Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 17. 10:20

Vasárnapi boltzár: először beszélt a kormány a feketelevesről  

Ugrás a cikkhez
A kormány részéről először hangzott el az az állítás, hogy elbocsátásokkal járhat a boltok - jövő márciustól tervezett - bezárása. A törvény keddi zárószavazása előtt épp ezzel ellentétes kijelentések érkeztek. Ezt mondták most... Czomba...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=208024
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 13:39
Előzmény: #37  ujonc
#40
Hát, nagyon nem jó a gondolatmeneted.
A termelésben vannak bizonyos kapacitások (gyengébbek kedvéért: gépek, berendezések), amelyek behatárolják, X idő alatt mennyit tudsz gyártani. A termelést csak úgy tudod növelni (és jobban, gazdaságosabban kihasználni a kapacitást), ha hosszabban termelsz. 2, 3, műszakban, 7 napon át.

Ez a kiskerre is érvenyes. És szerintem nem igazak azok az állítások, miszerint ugyanannyit fogunk megvenni 6 nap alatt is, mint 7 nap alatt. Kenyérből lehet, de sok más fogyasztási cikk van, ami nem létszükséglet, csak meglátjuk, megkívánjuk, megvesszük.

Szintén hibás a gondolatmaneted, miszerint káros áldozat a kereskedelemben dolgozni. Nem, van egy csomó olyan ágazat (a mentőkön és tűzoltókon kívül is), ami pont az emberek szabadidős tevékenységére épül: szálloda, vendéglátás, sportlétesítmények, múzeumok, színházak, mozik, soroljam? Szerinted ez mind zárjon be, a szabadidő meg korlátozódjon az otthon döglésre és/vagy a templomra?

Lehet így gondolkodni, csak épp nem érdemes. Hogy egy közvetlen példát mondjak, miután költöztünk, új kozmetikust kerestem az otthonunkhoz közel. Mivel hétköznap sokáig dolgozom, plusz 1 órát utazom és a kezelések is több órát vesznek ifgénybe, olyat kerestem, aki hétvégén is fogad. Az első csak hétköznap délelőtt (!) dolgozott. Egy alvó-peremkerületben. Hja, ha megél a nyugdíjasokból, így járt.. a második boldogan elvállalt és nyert egy hűséges törzsvendéget, aki 8 éve jár hozzá. Kereslet-kínálat.
exmnbs1 2014. 12. 17. 13:30
Előzmény: #37  ujonc
#39
"Kinek a szabadságáé, a vásárlóé vagy az eladóé?"
ennyire sötét vagy? mind a kettőé
rddig miért nem mondtál le???
"Nagyjából úgy lenne igazságos a történet (ami igen csak elméleti), ha azok az emberek akik elvárják, hogy ők vasárnap is ugyan azokat a szolgáltatásokat vegyék igénybe, biztosítanák a személyes jelenlétükkel (munkájukkal) a működést. "
normális vagy? szerinted vasárnap otthon nincs meló? kert, főzés, gyereknevelés stb????

"Ezzel pont nem értek egyet. ha van egy adott munka, amit 100 óra (de gondolhatunk darabszámra is) alatt lehet kivitelezni, de a vasárnap kiesik csak úgy lehet adott dátumra elkészíteni, ha több munkást foglalkoztatunk. Kvázi munkahelyteremtő hatást látok benne."
gondolom a plusz gyártósorokat is állod mejd(((((
akkoriis 2014. 12. 17. 13:30
Előzmény: #37  ujonc
#38
"Kinek a szabadságáé, a vásárlóé vagy az eladóé? Én lemondok a vasárnapi vásárlásról, ha tudom az eladó a családjával lehet otthon."

Ezt majd mondd azoknak, akiket elbocsájtanak, akik 5-10%-al kevesebb bért kapnak a vasárnapi pótlékok elmaradása miatt.. ugyan ezektől az emberektől elveszi a kormány a szociális juttatásokat is (pl lakásfenntartási támogatás)... majd kuporognak a hideg szobában otthon.. mert élni sem lesz kedvük... Néhányan olyan egyszerűek vagytok mint a faék..
1 kérdést azért feltennék Neked:
Mi a véleményed a képviselők ingyenes úthasználatáról?
ujonc 2014. 12. 17. 13:25
Előzmény: #34  exmnbs1
#37
Kinek a szabadságáé, a vásárlóé vagy az eladóé? Én lemondok a vasárnapi vásárlásról, ha tudom az eladó a családjával lehet otthon.
Nagyjából úgy lenne igazságos a történet (ami igen csak elméleti), ha azok az emberek akik elvárják, hogy ők vasárnap is ugyan azokat a szolgáltatásokat vegyék igénybe, biztosítanák a személyes jelenlétükkel (munkájukkal) a működést. Tehát, ha dolgozol vasárnap a szolgáltatásokat is igénybe veheted ekkor (a szabad vasárnapodon vagy a munkaidőd után), ha nem vállalsz munkát ne is terheld a rendszert ekkor. Ez a kereskedelmi részre vonatkozna (még mielőtt bárki is jönne a "mi van , ha mentő, tűzoltó kell" akadékoskodással).
Másik érdekes gondolat a cikkből a termelés vasárnapi leállítása. Erre pont azt mondja az "illetékes", hogy itt valószínűleg több tízezer ember veszítené el a munkáját. Ezzel pont nem értek egyet. ha van egy adott munka, amit 100 óra (de gondolhatunk darabszámra is) alatt lehet kivitelezni, de a vasárnap kiesik csak úgy lehet adott dátumra elkészíteni, ha több munkást foglalkoztatunk. Kvázi munkahelyteremtő hatást látok benne.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 13:21
Előzmény: #33  ujonc
#36
1. Amíg nem volt családom én sokszor dolgoztam ünnepnap és hétvégén is.
2. Most erre mit írjak? Ha több a pénz hétvégén, akkor ez egy jó döntés lehet annak, akinek ez fontos. De te és a kormány miért is akarsz más helyett dönteni? Ha ő a vasárnapi munak melett dönt, akkor ez neked/kormánynak miért is fáj?
3. -
4. Lásd 2-es pont. Miért akarod te/kormány MÁSOK HELYETT MEGMONDANI, hogy NEKI MI A JÓ? Majd ő eldönti. Most viszont nem dönthet senki, vasárnap nem tarthatsz nagybevásárlást, vasárnap nem dolgozhatsz ilyen helyen. Mindez BIZTOSAN valamekkora forgalomcsökkenéssel és elbocsátással jár.
5. Lásd 2-es, 4-es pont. NE AKARD MEGMONDANI mások helyett, hogy mi a jó nekik. Úgy teszel, mintha a vita itt az lenne, hogy kötelező legyen-e vasárnap meg éjjel dolgozni, vagy nem. NEM EZ A VITA.
loliense 2014. 12. 17. 13:21
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#35
Azt rühellem a te és hozzád hasonló véleményeket beírogatókban a legjobban, ahogy bagatellizálni tudjátok az érintettek gondját a történéseket,-semmi empátia,szociális érzékenység
(jól beleszartok mindenbe a jobbágy-alkalmazott mentalitásotokkal)

És,-így jártak a trafikosok,manyuposok, földbérlők,nyomdászok,rokkantak,bírák,orvosok,segélyesek,diákok,agglomerátumban élők,civil aktivisták,fuvarozók vállalkozók,szolgáltatásban dolgozók stb.stb,-na és akkor így jártak ez van,oszt?!!!

Miattatok is ugyan annyira lehet utálni ezt a szar-mocsok országot,nem csak a hatalom miatt
exmnbs1 2014. 12. 17. 13:13
Előzmény: #33  ujonc
#34
". Esetleg kényelmetlen lesz számára, hogy vasárnap nem vásárolhat."
szabadság korlátozása, téged nem zavar???
ujonc 2014. 12. 17. 13:10
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#33
A válaszokat elolvasva jó a megérzésem, ha azt írom, hogy köztetek sincs olyan aki éjszaka vagy vasárnap dolgozna rendszeresen? Az "én is szoktam bevállalni"-t leszámítva?
1. Gondolom mindegyikőtöknek volt egy olyan korszak az életében, amikor nem volt családja. Akkor ti szívesen jártatok éjszaka dolgozni?
" főleg, ha nincs más" Ez ugye nyomós érv!
2. A pénz is több, forgalom is kisebb. Ha kisebb a forgalom, akkor ez a kormány szabályozását igazolná, de én nem tapasztalom a kisebb forgalmat vasárnap.
3. :-))) Erre nem tudok mit írni! Hol van ilyen? Nálatok?
4."nem tudok más ember fejével gondolkozni" Pedig most úgy gondolod, pont az érdeküket véded a gondolataid megosztásával.
5. "és én köteleztem őket éjszakai munkavégzésre.." Ez gondolom valami elírás lehet. :-)
Az az én véleményem, hogy aki nem dolgozott még ilyen munkarendben huzamosabb ideig, annak gőze sincs róla milyen az. A kormánynak sem, de az itt a most "munkavállalók érdekeiért kiálló" fórumozóknak sem.
Úgy érzem a csapat itt most nem a munkavállalók érdekeiért emeli fel a szavát, hanem azért mert egy újabb területen szidhatja a kormányt. Esetleg kényelmetlen lesz számára, hogy vasárnap nem vásárolhat.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 12:48
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Ebben tévedsz, cigit lehet venni majd vasárnap is.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 12:46
Előzmény: #28  akkoriis
#31
mindkettőről.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 12:45
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
cigit sem lehet majd venni...
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 12:44
Előzmény: #28  akkoriis
#29
Arról van szó, hogy olvas el lejjebb amit írtam. Nem neked szántam, sry!

Én is úgy gondolom, hogy majd a munkanélküliek sora mehet családostul vasárnaponként a templomba.

Akik beszopják igazán ezt, azok a munkavállalók, kisvállalkozók és azok akik vasárnap nem csak benzint és cigarettát akarnak vásárolni.

akkoriis 2014. 12. 17. 12:40
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Miről van szó? Arról h ismét egy csomó ember meló nélkül marad? Vagy arról h a kurmány megmondja mit csinálhatsz a szabadidőddel? Miről van szó??
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 12:28
Előzmény: #22  ujonc
#27
1. nem mindenkinek van családja, ezért szívesen bevállal ilyet, főleg ha nincs más
2. a pénz is több, és lehet, hogy a forgalom is kisebb, nyugisabb.
3. a jó munkáltatókhoz a többség szívesen megy dolgozni, akár éjszaka is
4. nem tudok más ember fejével gondolkozni, sokaknak teljesen más életritmusa van
5. van, akinek a házastársa is éjszakás műszakban dolgozik, épp ezért jön ő is éjszakai műszakra
5. amúgy meg nem tök mindegy? nem kötelező... ők nem nappali műszakra jelentkeztek, és én köteleztem őket éjszakai munkavégzésre... sőt, direkt éjszakára jelentkeztek, stb...
a KORMÁNY ÉPP EZT B:SSZA EL LEGINKÁBB, AKKOR IS MEGMONDJA ÉS TÖRVÉNYBE FOGLALJA A TUTIT, HA GŐZE SINCS A VALÓ VILÁGRÓL... sztereótípiákban, demagóg módon vagy egyszerűen tök sötéten gondolkodnak a "NÉP"-ről... vagy éppen részlehajló indíttatásból vezéreltek..
6. én is szoktam éjszakai műszakot bevállalni, betegség, szabadság esetén, néha a könnyebb leltározás miatt, stb.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 12:26
Előzmény: #25  akkoriis
#26
erről van szó
akkoriis 2014. 12. 17. 12:20
Előzmény: #24  akkoriis
#25
akkoriis 2014. 12. 17. 12:13
Előzmény: #22  ujonc
#24
Mondjuk vasárnapi pótlék? Esetleg Ők szombaton vannak együtt.. ugyanis vasárnap utaznak vissza a gyerekek/család tanulni/dolgozni.. akár mo-ra akár külföldre?
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 11:59
Előzmény: #22  ujonc
#23
Tipp: pénzt akarnak keresni.
ujonc 2014. 12. 17. 11:57
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#22
Én nem tudom felvenni a kapcsolatot a kollégáiddal, ezért inkább téged kérdezlek.
Mi a véleményük az éjszakai műszakra, vasárnapi beosztásra jelentkező kollégáidnak? Miért jelentkeznek éjszakára, vasárnap dolgozni, nem tudnak aludni, vagy menekülnek a családtól hétvégenként? Te miért nem jelentkezel éjszakai, vasárnapi műszakra?
akkoriis 2014. 12. 17. 11:50
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#21

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek