Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 07. 09. 17:38

Tolvajrészvények: KEG = HUMET = ECONET = KUCSSOFT = APPENINN = PHYLAXIA = GENESIS  

Tolvajrészvények: KEG = HUMET = ECONET = KUCSSOFT = APPENINN = PHYLAXIA = GENESIS
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bronz 2011. 09. 20. 17:08
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#380
A dolgok mai állása szerint simán lehetne csinálni egy A kategóriát és egy tolvaj kategóriát. B kategóriára nem is lenne szükség.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 16:51
Előzmény: #377  akrobata
#379
az átkötést az "átkötés" szóval közli a BÉT közlemény, úgy tudom...
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 16:50
Előzmény: #376  sly36
#378
létrehozhatna a BÉT egy T kategóriát ezeknek a részvényeknek.
Lenne A, B és T :D
akrobata 2011. 09. 20. 16:49
Előzmény: #376  sly36
#377
Mi a gond átkötötte a saját papírját. Mehet fölfelé. Ha tartja a tavalyi osztalékot azért nem olyan rossz az.Venni kell ennyi az egész.
sly36
sly36 2011. 09. 20. 15:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#376
Nem is adott el 200 Ft-on, csak 201-en.:DD

"A Kulcs-Soft bejelentette, hogy a társaság elnöke, Kulcsár Tibor tegnap 3100 darab részvényt adott el 201 forintos papíronkénti árfolyam mellett."
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 15:59
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375
ő is csak kilopta a pénzt az emberek zsebéből
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 15:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#374
ciki ez a Kulcsár :D:D:D
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 15:56
Törölt hozzászólás
#373
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 15:51
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#372
Most már mindenki tudhatja, hogy milyen cég ez a Kulcssoft :(
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 15:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#371
www.profitline.hu:
Kulcs - kérdés: Duplázás a BÉT-en?
2009.11.23. 7:38
A válság közepén debütált a BÉT-en a Kulcs-Soft. Riportunkban arra kerestük a választ, hogy mi motiválta Kulcsár Tibor elnök-vezérigazgatót cége tőzsdei megméretésére és mire alapozza, hogy egy év alatt megduplázódik az árfolyam.

ProfitLine.hu: Két kategóriában is megnyerték a Hewitt Humán Tanácsadó legjobb munkahely díját. A tőzsdei bevezetés a kollégák komfortérzetét is növelte?

Kulcsár Tibor: Már korábban is tudtam, hogy jó csapatom van, enélkül fel sem merülhetett volna a tőzsdei megjelenés. Természetesen nagyon örülök, hogy kollégáimtól - tudtomon kívül - ilyen pozitív visszajelzést kaptam a felmérésen keresztül. És külön büszkeség olyan cégeket magunk mögé utasítanunk, mint például az Ericsson.

PL: Korábban nyilatkozta, hogy a válság nem érinti a cégét, mivel könyvelő szoftverre mindig szükség lesz. Nem árnyalja ezt a képet a rendeteg megszűnő vállalkozás?

KT: Nehéz pontosan meghatározni, hogy valójában mekkora is az a piac, amelyen mi jelen vagyunk és a válság miatt kisebb lett-e a torta. Azt viszont pontosan látom, hogy a Kulcs-Soft piaci pozíciója stabilabb, mint valaha: a válságban a cégek körültekintőbben választanak ügyviteli szoftvert, nem ugranak bele az első jónak tűnő ajánlatba, tájékozódnak és ez nekünk jó, mert Kulcs-Soft árakon nincs nálunk jobb szoftver. Másfelől egyre több cég vált lefele, azaz az eddigi drágább, de nem feltétlenül okosabb szoftverét olcsóbbra cseréli.

PL: Könyvelő szoftvert macerás lecserélni. Mi az az összeg, amiért hajlandóak váltani a cégek?

KT: Változó. Van aki már 1000 forintért is vált, van ahol milliós árkülönbség kell. Egyébként igyekszünk megkönnyíteni ügyfeleinknek az átállást, célszerű félévre vagy évvégére időzíteni a szoftvercserét.

PL: Emiatt jelentős lehet az éven belüli szezonalitás. Ezzel kapcsolatos a mérlegükben a passzív időbeli elhatárolások kiugróan magas összege?

KT: A szezonalitás valóban erősen érződik, elsősorban évvégén, de az elhatárolás nem ezzel kapcsolatos. Egy évben van kb. 4000 új vevőnk, emellett viszont a meglévő ügyfeleink által fizetett éves support díj is jelentős tényező, amelynek a következő évre eső összegét el kell határolnunk a könyvelésünkben, ez tűnhetett fel.

PL: Elindították a külföldre irányuló online értékesítést. Meglesz az idén a tervezett 100 letöltött szoftver? Egyáltalán hogy jut eszébe pl. egy dél-afrikai cégnek, hogy Kulcs-Soft szoftvert használjon? Nem magyar-specifikusak a szoftvereik?

KT: Jelenleg 50 letöltésnél tartunk, de a következő években exponenciális ugrásra számítunk. Öt nyelvre (angol, német, spanyol, orosz, kínai) tervezzük lefordítani azokat a termékeinket, amelyeket a külföldi piacokra szánunk. Ezek a készletgazdálkodás és számlázás programok, mivel ezek nem országspecifikusak. A dél-afrikai (vagy bármely más külföldi) céghez egészen egyszerűen, Google Adwords hirdetések megfelelő elhelyezésével jutunk el.

Kulcs-SoftPL: Ennyire egyszerű?!

KT: Igen. Három dolog kell hozzá, mindegyik adott: 1. Online hirdetés a megfelelő helyen (Adwords) 2. Szélessávú internet a szoftver és a frissítések letöltéséhez 3. Online fizetés lehetősége. Ehhez természetesen létrehozunk egy angol nyelvű weboldalt, a key-soft.eu-t.

PL: Melyek azok a projektek, amelyeket a tőzsdei részvényeladásokból kíván megvalósítani?

KT: Igazság szerint a projektek finanszírozásának már megvan a fedezete, de kétségkívül meggyorsítaná a friss tőke a terveink megvalósítását. Öt projektet indítunk szoftvereink öt idegen nyelvre való lefordítására és online értékesítésére, valamint komoly terveink vannak az okostelefonokra fejlesztett szoftverek terén.

A legelterjedtebb okostelefonra, az iPhone-ra kezdtünk el fejleszteni alkalmazásokat, eddig több, mint 16 ezer letöltéssel büszkélkedhetünk, legnépszerűbb szoftverünk az ingyenesen letölthető Bérkalkulátor. Ugyancsak kedvelt a szintén ingyenes Minefield (Aknakereső játék), amelynek továbbfejlesztett, már fizetős verziójával a közeljövőben tervezünk megjelenni.

PL: Mekkora üzleti pontenciált lát az iPhone szoftverek fejlesztésében?

KT: Öt éves időtávon gondolkodva óriásit. Jelen pillanatban mintegy 50 különböző szoftver-ötletünk van, néhány már bevezetés előtt, pl. Dining Guide néven egy étterem ajánlót fejlesztettünk. Valamint hagy emeljem ki a KS Report néven november végén indítandó, a maga nemében egyedülálló alkalmazást, amelynek segítségével, a leendő Kulcs-Soft részvényesek percről percre (!) követhetik cégünk működési értékesítési adatait.

PL: Beszéljünk a tőzsdei szereplés első tapasztalatairól. Egyáltalán hogy lett 1000 Ft a nyitóár?

KT: Ezt én határoztam meg (a BUX is 1000 ponton nyitott :-) ), az ez alapján számított 6 milliárdos kapitalizáció talán ebben a pillanatban több, mint amilyen értéket szerintem jelenleg képvisel a cégem, de megkockáztatom, hogy 5 év múlva 50 milliárdot fog érni.

Kulcs-Soft

PL: Akkor a "ProfitLine.hu vélemény" rovatban nyugodt szívvel vételre ajánlhatjuk a papírt :-)?

KT: Feltétlenül! Reményeim szerint egy év múlva 2000 Ft lesz a részvény árfolyama és befektetőink nem fognak csalóni.

PL: Eddig közel 40 millió forintos forgalmat bonyolított a részvény elég nagy sávban, 751 és 1200 között ingadozva. Ilyen indításra számított?

KT: Őszintén szólva, nem. Nagyobb érdeklődésre és kisebb árfolyamingadozásra számítottam, de a spekulánsok megtalálták a papírt és ha pár 10 darabos tételekkel is, de egészen 751-ig lenyomták az árat, ezt irreálisnak tartom. Bízok benne, hogy sok komoly befektető meg fogja érteni a cégem működését, céljait és ennek alapján a befektetés mellett dönt.

PL: Egyébként valóban már 20 éve eldöntötte, hogy tőzsdére viszi a cégét?

KT: Igen, régi álmom teljesült ezzel, bár csak 3 éve vált konkréttá a dolog amikor előadtam kollégáimnak a tervemet: 2006-ban Zrt-vé alakulunk, 2007 a rendberakás éve, 2008 a megerősödés éve, míg 2009 a tőzsdei bevezetés éve kell hogy legyen.

PL: Van ideje hobbira? Pókerezik?

KT: Golf és vitorlázás a két hobbim, utóbbit a Balatonon és az Adrián, előbbit már a világ számos táján üztem Amerikától Afrikáig. Pókerezni (inkognitóban) pókerklubokban szoktam, nem a nyerés vonz, inkább az az érdekes számomra, hogy túl tudok-e járni a többi játékos eszén.
Címkék: Magyarország | Részvénypiac
Szólj hozzá! (eddig 39 hozzászólás)

Regisztrálj és lépj be itt és hozzászólásaid nickname-mel jelennek meg és biztonsági kódot sem kérünk!
Biztonsági kód:

A szerkesztőség ezúton kijelenti, hogy a hozzászólások tartalmáért semmilyen felelősséget nem vállal. A hozzászólások mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel a honlap szerkesztősége nem feltétlenül ért egyet. A hozzászólások tartalmáért azok írója felel. A szerkesztőség fenntartja magának a mindenkori jogot arra, hogy saját megítélése szerint, részben vagy egészben töröljön, illetve ne töröljön hozzászólásokat vagy regisztrált felhasználókat. A szerkesztőség ezen döntéseit nem köteles indokolni.
Anonym
2011.09.19. 11:59:09
Válasz Előzmény
Válasz (2009.11.23. 10:50:11):
Kulcsár úr! 2009 novemberben azt írta, hogy soha nem lesz 200 Forint a részvény, mert ön annyiért nem hajlandó eladni. Most mégis azt olvasom, hogy 58000 darabot adott el 200-on. Gondolom ezt is a körülmények jelentős megváltozásával magyarázza. A befektetők alaposan be lettek csapva.
Anonym
2011.09.16. 10:42:09
Válasz Előzmény
Válasz (2009.11.23. 10:50:11): Kulcsár úr! Hol a beigért támasz az árfolyamnak?
Anonym
2011.09.16. 10:38:09
Válasz Előzmény
Válasz (2009.11.23. 09:27:11):
Ma beteljesedett a célár. De majdnem 2 év kellett hozzá.
Anonym
2010.03.08. 15:09:03
Válasz
"A Kulcs-Soft elnöke bejelentette, hogy december 9-én 16,000 darab részvényt értékesített. Ebből 10,000 darabot 750 forintos, 6,000 darabot pedig 640 forintos árfolyamon."
Ez igaz?
Akkor no comment a fenti cikkel kapcsolatban..
Anonym
2010.03.08. 14:56:03
Válasz
10% körüli osztalékról olvastam a bevezetés környékén.
Ezt a névértékre vonatkoztatva érthették (10 Ft)?
Vagy pontosan mire???
Anonym
2009.12.05. 12:18:12
Válasz
A reszvenyek nevertekevel kapcsolatban:
- Semmi koze nincs a neverteknek a fundamentumokhoz illetve a ceg ertekehez.
- Peldaul a Microsoft neverteke $ 0.000025 mig a reszveny erteke:$ 29.98
- Annyira nincs semmi jelentosege a neverteknek hogy rengeteg ceg reszvenyeinek nincs is neverteke.
- Egy ceg fundamentalis erteke a ceg anyagi helyzetetol illetve jovobeni profitjatol fugg illetve hogy ezt ma mennyinek velik a befektetok.
Anonym
2009.11.27. 10:11:11
Válasz
Kulcsár jelenleg ATM-ként üzemelteti a cégét. Egyik nap 1 milliót vesz ki, másik nap 5 milliót. Fontos megjegyezni, hogy ezt teljesen legálisan teszi. De ki lehet az a bolond, aki elhanyagolható tulajdonhányadért cserébe betolja a pénzeket?
A tőzsdei bevezetés nem volt traszparens. Senki nem jegyzett le új részvényeket, nem tudott kialakulni egy konszenzus az árazásban.
Csak meg kell nézni a cég pénzügyi jeletéseit, amik hihetően néznek ki. Kb. 8 Ft profit van részvényenként. Ennek kb. a fele pénzügyi, amire hosszabb távon nem lehet számítani, de legalábbis nincs benne növekedési potenciál. A cég jövedelmező tevékenysége a magyar könyvelési programok értékesítése. Ez egy erősen korlátos helyi piac. A tervezett új tevékenységekben (étteremkalaúz, külföldi könyvelő program, iPhone sw) a cégnek nincs semmiféle versenyelőnye millió konkurensével szemben.
Anonym
2009.11.26. 09:27:11
Válasz
Azok közül akik 20 évvel ezelött dolgoztak a Kulcs-Szoft-nál és megalapozták a céget, ma már egy sem dolgozik a ott. Talán ezért van az, hogy a cég döntően fiatalokból áll. Más cégek igyekeznek hosszú távon megtartani a "Kulcs-embereket" és programozókból rendszerfejlesztők, tapasztalt ügyfélkapcsolati munkatársak válnak.
Vajon 5-10 év múlva a mai fiatalok a Kulcs-Szoft-nál fognak dolgozni ?
Anonym
2009.11.24. 17:22:11
Válasz
"Az Apple-t, a Microsoft-ot, a Google-t, a Graphisoft-ot referencia nélküli huszonévesek alapították."

Üzleti tervvel együtt alapították és pár év alatt eredményeket mutattak fel.
Anonym
2009.11.24. 17:20:11
Válasz
A programozáshoz tényleg fiatalok kellenek, de kell, hogy legyen egy koncepció, egy olyan multis manager, aki tanulta a csapatépítést, összefogást. Ilyen embert nem látok sajnos az alkalmazottak között.

Én is ott voltam a legjobb cégek díjkiosztóján. Bemondták, hogy Kulcsár Úr mellett ül a \"cég mamája\". Tanulságos! Ez most egy családi cég? Apa, anya és a gyerekek? Ne vicceljünk már!

Tőzsdei vonalon nem szégyen kiállni és azt mondani, hogy erre és erre kell X és Y millió Ft. Ilyet nem látok sajnos sehol. Nem elérhet az üzleti terv. Talán a cég 20 évvel ezelőtt jó helyen volt, erre föl a sok ügyfél? De itt akkor stratégiáról nem beszélhetünk...
Anonym
2009.11.24. 14:05:11
Válasz
Egy cég nem csak programozókból áll... Különben meg nem látom, hol itt a károgás? Az eddigi beírok tényeket vázoltak és olyan kérdéseket tettek fel, melyekre még nem jött válasz.
Csókolom!
Anonym
2009.11.24. 13:09:11
Válasz
Hű de sok itt a károgó!!! Tiszta Magyarország.... Mindenki csak károg, panaszkodik. Aki dolgozik, az ki van röhögve...

Nem értem miért kell ilyen pesszimistán közelíteni egy bátor 'kis cég' tőzsdei debütálásához...

Én drukkolok Önöknek Kulcsár Úr!

És szerintem semmilyen összefüggés nincs a húszéves kor és a szaktudás között. Sőt: a mai fitalok sokkal jobban értenek a programozáshoz, mint a 40-50 éves korosztály.
Anonym
2009.11.24. 12:32:11
Válasz
Az 1000-es névérték szerintem is irreális volt. És valóban nincs üzleti terv. Nem látom hogy lesz 5 év alatt 50 milliárdos a cég. Ehhez egy kis levezetés szükségeltetik. Minden esetre önbizalomban nincs hiány - elképzelhető hogy csak az van - ha már az Apple, Microsoft, Google és a Graphisoft teljesen azonos a kulcs-softtal.
Sajnos az is igaz, hogy a holnapon úgy kell keresni hogy mivel is foglalkozik a cég valójában mert minden - vásárlónak nem fontos - információval tele van tűzdelve. A honlap 100%-ban befektetőknek készült ahogy én látom, elfeledkezve a vásárlókról, akik hozzá segítették a céget a jelenlegi felálláshoz.
Anonym
2009.11.24. 12:10:11
Válasz
Akkor mi miatt nem lesz multis menedzser?
Anonym
2009.11.24. 11:41:11
Válasz
Az Apple-t, a Microsoft-ot, a Google-t, a Graphisoft-ot referencia nélküli huszonévesek alapították. Ha Önnek a multis menedzserek adják a biztosítékot akkor ne vegyen Kulcs-Soft részvényt. Nálunk ugyanis nincs ilyen és nem is lesz. És nem az olcsó fizetés miatt.
Anonym
2009.11.24. 11:06:11
Válasz
Tisztelt Válaszadó!
Azért picit sántít, hogy kis cég. Ha kis cég, akkor nem tőzsdei. Amúgy engem is érdekelt hogy kikkel dolgozik egy ilyen cég. Meg kell mondjam, az oldalukon lévő Munkatársak címszó alatt 80%-ban huszonéveseket láttam, ahol nincs semmi bíztató referencia, előképzettség stb stb Ha mégis van ilyen, akkor azt nem jelenítették meg. Nekem kicsit az az érzésem hogy inkább jobbak a referencia nélküli huszonévesek mint a multis menedzserek, mert előbbi jóval de jóval olcsóbb munkaerő. Most akkor kis cég, vagy tőzsdei, öt év múlva 50 milliárdot érő cégről beszélünk?
Anonym
2009.11.24. 10:11:11
Válasz
Kedves Hozzászóló! Nagyobb figyelmet fogunk szentelni arra, hogy minél pontosabb és részletesebb információkat adjunk a cégről. Egy dolgot le kell szögezni, mi kis cég vagyunk, nem fogunk a Big4-el dolgozni és nem fogunk alkalmazni multis menedzsereket. A legerősebb védjegyünk a nevünk. Egyébként a honlapunkon minden információt megtalál a kérdésére. www.kulcs-soft.hu
Anonym
2009.11.24. 09:28:11
Válasz
Az egyiknek ömlengés a másiknak dicsőség. Egy hónapon belül beléptünk a tőzsdére, megszereztük a legjobb munkahely díjat, kisvállalati és IT kategóriában (legyőzve az Ericssont és a Telecom-ot, amit valahogy kihagytak a hírekből), nyertünk az év weboldala pályázaton, és megkaptuk a Superbrands díjat. Ezt bizony megünnepeljük, még akkor is ha fáj a konkurenciának. Egyébként 2009-ben eddig 6028 db programot értékesítetttünk, ebből 3126 a készlet és számla típusú program, melyből 7 fajtát forgalmazunk az ügyfeleinknek.
Anonym
2009.11.24. 09:21:11
Válasz Előzmény
Válasz (2009.11.23. 16:31:11): Tisztelt Kulcsár Úr!

Köszönöm, hogy hozzászólásomra itt válaszolt, megtisztelő!
A tőzsde alapvetően befektetők és vállalkozók találkozására van, ebben Önnek igaza van. A nemzetközi trendekkel ellentétben még nem alakult ki a hobbibefektető szint, amikor egy garázscéget felkarol valaki, akinek "csak" pénze van. És rögtön itt a kérdés, hogy a KulcsSoft jelenleg egy forráshiányos tech cég vagy pénzzel teli befektető cég? Sem forrásban, sem ötletben nincs hiány. Minek ilyenkor befektetői partner?

A cég minden bizonnyal egy tech cég, amelyben nagy tudású szakemberek dolgoznak (20 év az 20 év). Sajnos nem láttam, semmilyen technológiai referenciát, tanulmányt, amely bizonyítaná a szaktudást. A technológiai kiállításokon nem találkozni a céggel, nem sok sajtótájékoztatón vagy nyílt napon találkoztam a céggel.

Én, mint funda befektető ha nem is percre pontosan, de látni szeretném, hol fog megtérülni a befektetett pénz. Valamilyen védjegy fűződik a cég nevéhez?

Engedje meg, hogy végül megjegyezzem, hogy a korábban hozzászólókkal egyetértve, a céget, mint terméket kell promotálni. Jelenleg Én cégem, Én váram hatású a cég. Kicsit láthatóvá kéne tenni, hogy kik dolgoznak a háttérben? Könyvvizsgáló a Big4-ban benne van? Technológiai igazgató/osztályvezető melyik cégeknél dolgozott, stb.

További sok sikert kívánva!
Anonym
2009.11.24. 08:57:11
Válasz
Nekem semmi bajom nincs a Kulcs Szofttal, de tény, hogy az utóbbi pár évben nem igen fejlesztették a programokat, ez a rész ellaposodott. Talán ehhez kellhet nekik a tőke.
Anonym
2009.11.24. 08:33:11
Válasz
A tőzsdei megjelenés nagyon elvitte a fókuszt a Kulcs Soft lényegétől, a pogramoktól. Menjen fel bárki a www.kulcs-soft.hu oldalra, és láthatja hogy 10 hírből egyetlen egy foglalkozik azzal, hogy mit fejlesztettek egy programban. A többi mind ömlengés, BÉT, legjobb munkahely, legjobb honlap... csak a lényegről feledkeztek meg. Programokat is kéne ám fejleszteni, mert ez így kevés lesz. Ja, persze, de az új programok nem válnak be. A BÉT közelményében olvasható, hogy a legújabb számla készlet programból augusztus óta 17 darab kelt el. Vagyis nevetségesen kevés. Tényleg jó lenne tudni a jövőről, mert így én sem vennék kulcs soft részvényt. Mikor jönnek ki új programokkal és cserélik le végre a 8-10 éves fejlesztéseket? Vagy ezentúl iPhone-on kell majd számláznunk és könyvelnünk?
Anonym
2009.11.23. 22:00:11
Válasz
Humet 2:))))))
Civin is ezt csinálja!!!
Anonym
2009.11.23. 21:01:11
Válasz
Nekem tetszik a dolog. Egy tőzsdei cég vezére egy fórumban a tőzsdézőkkel - nem túl gyakori jelenség!
Anonym
2009.11.23. 20:48:11
Válasz
Tisztelt Kulcsár Úr! Úgy gondolom, hogy nem kellene leállnia név nélkül írogató "okoskodó és kötekedő" hozzászólókkal vitatkozni. Én drukkolok Önnek és sok sikert kívánok a tervei megvalósításához!
Anonym
2009.11.23. 18:39:11
Válasz
Mindenesetre sok kis cég gyanús a hazai tőzsdén. Nem kell messze menni a 6 Ft-on végtelenségig részvényt nyomtató Humet a fő 'gonosz'. Sajnos miatta esik hasonló megítélés alá, egy becsületes (vagy legalábbis nekem annak tűnő) Kulcs Soft.
Anonym
2009.11.23. 16:59:11
Válasz
Ami fontos, még szerintem, meg kell roadshowztatni a céget. El kell menni alapkezelőkhöz, kisbefektetőkhöz, 3-5éves célokat megfogalmazni nekik. Egyszóval eladhatóvá kell tenni a terméket, mert ez is 1 termék...ha meg befektetőt keres akkor részvénykibocsájtással találhat, 2-3 százas áron. De gondolom pont ezt akarja elkerülni:)
Anonym
2009.11.23. 16:31:11
Válasz
Kedves Hozzászóló! Ön nagyon jól látja a dolgot, üzleti partnereket keresek, akiknek pénzük is van. Tudtommal ezért van a tőzsde. Kár, hogy ezt már nem tanítják a közgázon. Olyan partnereket, akik akkor részesednek a befektetésük után, ha nem 50 hanem 500.000 programot töltenek le. A napi kereskedőknek pedig ott van a MOL és az OTP. A konkrét válaszokban is igaza van, ehhez azonban konkrét kérdések kellenek.
Anonym
2009.11.23. 15:50:11
Válasz
A hozzászólások alapján körvonalazódik egy újabb riport, várjuk a további kérdés-ötleteket akár itt a fórumban!
Üdv, ProfitLine.
Anonym
2009.11.23. 15:23:11
Válasz Előzmény
Válasz (2009.11.23. 10:50:11): "Nem adok el annyiért"

Tisztelt Kulcsár Úr!
A hozzászólása számomra azt jelzi, hogy itt nem is piaci megmérettetésről van szó, inkább arról, hogy a saját vagyonát (ami nem összekeverendő a cége vagyonával - első lecke a közgázon!) hobbiból eladásra kínálja, csakhogy elmondhassa, ilyenen is van.

Cikkeket elolvasva úgy látom, hogy Ön inkább üzleti partnereket keres, lehetőleg legyen befektetendő pénze is. Konkrét üzleti tervekről (megtérülés, éven belüli mozgás) nem olvastam sehol. Csak, hogy kétszeres lesz az árfolyam. Miért is? 50 letöltött iphone-os bérprogram miatt?

Kérem ne vegye sértésnek, de sokkal konkrétabb válaszokkal kell készülni, ha valaki 2-3-400m vagy még több pénzt vár befelé.
Anonym
2009.11.23. 14:35:11
Válasz
Nekem szimpatikus a Kulcs Soft. Igazi magyar sikertörténet lehet. Mindig drukkolok az ilyen kis 'műhelyeknek'.
Anonym
2009.11.23. 14:17:11
Válasz
örök konfliktus hardver vagy szoftver :)
Anonym
2009.11.23. 14:15:11
Válasz
Sajnos én fundás vagyok:)))
Anonym
2009.11.23. 14:11:11
Válasz
A névérték a cég könyv szerinti vagyona, amit nincs jogom megváltoztatni. 2006.-ban, amikor Kft.-ből Zrt-vé alakult a cég ennyivel, alakult át. Ami nincs benne a névértékben: a programok piaci értéke, a 30.000 ügyfél értéke, a dolgozók tudása, a céghírnév, az ismertség, a 20 éves múlt. Fundamentálisan Önnek van igaza.
Anonym
2009.11.23. 13:59:11
Válasz
Akkor mire jó a 10forintos névérték? Nem értem. Ha ennyire nincs szerepe Ön szerint a névértéknek, akkor mért nem 500 ft a névérték??? Szerintem fundamentálisan igen is van szerepe a névértéknek:)
Anonym
2009.11.23. 13:53:11
Válasz
A névértéknek nincs szerepe az árfolyamban. Névérték szerint a Kulcs-Soft ára 60 m forint lenne, ami szintén irreális. Amit számít, hogy a cég múltja, jövőképe, ügyfélköre, dolgozói elkötelezettsége milyen szinten áll. Ha ez alapján úgy érzi, hogy jó befektetés vegyen részvényt, ha ez nem elég hihető, akkor inkább ne. Várja az eredményeket, adjon lehetőséget, hogy megvalósítsuk az ígéreteinket. Ami biztos, ezt a céget 20 éve alapítottam, 20 éve építem, és nem azért vittem tőzsdére, hogy bedöntsem, és lelépjek 20-30 m forinttal. Ha elolvassa a cég történetét és a befektetőknek szóló oldalt sokkal tisztábban látja a helyzetet!
link
link
Anonym
2009.11.23. 13:41:11
Válasz
A kisbüfiknek elege van az ilyen részvényeladásokból. Sok helyen megégették már magukat. Lást geni, humet, phyl, stb.stb....
A 10 forintos névértékre 1000 forintos árfolyam szerintem irreális!!!
Nem gondolja Kulcsár úr???
Anonym
2009.11.23. 10:50:11
Válasz
200 forintért senki nem fog Kulcs-Soft részvényt venni az egész biztos. Azért, mert nem adok el annyiért. A részvényekért kapott pénzt pedig több módon is be lehet vinni a cégbe, és ebből a pénzből lehet fejlesztéseket végezni. Üdvözlettel, Kulcsár Tibor
Anonym
2009.11.23. 09:27:11
Válasz
Éves célár: 200 Ft
Anonym
2009.11.23. 09:07:11
Válasz
A szokásos féreértés: abból, hogy Kulcsár elad nem lesz cégfejlesztés, mert az nem a cég pénze. Új kibocsátásból lehetne fejlesztést finanszírozni. Kulcsárnak ezt el kellett volna magyaráznia a kérdezőnek.
Az elmúlt 24 óra legolvasottabb hírei!
Jóváhagyta a Ház a rögzített árfolyamú végtörlesztést - részletek
Beérett az erős frank negatív hatása Svájcban
Gyengül tovább a forint
OTP részvény - továbbra is lefelé mutat
A Jobbik előre hozott választásokat szeretne
Zuhant a BUX, de forgalom nem volt a parketten
USD/HUF - Meddig tarthat még az emelkedés?
Külföldi sajtó - a devizahitelesekről, az osztrák reakciókról, Gyöngyöspatáról, honosításról


EURHUF 287.83 -0,95% 15:48
BUX 16 368 0,45% 15:32
/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n/n /n/n/n/n/n/n/n 3 610 -0,14% 15:32

Legnépszerűbb FÓRUM témák!
Gyurcsány nem él a végtörlesztési lehetőséggel
Budapest Agrár Tőkevédett Származtatott Nyíltvégű Befektetési Alap (BUDAPEST)
Gyurcsány: Orbánnak mennie kell
Balkán részvény eszközalap (ING BIZTOSÍTÓ)
A Jobbik előre hozott választásokat szeretne
Lázár nem támogatja, hogy kizárják a képviselőket a végtörlesztésből
A befektetők 25%-a tart már az euróövezet szétesésétől
Zuhant a BUX, de forgalom nem volt a parketten
Nyakunkon az újabb üzemanyagár emelkedés
DAX elemzés
Meglepő eredmények a német tartományi választáson
Kulcs - kérdés: Duplázás a BÉT-en?
Tovább az összes Fórum témához

Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 15:42
Törölt hozzászólás
#370
exmnbs1 2011. 09. 20. 15:23
Előzmény: #368  xmann
#369
Genesis 60
ATL
xmann 2011. 09. 17. 20:58
Előzmény: #367  Sigorszky
#368
azóta annyi változott hogy immáron 50 (!!!!!!!!!) milliárdhoz közelít a biomed kapitalizációja. Pár nap és lehagyja az egist. vicc

A bejövő cégek 90%a tényleg tolvaj sajna
Sigorszky 2011. 09. 17. 20:48
Előzmény: #364  bronz
#367
"Loncsák és Pálfi értékelése szerint 2011-ben a Plotinus érkezésével végre valóban egy befektetésre alkalmas vállalattal bővült a kínálat, amelynek az árazása nem elrugaszkodott, az aktuális eszközérték szintjén forog a papír, szemben például a legutóbb bevezetett Visonkával (1 millió forintos adózott eredmény, négyszeres tőzsdei ár / könyv szerinti érték mellett) és a Biomedicallal, ahol az idén 2 millió forintos árbevételi tervek mellett a jelenlegi árfolyam alapján számítva 11 milliárd forint feletti a piaci kapitalizáció!"

Elrettentő példák: Visonka és Biomed. Tényleg, végre valaki megírta ezt.

bronz 2011. 09. 17. 12:41
Előzmény: #365  exmnbs1
#366
Ha egy jogállamban lennénk, aminek nem Magyarország a neve, mivel ez nem jogállam, mert a hatóságok is a tolvajokat védik, akkor itt perek sorozata kezdődhetne. De mit várunk egy olyan országban, ahol nyilvánvaló bennfentes kereskedés esetén az illetékes falazó hatóság zsinórban lesöpri az asztalról a beadványokat?
exmnbs1 2011. 09. 17. 10:10
Előzmény: #364  bronz
#365
link

hány per is indulhatna???
bronz 2011. 09. 16. 12:42
#364
link

Hány évet is kellett várni egy ilyen cikkre? Végre valaki írt erről a témáról a hazai médiában.
exmnbs1 2011. 08. 17. 12:17
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#363
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 11:16
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#362
A kisebb cégek közül figyelünk néhányat, de sajnos egyre több az olyan vállalat, amely véleményem szerint csak a kisbefektetők megkopasztására jött létre.
link
Törölt felhasználó 2011. 07. 06. 10:27
Előzmény: #360  sly36
#361
valakik nagyon menekülni akarnak már bármi áron...
csak azt tudnám ki amikor elvileg a bennfentesek kitáraztak, más meg sokkal magasabbról van benne

Topik gazda

catdogbeer
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek