Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:35
Előzmény: #63838  Törölt felhasználó
#63840
Na talán lesz már valami az Egisben.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:33
#63839
Mind kezdõ kérdezem, mi volt ez az ugrás a MOL-ban itt 11.20 körül?
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:29
Előzmény: #63837  matteo
#63838
Nem értem, hogy ez az Egis mit tököl már annyit. Gyanús, nagyon gyanús.
matteo 2006. 04. 10. 11:24
Előzmény: #63834  bpmcwap
#63837
Szia Bp,

igazad van, én is longos hangulatomban voltam ma reggelig (Egist én is bepróbáltam nyitóban, de még mindig megvan), ehhez képest tényleg úgy látszik, hogy megint minden keddre marad :(
na, mol legalább mocorog :)
Viszont tényleg átlagon aluli a forgalom, mindenben.
Én nem akarom, hogy eufória miatt menjen a kispapírom, az olyan szerencsejáték szagú, ami rossz felfogáshoz vezethet.
na, közben egis is megmozdult :9
írok még, úgy látszik jó hatással van a piacra... :P
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 10. 11:12
#63836
A macedón kormány a szegény jugoszláv utódállam egész területét lefedné egy olcsó, vezeték nélküli hálózattal. Az ország vezetői ezzel a volt állami távközlési vállalat, a Maktel monopóliumát is szeretnék megtörni.
Macedóniában a korábbi állami vállalat, a ma 53 százalékban a Magyar Telekom tulajdonában lévő Maktel versenykorlátozó törekvéseiben látják a széles rétegek számára jutányosan elérhető Internet-kapcsolat megvalósításának a legfőbb akadályát - számol be róla egy, a The New York Times hétfői számában megjelent riport. A Maktel viszont cáfolja, hogy visszaélne piaci fölényével.
Macedóniában, a legszegényebb jugoszláv utódállamban a lakosságnak mindössze négy százaléka használja az Internetet, illetve a számítógépet. Ez a mutató azonban a lap szerint egy éven belül jelentősen megváltozhatna, ha a szkopjei kormány meg tudja valósítani tervét: az egész országot lefedő vezeték nélküli (wireless) hálózat kiépítését, amely egyedi próbálkozás, és az így létrehozott hálózat a legnagyobb lenne a világon. Az elképzelés támogatói abban reménykednek, hogy a megfizethető Internet-kapcsolat segítheti a gazdaság talpra állítását is.
Az internetezés ára továbbra is kiugróan magas a jugoszláv utódállamban: a betárcsázós Internet-kapcsolat óránként 1,3 dollárba, a legolcsóbb szélessávú előfizetés pedig havi 45 dollárba kerül. Ez közel egyharmada vidéki, főleg mezőgazdaságból élő emberek átlagos bérének, amely 150 dollárnak (kevesebb mint 33 ezer forint) felel meg.
A gond fő okát szolgáltatók és technológiai cégek abban látják, hogy az internetszolgáltatási piacot a Maktel macedón távközlési vállalat uralja, amely korlátozza a versenyt vezető pozíciójának megőrzése végett. A volt állami céget részlegesen privatizálták, és 53 százaléka most a Magyar Telekom, a Deutsche Telekom magyar leányvállalata tulajdonában van - olvasható Nicholas Wood cikkében, amelyet Kanatlarci faluból keltezett.
A kormány tavaly törvényt terjesztett be a szabad verseny feltételeinek biztosítására, a Maktel piaci helyzete azonban továbbra is meghatározó. Az ország vezetőinek elszántságát viszont csökkentheti, hogy az állam is tetemes haszonra tesz szert a távközlési cég működéséből: 2004-ben 51 millió dollár volt Szkopje részesedése a Maktel nyereségéből - olvasható a cikkben.
Időközben bebizonyosodott, hogy létezhet a Makteltől független alternatív hálózat is, lényegesen alacsonyabb árakkal. Részben a netezés költségeinek csökkentésére még 2004-ben létrehoztak az országban egy új, vezeték nélküli iskolai hálózatot a Macedonia Connects (Macedónia Csatlakozik) program jegyében. A hálózat az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) 2,5 millió dolláros támogatásával 461 iskolát kapcsolt rá az Internetre. A drót nélküli hálózat 120 euróról 23 euróra csökkentette a szélessávú kapcsolat havi díját - mondta Glenn Strachan, a Macedonia Connects igazgatója. Ennek következményeként a Maktelnek is mérsékelnie kellett árait - tette hozzá.
A Maktel felsővezetői nem álltak a The New York Times munkatársának rendelkezésére, Károlyi Zsuzsanna, a Maktel kommunikációs igazgatója viszont vitatta azon feltételezéseket, , amelyek szerint a cég visszaélne piaci helyzetével. Károlyi az amerikai lappal közölte: a cég a nemzetközi szakmai normák szerint tevékenykedik, az ország helyi törvényeivel összhangban.
Koszta Trpkovszki, a távközlés felügyeletében illetékes kormányhatóság igazgatója viszont úgy nyilatkozott, nincs kellő hatalmuk ahhoz, hogy megakadályozzák a Maktelt a méltányos versenyfeltételeket korlátozásában. Az internetes telefonszolgáltatók például arra panaszkodnak, hogy a Maktel technikailag ellehetetleníti működésüket - állításuk szerint ez az oka, hogy sok ilyen hívás sikertelen. A monopolhelyzetben lévő távközlési cég saját ügyfelei számára egészen a közelmúltig tiltotta az internetes telefonhívások kezdeményezését - számol be róla az amerikai napilap riportja.
Knight Tyris 2006. 04. 10. 10:59
Előzmény: #63832  bpmcwap
#63835
Mán hogy ne tudnád a tutit. :o)
Abból volt kevesebb! :o) :o) :o) :o)

De csak így utólag. ;o)
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 10. 10:39
Előzmény: #63833  Tbarna
#63834
Az OTP 11re milliárdos, nem nevezném olyan kis forgalomnak... Zárásig simán lehet 5, esetleg 6is... ha a Mol is csinál 5öt már átlagosnak mondhato a frogalom a 10-12milliárdos össz forgalommal... Persze szvsz... na és az is lehet hogy 11től leáll a kereskedés és nem lesz kötés csak immelámmal... hááát nem tudom...
szemem a kicsiken, de ezt gyorsan meg fogom unni azt inkább menyek kocsikázni...
Tbarna 2006. 04. 10. 10:35
Előzmény: #63831  bpmcwap
#63833
Bpmcwap,

az nem is volt kérdés, hogy az OTP-be belepiszkáltál.:)))))
Egyébként én nem tudom miért hajtogatod ezt az esést.
Én nem látok a mai kereskedésben semmit. Semmit. Az az helybenjárunk kis forgalommal. DE lehet , hogy én látom rosszul. Khm. Volt már rá sajnos példa.:)))
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 10. 10:32
Előzmény: #63830  Knight Tyris
#63832
na igen, de előre nem tudod mi a tuti, utolag meg még azt is ráhuzhatod a gyerekre ruha cimszó alatt amit már 2éve is kinőtt, de mégis rámegy valahogy, még ha meg is szakad itt ott... ami engem zavar, az igazándibol az hogy a WCpapirok se mennek... Nem cibálják se a humit, se az ecot... Pedig mikor ha nem most... Ebből meg én jobban érezném a piacot is, hogy mizu...
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 10. 10:28
Előzmény: #63826  Törölt felhasználó
#63831
/Érdekes hogy mennyire máshogy értékelne számokat emberek... :) /

kissa! Ez számomra maximum egy mérsékeltebb emelkedést jelentene... DE NEM esést!

Csak a pontosság végett... :)
Semmi különöset!Csak a lényegét! Emlékezz ki hogy irt és ki hogy veszi fel a pozikat, ki hogy beszél most... Nem számon kérés ez, csupán érdekesség!Meg figyeld a piacot!!! Nekem ez kicsit mokás...

Amugy reggel volt egy kis Égis okosság, aztán OTPbe piszkálás de kicsaptak...
Knight Tyris 2006. 04. 10. 10:27
Előzmény: #63825  bpmcwap
#63830
Bp lehet, hogy a többség ezt mondta/várta, de erre szokás mondani a szakállas viccet, hogy a tőzsdén általában az történik e, amit a többség vár. :o)

Egyébként volt aki a lényeget említette, akár egy cikkben, akár egy hozzászólásban tehát:
hogy a kialakuló hangulatban az fog számítani mekkora lesz a különbség , és az mellékesebb, hogy ki nyer.

És az várható volt, hogy kicsi lesz a különbség.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:26
Előzmény: #63828  Krumenaker
#63829
Ha jön, ha nem a Molotov, én egy kicsit kimaradok mindenből, csak nézelödöm. Győzzőn az ész, mint az érzelem, mégha tényleg kimaradok egy felrántásból is! Sok a kockázat mindenhol.
Krumenaker 2006. 04. 10. 10:21
Előzmény: #63824  Törölt felhasználó
#63828
Lehet tudni, hogy brutál lesz a hiánytúllépés, én nem számitok megrázó hatásra. Félnapos minipánik, aztán újra elindul a Molotov Expressz, és csak kapkodjuk majd a fejünket :)
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:19
Előzmény: #63824  Törölt felhasználó
#63827
már ma lesz zuhi...a piac fél...így lehet hogy már ma kell adnond mert holnap már lennt leszünk...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:17
Előzmény: #63825  bpmcwap
#63826
Mire gondolsz ez alatt?
"/Érdekes hogy mennyire máshogy értékelne számokat emberek... :) /
kissa! "
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 10. 10:14
Előzmény: #63823  Tbarna
#63825
Udv Fiuk!
Barna emléxel mit mondtál miért olvasgattad oly régota a portfoliot?A piaci hangulat miatt... na most ha visszanézed a beirásokat az elmult 2hétre akkor abbol te is valami hasonlo következtetést vonhatsz le mint én... szvsz!
/Érdekes hogy mennyire máshogy értékelne számokat emberek... :) /
kissa! Ez számomra maximum egy mérsékeltebb emelkedést jelentene... DE NEM esést!

A többség azt irta, hogy az lenne a jó ha nem lenne kormányváltás, a nyugatnak is az tetszene, stbstbstb... Ehez képest OTP minyá megkostolja a béka popsiját...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:02
Előzmény: #63822  Törölt felhasználó
#63824
Ma elég veszélyes bármit is venni, holnap reggel óriási zuhi várható. Szvsz
Tbarna 2006. 04. 10. 10:01
Előzmény: #63821  bpmcwap
#63823
Bpmcwap,

Azt kell, hogy mondjam több soron tévedsz. A "piacbarátibbnak ítélt kormány" vezet.
itt még a legbarátságosabb a tőszdéhez az az MDF.A poziciójuk viszont még messze nem egyértelmú.
Nem mellesleg a választásoknak nincs vége.
Harmadszor egy "tőzsdebarát kormány" maximum a nagyobb tőkekivonás megállítására elégséges. az emelkedéshez még édes kevés.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 09:58
Előzmény: #63821  bpmcwap
#63822
Szia Bpmcwap!

Előre is bocs, de ezt a beírásogd tartom furcsának. Eddig tetszettek a beírásaid, véleményed, szoktam olvasni, de remélem nem gondoltad komolyan, a pénteki nap nagy külföldi zuhanásai, illetve emelkedő kötvényhozamok után, hogy a továbbra is bizonytalan végkimenetelű választások repíteni fogják az OTP-t, v. bármelyik bluet! Az igazság az, hogy én még ennél is nagyobb esésre számítok, főleg holnap! El a kezekkel a buy gombról! Ha longban vagy kívánom, ne legyen igazam!
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 10. 09:49
#63821
..ha azok után hogy mindenki azt mondta hogy a jelenlegi kormány maradna akkor lenne jó, meg az MSZP a tőzsdebarát kormány-ezzel nem értek egyet, de nem ezért irok-, szal furcsálnám hogy egy ilyen vasárnap után ne szállna el legalább az OTP, MOL, de pláne az előbbi!Erre benézek és mit látok??? Minuszba vannak... Nesze neked tőzsdebarát kormány... Szal részemről ennyit a választok érzékeiről...

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek