Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 10:17

1000 milliárdos adócsomagot jelentett ma be Gyurcsány  

Ugrás a cikkhez
1000 milliárd forinttal csökkentené a kormány a munkavégzéshez kötődő adó- és járulékterheket, máshol pedig részlegesen visszapótolná az így kieső bevételeket, a hiányzó részt pedig az állami kiadások megkurtításával teremtené elő. Minden mozogni fog az adórendszerben, az szja-tól a járulékokon és áfán át a szolidaritási adóig - derül ki a miniszterelnök mai, rendkívüli parlamenti ülésnapon elhangzott beszédéből.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=109296
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2009. 02. 05. 10:54
Előzmény: #87  tokos.
#108
Szóval idézni csak a legjobbaktól:

"A másik ami érdekes, ez a vagyonosság kérdése. Úgy látom, ez a dolog némileg hasonlíthat ahhoz vicchez, hogy a vállalatnál mindenki elégedett a fizetéssel. Én a vezérigazgatóéval, a vezérigazgató meg az enyémmel.

Vagyis attól félek, hogy a helyzet ezzel a vagyonossággal is ez lesz, szerintem Feri a vagyonos, szerinte meg én. Mivel kettőnk közül az ő szava számít többet, nincs kétségem, hogy ki fog adózni. "

Hát fiúk, az ember nézi a lúdorrú vagyonbevallását, és mit lát.

Ennek az embernek nincs ingatlan a tulajdonában. Illetve egy lakás, egy pápai az egér épp-hogy-csak meg tud fordulni benne, na az van az ő tulajdonában. Ezután fog majd ingatlanadót fizetni szegénykém. Hú, de sajnálom. A palota, amiben kuporognak a nagyasszonnyal, meg a család többi tagjával, az nem az ő tulajdona. Valszeg nem is fog utána adózni, ő se, meg szerintem a cége se, megtalálják majd a lehetőséget.
A szarrágó gerinctelen takony tipikus esete.

Aztán érdekes még a vagyonnyilatkozatában, hogy felvett 100 milla osztalékot, de nincs egy kanyi vas megtakarítása sem. Elherdálta az utolsó vasig. Hogy mire, jó kérdés, átlagember, de még az átlagnál módosabb is nehezen tudja elképzelni, mire megy el 100 milla egy évben nyomtalanul. Kocsi nem kell neki, ingatlanra nem ment, télleg mire.

És mit várunk attól az embertől, aki a saját pénzét is ilyen nagy hévvel herdálja el, Mit fog tenni a másikéval, az országéval???
tokos. 2009. 02. 03. 13:20
Előzmény: #104  tokos.
#107
Miután úgy látom, hogy stocki errefelé járkált, ismét feltenném a kérdést, ami az előzményben vagyon.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 14:10
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Vagyis minden szociális segélyen elő "hátrányos helyzetű", és minimálbéren bejelentett vállalkozó adócsaló k...va jól jár ezzel is, a 3 gyerekes bérből és fizetésből élő házaspár meg dögöljön meg...
De miért is nem lepődök meg, hogy ilyen frankón kitalálták ezt már megint a milliárdosoknak, meg a munkakerülő lumpenneknek...
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 14:07
Előzmény: #104  tokos.
#105
Igy van, minden évben saját magam töltöm az adóbevallásomat, és eddig még mindig hibátlanul!
És valóban, a különadózó tételek, ahogyan a nevük is mutatja, külön adóznak egy saját adókulccsal, az szja-ba, annak számításába nem számolnak bele, nem növeli, nem csökkentik az adóalapot.
tokos. 2009. 01. 31. 13:16
Előzmény: #93  stock33
#104
"Ami adóbevallásba bekerül, legyen az, adómentes (ösztöndíj, stb.), különadózó (osztalék, tőzsdei nyereség, lakásbérlésből bevétel, stb.), stb. tétel, mind emeli az adóalapot, és az adózó tételek erre kerülnek rá. "

Na mitán megnéztem az "első adóbevallásomat" azt találtam, hogy vannak normális tételek, meg vannak küön adózó tételek, ez egy külön lapon.
A külön adózó tételek között szerepel tánya, meg egyéb pár dpolog mellett az osztalék is.
A külön lapon ezeknek az emberke kiszámolja az adóját, kiszámolj a ajövedelmét amit a 25-ös sorban hozzáad a többi jövedelméhez. Ez igaz.

A szépsége a dolognak az, hogy az szja-t viszont nem ez alapján számítja, hanem a 24. sor alapján, amiben így még nincs benne egy csomó jövedelem, pl. az ekhos, pl a tőzsdei árfolyam nyereség adó, és az osztalák se.

Vagyis nekem továbbra is úgy tűnik, hogy Kapolyi elvtárs mégsem jár olyan rosszul. Elnéztem volna valamit?
tokos. 2009. 01. 30. 08:52
Előzmény: #93  stock33
#103
A többiről tudtam, az osztalékról nem. Így sokkal jobb a helyzet, bár a kedvezményezettek igy is jól járnak pl parasztok de valszeg az evasok is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:49
Előzmény: #94  tokos.
#102
Bocsi!
88!
Egy elütés talán még megbocsájtható! :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:49
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Valaki most már észheztéríthetné és kivezethetné a parlamentből.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:47
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
feri már magatehetetlen állapotban van.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:47
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#99
úgy hogy lesz : )
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:46
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
:DD
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:45
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
feri csak személyeskedik a parlamentbe.

Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:44
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Kell a pénz az 5-ős metróra, úgy lesz hogy itt megszóritás.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:43
Előzmény: #93  stock33
#95
Trükkök százai.

Gondolod hogy talán most majd rendbe tesznek valamit is?
tokos. 2009. 01. 30. 08:41
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
93-nál tartunk
stock33
stock33 2009. 01. 30. 08:41
Előzmény: #90  tokos.
#93
Ami adóbevallásba bekerül, legyen az, adómentes (ösztöndíj, stb.), különadózó (osztalék, tőzsdei nyereség, lakásbérlésből bevétel, stb.), stb. tétel, mind emeli az adóalapot, és az adózó tételek erre kerülnek rá.
Ha valakinek pl. 0 Ft munkajövedelme lenne, de kap 2 millió Ft osztalékot, és e mellé ezt az új adózó családi pótlékot, akkor az már 36%-kal adózik, lévén az osztalék adóalapot növel.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 08:35
Előzmény: #91  tokos.
#92
Tokos!

Ld. 98 sz. hsz-t!
Köszönöm a megerősítést! :-)
tokos. 2009. 01. 30. 08:21
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
Nem sok önismeret szorult beléd.
tokos. 2009. 01. 30. 08:17
Előzmény: #89  stock33
#90
Valami konkrétum?
stock33
stock33 2009. 01. 30. 07:36
Előzmény: #87  tokos.
#89
"Persze ez így is van jól, hiszen ő csak minimálbért keres. Igaz, hogy osztalékként felvesz vagy kétmilliárdot, de ez kit érdekel?"

Majd ha kitöltöd életed első adóbevallását, akkor hogy meg fogsz lepődni :)))))

Azt nmem értem, hogy ha ennyire nem vagy képben az adózás területén, akkor miért írsz róla kisregényt?
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 07:30
Előzmény: #85  tokos.
#88
Tokos!

"Mindenki magából indul ki!"
Te biztos így cselekednél.
Nem vagyunk egyformák. (szerencsére!)

Üdv!
tokos. 2009. 01. 30. 07:29
Előzmény: #1  portfolio
#87
Némileg talán tisztul a kép, és meg kell, hogy mondjam sok, kisebb nagyobb pozitív változást találtam az első nekifutásra tervezett dolgokhoz képest.

Ami megdöbbent, hogy van az országban egy hatalmas sz@rrakás. Szja-nak becézgetik, de, hogy tisztán lássunk, ez egy sz@rrakás. Tele kiváltságokkal, tele igazságtalanságokkal.

És ahelyett, hogy rendberaknánk, újabb és újabb kupacokat dobunk rá. Itt van pl. a családi pótlék, hozzádobjuk ezt is.

Mit érünk el vele? Ki fog ezzel jól járni? Hát igen, akinek feketén van a jövedlme, az nem fog rosszul járni. Ezt tudjuk. De nem csak ő.

Vegyünk egy másik példát itt van mondjuk Kapolyi elvtárs, aki valszeg már nem kap családi pótlékot, de kaphatna, és valszeg elég sok hozzá hasonló emberke kap.

Ő a jól megérdemelt minimálbéréért dolgozik valamelyik cégében. Adót nem fizet utána, ha ehhez a a jól megérdemelt minimálbéréhez hozzáadják a caládi pótlékot, alig adózik utána, sőt, a felbruttósítás után talán még jól is fog járni. Persze ez így is van jól, hiszen ő csak minimálbért keres. Igaz, hogy osztalékként felvesz vagy kétmilliárdot, de ez kit érdekel?

Ezek után persze teljesen érthető, hogy az a (mondjuk háromgyerekes) tanár házaspár amelyik valszeg a létért küzd nap mint nap, a családi pótlék 36%-át fogja leadózni, hiszen az ő jövedelmük már felháborítóan magas, eléri az 1.7 millió Ft-ot, így ami ehhez jön, az már a felső adósáva tartozik.

Jogos, szinte pofátlanság is ennyit keresni.

Na mindegy, nem cifrázom, még így is sokkal jobb, mint vártam, vagyis annál, hogy az arányaiban legtöbbet adózók veszítenek el mindent, és az elv számomra még elfogadható is lenne, ha nem lenne az a bizonyos sz@rkupac. Sajnos a "nagy adóreform" keretében éppen ezt nem akarják rendbetenni, amit szerintem leginkább kellene.

A másik ami érdekes, ez a vagyonosság kérdése. Úgy látom, ez a dolog némileg hasonlíthat ahhoz vicchez, hogy a vállalatnál mindenki elégedett a fizetéssel. Én a vezérigazgatóéval, a vezérigazgató meg az enyémmel.

Vagyis attól félek, hogy a helyzet ezzel a vagyonossággal is ez lesz, szerintem Feri a vagyonos, szerinte meg én. Mivel kettőnk közül az ő szava számít többet, nincs kétségem, hogy ki fog adózni.

Amúgy megfogalmazódott bennem egy kérdés, ha én vettem egy házat 30 milláért, amiből 15 milla kölcsön volt, és havonta nyögöm a 150-ezres részletet, akkor mekkora vagyon után adózok? Megadóztatják a kölcsönömet is?
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 07:26
Előzmény: #85  tokos.
#86
Nem vagyok Ovi párti ,nem azért mert nem tartom karizmatikus figurának ,hanem azért mert egyszerüen nem érdekel.

Arra viszont nyomatékosan felhivám mindenki figyelmét, hogy ez tipikus betanult,alkalmazott komcsi technika.Mint annyi más,csak már észre sem vesszük, mert ez a természetes,és éppen az ellenkezöjére figyelünk ,mert számunkra az a szokatlan.A legerössebb sakkbábut kell levenni az asztalrol,a parasztok meg had szaladjanak .Ezt csinálálják 50éve.Hány emigráns tudos,feltalálot,értékes sorsforditó embert adtunk igy át a nyugatnak.Itt üldözöttek voltak.Ilyen emberekre ennek a rendszernek nincs szüksége,mert csak a szemünket nyitogatják.
Ezért nem tudok Orbánra haragudni.Egy áldozat a sakkpartiban .Csak a játszmának még korán nincs vége.

tokos. 2009. 01. 30. 07:03
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#85
"Mit kellene a FIDESZNEK tennie, hogy rájuk szavazzak?
Egyszerű a válasz és már régen is leírtam (csak a nem figyelsz!).
O.V:-t hagyni a francba. "

Nem csendes, te sosem szavaznál a Fideszre, lehet bárki az élén, csinálhat bármit, te nem fogsz rájuk szavazni.

Egyébként az általad említett személy is csak addig lenne pozitív példa, amíg nem veszélyeztetné a szoci érdekeket, amint a legkisebb veszélyt is jelentené a hatalmukra megindulna a gyalázkodó hadjárat, a lejáratás, a gyűlölködés. És bizony, te ott fröcsögnél az első sorban.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 23:18
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Igazad van most már nagykorúak vállalhatnának valami munkát.-:))
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 21:00
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Én is rühelem mindet.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 20:59
#82
Az összes politikus húzzon el végre a halál faszára!
Legyen az jobb, bal, közép, alsó vagy felső, külső vagy belső.
Ezek nélkül a barmok nélkül is ugyan itt tartana az ország, akkor meg minek tartsák el őket az adófizetők. Költsük ezt a pénzt inkább a jelen és a jövő nemzedékre.

Tiszta szívemből utálom az összes kibaszott politikust, minisztert, államtitkárt, köztisztviselőt..
datoja 2009. 01. 29. 20:40
#81
Mindenki a nyugdíjasokba botlik.Végül is100ezer/hó minden nyugdíjasnak elég kellene,hogy legyen.De ez csak morzsa.Az önkormányzati óvodák,bölcsődék bezárása már jelentősebb tétel lenne.Most a munkanélküli anyukák hordják a gyereküket,hogy otthon "nyugtuk" legyen.Aki keres,az magánóvodát,bölcsit is tudna fizetni.A Bokros által javasolt felsőfokú iskolákat bezárni,a többit fizetőssé tenni.A helyi rendőrség helyett seriff rendszer.Minden település maga fizesse a rendőreit és csak annyit amennyire a lakosok szerint szükség van....és még rengeteg lehetőség.Pl:Egyházak(több mint száz),alapítványok(ezrek),sportkörök,művészek,színházak ,múzeumok,könyvtárak anyagi támogatásának megszüntetése.A többit már nem is írom.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 18:12
Előzmény: #73  opposition2002
#80
már most is ott van
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 17:57
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
te vagy gyurci fia?Hogy igy felkaptad a vizet?:))))))
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 17:29
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Köszi én is kedvelek.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 17:06
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
hazug,tetű,féreg.............
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 16:47
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Helyes hátha eltalálja valami, palesztin pukanó szerkezet.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 16:43
Előzmény: #73  opposition2002
#75
"3-4 év alatt" Hol lesz ő már 3-4 év múlva?

A tel-avivi tengerparton fogja kipihenni a kormányzás "fáradalmait".
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 16:41
Előzmény: #73  opposition2002
#74
Eörsi az igazságnak ez egyik felét mondta el:
Ő akkor is Gy.F. alatt lesz.
Nem baj az, ha az ember néha rendet rak, de akkor rend legyen!
opposition2002 2009. 01. 29. 16:33
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Idézet az Indexről.

"Gyurcsány nem árulta el, hogy az 1000 milliárdos adócsökkentést ellentételező adóemelések, új adó bevezetése és a kiadáslefaragás hogyan oszlanak meg. Csak annyit mondott: 3-4 év alatt összességében 3-5 százalékponttal tervezik lejjebb vinni a kiadási szintet a GDP arányában. (Az újraelosztási arány ma mind fejlettségünkhöz, mind a versenytársainkhoz, a lengyelekhez, szlovákokhoz, csehekhez képest kirívóan magas - a szerk.) Évente tehát 1 százalékponttal lehet lejjebb szorítani a kiadási szintet, ami durván 300 milliárdos spórolást takar."

Már megint ez a szokásos 3-4 év alatt 1000 Mrd ft-os tehercsökkenés... Hanyadszor süti már ez az ember el ezt. Hol lesz ez az ember már 3-4 év múlva?

Eörsi Mátyás tavalyi (nem egészen e tárgyú) szavaival élve: A történelem szemétdombján!

Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 16:19
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Értem!

Üdv!
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 16:14
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
bocsi,sehogy,csak véletlenül rád kattintottam:))
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 15:46
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Nagasaki?
Ez hogy jön az én hsz-mhez?
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 14:21
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#69
A stabilitás vége
A stabilitásnak azonban vége. Mind a hiedelem, mind a tabu meg fognak rogyni a következő egy-két évben, és megkezdődik a féltudású magyar elit alkonya.

A gazdasági válság meg fogja rengetni a hiedelmet, a Nyugathoz való felzárkózásunk hamis mítoszát. Fél év se kell és nagyon sokan érteni fogják, hogy mit is jelent a négyszázalékos recesszió vagy a 330 forint körüli euróárfolyam. Jövőre több százezer dolgozó ember egzisztenciája fog összeomlani, és a magyar kormány nemhogy segítséget, de még reményt se fog tudni nyújtani nekik. Hirtelen nyilvánvaló lesz, hogy zsákutcában vagyunk, és borzasztó sokan szeretnének majd valami alapvetően újat – új célokat, új szabályokat, új szimbólumokat és az ezeket hitelesítő új tekintélyeket. A jelenlegi politikai elit legitimációja végre oda kerül, ahol teljesítménye alapján nagyon régóta lennie kellene.

2008-ban kiderült, hogy szinte mindenkiről lehet büntetlenül írni; ez pedig a korábban erős öncenzúra végét jelentheti. A tabu falán már most sok a repedés. Nem világos, hogy pontosan miért, de 2008-ban a politikai eliten belüli hatalmi harcok a szennyes látványos kiteregetéséhez vezetettek. A Zuschlag elleni eljárás során az MSZP egyik legerősebb csoportjának mindennapi életébe kaphattunk bepillantást úgy, hogy az ügy kapcsán még a miniszterelnöknek is tanúskodni kellett. Az ún. lehallgatási ügy apropóján pedig Magyarország leggazdagabb emberének telefonbeszélgetését tették valakik közkinccsé. Ilyenek korábban elképzelhetetlenek lettek volna. A választási kampány, a két parlamenti kispárt túlélésért folytatott harca, továbbá a 2010-ben vesztes nagypárton belüli hatalmi harcok minden bizonnyal a helyzet további elmérgesedését eredményezik majd. Ráadásul a hazai sajtó, elsősorban az internetes médiumok, vérszemet kaptak. 2008-ban kiderült, hogy szinte mindenkiről lehet büntetlenül írni; ez pedig a korábban erős öncenzúra végét jelent
index.hu
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 14:06
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Hét éve a szocik kormányoznak ha a fidesz elrontotta akkor hét év alatt azért ki lehetett volna javitani nem?ezzel szemben csödbe jutottunk még meddig kellene bizalmat szavazni a szociknak?
Tycoon 2009. 01. 29. 14:01
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
nyuszi: a baj az, hogy tele van az ország zombikkal, akik csak a saját oldaluk médiájából tájékozódnak (mindkét oldalon, mert több nincs), és ezek a zombik képzelik azt, hogy amit a saját oldaluk mond az szent, amit a másik az ördögi.

én örülnék, ha végre világosan lehetne beszélni a gazdaság gondjairól, és akkor könnyű lenne pártot preferálni, most viszont csak a saját zombijainak beszél mindkét oldal, addig a normális ember nem sok különbséget lát :(
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:56
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Nyuszi!
Én megnézem mind a két oldalt (ATV-Hítr TV).
Nagyon jól látszik, hogy minden dolognak legalább két olvasata van. Az "igazság" pedig valahol félúton....

Az Echo már más tászta, ahhoz nincs gyomrom.

Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:51
Előzmény: #62  csuloktata
#65
tata, tudod vannak olyan emberek, akik csak az atv-ből tájékozódnak (csendes, ezt ne vedd magadra, nem miattad írom). A minap, amikor lapozgattam a csatornákat, ott épp az Avar elvtárséknak volt a szokásos beszélgetésük. a téma a politikusok felelőssége volt. Bolgár elvtársnak mi volt ezzel kapcsolatban az első rekciója?
hogy akkor Orbánt felelősségre kell vonni, mert 98-ban úgy nyert választást, hogy 8%-os GDP növekedést ígért, és nem lett annyi, csak kb 5-6%
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:42
Előzmény: #62  csuloktata
#64
Csuloktata!
Látom, az olvasás már nem megy....
Azért csak írogass, ha ez megnyugtat! :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:40
Előzmény: #59  matgab
#63
Matgab!
Ha a csak egy cseppnyi szándék is lenne benned, hogy a másik véleményét megfontold, nem írnál ekkora baromságot!
Nem én vagyok elfogút Gy.F.-el, hanem Te O.V.-val!
Ne is haragudj, szánalmas az érvelésed és a "logikád"!
csuloktata 2009. 01. 29. 13:30
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#62
Csendes te átaludtad az utóbbi 7 évet?
Annyire gyűlölöd Orbánt ,hogy észre sem veszed, hogy volt egy kedves Megyo, meg van egy szószátyár Fleto. Akik olyan kedvesek (NEKED), hogy még arról is az jut eszedbe, hogy milyen ördög ez az Orbán, s ha nem lenne, akkor talán még fel is ébrédenél. De nem te inkább hallgatod a mesét, s ámodzs az ördögről, s rettegsz. Most éppen a mesét az adóreformról...
A mesemondó nem fog felébreszteni.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:25
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#61
nem fogja /vagy nem akarja érteni
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:25
Előzmény: #56  watson
#60
watson, ez tetszik!
még lehet a dolgot azzal kiegészíteni, hogy meg kellett vola az engedmény elosztását szavaztatni a sörivókkal.
igen ám, de hogyan? mindenki szavazata egyenlő? vagy mindenki a fizetése arányában szavazhasson?

előzőre létező példa pl az o.gy. választás, utóbbira példa egy társasház közgyűlése, ahol a tagok tuljdoni hányad arányban szavaznak, de annak arányában is fizetik a közös költségeket.
melyik az igazságosabb??
matgab 2009. 01. 29. 13:22
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
nem az volt a kérdés, hogy mikor szavaznál a Fideszre, hanem , hogy mi lenne az a pont, amikor nem az mszp-re szavaznál.
De ha egy kicsit srakítom amit mondtál, akkor gyakorlailag abban a pillanatban szavaznál más pártra is, mihelyst azok a pártok kirúgnák jelenlegi vezetésüket és helyükre mást -(Mondjuk szoci képviselőket) ültetnének...:)
Oké, ezt a variációt eddig nem gondoltam végig...
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:15
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Mivel Fideszes, csak elhatározás kérdése!
(már az is röhej, hogy én favorizálom! :-))
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:11
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
csendes, írtam - ugyan matgabnak - hogy én egyik parlamenti párt vezetőjét sem látnám szívesen miniszterelnöknek.
én sem ismerem Zombor Gábort, nem tudom hogy az őfélék feljuthatnak-e egy pártban a min.elnök jelölti szintig.
watson
watson 2009. 01. 29. 13:11
#56
Tételezzük föl, hogy 10 ember minden nap elmegy sörözni és a összesen 100 dollárt fizetnek a végén.

Ha úgy fizetnének a sörükért ahogy most adót fizetünk valahogy így nézne ki:

Az első 4 ember ( a legszegényebbek) nem fizetnének semmit
Az ötödik 1 dollárt fizetne.
A hatodik 3 dollárt fizetne.
A hetedik 7 dollárt fizetne.
A nyolcadik 12 dollárt fizetne.
A kilencedik 18 dollárt fizetne.
A tízedik ( a leggazdagabb) 59 dollárt fizetne.

Tehát így döntöttek, és a tíz ember minden nap boldogan sörözött egészen addig amíg a bár tulajdonosa kedvezményt nem adott nekik. "Mivel olyan jó vásárlók vagytok mától olcsóbban adom nektek a sört 20 dollárral."

Onnantól a sör a 10 ember számára csak 80 dollárba került.

A csapat továbbra is ugyanúgy szeretett volna fizetni a sörért ahogyan adót fizetünk, ami azt jelenti, hogy az első 4 embert a változás nem érintette - ők továbbra is ingyen ittak.

De mi legyen a másik 6 emberrel - a fizető vendégekkel? Hogyan tudják elosztani a 20 dollár engedményt, hogy mindenki elégedett legyen?

Kiszámolták, hogy 20 dollár 6 részre osztva 3,33. Ha ekkora részt levonnának mindenki számlájából akkor az ötödiknek és a hatodiknak sem kellene fizetni a sörért. Ezért a bár tulajdonosa azt javasolta, hogy az lenne igazságos, ha mindenkinek a részéből körülbelül ugyanakkora százalékot vonnának le és tett egy javaslatot, hogy ez hogy nézne ki.

Tehát:
Az ötödik ahogy az első 4 semmit se fizetne (100% megtakarítás)
A hatodik 2 dollárt fizetne 3 helyett (33% megtakarítás)
A hetedik 5 dollárt fizetne 7 helyett (28% megtakarítás)
A nyolcadik 9 dollárt fizetneb12 helyett (25% megtakarítás)
A kilencedik 14 dollárt fizetne 18 helyett (22% megtakarítás)
A tízedik ( a leggazdagabb) 49 dollárt fizetne 59 helyett (16% megtakarítás)

Mind a 6 ember jobban járt a korábbi állapothoz képest és az első 4 továbbra is ingyen ivott.

Amikor kimentek a bárból az emberek elkezdték összehasonlítgatni a megtakarításukat.

Én csak egy dollárt kaptam a 20 dolláros engedményből ő pedig 10-et mutatott a tízedik emberre.

Ez igaz kiáltotta a hetedik. Miért kap ő 10-et mikor én csak kettőt? A gazdagok kapják az összes kedvezményt.

Várjunk csak kiabált az első négy kórusban - mi nem kaptunk semmit - a rendszer diszkriminálja a szegényeket.

A kilenc ember körülvette a tízediket és elverték. A következő este csak kilencen jöttek el sörözni, leültek és a tízedik nélkül itták a söröket.
Amikor a fizetésre került a sor rájöttek valami fontosra. Még együtt se volt annyi pénzük, hogy a számla felét kifizessék.

Ez az ahogy az adórendszerünk működik. Az emberek akik a legmagasabb adókat fizetik kapják a legnagyobb kedvezményeket az adókedvezményeknél. Ha túladóztatják és támadják őket azért mert túlságosan gazdagok egyszer csak nem lesznek köztünk többet. Sőt előfordulhat, hogy külföldön fognak inni ahol a légkör barátságosabb.

Azoknak akik ezt értik, nem kell magyarázni.

Azoknak akik nem értik, nem lehet elmagyarázni.

David R. Kamerschen, Ph.D.
Professor of Economics
University of Georgia

:DD
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:00
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Nyuszi!

Gondolom abban, egyetértünk, hogy a választás tényleges fordulatot csak a személyi változásban jelent. A kientúra marad,csak a szerepek cserélődnek fel!

Gondolkodásbeli változás kellene a fejekbe, hogy ezt más is belássa és ne csak "cseréljen"! :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:57
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#54
"Ezek képesek és megszavazzák. "
Reggelente a tükörelőtt gyakorolod?

Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:55
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#53
csendes, először a mi lesz veled magyarország topikba akartam írni ezt, de itt láttalak írni, azért került ide.

amit írtál, azzal úgy-ahogy egyetértek.
"Mit lehet elvárni tőlük,ezek után? "
mit lehet akkor tenni ezek után?
várjuk ki a biológiai megújulást? (amíg kihal minden mostani képviselő?) akkor már nagyon-nagyon-nagyon későn lenne a változ/tat/áshoz.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:50
Előzmény: #48  matgab
#52
Matgab!
Nem jó a kérdés!
Mit kellene a FIDESZNEK tennie, hogy rájuk szavazzak?
Egyszerű a válasz és már régen is leírtam (csak a nem figyelsz!).
O.V:-t hagyni a francba.
Elövenni olyan személyt , aki a párton kívülieket is meg tudja nyerni.
Nem is kellene sokat keresgetni és van ilyen.
Itt van pl.. Zombor Gábor. Nem ismered?
Kecskemét polgármestere.
Összehozta a Merci gyárat, a kormánytámogatást. Aztán ahogy értesültem róla kecskeméti kórház 11 milliárdos támogatása se lebecsülendő.
Ami fontos!
Soha, egyetlen sértő szó nem hagyta el a száját a politikai ellenfeleivel szemben!
Népszerű!!!

Szóval, lenne olyan ember, akivel símán lehet nyerni!
pampa 2009. 01. 29. 12:47
Előzmény: #48  matgab
#51
Nézhetetlen,de már hallgatni sem lehet.
Senki nem látja,hogy alkalmattlan M. E.-nek. Botrány ahogyan viselkedik!
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:46
Előzmény: #39  matgab
#50
matgab, szvsz nem is arról szól a cikk, hogy most kellene megdönteni a jelenlegi kormányt, hanem arról hogy "bárki is kapja meg a kormányrudat a süllyedő hajón, elemi érdeke lenne a jelenlegi helyzet felforgatása. Azzal ugyanis, hogy a politikai elit legitimitása megroggyan, a legjobb menekülési útvonal mindenkinek az előre lenne" (a bárki számomora nem a jelenlegi parlamenti pártok vezetőit jelenti!)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:46
Előzmény: #48  matgab
#49
Ezek képesek és megszavazzák.
De az ő lenyúló kezeiket ne félj épségben hagyják
matgab 2009. 01. 29. 12:40
Előzmény: #47  matgab
#48
kiváncsi lennék mit kellene a szoci kormánynak csinálnia ahhoz, hogy csendes is azt mondja: Na most már elég, ez így nem mehet tovább!

Őszíntén nem tudok elképzelni ilyen esetet, még akkor sem, ha feltó személy szerint vágná le minden állampolgár kezét motoros fűrésszel...
matgab 2009. 01. 29. 12:39
Előzmény: #46  matgab
#47
csendes, tényleg állami költségen operálnak be egy-egy gerincet idén minden szoci vezetőbe?
matgab 2009. 01. 29. 12:37
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
nem édemes cserélni...Herélni kéne...
saru 2009. 01. 29. 12:37
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
éa Sólyom katarzisa...?!
matgab 2009. 01. 29. 12:37
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
gondolom akkor is betegre röhögted magad, amikor az ATV-n fletó dadogott az interjún az előre egyeztett kérdések során...

Ugyanis hívták már fletót az ECHO-ba is csak oda nem hogy nem megy el , de a (média törvény megsértésével) a nyilvános sajtótájékoztatóról is kizárta őket, hősies vezéred...
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:34
Előzmény: #39  matgab
#43
"a mai magyar kormány minden bénázása , hazugsága, antiszociális léte miatt miért marad kormányon? "

"Trabantomat elcserélem 5mázsa trágyára.
Válaszokat a kiadóba:"Szart szaréret" jeligére kérek!"

Nem érdemes cserélni.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:30
Előzmény: #38  saru
#42
Saru!
Arra, hogy mikor tudja fogadni az orthopédus?
Széles? A Videotonos, Ikaruszos Széles?
Az?
Jó fej!
Betegre röhögöm magam rajta, mikor a remegő szájú riporter meginterjúvolja a munkáltatóját! :-)
Röhej!
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:25
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#41
Szia Nyuszi!
Bár nem tudom, ez a dolog, hogy jön az 1000milliárdhoz, de ettől még beszélhetünk róla.
Gy.F. és O.V. jó pálda az "egy csárdábsn két dudás" esetre.
Egy korosztály, jól ismerik egymás képességeit és jól elharcolgatnak a színpadon.
A rendszerváltáskor csak az ülhetett a Parlamentben, aki a régi randszer kiszolgálója volt. Aki mást állít magáról az egyszerűen hazudik (ismerve az MSZMP-t,gondosan megválogatta a képviselőket).
Attól, hogy most habzó szájjal fröcsögnek az múlt rezsimre,amikor eldugták a pártkönyvüket, az ezzel megszerzett előnyökről, vagyonukról nem mondtak le!
Nem az a baj, hogy valakinek megváltozik a pártállása, csak az eljárást furcsállom!
A jelenlegi hatalom vagy az ellenzéke ua. gittegylethez tartozik!
Ha valaki jól belegondol O.V. retirikája a nagy gondoskodó,mindent megoldó, mindentől oltalmazó államról, már -már az MSZMP ideológiájával vetekszik.
Gy.F. pedig nem fog tudni átlépni a saját árnyékán!
A törvényeket pedig annak a 386 érdekeltnek kellene módosítani, aki az eddígieket hozták!
Mit lehet elvárni tőlük,ezek után?

saru 2009. 01. 29. 12:19
Előzmény: #38  saru
#40
tehát nem lehet csak úgy megúszni mindent...!, nem ?
matgab 2009. 01. 29. 12:19
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
nyuszi, egy dolgot nem vesz figyelembe a cikk...
a mai magyar kormány minden bénázása , hazugsága, antiszociális léte miatt miért marad kormányon?
Mert a nemzetközi pénzügyi rednszereknek (majdnem) tökéletesen kiszolgálja minden igényét.
.
Ki döntené meg a kormányt? A tüntetők? Majd hazamennek. Ha nem mennek haza, akkor majd a rendőrség hazaveri őket...
Fegyverük van, amivel ellenállhatnának a karhatalmaknak? Nincs.
Karhatalom átáll? Nem mert ők a kormány csicskásai. Ők a politika kurvái. Bármit megcsinálnak, hiszen 20 év szolgálat után kiemelt nyugdíjba kerülnek...
saru 2009. 01. 29. 12:18
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
ez a parlamenti maszatolás, látható, hogy nem vezet sehová...!;

Sólyom elnök Úr js azt mondta a korábbi, októberi zavargásokat követően, hogy katarzis szükséges...!;

vajon ő mire gondolhatott ?;

Széles Gábort is hallgattam, mely szerint a jelenlegi helyzet meg fogja tizedelni az elitet és a pártokat is...!
Tycoon 2009. 01. 29. 12:11
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
attól, hogy a kormány lemond, és GYF helyett OV-nak fogják hívni a kormányfőt nem fog semmi változni (már ha tényleg csak ennyit cserélünk).

Viszont abban teljesen egyetértek, hogy a mostani állapotot is felesleges tovább húzni, le kellene mondaniuk, utána megpróbálni valami társadalmi minimumban megegyezni az eljövendő ellenzéknek és kormánynak, mert a szellemet kiengedték a palackból, és innentől az az állapot lesz, hogy bárki bármilyen területhez hozzá akar nyúlni, akkor az ellenzék majd népszavaztat, sztrájkra biztat, stb... A mostani állapotot azért felesleges húzni, mert ez egy tökéletes egyhelyben járás, se erre, se arra nem mozog az ország (ez az országnak legrosszabb állapot, csak félek, hogy ez túl sok embernek tökéletesen megfelel ez a pocsolya).
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:07
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
szia csendes!

érdekelne a véleményed (illetve másoké is) a következő (kicsit hosszú) jegyzetről: "A negyedszázados esély avagy
a féltudású politikai elit alkonya" link

kedvcsinálóként 2 részlet:
"2009-ben meg lehet ágyazni az alapvető fordulatnak. El lehet érni, hogy a válság kapcsán a lényegről is szó essen a közéletben: arról, hogy mennyire fundamentális az ország problémája, és hogy milyen kivezető utak lehetségesek."...
"Sokan szeretnék, hogy ne ez legyen a téma. Ők bármi másról szívesen vitatkoznának. Az „ezígy” meghatározó médiumai öntik majd ránk a magyar–cigány ellentétről, a fasiszták vagy az idegenszívűek jelentette veszélyről, és persze a Gyurcsány–Orbán-párharcról szóló anyagokat. A kesztyűt azonban nem szabad felvenni. Ezt a meccset az általunk megválasztott pályán kell lejátszani."
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:00
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Szerintem le kellene nyelni már azt a békát, hogy a kormány lemond. Be kellene vállalni ezt a veszteséget azért, hogy elindulhassunk újra felfelé. Így csak szötymörgés, mutyizás, hazudozás megy. Aki tudja az sütögeti a pecsenyéjét vagy a zavarosban horgászik, de a szélesebb tömegeknek ez nem sok jót hoz. Feléljük így a jövőt és egyre csak távolodunk a felfelé szakasztól.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:51
Előzmény: #33  saru
#34
Nem értelek!
Minek kellene kisülnie?
Ha Gy.F. lemond, leváltják, akkor minden OK-s lenne?
Ha a kormány bukik, Parlamenti választások lennének, akkor OK-s minden?
Minek kellene kisülnie???
saru 2009. 01. 29. 11:45
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
cserébe itt a szegénység és a zürzavar, mi sül ki ebből...?!
Tycoon 2009. 01. 29. 11:44
Előzmény: #23  matgab
#32
ez mindenkinek tetszene Matgab, a baj csak az, hogy azok ott 386-an akik ezt megszavazhatnák a legjobban érintettek :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:40
Előzmény: #28  saru
#31
Saru!
Ne legyél ennyire dulifuli!
Nehogy elhidd valakinek, hogy ezt bárki is megfogja tenni!
Legyen eszed: csak hülyítenek!
Az első dolog a rendszerváltás után az volt, hogy a törvényes megtámadhatatlanságot biztosítsák!
Még valami: ezt az összes Parlamenti párt tudja! :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:40
Előzmény: #27  pampa
#30
Akkor a tényeknél maradva: 13. havi bér ugyan valóban durván 200-220 mrd kiadás, ám mivel van adó- és járulékvonzata, és nem az átlagadókulccsal, hanem a marginális adókulccsal kell számolni, így 120-150 mrd visszafolyna a büdzsébe, így az egyenleget nettó 50-100 mrd-dal rontja.
1 % áfacsökkentés meg 90 mrd bevételcsökkenés, ám mivel állami intézmények is vásárolnak, így az egyenleget ennél kisebb mértékben, kb 70 mrd-dal rontja.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:36
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#29
Sajnos itthoni nyugdíjasaink nem tolonganak a müncheni városi járatokon, szintén ingyen,kicsit mások a problémáik.Ez a 70- 80 éves korosztáy építette fel az országot, 56 -ban meg kalandvágyból itthon maradtak.
saru 2009. 01. 29. 11:34
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Matgab !
ha ezeket nem valósítják meg, addig úgysem lesz társadalmi béke szvsz...!
pampa 2009. 01. 29. 11:34
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#27
13.havi bér cca. 210 MRD
1% ÁFA emelés cca. 20 MRD
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:34
Előzmény: #23  matgab
#26
Na ez az,amit nem fognak megtenni,sőt aki az ilyen igazságtartalmú megjegyzéseket még leirni is merészeli előbb-utóbb börtönbe vágják,még megérhetjük a baxott nagy reformok közepette...
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:33
Előzmény: #23  matgab
#25
100 millás ház az nem sok, főleg a Budapesten, inkább 500-nál lenne érdekesebb kezdeni:)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:32
Előzmény: #23  matgab
#24
Szép gondolat, Matgab. De holló a hollónak ...
Ismered, ugye?
Ráadásul magyarországon vagyunk ...
matgab 2009. 01. 29. 11:30
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
marha egyszerű:
Újratárgyalni az államadósságtörlesztéseket és máris megvan az 1000 milliárd.
Ha mégsem lenne elég, akkor totális vagyonelkobzás a politikai elit elmúlt 20 évének vonatkozásában.
Ha még mindig hiányozna egy kicsi- amit nem hiszek- akkor azonnali vagyonosodási vizsgálat azon személyeknél akiknek külföldi társaságokban részesedése van (pl. offshore cégekben).

A negyedik lépcső: a volt állami vállalatok felsővezetésének vagyonosodási vizsgálata.

Valamint az összes mondjuk 100 millát érő ház esetében is vagyonosodási vizsgálattal kombinált vizsgálatok, főleg azok esetében akik állami megrendelésekből teremtették elő megélhetésüket.

Tuti visszajönne a többszöre, csak az ÁSZ által vizsgált esetek alapján is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:27
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Nem, csak én egyáltalán nem értek egyet ezzel az ingyenes utazgatással. Ez tiszta röhej, ja és nem csak Magyarok utazhatnak hanem bárki az EU-ból:( aki nyugdíjas.

Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 11:26
Előzmény: #1  portfolio
#21
Vagyon adót akar,miből?
A nagy többségnél hol van itt már vagyon?
Meg tojásdobálásért öt év börtön vasárnaptól,ez vicc

Topik gazda

gepida
5 5 4

aktív fórumozók