kell tennie, hogy Gyurcsány menjen. Most meg azt írod a konkrét szavazásról, hogy reméled ebben a "bohózat"-ban nem vesz részt a Fidesz. Ha nem vesz részt, megnő az esélye, hogy Gyurcsány marad, ha marad, nem tettek meg mindent, hogy távozzon, ezzel ártottak az országnak. Hát itt az ellentmondás. Saját érvrendszeredben.

Penznyelo

Te a politikához is konyítasz valamit? Mert szerintem nem ez a szakterületed.
Az ellenzéknek nem feladata a kormányzó párt helyett megfelelő MNE-öt szavazatával pozícióba emelni.

Gondold végig.ha a Fidesz megszavazná az új Miniszterelnököt nem szólna másról a hártalevő 1 év mint arról,hogy ez a Fidesz szavazatán múlt...mert ha a Fidesz nem támogatta volna akkor bizony most sokkal jobb lenne...
ezt mindet a fidesz-nek köszönhetik....

soroljam még?

Az ellenzékben lévő pártok csak javasolhatnak,ötletet adhatnak,módosításokat terjeszthetnek be.
A döntés a Kormény többségé.
És a felelősség is.

Végül,ha megértette Gyurcsány,hogy ő az akadály és ezért lemond akkor ezt miért nem tette meg akkor amikor az öszödi beszéd kiszivárgott?
Akkor még nem hallotta meg a Fidesz kérését?

Hiába próbálsz ellentmondást keresni max. az elhangzott beírásokból lehet össze ollózni ilyen részeket.
És az már csúsztatás.

És a konkrét felvetésedre:
A Fidesz egy olyan kérdésre tudna határozott egyértelmű választ adni ami így szólna:

Alkalmasnak tartja e ön Gyurcsány Ferencet bármilyen állami,politikai poszt betöltésére?

Erre lehet jó választ adni...
De arra:
Bizalmat szavaz e ön Gyurcsány Miniszterelnök jelöltjének?

Erre szavazzon IGEN-nel az MSZP és azon pár képviselő akit meg tudnak nyerni az ügynek...

A Fidesz 2 választást bukott taktikai hiba miatt....

Volt elég idejük gondolkodni rajta...

Remélem nem sétálnak bele még egy szakmai hibába.
exley 2009. 03. 23. 04:35
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Sajnos ez a megállapítás mindkét párt vezetőjére érvényes. Mindent beálldoznak, csak, hogy mentsék az irhájukat.
Törölt felhasználó 2009. 03. 23. 01:17
Előzmény: #55  pampa
#71
Ezt azért még megírom neki:)

Na nézzük Pampa, ezt írtad a "Mi lesz veled Magyarország" című topicban február közepén (nem 2006-ban) Gyurcsányról:

"A saját maga túlélése érdekében képes az Ország jövőjét is beáldozni.

"Ennek az országnak már csak "ártani" tud a jelenlétével."

A te alapállításod: Gyurcsány árt az országnak. Következtetés: aki nem akar ártani az országnak, annak mindent meg kell tennie, hogy Gyurcsány menjen. Most meg azt írod a konkrét szavazásról, hogy reméled ebben a "bohózat"-ban nem vesz részt a Fidesz. Ha nem vesz részt, megnő az esélye, hogy Gyurcsány marad, ha marad, nem tettek meg mindent, hogy távozzon, ezzel ártottak az országnak. Hát itt az ellentmondás. Saját érvrendszeredben.

A levezetés csak a te alapállításaidat és a logikát követi.

Ezt külön kiemelném neked:
"A saját maga túlélése érdekében képes az Ország jövőjét is beáldozni."
Ha a Fidesz is politikai játszmát játszik és szerinted "bohózat"-on való nem részvételével hozzájárul ahhoz, hogy Gyurcsány maradjon, akkor nem pont ugyanezt teszi?
(Szerintem igen, ahogy mindig minden párt / politikus ezt teszi. Csakhogy én ezt belátom mindkét oldalról, sőt ebben az szakmában ez így működik, te viszont azt állítod az egyikről, hogy ilyen, a másikról, hogy nem)
Törölt felhasználó 2009. 03. 22. 21:39
Előzmény: #65  Knight Tyris
#70
KT, félreértés ne essék, nálam mindkettő a politikai játszma kategóriája. Pampát saját nyilván nem véletlenül szigorú (X időpontban állítok valamit, X+t időpont állítok / meglépem ennek ellenkezőjét = hazugság) nézetrendszerének ellentmondássoságára akartam felhívni a figyelmet. Azaz, amiket neki írtam, nem én állítom, képviselem. Hanem az ő eddigi gondolkodása alapján neki kellene ezt gondolnia, ha saját korábbi érvelésével szemben következetes marad.

Nem maradt. Nem lepett meg.

Ennyi a történet. De elengedem a történetet, többet nem érdemes ezzel foglalkozni. Egyébként egy hibát elkövettem: ha én logikailag sikeresen szembesítettem is Pampát az ő nézetrendszerének következetlenségével, éppen ez utóbbiból adódóan aligha remélhettem, hogy ezt ő maga is észreveszi, pláne elismeri. Na ez az én hibám.
exley 2009. 03. 22. 21:38
Előzmény: #68  tokos.
#69
Az oroszok szerint a magyarokra a fityisz verés korszaka köszöntött amióta szerencsétlen fityisz vezér nem jutott a trónra, ezáltal tönkre zúzta és megsemmisítette az egykor éllovasnak számító Magyarországot a térségben.Tipikis magyaros mentalítás dívik a fitydesz soraiban, "megdöglött a mi tehenünk dögöljön meg a tiéd is". Ezzel a programmal lehet Magyarországon elöre hozott választásokat tertani, hát ez elképesztő. Itt van a Magyarok feje felett a damoklesz kardja, egy hajszáll választja el őket a totális gazdasági összeomlásztól, és az urnákhoz akarnak járulni. megzavarodott ez a nép.
tokos. 2009. 03. 22. 21:31
Előzmény: #66  kiegyezo
#68
A fidesznek ez nem igazán érdeke egy év válságkezelés után választások. Kérdés, bejutnának-e egyáltalán.
Törölt felhasználó 2009. 03. 22. 21:29
Előzmény: #62  stock33
#67
"Hogy a fideszt idézzem, "az egészségügy nem üzlet", azaz az egészségügy maradjon állami tulajdonban, lásd korházprivatizáció.
A patikákat is vissza állami tulajdonba.

A richter, egis, stb. részvényesei is kezdhetik a befektetésük értékét nullával szorozni.

Nyugi, tudom, a fideszes agyament szöveg csak néphülyítés, hisz 2002-ben még ők is privatizálni akarták a kórházakat , csak utána fertőzte meg őket valami rég kihaltnak hitt komcsi vírus."
Nem, nem idő, hanem szerepfüggő. Az egri kórházat a Fideszes vezetésű önkormányzat "adta" magáncég kezébe.
kiegyezo 2009. 03. 22. 20:47
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Az az érdekes kérdés, hogy miért nem állít valaki (leginkább a Fidesz jöhet szóba, persze) egy olyan jelöltet, aki elfogadható a Fidesznek, az MDF-nek és az SzDSz-nek. Ez, ugyanis többség a jelenlegi parlamentben. Pláne, ha megnyernek néhány ingadozó szocit - biztos vagyok abban, hogy lehet találni ilyet.

Nem volna muszáj választáson törni a fejüket feltétlenül. Csak kellene egy db alkalmas, hiteles, elfogadható személy. Hát nincs egy sem ott?
Knight Tyris 2009. 03. 22. 19:51
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#65
Pénznyelő,
most komolyan direkt vettél magadra egy ilyen vaskalapos balos nézőpontot, érvelést - vagy inkább még azon is túllépőt? :o)

Neked, aki saját bevallása szerint a racionális megközelítés híve vagy, az eseményeket követve pontosan látnod kéne a következőket (ahelyett, hogy egy kifordított logikával próbálsz csúsztatni):

1 öszöd után, nyilván érthető, egyből követelték Gy. lemondását + előrehozott választást.
Nem volt elérhető egyik sem, maradt Gy. lemondatásának napirenden tartása.

2. később, mikor már egyértelművé vált a kormány totál tehetetlensége, + koalíciós problémák, jött a szakértői kormány felvetése + Gy távozása.

3, mikor már kisebbségben volt az MSZP onnantól már folyamatosan az előrehozott választás volt előtérben a retorikában a mai napig is.

Ergó:
Ha csak min.eln. csere lenne, az már jelentős visszalépést jelentene a Fidesz által szükségesnek látott változások sorában, az utóbbi időben folytatott kommunikációjukkal szembe menne, tehát pont ez a lépés lenne saját maguk és szavazóik arcul csapása.

.
Nem feltételezem, hogy ezt ne tudtad volna lekövetni, tehát marad az kiinduló álláspont, hogy direkt kezdtél bele egy ilyen féligazságokat tartalmazó, homokba dugott fej típusú érvelésbe. Szerintem baromira nem áll jól.
Illetve nem értem, ezzel mért kellett idegesítened a vitapartnered/nerid. (Pampát biztosan, meg lehet másokat is nem követtem annyira végig, csak átfutottam)

üdv:
Törölt felhasználó 2009. 03. 22. 18:25
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#64
Nem gondolhatod, pénznyelő, hogy ha az MSZP-SZDSZ-MDF nem talál elfogadható jelöltet, akkor a FIDESZ-nek és az MSZP-nek lehet közösen elfogadható jelöltje?

Nem lehetsz olyan naív, hogy azt gondold, hogy egy mai helyzetben a FIDESZ elfogad egy gyurcsányi bábot Gyurcsány helyett, mint ahogyan azt sem gondolhatod, hogy az MSZP elfogad egy FIDESZ-es jelöltet Gyurcsány helyett! Itt nem lehete konszenzus!
Egyedüli lehetőség, hogy marad az MSZP-SZDSZ-MDF közös jelölt!

Az viszont mindenképpen jó hír, hogy már maga Gyurcsány is kimondja, hogy rossz választás volt személye, mert alkalmatlan volt a 2002-es gazdasági állapotok szinten tartására sem.
Végre már, az utolsók egyikeként, ő mag is belátta ezt.
De valóban félő, hogy ez az egész a legm erészebb blöffje volt csak, hogy megtarthassa az MSZP pártelnöki székét, majd ezt követően a miniszterelnöki széket is.

Mert meggyőződésem, hogy ez a blöff, hazugság is csak Gyurcsány érdekéről szólt, és nem az országéról.
(Ez az a fajta hazugság, aminek a fele igaz. Nevezetesen az, hogy Gyurcsány megint elhibázta a rábízott országgal való gazdálkodást, de valódi célja ennek ellenére az, hogy a bizalmatlansági szavazás után is a hatalomban maradjon, és ezért, az általad is ismertetett állásponttal, a FIDESZ-t hibáztassa majd. Ügyes, de tisztességtelen húzás, ugyanakkor azt most sem tagadhatom, hogy Gyurcsány hazugságait nagyon sokan megeszik, nap, mint nap, s ezt is meg fogjűák majd enni nagyon sokan, de egyre kevesebben, csak nem elegen!)
tokos. 2009. 03. 22. 18:22
Előzmény: #62  stock33
#63
Emlékeim szerint arról met a nagy vita, hogy kht-k, vagy proffitorintált vállalkozások legyenek-e a kórházak.
Aztán egyik se lett.

Amúgy szerintem a legnagyobb baj az, hogy teljesen tévúton vagyunk.

Jelenleg az összevonások, a leépítések egyéb dolgok miatt baromi kínálatszűkítés zajlott le. Több hónaőpos, éves várólisták mindenfelé. Hiánygazdaság, mint a kommunizmusban, és a színvonal is hasonló lesz, ha nem lesz változás...

A minap urológiai problémám akadt, elmentem a klinikára, ahol mondták, mit akarok??? Azt hiszem, hogy bejövök, és megvizsgálank? Ugyan már, adnak új időpontot, egy hónap múlva jöhetek.

Elmentem maszekhoz....
stock33
stock33 2009. 03. 22. 18:13
Előzmény: #61  tokos.
#62
Hogy a fideszt idézzem, "az egészségügy nem üzlet", azaz az egészségügy maradjon állami tulajdonban, lásd korházprivatizáció.
A patikákat is vissza állami tulajdonba.

A richter, egis, stb. részvényesei is kezdhetik a befektetésük értékét nullával szorozni.

Nyugi, tudom, a fideszes agyament szöveg csak néphülyítés, hisz 2002-ben még ők is privatizálni akarták a kórházakat , csak utána fertőzte meg őket valami rég kihaltnak hitt komcsi vírus.
tokos. 2009. 03. 22. 18:04
Előzmény: #58  stock33
#61
Amúgy egy kérdés, lehet-e a háziorvosok privatizációját szerkezetátalakításnak nevezni?

Topik gazda

sanka
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek