A topik nyitásával nincs bántó szándékom, sőt még reagálunk és figyeljük is a cselekményt, de kéretik innentől ezt használni folyamatos közvetítő célokra.
Ha már jóslás, akkor viszont csmegézzünk klasszikusok véleményéből. Roubini mondta Davosban 2010 január végén:
"Roubini szerint a pénzügyi rendszer gondjai, az adósság növekedése és a túlértékelt devizák jelentenek problémát. A közgazdász szerint a régión belül vannak eltérések, Lengyelország és Csehország jobban teljesít a többi térségbeli államnál. "Komoly pénzügyi törékenység jellemzi azonban a balti államokat, Magyarországot, Bulgáriát és Romániát" - fejtette ki Roubini.
A régióban működő nagy nyugati bankok - amelyek közül a legnagyobbak az UniCredit, az Erste Bank és a Raiffeisen - további komoly veszteségekre készülhetnek Roubini szerint, aki úgy véli, hogy az eurózóna perifériája, azaz Portugália, Olaszország, Görögország és Spanyolország is jelentős gondokkal szembesül az államháztartási deficit elszállása és a versenyképesség romlása miatt.
Nem tetszett neki a dollárerősődés sem, erről ezt mondta:
"Nem lesz jó vége a mostani piaci folyamatoknak, ennek a soha nem látott carry-trade aktivitásnak, hiszen eközben egy újabb buborék fúvódik. Ennek a kipukkanása pedig végzetes lehet” – fogalmazott Nouriel Roubini Nobel-díjas amerikai közgazdász professzor. A Dr. Végzetnek is becézett Roubininek az szúrja a szemét, hogy a rendkívül alacsony kamatokon felbuzdulva a pénzügyi befektetők dollárban adósodnak el, hogy feltörekvő országok részvénypiacain bevásároljanak (carry-trade), illetve olajat, aranyat vegyenek. Ez az „őrület” hajtja mostanában a pénzpiacokat. Roubini azonban attól tart, hogy ha a Fed kamatot emel, illetve a dollár erősödésbe fog, a buborék azonnal kipukkad, és újabb világméretű válsághullám indulhat el.
Roubini meg van győződve arról, hogy egyre nagyobb az esélye annak, hogy „kiújul” a recesszió. Ennek alapja elsősorban a tartósan magas munkanélküliség, amely visszafogja a fogyasztást, s így a gazdasági növekedés kibontakozását. Hitelhez jutni mind a lakosságnak, mind a vállalatoknak továbbra is nehézkes. A bankoknál, sőt a rendkívül eladósodott államoknál sincs minden rendben. A hatalmas tőkeigényük pedig elszívja a szabad pénzt a piaci szereplőktől. "
ja.
megmentették az összes, felelőtlen bankot. mer' ugye, ha nincs fedezet, minek ad hitelt? én alig bírtam hitelt kapni, pedig f@sz@ fedezeteket nyújtottam (forgalomképes ingatlan, meg most is szaroznak egy hitelemen, pedig mikor 4éve megkötöttem az előtakarékoskodással indult szerződést, nem kukacoskodtak). ezek fényében hgy lehetett annyi hitelt szarul kihelyezni??????
Hogy mi lesz, nehéz megjósolni, de azzal vitatkoznék, hogy nincs olyan nagy gáz, mint 2008-2009-ben. Hogy vilagosan fogalmazzak, ugyanaz a nagy gáz van. Ugyanis az alap problémák kezelésére nem tettek semmit a nagyok. Persze, született egy sor intézkedés, de az csak felületi kezelés volt. Fűszoknyában szereltek atombombát.
Mindenesetre, ha a történelem ismétli önmagát, és W jön, legalább lehet kalkulálni, hogy a telekom rv alja.
TELEKOM online közvetítés
Köszönjük.