Topiknyitó: Portfolio 2017. 01. 23. 11:50

Orbán: Engedélyt kaptunk a legmagasabb világi helyről  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor az MNB Lámfalussy Konferenciáján tartott beszédében elmondta, hogy az évtizedek óta fennálló, egy hatalmi központú világnak vége, Kína előretörésével egy több erőközpontú berendezkedésre kell felkészülni. Ez azonban nem veszélyt jelent,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=242903
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 01. 24. 15:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#440
Kinevetni valakinek a halálát szerinted helyes?

"-1db :))))
"...meghalt egy szomáliai férfi."
The_Dictator"
evatavi 2017. 01. 24. 15:59
Előzmény: #432  upgrayeddAKS
#439
Értem, hogy szeretnél javítani, de ahhoz lehet, hogy másképp kellene a problémákat megközelíteni.

Amíg olyan hírekkel kell birkózni, hogy itt Magyarországon minden, a világok legrosszabbika történik velünk és csak ezt a magatartást közvetítjük, az olyan is lesz, mert azt el is hisszük, ha az nem is úgy van.

Tehát valamit mégis csak jól csinálhatunk, értékeljük is amennyire lehet. Hinni kell benne csak.

Bocs a kiszólásomért, de nem szeretem, ha valami rossz az mind abból fakad, hogy magyar. Kérhetek én is megértést?
szivacs
szivacs 2017. 01. 24. 15:57
Előzmény: #428  evatavi
#438
"Pihenjünk, mert "mi" nem ezt a vitát generáljuk, csak ránk van kényszerítve."
Igazad van. Négyszáz feletti beírás és nem vagyunk előrébb semmivel csak elvesztegettünk egy csomó időt és koptattuk az idegeinket, hogy még kiábrándultabbak legyünk. Semmi előrevivőt nem adott ez a topik, arról nem is beszélve, hogy a témáról semmi érdemleges meglátás nem született, pedig elég meghatározó ügyekről lehetett volna szó.

Na, hagyom is a francba, aki akar személyeskedjen ITT tovább. Akit meg a téma érdekel, annak nyitok egy másikat.
Ég áldjon!
Törölt felhasználó 2017. 01. 24. 15:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#437
Hú, kicsit belezavarodtál...

"hol nincs itt szó nem-meggyilkoltatásról?"

Hol nincs nem? Nézz utána a dupla tagadásnak, meg a halmaz-algebra alapjainak.
Törölt felhasználó 2017. 01. 24. 15:54
Törölt hozzászólás
#436
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 15:49
Előzmény: #433  evatavi
#435
Te aztán kened-vágod, mikor mit választottam :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 15:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#434
Nem tudom, hanyadjára írom le: nem írtam meggyilkoltatásról. Haditörvényszékről, stb. viszont írtam többször is. Ideje lenne felfognod.
evatavi 2017. 01. 24. 15:47
Előzmény: #427  upgrayeddAKS
#433
Na ezt meg valahol tanították, mert ez egyáltalán nem progresszív meglátás.

Ne keverd a kapitalizmus legfejlettebb mai változatát, Magyarország kormányával.

Ez a kormány része a te kapitalizmusodnak is, csak rosszul választhattál, amikor választani kellett.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 15:46
Előzmény: #430  evatavi
#432
Ez a hungarofób gyanúsítgatás? "Pedig a magyar diákok ált. sokkal jobbak pl. matekban. Pazarlás..."

Nem, bakker, ez a problémák feltárása. Hiába vagyunk ("hungarofób gyanúsítgatással" élve :) hehehehehehehehe) jobbak matekban általában, ha nem tudunk élni a lehetőséggel.

Azt írtam btw: NÉHA rosszul tanítják Mo.-on. Érted? Néha...
Törölt felhasználó 2017. 01. 24. 15:44
Törölt hozzászólás
#431
evatavi 2017. 01. 24. 15:41
Előzmény: #425  upgrayeddAKS
#430
Hagyd már abba ezt a hungarofób gyanúsítgatást.
Nem csak te tanultál meg számolni, mégha rosszul is tanították szerinted.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 15:39
Előzmény: #425  upgrayeddAKS
#429
helyesen: bázistranszformáció
evatavi 2017. 01. 24. 15:38
Előzmény: #424  szivacs
#428
Pihenjünk, mert "mi" nem ezt a vitát generáljuk, csak ránk van kényszerítve.

Megmondom, ma nagyon normális volt a moderálás, mert alapjában véve nem kellett beavatkozni.
ha vége lesz a gyanúsítgatásoknak, lesz itt még normális vitafórum. Én ebben vagyok érdekelt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 15:38
Előzmény: #424  szivacs
#427
Nem vonz. Engem a progresszió vonz. Amúgy hitler meg sztálin csak "ügyesebbek" voltak, jól tudtak bűnbakot kreálni, stb. Cseppet sem voltak jó értelemben véve intelligensek. Rommel az volt meg Guderian, de hitler... nem csoda, hogy egy idő után összeesküdtek hitler ellen. Én arról "papoltam", hogy néhány tucat férget kell csak félreállítani ahhoz, hogy milliók éljenek jobban. Az olyanok, mint pl. hitler, azok milliólnakj ÍGÉRTÉK, hogy jobban fognak élni, ha százezreket fosztanak ki. Ezt teszi a csúti ram-szesz is btw.
ts3 2017. 01. 24. 15:35
Előzmény: #424  szivacs
#426
"gumicukrot sem kapsz, hisztizz csak."
Szerinted s-c támadott rám vagy én ő rá?
Most már nem várom őszinte válaszod.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 15:33
Előzmény: #421  exmnbs1
#425
Sajnos Mo.-on a matekot is elég rosszul tanítják néha, pl. operációkutatásnál túl nagy hangsúlyt helyeztek a bázstranszformáció kivitelezésére: elég lett volna mondjuk 3x2-es mátrixot bázistrafózni, de nem, ezek sokkal nagyobb, 5x8-as paraméteres meg hasonlóakat választottak. Sokkal jobb a német módszer: bazi nagy, 20x20-as mátrixot kell felírni, de elég eljutni a szimplex tábláig, nem kell trafózni. Szöveges feladatból kell kihámozni a paramétereket. Nálunk meg gyakran eleve adott volt a szimplex tábla, aztán csinálja a diák azt, amiben a computerek kismilliószor jobbak. Pedig a magyar diákok ált. sokkal jobbak pl. matekban. Pazarlás...
szivacs
szivacs 2017. 01. 24. 15:30
Előzmény: #417  upgrayeddAKS
#424
Bizony sok "nembuta" gazember volt a történelemben és éppenséggel a "legnembutábbak" közül kerültek ki a legnagyobb gazemberek, akik "übernek" hitték magukat az "unterekhez" képest és úgy vélték emiatt joggal teszik ellenük a legmocskosabb gazemberségeiket is.
Téged ez vonz?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 15:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#423
Látod, most, hogy nemrég visszajöttél, megint az undor kerülget - ilyenkor kissé melankólikus leszek, de aztán a scrotum úgyis felvidít valami marhasággal :)
Persze a kezelőorvosos szövegeddel megint akkora marhaságot mondtál (nem is tudod, mekkorát), hogy kezdek megint felvidulni. Hiába no, rossz ez az influenza, de nem vészes :)
Törölt felhasználó 2017. 01. 24. 15:23
Törölt hozzászólás
#422
exmnbs1 2017. 01. 24. 15:23
Előzmény: #418  upgrayeddAKS
#421
Volt analizis 2 tanszék((((((((((((

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók