Long certikből a napi forgalom 10 százalékánal nem szokott több lenni pénteken is kb ennyi volt az aránya a forgalomból. Mindig nagyobb a forgalom záróban.
A brent van a legnagyobb hatással és hormuz lehetséges újra nyitása más fejlemény nem történt omw orlen is ennyit esett kb, csak a tl85 sold out. Nem konkrétan a mol teljesítménye miatt mozog hasonlóan az olajárral, az emelkedéshez is hozzá járult az olaj ár robbanás pedig az elejétől kezdve a mol ársapkát kapott horvátoknál és nálunk is. Inkább általános hangulat vagy spekuláció szerintem azt lehetett sejteni, ki lehetett számolni hogy 90 100 dollár körül nem túl jó a bevételnek ettől függetlenül ugrott az olajjal az árfolyam.