Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 14. 20:40

Tudod, mit vesz az, aki fizet egy dízel autóért?  

Ugrás a cikkhez
Az új autók vásárlói egyre kisebb arányban döntenek dízel modell mellett a Duisburg-Essen Egyetem tanulmánya szerint. Ferdinand Dudenhöffer, a CAR intézet vezetõje úgy véli, elsõsorban azért, mert bizonytalan a jövõ és nem tudják
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 05. 14. 23:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
Akkor most mi a francot vegyek föleg rövid utas városi használatra??
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 20:56
Törölt hozzászólás
#4
Mikieger85 2017. 05. 14. 20:51
Előzmény: #2  Mikieger85
#3
+a környezetvédelem témához: ez egy összetett kérdés: a "szuperhatékony" turbóbenzinesek is ontják magukból a szemetet, valószínűleg szintén lényegesen nagyobb arányban, mint ami a prospektusok címplapjára kerül. Elektromosoknál meg a Tesla akksik elkészítése jár egy vagonnyi környezetszennyezéssel. Személyszerint azt várnám el, hogy a széttuningolt, füstfelhővel gyorsító/katalizátor-műtött "dízeleket" leszedjék az utakról, ezekből egyetlen darab nagyobb kárt okoz, mint 50 "trükkös szoftverű" volkswagen. És bizony még Ny-Eu-ban is szaladgál belőlük elég sok, 1 autó 100-ból biztosan.
Mikieger85 2017. 05. 14. 20:40
Előzmény: #1  portfolio
#2
Új autóknál elég durva a felár + későbbiekben sokba fáj a nagyszerviz. Új dízelt én már nem vennék, használtan még lehet pénzügyileg is jó választás, ha sokat megy az ember. Pláne németben, ahol a benzin kb 15%-kall drágább, mint a gázolaj. Mindent összevetve, ha az ember dízelbarátan közlekedik (pl messze lévő munkahelyre ingázik és nagyon ritkán csinál 4-5km-es rövidke utakat), akkor pénzben és kényelemben is megéri, uis azonos tankméret mellett a dízellel ritkábban kell a kútra rohanni. Az elektromos jövő meg még messze van, 400km valós hatótávval és 60-70ezer EUR-s (!!!) árakkal gazdaságilag totál életképtelen a szegmens, ha feleződik az áruk ÉS duplázódik a hatótávuk már versenyképesek lehetnek. De ez még sok idő, tartok tőle, még egy dízelest elfogyasztok még addig, pedig nem cserélgetem a kocsit 3évente...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek