Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 10:17

1000 milliárdos adócsomagot jelentett ma be Gyurcsány  

Ugrás a cikkhez
1000 milliárd forinttal csökkentené a kormány a munkavégzéshez kötődő adó- és járulékterheket, máshol pedig részlegesen visszapótolná az így kieső bevételeket, a hiányzó részt pedig az állami kiadások megkurtításával teremtené elő. Minden mozogni fog az adórendszerben, az szja-tól a járulékokon és áfán át a szolidaritási adóig - derül ki a miniszterelnök mai, rendkívüli parlamenti ülésnapon elhangzott beszédéből.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=109296
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2009. 02. 05. 10:54
Előzmény: #87  tokos.
#108
Szóval idézni csak a legjobbaktól:

"A másik ami érdekes, ez a vagyonosság kérdése. Úgy látom, ez a dolog némileg hasonlíthat ahhoz vicchez, hogy a vállalatnál mindenki elégedett a fizetéssel. Én a vezérigazgatóéval, a vezérigazgató meg az enyémmel.

Vagyis attól félek, hogy a helyzet ezzel a vagyonossággal is ez lesz, szerintem Feri a vagyonos, szerinte meg én. Mivel kettőnk közül az ő szava számít többet, nincs kétségem, hogy ki fog adózni. "

Hát fiúk, az ember nézi a lúdorrú vagyonbevallását, és mit lát.

Ennek az embernek nincs ingatlan a tulajdonában. Illetve egy lakás, egy pápai az egér épp-hogy-csak meg tud fordulni benne, na az van az ő tulajdonában. Ezután fog majd ingatlanadót fizetni szegénykém. Hú, de sajnálom. A palota, amiben kuporognak a nagyasszonnyal, meg a család többi tagjával, az nem az ő tulajdona. Valszeg nem is fog utána adózni, ő se, meg szerintem a cége se, megtalálják majd a lehetőséget.
A szarrágó gerinctelen takony tipikus esete.

Aztán érdekes még a vagyonnyilatkozatában, hogy felvett 100 milla osztalékot, de nincs egy kanyi vas megtakarítása sem. Elherdálta az utolsó vasig. Hogy mire, jó kérdés, átlagember, de még az átlagnál módosabb is nehezen tudja elképzelni, mire megy el 100 milla egy évben nyomtalanul. Kocsi nem kell neki, ingatlanra nem ment, télleg mire.

És mit várunk attól az embertől, aki a saját pénzét is ilyen nagy hévvel herdálja el, Mit fog tenni a másikéval, az országéval???
tokos. 2009. 02. 03. 13:20
Előzmény: #104  tokos.
#107
Miután úgy látom, hogy stocki errefelé járkált, ismét feltenném a kérdést, ami az előzményben vagyon.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 14:10
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Vagyis minden szociális segélyen elő "hátrányos helyzetű", és minimálbéren bejelentett vállalkozó adócsaló k...va jól jár ezzel is, a 3 gyerekes bérből és fizetésből élő házaspár meg dögöljön meg...
De miért is nem lepődök meg, hogy ilyen frankón kitalálták ezt már megint a milliárdosoknak, meg a munkakerülő lumpenneknek...
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 14:07
Előzmény: #104  tokos.
#105
Igy van, minden évben saját magam töltöm az adóbevallásomat, és eddig még mindig hibátlanul!
És valóban, a különadózó tételek, ahogyan a nevük is mutatja, külön adóznak egy saját adókulccsal, az szja-ba, annak számításába nem számolnak bele, nem növeli, nem csökkentik az adóalapot.
tokos. 2009. 01. 31. 13:16
Előzmény: #93  stock33
#104
"Ami adóbevallásba bekerül, legyen az, adómentes (ösztöndíj, stb.), különadózó (osztalék, tőzsdei nyereség, lakásbérlésből bevétel, stb.), stb. tétel, mind emeli az adóalapot, és az adózó tételek erre kerülnek rá. "

Na mitán megnéztem az "első adóbevallásomat" azt találtam, hogy vannak normális tételek, meg vannak küön adózó tételek, ez egy külön lapon.
A külön adózó tételek között szerepel tánya, meg egyéb pár dpolog mellett az osztalék is.
A külön lapon ezeknek az emberke kiszámolja az adóját, kiszámolj a ajövedelmét amit a 25-ös sorban hozzáad a többi jövedelméhez. Ez igaz.

A szépsége a dolognak az, hogy az szja-t viszont nem ez alapján számítja, hanem a 24. sor alapján, amiben így még nincs benne egy csomó jövedelem, pl. az ekhos, pl a tőzsdei árfolyam nyereség adó, és az osztalák se.

Vagyis nekem továbbra is úgy tűnik, hogy Kapolyi elvtárs mégsem jár olyan rosszul. Elnéztem volna valamit?
tokos. 2009. 01. 30. 08:52
Előzmény: #93  stock33
#103
A többiről tudtam, az osztalékról nem. Így sokkal jobb a helyzet, bár a kedvezményezettek igy is jól járnak pl parasztok de valszeg az evasok is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:49
Előzmény: #94  tokos.
#102
Bocsi!
88!
Egy elütés talán még megbocsájtható! :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:49
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Valaki most már észheztéríthetné és kivezethetné a parlamentből.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:47
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
feri már magatehetetlen állapotban van.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:47
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#99
úgy hogy lesz : )
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:46
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
:DD
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:45
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
feri csak személyeskedik a parlamentbe.

Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:44
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Kell a pénz az 5-ős metróra, úgy lesz hogy itt megszóritás.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:43
Előzmény: #93  stock33
#95
Trükkök százai.

Gondolod hogy talán most majd rendbe tesznek valamit is?
tokos. 2009. 01. 30. 08:41
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
93-nál tartunk
stock33
stock33 2009. 01. 30. 08:41
Előzmény: #90  tokos.
#93
Ami adóbevallásba bekerül, legyen az, adómentes (ösztöndíj, stb.), különadózó (osztalék, tőzsdei nyereség, lakásbérlésből bevétel, stb.), stb. tétel, mind emeli az adóalapot, és az adózó tételek erre kerülnek rá.
Ha valakinek pl. 0 Ft munkajövedelme lenne, de kap 2 millió Ft osztalékot, és e mellé ezt az új adózó családi pótlékot, akkor az már 36%-kal adózik, lévén az osztalék adóalapot növel.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:35
Előzmény: #91  tokos.
#92
Tokos!

Ld. 98 sz. hsz-t!
Köszönöm a megerősítést! :-)
tokos. 2009. 01. 30. 08:21
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
Nem sok önismeret szorult beléd.
tokos. 2009. 01. 30. 08:17
Előzmény: #89  stock33
#90
Valami konkrétum?
stock33
stock33 2009. 01. 30. 07:36
Előzmény: #87  tokos.
#89
"Persze ez így is van jól, hiszen ő csak minimálbért keres. Igaz, hogy osztalékként felvesz vagy kétmilliárdot, de ez kit érdekel?"

Majd ha kitöltöd életed első adóbevallását, akkor hogy meg fogsz lepődni :)))))

Azt nmem értem, hogy ha ennyire nem vagy képben az adózás területén, akkor miért írsz róla kisregényt?
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 07:30
Előzmény: #85  tokos.
#88
Tokos!

"Mindenki magából indul ki!"
Te biztos így cselekednél.
Nem vagyunk egyformák. (szerencsére!)

Üdv!
tokos. 2009. 01. 30. 07:29
Előzmény: #1  portfolio
#87
Némileg talán tisztul a kép, és meg kell, hogy mondjam sok, kisebb nagyobb pozitív változást találtam az első nekifutásra tervezett dolgokhoz képest.

Ami megdöbbent, hogy van az országban egy hatalmas sz@rrakás. Szja-nak becézgetik, de, hogy tisztán lássunk, ez egy sz@rrakás. Tele kiváltságokkal, tele igazságtalanságokkal.

És ahelyett, hogy rendberaknánk, újabb és újabb kupacokat dobunk rá. Itt van pl. a családi pótlék, hozzádobjuk ezt is.

Mit érünk el vele? Ki fog ezzel jól járni? Hát igen, akinek feketén van a jövedlme, az nem fog rosszul járni. Ezt tudjuk. De nem csak ő.

Vegyünk egy másik példát itt van mondjuk Kapolyi elvtárs, aki valszeg már nem kap családi pótlékot, de kaphatna, és valszeg elég sok hozzá hasonló emberke kap.

Ő a jól megérdemelt minimálbéréért dolgozik valamelyik cégében. Adót nem fizet utána, ha ehhez a a jól megérdemelt minimálbéréhez hozzáadják a caládi pótlékot, alig adózik utána, sőt, a felbruttósítás után talán még jól is fog járni. Persze ez így is van jól, hiszen ő csak minimálbért keres. Igaz, hogy osztalékként felvesz vagy kétmilliárdot, de ez kit érdekel?

Ezek után persze teljesen érthető, hogy az a (mondjuk háromgyerekes) tanár házaspár amelyik valszeg a létért küzd nap mint nap, a családi pótlék 36%-át fogja leadózni, hiszen az ő jövedelmük már felháborítóan magas, eléri az 1.7 millió Ft-ot, így ami ehhez jön, az már a felső adósáva tartozik.

Jogos, szinte pofátlanság is ennyit keresni.

Na mindegy, nem cifrázom, még így is sokkal jobb, mint vártam, vagyis annál, hogy az arányaiban legtöbbet adózók veszítenek el mindent, és az elv számomra még elfogadható is lenne, ha nem lenne az a bizonyos sz@rkupac. Sajnos a "nagy adóreform" keretében éppen ezt nem akarják rendbetenni, amit szerintem leginkább kellene.

A másik ami érdekes, ez a vagyonosság kérdése. Úgy látom, ez a dolog némileg hasonlíthat ahhoz vicchez, hogy a vállalatnál mindenki elégedett a fizetéssel. Én a vezérigazgatóéval, a vezérigazgató meg az enyémmel.

Vagyis attól félek, hogy a helyzet ezzel a vagyonossággal is ez lesz, szerintem Feri a vagyonos, szerinte meg én. Mivel kettőnk közül az ő szava számít többet, nincs kétségem, hogy ki fog adózni.

Amúgy megfogalmazódott bennem egy kérdés, ha én vettem egy házat 30 milláért, amiből 15 milla kölcsön volt, és havonta nyögöm a 150-ezres részletet, akkor mekkora vagyon után adózok? Megadóztatják a kölcsönömet is?
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 07:26
Előzmény: #85  tokos.
#86
Nem vagyok Ovi párti ,nem azért mert nem tartom karizmatikus figurának ,hanem azért mert egyszerüen nem érdekel.

Arra viszont nyomatékosan felhivám mindenki figyelmét, hogy ez tipikus betanult,alkalmazott komcsi technika.Mint annyi más,csak már észre sem vesszük, mert ez a természetes,és éppen az ellenkezöjére figyelünk ,mert számunkra az a szokatlan.A legerössebb sakkbábut kell levenni az asztalrol,a parasztok meg had szaladjanak .Ezt csinálálják 50éve.Hány emigráns tudos,feltalálot,értékes sorsforditó embert adtunk igy át a nyugatnak.Itt üldözöttek voltak.Ilyen emberekre ennek a rendszernek nincs szüksége,mert csak a szemünket nyitogatják.
Ezért nem tudok Orbánra haragudni.Egy áldozat a sakkpartiban .Csak a játszmának még korán nincs vége.

tokos. 2009. 01. 30. 07:03
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#85
"Mit kellene a FIDESZNEK tennie, hogy rájuk szavazzak?
Egyszerű a válasz és már régen is leírtam (csak a nem figyelsz!).
O.V:-t hagyni a francba. "

Nem csendes, te sosem szavaznál a Fideszre, lehet bárki az élén, csinálhat bármit, te nem fogsz rájuk szavazni.

Egyébként az általad említett személy is csak addig lenne pozitív példa, amíg nem veszélyeztetné a szoci érdekeket, amint a legkisebb veszélyt is jelentené a hatalmukra megindulna a gyalázkodó hadjárat, a lejáratás, a gyűlölködés. És bizony, te ott fröcsögnél az első sorban.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 23:18
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Igazad van most már nagykorúak vállalhatnának valami munkát.-:))
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 21:00
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Én is rühelem mindet.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 20:59
#82
Az összes politikus húzzon el végre a halál faszára!
Legyen az jobb, bal, közép, alsó vagy felső, külső vagy belső.
Ezek nélkül a barmok nélkül is ugyan itt tartana az ország, akkor meg minek tartsák el őket az adófizetők. Költsük ezt a pénzt inkább a jelen és a jövő nemzedékre.

Tiszta szívemből utálom az összes kibaszott politikust, minisztert, államtitkárt, köztisztviselőt..
datoja 2009. 01. 29. 20:40
#81
Mindenki a nyugdíjasokba botlik.Végül is100ezer/hó minden nyugdíjasnak elég kellene,hogy legyen.De ez csak morzsa.Az önkormányzati óvodák,bölcsődék bezárása már jelentősebb tétel lenne.Most a munkanélküli anyukák hordják a gyereküket,hogy otthon "nyugtuk" legyen.Aki keres,az magánóvodát,bölcsit is tudna fizetni.A Bokros által javasolt felsőfokú iskolákat bezárni,a többit fizetőssé tenni.A helyi rendőrség helyett seriff rendszer.Minden település maga fizesse a rendőreit és csak annyit amennyire a lakosok szerint szükség van....és még rengeteg lehetőség.Pl:Egyházak(több mint száz),alapítványok(ezrek),sportkörök,művészek,színházak ,múzeumok,könyvtárak anyagi támogatásának megszüntetése.A többit már nem is írom.

Topik gazda

gepida
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek