Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2022. 05. 02. 17:51
Előzmény: #5553  Shortelek
#5560
Ha tudnám és lenne rá lehetőségem akkor valószínűleg csinálnám ...
Ha abból indulok ki, hogy itt minden ellenzéki erő azzal kampányolt, hogy nincs érvényes alkotmányunk, nem demokratikusak a választások, diktatórikus a rendszer stb., akkor a mostani viselkedésük szépen szólva is saját maguk szembeköpése. 
Értem én, hogy nem lehet semmit tenni a fidesz parlamenti kétharmada ellen, de nem muszály asszisztálni hozzá. Egyhavi pénzzel talán felér a kivonulás szimbolikus értéke. Mert természetesen élni kell a főállású politizálás lehetőségével, a képviselői igazolvány adta jogokkal, de nem meddő szájtépéssel a parlamentben, hanem inkább azon kívül. Konkrétan ott ahol a legnagyobb szükség lenne rá, a hátrányos helyzetű vidéken ami akárhogy is, de hozta a kétharmadot a fidesznek.
Ehelyett jön a sírás-rívás abban a pár médiában aki még szóba áll az ellenzéki képviselőkkel, hogy mennyire lehetetlen a helyzetük, a fodrász után lehet sietni az atv-be, harcosan érvelni. Kihez jut el? Akihez eljut annak pont nincs szüksége rá, mert ezek nélkül is átlátja a rendszert. 
Pótcselekvés az egész parlamenti ellenzék, ha nagyon finom akarok lenni.
.
Itt van szemléltetésnek a friss új erő első nyilatkozata az un. kivonulásuk után. Máris részei a rezsimnek, már a beszédmódot is átvették:
Magyarország felemelkedéséért fognak dolgozni, figyelmüket „ellentétben a Horthy-, a Kádár- és az Orbán-rendszerrel” a magyar emberek egészségére, tudására és megélhetésére fogják fordítani. Azt is mondta, hogy a parlamenten kívül „a változást akaró közösség mozgósításával és megszervezésével” foglalkoznak majd, de a parlament falain belül is „hazafias és haladó szellemű” alternatívát fognak állítani.
https://www.facebook.com/momentum.mozgalom/videos/1187860491976248
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 05. 02. 15:02
Előzmény: #5557  signal2
#5559
nemtudom mi kel lhozza de bizom benne hogy valami jo fog kisulni abbol amit csinal.
signal2
signal2 2022. 05. 02. 14:51
Előzmény: #5552  euler
#5558
kiegészítés: a momentum és dk képviselői csak az esküt tették le, majd kivonultak, azaz pl nem szavazták meg a választási tisztaságáról szóló határozatot. Hadházy ugyanígy le fogja tenni az esküt, csak később, tehát tartalmában semmivel sem fog másképp eljárni, csak máskor. Addig nem kap fizetést, és a képviselői jogait sem gyakorolhatja. Azaz, inkább ő csinálja a színházat, majd ugyanúgy leteszi az esküt.
signal2
signal2 2022. 05. 02. 14:28
Előzmény: #5556  Csakegyolvaso
#5557
Ehhez nem kell képviselőnek lenni. Ehhez inkább egy nagyon komoly jogász-adótanácsadó-közgazdász csapat kell, amelyik hatékonyan el tudja vinni a zügyeket megalapozott feljelentésig, valamint közigazgatási és polgári perekig. 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 05. 02. 14:20
Előzmény: #5552  euler
#5556
en szurkolok neki remeljuk sok infohoz fog jutni xD
signal2
signal2 2022. 05. 02. 14:19
Előzmény: #5551  Dehogynincs
#5555
"A momentum esetében úgy láttam, hogy a szavazói új erőt akarnak, de a momentum vezetői úgy vélték, hogy arra kaptak fölhatalmazást, hogy összeálljanak gyurcsányékkal és az elmúlt, félresikeredett 32 évből fogadjanak el 12-őt.
Én továbbra is új erőt várok. Nekem igényem van egy konzervatív, liberális, nemzeti és piacbarát pártra."
.
Bizony felmérték, és az derült ki, hogy a szimpatizánsok többsége összefogást szeretne, azaz nem szeretne versengést egyéni jelölti szinten ebben a választási rendszerben. És nekik van igazuk. Muszáj a választási együttműködés. Ami persze nem feltétlenül jelent közös listát is, de arra is az volt a mondás, hogy minden más kevésbé lenne hatékony (ezzel én nem értettem egyet).
signal2
signal2 2022. 05. 02. 14:17
Előzmény: #5551  Dehogynincs
#5554

Shortelek 2022. 05. 02. 14:12
Előzmény: #5552  euler
#5553
Szerinted mit lehetne csinálni még?
euler 2022. 05. 02. 13:58
#5552
Ma kezdődött a parlamenti bábszínház. 
Esküt tesznek a bejutott képviselők, elfogadják, hogy a választás szabályos, tisztességes és demokratikus volt. Megválasztják Kövért házelnöknek. Az ellenzéki frakciók megküzdenek a MIHAMO-val az egyharmadnyi bizottsági tisztségekért, a büfében pedig mindenki szeret mindenkit. (Talán a saját javadalmazásukról nem ma döntenek.)
.
Egy ember nem vesz részt a színjátékban, Hadházy Ákos:
"Esküszöm, hogy mindent megteszek azért, hogy az országot elfoglaló, velejéig korrupt bűnszervezettől megszabaduljunk és az általuk elkövetett bűncselekmények ne maradjanak következmények nélkül. 
 Esküszöm, hogy harcolni fogok azért, hogy a következő választás valódi, tisztességes, demokratikus választás legyen."
https://www.facebook.com/hadhazyakos/videos/1211943672876829
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 05. 02. 10:24
Előzmény: #5548  Shortelek
#5551
Ha nem lenne az mszp-ből megépített dk, akkor a szavazói nagy része visszatántorogna az önmagát túlélt mszp mögé.
Ez a kormány valószínűleg az ellenzékével együtt bukna.
A momentum esetében úgy láttam, hogy a szavazói új erőt akarnak, de a momentum vezetői úgy vélték, hogy arra kaptak fölhatalmazást, hogy összeálljanak gyurcsányékkal és az elmúlt, félresikeredett 32 évből fogadjanak el 12-őt.
Én továbbra is új erőt várok. Nekem igényem van egy konzervatív, liberális, nemzeti és piacbarát pártra.
badsector1
badsector1 2022. 05. 02. 09:59
Előzmény: #5549  badsector1
#5550
20226=2026
badsector1
badsector1 2022. 05. 02. 09:57
Előzmény: #5547  Dehogynincs
#5549
ha gyurcsány nem vonul vissza magától, akkor el fog indulni 20226-ban is
Shortelek 2022. 05. 02. 09:56
Előzmény: #5547  Dehogynincs
#5548
Valszeg vannak gyúrcsányisták is, viszont elfelejted, hogy amíg a szavazók támogatják a dk- t addig gyúrcsány is lesz, ha nem hajlandó önként távozni, még ha jobb is lenne nélküle. Azonban a jelenleg nincs lehetőség leváltani orbánt választásokon, ismerjük az okokat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 05. 02. 09:50
Előzmény: #5546  badsector1
#5547
A visszavonulás szerintem szükséges előfeltétel, de korántsem elégséges. A gyurcsányisták még azon az áron is ragaszkodnak Gyurcsányhoz, ha ebből sorozatosan kétharmadok jönnek ki. Igazából nem Orbánt akarják leváltani, hanem Gyurcsányt akarják porondon tartani.
Nem tudom, miben reménykednek a gyurcsányisták.
Engem azzal győzködtek, hogy ne legyek finnyás a szavazófülkében. Fordítva nem lehetne?
Négy évig nem nem leszek finnyás rá, hiszen csak biodíszlet a parlamentben és a kétharmad úgyis azt csinálja, amit Orbán akar, de csak abban az egyetlen percben leszek finnyás, amikor a szavazófülkében ikszelek.
badsector1
badsector1 2022. 05. 02. 08:06
Előzmény: #5543  Dehogynincs
#5546
Megvan a megoldás, gyurcsány vonuljon vissza a politikától.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 05. 02. 08:05
Előzmény: #5544  Shortelek
#5545
Aha. A gyurcsányozást elítéled, de az orbánozás rendben van.
#5543 utolsó előtti előtti mondata.
Van benne hornozás és medgyessyzés is. Egy karhatalmista és egy titkosszolga.
Mi abban a meglepő, hogy Gyurcsány összefüggésbe hozható négy kétharmaddal is? Különösen az elsővel.
Shortelek 2022. 05. 02. 07:47
Előzmény: #5543  Dehogynincs
#5544
Szokásos gyúrcsányozásod!
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 05. 02. 07:43
Előzmény: #5542  gyula1971
#5543
Hááát. Annyira rövid lett, hogy az már a lényeg rovására megy.
Az őszödi beszéd atombomba, amit mindig le lehet dobni Gyurcsányra és azokra, akik vele összeállnak.
De. Biztos vannak rajtam kívül is antikommunisták, akiket a diktatúrában reakciósnak tartottak, akik szerint Gyurcsány beleillik a Kun Béla-Rákosi-Kádár-Horn-Medgyessy vonalba.
Mi őket már az őszödi beszéd előtt is elutasítottuk. Az őszödi beszéd nem az ellenzékre égett rá, hanem az akkori hatalomra. Az akkori hatalom rászolgált arra, hogy azóta ciklusról ciklusra ellenzékben senyvedjen.
Egyébként a Soros-ösztöndíjas Orbán is belesimul, egy nem is olyan rövid liberális kitérő után, ebbe az oroszbarát, illiberális vonalba.
Én a 2006-os fidesz nagygyűlés utáni utcai harcászatot nagyobb mélypontnak tartom, mint az őszödi beszéd kipattanását.
A gyurcsányozás párja az orbánozás. Kialakul ez természetes módon. Most is orbánoznak, bár ez a mostani hatalomnak egyálalán nincs ínyére.
Gyurcsány a hívei szerint annyira ártatlan, mint a ma született bárány és ebben a hitükben a negyedik, soros kétharmad sem rendíti meg őket. Pedig Gyurcsány ballaszt, aki akkora teher az ellenzéknek, hogy ki kellene dobni. Már ha az ellenzék győzni akar vagy legalább el akarja kerülni a következő kétharmadot.
gyula1971
gyula1971 2022. 05. 01. 17:35
#5542

-Gyurcsányozás?
Vége a mézesheteknek és a „szövetségesek” egymásnak estek, beindult a gyurcsányozás. Miért hat ez még napjainkban? Az okait 2006-ban kell keresni. Ha röviden kellene összefoglalnom, Gyurcsány Ferenc rossz helyen, rossz időben mondott egy rossz beszédet. Ha ezt a beszédet nyilvánosan mondja el, és a magyar pártrendszer működéséről beszél, amit meg kell változtatni, ma nem lenne gyurcsányozás, és négyszer kétharmad. Magára húzott olyan dolgokat, ami az egész pártrendszerben megtalálható volt. A politika nem babazsúr, a hibát a Fidesz kihasználta, és ráégett az ellenzékre.
euler 2022. 04. 30. 17:08
Előzmény: #5537  cintanyer
#5541
Alakul a kézből etetett putyini látszatellenzék.
Meglepő, hogy a Momentum is milyen gyorsan beállt a sorba.
Megtették tétjeiket: Eldőlt, hogy a különböző parlamenti tisztségekre kiket javasolnak az ellenzéki összefogás pártjai    2022.04.30.  A neveket tartalmazó levelet tegnap küldték el Kövér László házelnöknek.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek