Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 10:17

1000 milliárdos adócsomagot jelentett ma be Gyurcsány  

Ugrás a cikkhez
1000 milliárd forinttal csökkentené a kormány a munkavégzéshez kötődő adó- és járulékterheket, máshol pedig részlegesen visszapótolná az így kieső bevételeket, a hiányzó részt pedig az állami kiadások megkurtításával teremtené elő. Minden mozogni fog az adórendszerben, az szja-tól a járulékokon és áfán át a szolidaritási adóig - derül ki a miniszterelnök mai, rendkívüli parlamenti ülésnapon elhangzott beszédéből.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=109296
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:25
Előzmény: #56  watson
#60
watson, ez tetszik!
még lehet a dolgot azzal kiegészíteni, hogy meg kellett vola az engedmény elosztását szavaztatni a sörivókkal.
igen ám, de hogyan? mindenki szavazata egyenlő? vagy mindenki a fizetése arányában szavazhasson?

előzőre létező példa pl az o.gy. választás, utóbbira példa egy társasház közgyűlése, ahol a tagok tuljdoni hányad arányban szavaznak, de annak arányában is fizetik a közös költségeket.
melyik az igazságosabb??
matgab 2009. 01. 29. 13:22
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
nem az volt a kérdés, hogy mikor szavaznál a Fideszre, hanem , hogy mi lenne az a pont, amikor nem az mszp-re szavaznál.
De ha egy kicsit srakítom amit mondtál, akkor gyakorlailag abban a pillanatban szavaznál más pártra is, mihelyst azok a pártok kirúgnák jelenlegi vezetésüket és helyükre mást -(Mondjuk szoci képviselőket) ültetnének...:)
Oké, ezt a variációt eddig nem gondoltam végig...
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:15
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Mivel Fideszes, csak elhatározás kérdése!
(már az is röhej, hogy én favorizálom! :-))
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:11
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
csendes, írtam - ugyan matgabnak - hogy én egyik parlamenti párt vezetőjét sem látnám szívesen miniszterelnöknek.
én sem ismerem Zombor Gábort, nem tudom hogy az őfélék feljuthatnak-e egy pártban a min.elnök jelölti szintig.
watson
watson 2009. 01. 29. 13:11
#56
Tételezzük föl, hogy 10 ember minden nap elmegy sörözni és a összesen 100 dollárt fizetnek a végén.

Ha úgy fizetnének a sörükért ahogy most adót fizetünk valahogy így nézne ki:

Az első 4 ember ( a legszegényebbek) nem fizetnének semmit
Az ötödik 1 dollárt fizetne.
A hatodik 3 dollárt fizetne.
A hetedik 7 dollárt fizetne.
A nyolcadik 12 dollárt fizetne.
A kilencedik 18 dollárt fizetne.
A tízedik ( a leggazdagabb) 59 dollárt fizetne.

Tehát így döntöttek, és a tíz ember minden nap boldogan sörözött egészen addig amíg a bár tulajdonosa kedvezményt nem adott nekik. "Mivel olyan jó vásárlók vagytok mától olcsóbban adom nektek a sört 20 dollárral."

Onnantól a sör a 10 ember számára csak 80 dollárba került.

A csapat továbbra is ugyanúgy szeretett volna fizetni a sörért ahogyan adót fizetünk, ami azt jelenti, hogy az első 4 embert a változás nem érintette - ők továbbra is ingyen ittak.

De mi legyen a másik 6 emberrel - a fizető vendégekkel? Hogyan tudják elosztani a 20 dollár engedményt, hogy mindenki elégedett legyen?

Kiszámolták, hogy 20 dollár 6 részre osztva 3,33. Ha ekkora részt levonnának mindenki számlájából akkor az ötödiknek és a hatodiknak sem kellene fizetni a sörért. Ezért a bár tulajdonosa azt javasolta, hogy az lenne igazságos, ha mindenkinek a részéből körülbelül ugyanakkora százalékot vonnának le és tett egy javaslatot, hogy ez hogy nézne ki.

Tehát:
Az ötödik ahogy az első 4 semmit se fizetne (100% megtakarítás)
A hatodik 2 dollárt fizetne 3 helyett (33% megtakarítás)
A hetedik 5 dollárt fizetne 7 helyett (28% megtakarítás)
A nyolcadik 9 dollárt fizetneb12 helyett (25% megtakarítás)
A kilencedik 14 dollárt fizetne 18 helyett (22% megtakarítás)
A tízedik ( a leggazdagabb) 49 dollárt fizetne 59 helyett (16% megtakarítás)

Mind a 6 ember jobban járt a korábbi állapothoz képest és az első 4 továbbra is ingyen ivott.

Amikor kimentek a bárból az emberek elkezdték összehasonlítgatni a megtakarításukat.

Én csak egy dollárt kaptam a 20 dolláros engedményből ő pedig 10-et mutatott a tízedik emberre.

Ez igaz kiáltotta a hetedik. Miért kap ő 10-et mikor én csak kettőt? A gazdagok kapják az összes kedvezményt.

Várjunk csak kiabált az első négy kórusban - mi nem kaptunk semmit - a rendszer diszkriminálja a szegényeket.

A kilenc ember körülvette a tízediket és elverték. A következő este csak kilencen jöttek el sörözni, leültek és a tízedik nélkül itták a söröket.
Amikor a fizetésre került a sor rájöttek valami fontosra. Még együtt se volt annyi pénzük, hogy a számla felét kifizessék.

Ez az ahogy az adórendszerünk működik. Az emberek akik a legmagasabb adókat fizetik kapják a legnagyobb kedvezményeket az adókedvezményeknél. Ha túladóztatják és támadják őket azért mert túlságosan gazdagok egyszer csak nem lesznek köztünk többet. Sőt előfordulhat, hogy külföldön fognak inni ahol a légkör barátságosabb.

Azoknak akik ezt értik, nem kell magyarázni.

Azoknak akik nem értik, nem lehet elmagyarázni.

David R. Kamerschen, Ph.D.
Professor of Economics
University of Georgia

:DD
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 13:00
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Nyuszi!

Gondolom abban, egyetértünk, hogy a választás tényleges fordulatot csak a személyi változásban jelent. A kientúra marad,csak a szerepek cserélődnek fel!

Gondolkodásbeli változás kellene a fejekbe, hogy ezt más is belássa és ne csak "cseréljen"! :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:57
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#54
"Ezek képesek és megszavazzák. "
Reggelente a tükörelőtt gyakorolod?

Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:55
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#53
csendes, először a mi lesz veled magyarország topikba akartam írni ezt, de itt láttalak írni, azért került ide.

amit írtál, azzal úgy-ahogy egyetértek.
"Mit lehet elvárni tőlük,ezek után? "
mit lehet akkor tenni ezek után?
várjuk ki a biológiai megújulást? (amíg kihal minden mostani képviselő?) akkor már nagyon-nagyon-nagyon későn lenne a változ/tat/áshoz.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:50
Előzmény: #48  matgab
#52
Matgab!
Nem jó a kérdés!
Mit kellene a FIDESZNEK tennie, hogy rájuk szavazzak?
Egyszerű a válasz és már régen is leírtam (csak a nem figyelsz!).
O.V:-t hagyni a francba.
Elövenni olyan személyt , aki a párton kívülieket is meg tudja nyerni.
Nem is kellene sokat keresgetni és van ilyen.
Itt van pl.. Zombor Gábor. Nem ismered?
Kecskemét polgármestere.
Összehozta a Merci gyárat, a kormánytámogatást. Aztán ahogy értesültem róla kecskeméti kórház 11 milliárdos támogatása se lebecsülendő.
Ami fontos!
Soha, egyetlen sértő szó nem hagyta el a száját a politikai ellenfeleivel szemben!
Népszerű!!!

Szóval, lenne olyan ember, akivel símán lehet nyerni!
pampa 2009. 01. 29. 12:47
Előzmény: #48  matgab
#51
Nézhetetlen,de már hallgatni sem lehet.
Senki nem látja,hogy alkalmattlan M. E.-nek. Botrány ahogyan viselkedik!
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:46
Előzmény: #39  matgab
#50
matgab, szvsz nem is arról szól a cikk, hogy most kellene megdönteni a jelenlegi kormányt, hanem arról hogy "bárki is kapja meg a kormányrudat a süllyedő hajón, elemi érdeke lenne a jelenlegi helyzet felforgatása. Azzal ugyanis, hogy a politikai elit legitimitása megroggyan, a legjobb menekülési útvonal mindenkinek az előre lenne" (a bárki számomora nem a jelenlegi parlamenti pártok vezetőit jelenti!)
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:46
Előzmény: #48  matgab
#49
Ezek képesek és megszavazzák.
De az ő lenyúló kezeiket ne félj épségben hagyják
matgab 2009. 01. 29. 12:40
Előzmény: #47  matgab
#48
kiváncsi lennék mit kellene a szoci kormánynak csinálnia ahhoz, hogy csendes is azt mondja: Na most már elég, ez így nem mehet tovább!

Őszíntén nem tudok elképzelni ilyen esetet, még akkor sem, ha feltó személy szerint vágná le minden állampolgár kezét motoros fűrésszel...
matgab 2009. 01. 29. 12:39
Előzmény: #46  matgab
#47
csendes, tényleg állami költségen operálnak be egy-egy gerincet idén minden szoci vezetőbe?
matgab 2009. 01. 29. 12:37
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
nem édemes cserélni...Herélni kéne...
saru 2009. 01. 29. 12:37
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
éa Sólyom katarzisa...?!
matgab 2009. 01. 29. 12:37
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
gondolom akkor is betegre röhögted magad, amikor az ATV-n fletó dadogott az interjún az előre egyeztett kérdések során...

Ugyanis hívták már fletót az ECHO-ba is csak oda nem hogy nem megy el , de a (média törvény megsértésével) a nyilvános sajtótájékoztatóról is kizárta őket, hősies vezéred...
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:34
Előzmény: #39  matgab
#43
"a mai magyar kormány minden bénázása , hazugsága, antiszociális léte miatt miért marad kormányon? "

"Trabantomat elcserélem 5mázsa trágyára.
Válaszokat a kiadóba:"Szart szaréret" jeligére kérek!"

Nem érdemes cserélni.
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:30
Előzmény: #38  saru
#42
Saru!
Arra, hogy mikor tudja fogadni az orthopédus?
Széles? A Videotonos, Ikaruszos Széles?
Az?
Jó fej!
Betegre röhögöm magam rajta, mikor a remegő szájú riporter meginterjúvolja a munkáltatóját! :-)
Röhej!
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 12:25
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#41
Szia Nyuszi!
Bár nem tudom, ez a dolog, hogy jön az 1000milliárdhoz, de ettől még beszélhetünk róla.
Gy.F. és O.V. jó pálda az "egy csárdábsn két dudás" esetre.
Egy korosztály, jól ismerik egymás képességeit és jól elharcolgatnak a színpadon.
A rendszerváltáskor csak az ülhetett a Parlamentben, aki a régi randszer kiszolgálója volt. Aki mást állít magáról az egyszerűen hazudik (ismerve az MSZMP-t,gondosan megválogatta a képviselőket).
Attól, hogy most habzó szájjal fröcsögnek az múlt rezsimre,amikor eldugták a pártkönyvüket, az ezzel megszerzett előnyökről, vagyonukról nem mondtak le!
Nem az a baj, hogy valakinek megváltozik a pártállása, csak az eljárást furcsállom!
A jelenlegi hatalom vagy az ellenzéke ua. gittegylethez tartozik!
Ha valaki jól belegondol O.V. retirikája a nagy gondoskodó,mindent megoldó, mindentől oltalmazó államról, már -már az MSZMP ideológiájával vetekszik.
Gy.F. pedig nem fog tudni átlépni a saját árnyékán!
A törvényeket pedig annak a 386 érdekeltnek kellene módosítani, aki az eddígieket hozták!
Mit lehet elvárni tőlük,ezek után?

Topik gazda

gepida
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek