Topikgazda: bpmcwap 2005. 06. 01. 10:43

Pletykák a piacon az euró-zóna összeomlásáról - legfelső körökben  

Ugrás a cikkhez
A nemzetközi devizapiacokon médiaértesülések alapján olyan pletykák terjedtek el, miszerint a német pénzügyminiszter Hans Eichel, illetve a német jegybankelnök Axel Weber egyelőre nem ismert időpontban (vélhetően az elmúlt hetekben) arról folytatott megbeszéléseket, hogy az euró-zóna várhatóan összeomlik.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=54735
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 06. 02. 08:56
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
egyetertek....
amiko r egy arfolyam mozdul, akkor rogton kerekedik hozza ideologia. a kommentatorok hada megprobal rogton ok-okozatot felallitani a kozelmult esemenyei es a piac mozgasa kozott
pedig csak kronolgiai osszefugges es nem ok-okozati van. sokszor.. persze az euro gyengules nyilvan nincs ellentetben az eurozonabol jovo hirekkel.
de az hogy feloszlatnak a klubbot az ugyanugy tulzas mint amikor tavaly decemberben 1.70-es eurusd-rol beszelt nehany elemzo
Törölt felhasználó 2005. 06. 02. 08:35
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Nem emlékszem már, amikor 2004 őszén-telén, három hónap alatt 1,25-ről 1-35-re gyengült a dollár akkor 'temették' az USA-t és törvényes fizetőeszközét?
Emlé kszik valaki mi volt akkor a komment?
.
Szerintem nem ügy, ami most történik... ...csak a hatása/üzenete lehet rossz, ha felfújják (s valakinek ez lehet az érdeke!).
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 19:45
#19
Az amik be van sz@rva az eurotól, világosan érezhetö ez azon, hogy állandóan az eurozóna összeomlásáról cikkeznek évek óta.
Az európaiak meg impotensek, sokkal nagyobb hévvel kéne az egységesülés irányába vinni a gazdaságokat és politikát, háttérbe szorithatnák az USA-t.
Az összeomlás melletti érvek egy része pedig szerintem nem állja meg a helyét.
Az inflációs különbségek és a növekedési különbségek az USA-t is jellemzik, idönként az europaihoz hasonló mértékben (pl 90-es évek végén az információtechnológi ai bumm idején), de ez senkit sem érdekel.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 19:31
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#18
kedves bo2szz01!
A portfolio az egyik legkomolyabb internetes lap magyar nyelven, ha nem a legkomolyabb (szerintem igen)
De a kedvedért egy idézet a Wall Street Journal Onlineból, a világ legolvasottabb és egyben egyik legkomolyabb gazdasági internetes lapjából:
"The euro also was hurt by a report in the German weekly Stern that a possible failure of the monetary union was discussed at a meeting last week attended by Germany's finance minister and central bank chief. Both the Bundesbank and the German Finance Ministry described the idea as "absurd." The central bank said its president, Axel Weber, "rules out a failure of monetary union.""
ugyanez az FT.com-on (Financial Times):
"The under-fire euro fell further on Wednesday, slumping to an eight-month low against the US dollar amid rumblings over the long-term future of the eurozone.

The fresh selling was prompted by a report claiming that Hans Eichel, the German finance minister, and Axel Weber, the president of the Bundesbank, were present at a meeting at which the possible break-up of European Monetary Union was discussed.
The German Bundestag is also said to have commissioned a report on the legal repercussions of a country wishing to leave the EMU.
Germany’s finance ministry labelled the talk “absurd”, while Mr Eichel and Mr Weber issued a statement saying the euro was a “unique success story”. But the damage had been done."
Remélem érted. Én elvárom a portfolio.hu-tól, hogy ilyesmiröl informáljon.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 17:04
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Egyiket sem ebben a vonatkozásban értettem!
.
Egy deviza stabilitása a háttérgazdaságtól is függ. Ha belül elértéktelenedik a valuta, akkor nem tölti be a megtakarítás, átválthatósági szerepét, azaz eladja mindenki... ...s akkor kezdődik a baj... Ha a dollárt kezdené eladni mindenki, az is összeomlana.
Szóval nem a mennyiségre, hanem a mögötte álló gazdasági erőre gondoltam... ...s ezért is baj, hogy az egyes tagok manipulálják az adatokat, ill. nincs valós retorzió...
.
A tagok kiválást is úgy értettem, ha nem lesz egy ország sem, amely az eurót tekinti fizetőeszközének, megszűnik szerepe, azaz 'összeomlik'. (Egyébként ez nem teljesen helytálló, mert Montenegróban valószínűleg megmaradna, mint ahogyan -közvetve- Boszniában is megmaradt a német márka (kovertibilis márka - KN néven)...
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 16:50
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Eko!
Erdekes a felhigulasi peldad.Gondolom, arra gondolsz, ; uj tagok, meg tobb euro.
Epp ez az; Uj tagok , meg tobb euro , es megtobbeknek erdeke az euro arstabilzaltsaga. Felhigulas semmi esetre sem ( lasd Nyugat es Kelet Nemetorszag egyeseuleset peldaul) , sot.De itt egy masik ugy mond ellenpelda; Lasd USD.Ha ismersz higabb penzt a foldon az USD-nal akkor kerlek szolj, de ugy sincs , ez szent.A fel vilag be van szorva vele, es meg mindig dollar a dollar.
Tagok kivalasa eseten; Nem borulnak a bent maradottak nyakara az euro bankjegyek; ahogy atvaltottak, ugyanugy vissza is valthatjak.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 16:37
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
:-)
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 16:28
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Leginkább a bővítéssel, felhígulással...
... bár -szerintem- már így is túl széles a kör...
.
Egyébként mit is értünk 'összeomlás' alatt?
.
Hiperinflác iót, a tagok kiválást, keresztárfolyam változását?
.
A forint árfolyamrendszer összeomlik, ha gyengül az euróhoz és/vagy a dollárhoz viszonyítottan? A Ft önmagában erősebb lesz, ha BIH-ben lecserélnék forintra a kovertibilis márkát?
.
De valóban, ha van egy 'elvárt' keresztárfolyam-sáv, amit egy deviza elhagy, akkor be szokás avatkozni, ha ez eleve eredménytelen, lélektanilag kellemetlen, de nem összeomlás... ...persze egy importfüggő ország esetén még azzá is lehet...
.
(Gondolju nk bele, mi lenne akkor, ha a 1dollár=1euró állapot létrejönne, a Ft oly' mértékben gyengülne, hogy egy euróért 275.- Ft kellene adni, s az olaj hordója 55$-ig emelkedne... ...azaz 44%-kal emelkedne a beszerzési ára Magyarország számára... 300.- Ft felé emelkedne a benzin literjének ára, azaz ~18%-kal lenne drágább... ...mennyit nyomna ez (közvetlenül és közvetve) az infláción...)
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 16:19
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
komolyabb internetes gazdasagi lapok nem irnak rola.
tekintsuk a sorozatot a portfolio uborkaszezon elotti szappanszerzemenyene k. habar. nem zorog a haraszt.
csa
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 16:12
#12
Szerinted az eurózóna hogy omolhat össze?Mi a meglátásod?Üdvözölle k és szép napot.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 13:33
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Egyszer valaki azt mondta ; "Fiu, ez itt mar a 4-dik birodalom ! Nemetorszag megcsinalta az EU-t !" A masodik vilaghaboru kimenetele utan, ez valoban Nemet csoda, bar az EU0tnem egyedul csinaltak.
Ami pedig az eurot mint vilagpenzeve teveset illeti ; a legnagyobb fogas volna.Szvsz az USA-nak is eloszor lon a dollar es valahol a sor vegen a hatalmas katonai alapja. Viszont egy vilagpenz sokat szamitana, mert mindenki aki penzben mozog, fontos volna a szamara. Lasd USD.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 13:25
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
Vonjunk párhuzamot!
Ha a forint gyengülése jó az euróval szemben (lévén a hazai alapanyagból, hazai munkaerővel eu-s piacra termelő cégek versenyhelyzete javul), akkor az euró gyengülése ugyanilyen pozitív hatással van az eu gazdaságára... ...vagy az előző elemzés is hibás). Pontosabban az ok okozati összefüggés a zárójeles rész figyelmebe vétele mellett jó, csak az összhatás nem biztos, hogy valóban jó (pl. elszabaduló importárak -különösen az olajé-, jövedelmi viszonyok átrendeződése -dollárban kifejezett GDP-csökkenés-).
Ez ellen, leginkább kamatemeléssel lehet védekezni, de az csökkentheti a beruházási kedvet (tehát a kamatcsökkentés inkább csak rontaná a helyzetet, azaz az euró dollárhoz viszonyított árfolyamát).
(S ne feledjük, ez is csak egy tőzsde, azaz, ha bizonyos körök elég haszonra tettek szert, meg fognak szabadulni az olcsó dollártól, s akkor megállhat, megfordulhat a trend.)
S réges-régen is ugyanígy hullmázott az árfoolyam, csak akkor a német márka és az euró között volt ilyen összefüggés. (Euró csak azért lett, mert az mindenki el tudta fogadni, a közös (exnémet) márka nagyon a harmadik világháburóban győztes Németország hatlmi szinbóluma lett volna... ...s nem csak az eu-s országokban...)
Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 13:03
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Nevezzuk euronek vagy barminek ezt a kozos penzt, de egy kozos penz nelkul az EU lete, ertelme is ketelyeket vetne fol. Eurora ( vagy ami e helyett lenne) egy nem EU-ban nem lenne ertelme.De ez az egesz veszmadaras hajtogatas csak arra jo, hogy egy kisse a dolgokat sodorja intenzivebben az ezen dolgok kihasznalasa miatt.Hazai szakikat kene oda kuldeni ; ezek ertenenek egy gyors alkotmany osszerakasahoz, legfeljebb , ha nem jol sulne ki, akkor meg egy ujabbat. Na jo tudom; az EU-sekere is biztosan raferne valami pofozgatas.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 12:49
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
A közös európai valuta megjelenésekor sokan nem jósoltak neki nagy jövőt (amikor az ecu,majd az euro megjelent számlapénzként akkor néhány évet adtak neki, amikor pedig kp-ként akkor hónapokban mérték a hátralévő időt a pesszimisták). A pénz történetét nézve azért látható, hogy egyes valutarendszerek egyre rövidebb ideig működnek, aztán vagy megreformálják, vagy megbuknak. A brettonwoods-i rendszert is emberek (állami vezetők) hozták létre, és azért 73-ig (többé- kevésbé) működött. Hátha az euronak sem 4-5 év adatott meg. (a cikk is kitér az euro esetleges "világpénz" funkciójára...)
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 12:31
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Ertem en eco , az euro-dollcsi ugyrol, de annyi azert lehet benne, hogy kisse az EU-s gazdasag meg-meg sinylelheti esetleg a mostani szitut, ami akar meg kamatcsokkentesi dontesre is kesztethetne azokat ott a "legfelso korokben". Szerintem nem is artana; Idovel ugyis jonnenek az uj tagok, azokat meg nem kene elarasztani aeuroval, ha ugy felnek az inflaciotol.
Persze egy kamatcsokkentes az EKB-nal az valami olyan hihetetlen dolog lenne (hogy had ne mondjak peldat), ami meg tenyleg bepanikolhatna a bandat, a befektetoket, ugyanis olyat az EKB-tol, hogy kamatcsokkentes ?! Az mar biztosan nagy gazt jelentene....
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 12:17
Előzmény: #1  portfolio
#6
Amikor ez euró fizetőeszközzé vált, valahol itt kezdte pélyafutását, majd meggyengült az USDollárhoz viszonyítottan (s emlékeim szerint 0,7-es szintnél sem mondogatták azt, hogy az USD-nek és az USA-nak vége van/lesz).
S természetesen a mélypontról csak felfelé vezet út... ...s eljött a csúcs is. Most meg visszaesik egy kicsit (s ha gyorsan is), de nem kell még leírni!!! Mi lenne akkor, ha minden 40 éves embert eltemetnénk (élve), mert már a vége közelebb van... ...persze a helyzet érdekes, mert látszólag az eu-alkotmány-'nem' miatt van mindez, holott talán a jelenlegi rendszer (kevesebb pénz jut a másodlagos tagállamoknak) jobb az eurónak... ...lehet, hogy akkor is gyengülne az euró, ha mindenki elfogadta volna az eu-alkotmányt (s a FED sem emelt, ill. ez eu-s nem eurósok sem csökkentettek volna kamatot), csak más lenne az indok...
Talán ez is csak politika, s azon keresztül versenyképeség javítás az USA piacain...
...kívánc si vagyok, hogy az olaj hogyan reagál majd erre... ...szerintem csökkeni fog az ára... (300-as USD-nél is 250 körül volt egy liter benzin, 200-as dollárnál is 250 körül van egy liter benzin... ...persze ez csak a felület... - s lehet ellentétes vélemény is :-))) )
Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 11:17
Előzmény: #4  bpmcwap
#5
BP!
A Szovjetunio azert birta kemenyen. Persze ott az Oroszok dirigaltak; szivos nepseg, agyon se lehet csapni oket, meg amugy is mindig megvedi oket a jeghideg.
Semmi panik. Hamarosan csatlakozik az Europai "kis-tigrise", es az Euro szarnyalni fog, zonastol egyutt.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 01. 10:59
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
JP! akkor voltak balpacok mikor bevettek a kozosbe...:))) néz csak vissza a torinket hogy volt e valaha ojan valami amibe mi beléptunk volna, vagy csatlakoztunk volna és jo vége lett volna, vagy ne omlott volna ossze csatlakozásunk után nem is olyan sokára....
Törölt felhasználó 2005. 06. 01. 10:57
Előzmény: #2  bpmcwap
#3
Bp! Vigyaazz, mit beszelsz ezek utan, mert nem mindegy!
De , azok ott "legfelso korokben", ha valoban ilyenekrol spekulalnak; erdemes meg bizni bennuk, mert egy euro-zona , hogy most osszeomoljon ; hat nagy balfacanoknak kell azoknak is lenniuk.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 01. 10:47
Előzmény: #1  portfolio
#2
na mit mondtam nem is olyan régen...??? mire hozzánk bevezetnék már nem is lesz mit bevezetni....:)))

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek