Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 12:18

Ne vásárolj Úniós terméket!  

Csapjunk oda az Úniónak! Ne vásároljon semminemű terméket, szolgáltatást. Nyomja le a francia villanyáramot, kapcsolja ki a brit telefont, húzza le az angol wc-én a német szemetet!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2012. 02. 27. 12:52
Előzmény: #90  datoja
#95
Így van, éppen ezért - a metakommunikáció hiánya miatt - előfordulhat félreértés, bár nem olyan gyakran félreérthető a szöveg, mint ahányszor (szándékosan) félre ért(elmez)ik :-(

Ami viszont nagyon érdekes, ha kifejezetten odafigyelsz pl. a tv-ben a beszélő metakommunikációjára, akkor sokkal jobban megismerheted a tényleges szándékait, véleményét, mintha csak a szövegére figyelsz, amivel nagyon gyakran ellentmondásban vannak a látható gesztusai. Nagyon szórakoztató.
A metakommunikáció tudatos használata elterjedtségének hiányában ma még ez megtehető :-)
Törölt felhasználó 2012. 02. 27. 08:52
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#94
nyilván képben lehet valaki, aki még az Uniót se tudja helyesen leírni.
datoja 2012. 02. 26. 07:47
Előzmény: #92  kiegyezo
#93
Ez a link trükk tényleg ügyes.Majd,ha szükségét érzem,talán én is alkalmazni
fogom (engedélyeddel). :)))
Bár nem vagyok az a másokat megvezető típus.kom )))
kiegyezo 2012. 02. 25. 22:06
Előzmény: #90  datoja
#92
Jaj! Egyáltalán nem vettem bántásnak, teljesen vili volt, hogy nem voltam vili.

A link is vicc volt csak, sosem létezett :-)

Üdv:
datoja 2012. 02. 25. 20:51
Előzmény: #89  kiegyezo
#91
A jövedelemcsökkentő adócsökkentés az nagyon tetszett. :))
Sajnos a link tényleg nem él.
Gondolod,a portfóliót is megszüntetik azért,amiket mások itt
írogatnak? :)))
datoja 2012. 02. 25. 20:17
Előzmény: #89  kiegyezo
#90
Sokszor nehéz írásban azt helyesen megfogalmazni,amit valójában gondolunk.
A leírt szöveget,mivel nincs mellette mimika,hanglejtés,gesztusok,minden olvasója
a saját gondolat világa alapján értelmezi,magyarázza.
A szöveg környezetből való kiemelés pedig egy nagyon gonosz módszer.Bocsi,
amiért alkalmaztam.Sajnos a mai médiában ez mindennapos.
Viszont számomra ez nyújtott arra lehetőséget,hogy a kiemelt résszel kapcsolatos
véleményem leírjam.
Azt pedig,hogy humornak szántad a hozzászólást,én is jeleztem,csak ahogy te sem,én sem
tudtam rajta szívből derülni.
Még egyszer bocsi,nem akartalak megsérteni!
kiegyezo 2012. 02. 25. 19:34
Előzmény: #87  datoja
#89
Viccnek szántam, ezek szerint nem sikerült eléggé sarkosra.

Smilie azért nem volt, mert egyáltalán nem vicces.

Üdv:
datoja 2012. 02. 25. 14:22
Előzmény: #87  datoja
#88
Jaj,bocsi ! Azért a legilletékesebb,legfelelőtlenebb réteget,a bankvezéreket,banki alkalmazottakat véletlenül kifelejtettem a felelősségre vonandók közül.

Legfőbb ügyészként (ne remélj,nem én vagyok!)csak ilyen vádpontokat állítanák:
-1:Szervezetten,
-2.bűnszövetkezetben,
-3.kifejezetten nagy anyagi kárt okozó
-4.csalás.

Aki jogi szaktudással (nem végzettséggel) rendelkezik,vagy csak ért hozzá,nyugodtan kiegészítheti.
datoja 2012. 02. 25. 13:48
Előzmény: #83  kiegyezo
#87
-"kötelezték a Magyarokat, hogy külföldi árut vegyenek devizahitelből, illetve, hogy éves jövedelmük 47-szereséért vegyenek lakást szintén devizahitelből, satöbbi."
Azért ez így nagyon durva és az én normáim szerint hazugság.Gondolom Te jó poénnak szántad! /Humornak szó-szó elmegy/

Senki nem tartott pisztolyt senki fejéhez,senki nem zsarolt meg senkit,senki nem kötelezett senkit arra,hogy valuta alapú kölcsönt vegyen fel.

-Hogy volt egy hazug propaganda,mint az unióba lépés előtt,az egy dolog.

-Ahogy sem én,sem velem együtt pár millió magyar -akik használták a fejüket,eszüket- nem vett fel ilyen hitelt,bizonyítja hogy ilyen kényszer nem volt.

Az hogy ezek a szerződések szerintem erkölcstelenek és a jelenlegi magyar jog szerint semmisek,s ez felveti a PSZÁF és az Ügyészség,valamint az összes tevékenyen résztvevő közjegyző felelősségét, (bár hol büntettek meg az elmúlt 20 évben bárkit is
az általa képviselt intézmény károkozásáért,vagy felelőtlenségéért?) az egy dolog.

Akit kár ért,vagy úgy érzi,hogy őt kár érte,az tegyen meg mindent,hogy a kára csökkenjen.De ne az én (ártatlan, tisztességes adófizető :) káromra!
Előbb vagy utóbb a többség csak megtanulja (talán!) hogy a csalánt nem a más farkával kell verni,hanem a saját kezünkkel lekaszálni. -(Egyébként a teája kiváló frissítő,élénkítő,vízhajtó,méregtelenítő és roboráló szer.)
datoja 2012. 02. 25. 13:04
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
Ha van (lesz) rá időd,a link linkjét #78,sőt az egész blogot is elolvashatod.
Ő se nem MSZP,se nem SZDSZ,se nem FIDESZ fan.Egyszerűen tisztán lát./szerintem/
Ja,nem is JOBBIK fan.
Kíváncsi lennék a véleményedre!
datoja 2012. 02. 25. 12:53
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#85
Én is erre utaltam.
kiegyezo 2012. 02. 25. 11:19
Előzmény: #83  kiegyezo
#84
Most látom, hogy a rohadtak az egész honlapot bezúzták!

Eltüntették a bizonyítékokat!

kiegyezo 2012. 02. 25. 11:17
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Így van. És azzal a 29-cel nincs is semmi gond!

A másik kettőben árulták el a hazát.

Az egyikben feladták a függetlenségét, felfüggesztették a külföldiek adófizetési kötelezettségét, kötelezték a Magyarokat, hogy külföldi árut vegyenek devizahitelből, illetve, hogy éves jövedelmük 47-szereséért vegyenek lakást szintén devizahitelből, satöbbi.
A másikban pedig megállapodtak, hogy ha megint Orbán lesz a miniszterelnök, akkor megbüntetik. Kötelezővé teszik számára a visszamenőleges törvényhozást, a fékek és egyensúlyok rendszerének felszámolását, a koki és saller osztást az európai partnereknek, a szelektív különadókat, a jövedelemcsökkentő adócsökkentést, satöbbi. És utána mindezért halmazati büntetésként belegyeznek majd neki.

Itt tartunk most.

A részletekről itt: link

Üdv:
Törölt felhasználó 2012. 02. 25. 10:59
Előzmény: #73  datoja
#82
Datoja, a csatlakozási tárgyalások 31 fejezetéből 29-et az első Orbán kormány zárt le.
kiegyezo 2012. 02. 25. 10:50
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#81
lép_tették_? Mi kértük! Népszavaztuk, stb.
Csak hátrányok? nézd meg itt link a számlálót.
Egyébként, ha nem lennénk tagja az EU-nak, akkor sokkal kevésbé tudnánk velük kereskedni, gazdaságilag együttműködni. Így az export által húzott magyar gazdaság valamivel kisebb növekedést tudna produkálni. Mostanában, ugye 0 körül szoktunk lenni ...
Függetlenség: eléggé lerágott csont. Egy megjegyzésem van: ha függetlenek akarunk lenni, akkor ne is finanszíroztassuk magunkat külső forrásból. Tehát, fizessük vissza (fokozatosan, tehát a jelenleg érvényes ütemezéssel és nem és nem azonnal) és közben már ne vegyünk fel másik hitelt kintről. Most fel vagyunk (na, jó, én nem :-) háborodva, hogy esetleg nem adják ide a támogatások egy részét és közben függetlenségről beszélünk.
Euró: tényleg, mekkora szerencse! ld. még végtörlesztés, árfolyamgát, árfolyammal ingázó államadósság. Tényleg nagy szerencse.

Tényleg sokkal jobb volt Moszkvicsra várni 10 évet, telefonra 20-at, satöbbi.

Üdv:
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 20:12
#80
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 15:13
Előzmény: #78  datoja
#79
"Mottó.
A blog hosszú és unalmas! Viszont nem kötelező"
a legtöbben eddig jutottak - őket nem rázza...
datoja 2012. 02. 24. 14:55
Előzmény: #77  szivacs
#78
Elolvastam.Még a link linkjét is.

link

Azóta lúdbőrös a hátam és még mindig ráz a hideg.

szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 14:07
Előzmény: #76  szivacs
#77
ja a link: link
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 14:07
Előzmény: #73  datoja
#76
Úgy néz ki, hogy tankokról is van szó, csak nem így nevesítve:
""A megállapodásban semmi sem akadályozza (!) a Feleket, hogy olyan intézkedéseket tegyenek:
a) amelyeket szükségesnek tartanak az alapvető biztonsági érdekeikkel ellentétes információkiadás megakadályozására;
b) amelyek fegyverek, lőszerek és hadianyagok előállítására, kereskedelmére vagy védelmi célokra elengedhetetlenül szükséges kutatásra, fejlesztésre vagy előállításra vonatkoznak, feltéve hogy ezen intézkedések nem befolyásolják hátrányosan a versenyfeltételeket a nem kifejezetten katonai célokra szánt termékek tekintetében;
c) amelyeket szükségesnek tartanak saját biztonságuk érdekében a "közrend" fenntartását érinti komoly belső zavargások esetén, vagy háború, illetve háborús fenyegetést jelenti komoly nemzetközi feszültség esetén, vagy olyan kötelezettségek teljesítése céljából, amelyeket a béke és a nemzetközi biztonság fenntartása érdekében vállaltak.""

Ennek pedig az a lényege, hogy "ne befolyásolják hátrányosan a versenyfeltételeket a nem kifejezetten katonai célokra szánt termékek tekintetében" vagyis ne okozzanak piactorzulást.
Hát hiába, a piacnak, annak szabadnak kell lennie, mégha hóakadályt tolnak is el a tankokkal.
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 14:01
Előzmény: #73  datoja
#75
Úgy rémlik, akkor épp' nem a piás volt, hanem valami koccintós, nem?
bigyula 2012. 02. 24. 14:00
Előzmény: #73  datoja
#74
"Gondolom a tankokról azért nincs szó a szerződésben,mert azok Izraelből vám nélkül,bármikor az unió területére kerülhetnek,vagy az unió tankjai Izrael területére.
Ezek járműnek minősülnek,s köztudomású,hogy a személy- és teherszállításra szolgáló
járművek akadály nélkül léphetik át a határt."

Ezt rosszul gondolod/tudod! A tank haditecnikai eszkőz, nehézfegyverzet. Egyetlen EU ország ilyen járművei sem flangálhatnak szabadon az EU területén. Még akkor sem, ha csak "utasokat" szállítanak... :)
datoja 2012. 02. 24. 13:54
Előzmény: #72  szivacs
#73
Köszönöm szépen az információkat.
Igazad van.Ez a szerződés -bár csak átfutottam a szövegét,-a vám tételektől
eltekintve,"uniós jogokat"biztosít Izraelnek.
Tuksz hozzászólására reagálva;
Gondolom a tankokról azért nincs szó a szerződésben,mert azok Izraelből vám nélkül,bármikor az unió területére kerülhetnek,vagy az unió tankjai Izrael területére.
Ezek járműnek minősülnek,s köztudomású,hogy a személy- és teherszállításra szolgáló
járművek akadály nélkül léphetik át a határt.

Azért egy kérdésem lenne!
2003.április 16.-án Athénban írták alá magyar részről az 1.számú módosítást,mely tulajdonképpen a magyar
csatlakozás ehhez a szerződéshez.
Nem emlékszel,ki volt akkor a magyar miniszterelnök?
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 12:03
Előzmény: #71  szivacs
#72
maga a törvény: www.parlament.hu/irom39/01473/01473.pdf
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 11:52
Előzmény: #70  datoja
#71
datoja 2012. 02. 24. 11:39
Előzmény: #69  szivacs
#70
Csak az ismereteink bővítése céljából:
Kaphatnék egy linket?
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 11:31
Előzmény: #68  datoja
#69
Csak az ismereteink bővítése céljából:

„A Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló szerződés kihirdetéséről szóló 2004. évi XXX. törvény I. Mellékletében foglalt Csatlakozási Okmány 6. cikk (2) bekezdése, második albekezdése alapján, az Európai Unió tagállamai nevében az Európai Unió Tanácsa jegyzőkönyvet kötött Izrael Állammal, amely révén az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott tagállamok, köztük a Magyar Köztársaság, részes feleivé váltak az Európai Közösségek és a tagállamok, valamint Izrael Állam között létrejött euro-mediterrán megállapodásnak. Tekintettel arra, hogy a Jegyzőkönyv által a Magyar Köztársaság a Megállapodásban részes féllé vált, szükséges mind a megállapodás, mind a Jegyzőkönyv kihirdetése.”

Igazad van, Izrael nem eu-tag, nem vonatkoznak rá az európai szabályok, az eu lett az euro-mediterrán megállapodás tagja, ezáltal mi is.
datoja 2012. 02. 24. 11:23
Előzmény: #67  szivacs
#68
Csak az ismereteink bővítése céljából:
link
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 10:42
Előzmény: #53  datoja
#67
de hát már ők is benn vannak az unijóban, nem?

Úgyhogy rendelj inkább a Vajdaságból, az nem ojropojnó!
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:54
Előzmény: #64  szivacs
#66
:D
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:54
Előzmény: #53  datoja
#65
Pl. remek tankokat gyártanak, amit itthon nem lehet kapni. :D
szivacs
szivacs 2012. 02. 24. 09:46
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
Nyilván olyan, ahová a nyeresége utáni adót fizetik, tehát Kajmán-szigeteki!
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:44
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#63
Mit szólsz a legalább részben külföldi tulajdonú gyárhoz, melyben magyar ásványvíz és kínai kukorica felhasználásával itthon gyártott és csomagolt (nem tudom milyen csomagolóanyaggal csomagolt) sörhöz?

Vagy a külföldi tulajdonban lévő rostos ivóléhez, mely olasz almából készül, melyet itthon szárítanak és csomagolnak szláv csomagolópapírral?

Vagy a teljesen magyar tulajdonú válalkozás "made in germany" öntvényeihez, melyre egy német beszállító tart igényt, német és svéd autók számára és azt sem fogod látni, hogy köze van a magyaroknak hozzá?
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:38
Előzmény: #13  rockmaster
#62
Egy svájci licencel gyártott, Németországban forgalmazott, román alkatrésszel, szlovák csomagolóval és távolkeleti elektronikával (amerikai licencel) gyártott géppel készült kínai és török alapanyagokból készült magyar vállalkozás által, Magyarországon gyártott, lengyel csomagolóanyaggal csomagolt termék milyen nemzetiségű?
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:35
Előzmény: #12  rockmaster
#61
Mondjuk profi a "100 %-ig természetes" műanyagreklám. Legalább "természetes" szekeret, jószágot stb. filmeztek volna, hogy a látszatát keltsék annak, hogy igaz, amit állítanak.
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:33
Előzmény: #7  gaben500
#60
Azok legalább működtek vagy ezer évig és többet is bírtak.
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:31
Előzmény: #4  bigyula
#59
Arról az apróságról nem is beszélve, hogy vannak, konkrét "made in germany" termékeke, melyek teljes egészében magyar tulajdonú vállalkozások ás magyar munkások által gyártódtak.
(Csak a német nem veszi meg, ha nem az van ráírva, hogy német.) ;)
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:26
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
"Miért nem mész haza?"

Itthon vagyok. Vagy mégis hogy értsem ezt?
datoja 2012. 02. 24. 09:22
Előzmény: #55  datoja
#57
Tőzsde+pszichológia+tömeghipnózis.
Igazi Soros mestermű.
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 09:01
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#56
Miért nem mész haza?
datoja 2012. 02. 24. 08:55
Előzmény: #54  datoja
#55
Na meg természetesen a brüsszeli,amerikai
"Soros"-vonal.
datoja 2012. 02. 24. 08:17
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
Szerintem meg nem hazudtak.
Csak azt nem tették közzé,hogy a "szemét spekulánsok"a beavatott fidesz vezetők
és holdudvaruk.
-Kellett a pénz a végtörlesztésre.
datoja 2012. 02. 24. 08:04
#53
Nna!Aludtam rá egyet.
Úgy döntöttem,amit nem tudok megtermelni,előállítani,azt ezután csak és kizárólag
online Izraelből fogom megrendelni.Remélem,ennek mindenki örülni fog!
-De mit csináljak,ha valamelyik zsidó képes nekem az Únióban készített terméket
küldeni?Hm...?
Törölt felhasználó 2012. 02. 24. 00:07
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#52
"Adót mindig a szegények fizettek! A gazdag legyen nagyon gazdag,a szegény nagyon szegény! Ez a világ rendje!"

Ugye tisztában vagy azzal, hogy szeretett vezéred pontosan ebbe az irányba tett nagy lépést és ennek kiesett bevételét pótolgatja az államosított MNYP-kel, meg egy sor "nem lesz megszorítás" adóval? És az ilyen lépések miatt szar a Ft, nem a szemét spekulánsok miatt, amit hazudtak neked.

Tudod, ugye, vagy a hálószobád falára kiakasztott és esténként imaként mondogatott NENYI és a nappalidban kitett egész alakos vezér kép a valószínűleg eddig is csak korlátozott tisztánlátásodat teljesen elvette?
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 23:57
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#51
A hozzászólásod címét gondolom, magadra írtad.
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 23:55
#50
Az Unió rövid u te elmebajnok...

Persze ez a kisebb probléma, a nagyobbik az a totális sötétség, ami a fejedben van.
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 23:53
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
Zizoo:

"Az emberiség 90 % arra született ,hogy kiszolgálja a 10% -ot:("

Ugye tudod, hogy te is elég valószínűen benne vagy a felső 10%-ban?
datoja 2012. 02. 23. 22:33
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#48
Ha nem vásárolsz Úniós termékeket,akkor vagy magad állítod elő,termeled meg azt,
amire szükséged van,-mint én-,vagy meg kell elégedned a kínai,japán,amerikai,stb.
országok termékeivel.Magyarország -úgy tudom-még az únió tagja. :)) :((
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 20:55
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Igen! Valami ilyesmi az arány!
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 20:00
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Az emberiség 90 % arra született ,hogy kiszolgálja a 10% -ot:(
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 19:46
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Adót mindig a szegények fizettek! A gazdag legyen nagyon gazdag,a szegény nagyon szegény! Ez a világ rendje!
szivacs
szivacs 2012. 02. 23. 19:11
#44
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 18:00
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 17:38
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Nagyon b---a a csörüket ez a különadó! Végül is teljesen szokatlan hogy adókat ne az emberek fizessenek!
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 17:38
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#41
Tévedsz!

Az MSZP 2002 és 2010 között mindent megtett annak érdekében, hogy 2025-ig ne legyen magyar euró!

Az MSZP az egy unió ellenes párt!
Az előző unió ülepét is nyalta, majd amikor hátat fordított egy kicsit, akkor hátba is döfte!!!
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 17:35
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#40
Bár Magyarország várhatóan a GDP 3,5%-át kitevő, jelentős költségvetési többletet fog kimutatni 2011-re, az ország csupán egyszeri intézkedéseknek köszönhetően érte el a többletet; ezek az intézkedések összesen a GDP mintegy 10%-át tették ki. (Magyarország átvezette a költségvetésbe a magánnyugdíj-pénztári alapokat – ez a GDP 9,75%-ával volt egyenértékű; emellett különadókat vezetett be.) Ezen egyszeri intézkedések nélkül a 2011-es hiány elérte volna a GDP 6%-át. Emellett – éles ellentétben az ajánlásban szereplő, a GDP 0,5%-át kitevő kumulatív költségvetési javulással – a strukturális költségvetési egyenleg 2010-ben és 2011-ben együttesen a GDP 2,5%-ával romlott.

Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 17:17
#39
Hol kell aláirni a népszavazási kezdeményezést az Unióból való kilépéshez?
szivacs
szivacs 2012. 02. 23. 16:33
Előzmény: #37  Denever
#38
Miért ne?
Denever 2012. 02. 23. 16:31
Előzmény: #36  CMOTDilbert
#37
Ja, és ne is exportájunk az Eu-ba! Ez lesz a nagy királyság!
CMOTDilbert 2012. 02. 23. 16:26
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
"Egy panel komfortérzet a közelébe se jön a családi háznak!"

Hát én lakok mindkettőben, de azért a panelnek messze jobb a hőérzete. Mindkettő szigetelt, csak ugye a panelnál körbefűtenek a szomszédok. :) 20 millióért nem hiszem, hogy jobban szigeteltet kapsz. Ráasául a panelnél elég évente kétszer ellapátolni 5 m2 havat, a családi háznál meg télen-nyáron van munka (pl. kert).
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 13:14
Előzmény: #27  szivacs
#35
Az indító hozzászólás szerint ne vegyünk EU-s termékeket.
Erre reagáltam szatirikusan... :)

Ezt nem működik.

De törekedni lehet arra, hogy magyart, vagy legalább magyar hozzáadott értéket képviselő árut vegyünk.
Kérdés, hogy kínai bolban veszünk ruhát, vagy veszünk magyart drágábban?

Viszont pár hónapja az egyik újság címlapján a következő volt olvasható (nem írom le a nevet...):

A ...(magyar)cég dán marhahúst exportál Ausztriába.

Akkor ez most milyen termék is? :)))
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 13:08
Előzmény: #28  watson
#34
1. Ebben 100%-ban egyetértünk
2. Ebben is
3. Ebben is
4. Ez már árnyaltabb, mert alapanyag nincs
5. Ebben nem.

Egy budai 65 nm-es panel 10-12 milla, egy családi ház még a peremkerületekben is 20 fölött. Ez 8 milla különbség minimum.

Ha a havi rezsi 25 ezerrel több a panelban, még mindíg jobb, mert 8 milla 7%-os banki kamaton 560 ezret kamatozik egy évben, ez havi 46 ezer kamat.
És likvid vagy 8 milláig bármikor, bármire.
De ez csak a a pénzre igaz...

Egy panel komfortérzet a közelébe se jön a családi háznak!
szivacs
szivacs 2012. 02. 23. 12:57
Előzmény: #32  szivacs
#33
Amúgy vannak érdekes országok az eu-ban:
link
szivacs
szivacs 2012. 02. 23. 12:56
Előzmény: #30  rockmaster
#32
Az eu-ban van fejlődés.
Van ahol előre, van ahol meg vissza...
link
szivacs
szivacs 2012. 02. 23. 12:48
Előzmény: #28  watson
#31
Talán az első eset, hogy 100%-ban egyetértünk!
(az utolsó betűdet leszámítva :-)
rockmaster 2012. 02. 23. 12:47
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
NATO-ból ne lépjünk ki? Sok hasznunk nincs, ráadásul a fiatalokat külföldre vezénylik. Minek maradjunk benne, nem?
ENSZ esetleg? Ott is minek vagyunk? Meg tiszta korrupt egy szervezet az, nem?
Jártál Te már amúgy az Unióban? Mármint a Magyarországon kívüli területein? Mit tapasztaltál? Tömeges elszegényedés mindenfelé? Vagy van némi fejlődés is?
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 12:05
#29
Hazánkat 2004. május 1-én léptették be az Európai Unióba. Mára 7 év elteltével teljesen világossá vált, hogy Magyarország számára az Uniós tagság csak hátrányokkal jár és súlyosan csorbítja nemzeti függetlenségünket és önállóságunkat.
Az Uniós csatlakozás hatalmas károkat okozott és okoz folyamatosan hazánknak.
Szerencsére az Euró, az európai közös fizetőeszköz nem került eddig bevezetésre hazánkban annak ellenére, hogy az idegen érdekeket kiszolgáló kormányzatok MSZP /2002-2010/ és Fidesz /1998-2002/ ill. /2010- / ezt erősen támogatták ill. jelenleg is támogatják.
Link: link
watson
watson 2012. 02. 23. 10:59
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Azért néhány nagyon egyszerű dolgora oda lehet figyelni:

1.) zöldséget gyümölcsöt magyar zöldségesnél vagy piacon venni és ott is magyar zöldséget gyümölcsöt preferálni.

2.) Az 1-s ponthoz is kapcsolódóan szezonálisan fogyasztani a zöldségeket gyümölcsöket. Ezzel a hazait és a gazdaságosat is preferálhatod egyben. Persze ez nem jelenti azt hogy télen ne fogyassz zöldséget gyümölcsöt.

3.) Tejet, sajtot, cukrot, olajat, húst ... alap termékeket, magyart válassz

4.) Energiával takarékoskodásra törekvés: nappal dolgozni - éjszaka aludni kevesebb villannyal, vagy házat, lakást szigetelni, kollektor, napelem... egyebekről nem is beszélve. Jó hogy beruházás, de a szolgáltató mehet a levesbe ;)

5.) Akinek meg van lelki ereje, tehet a közért is: pl. betámadja a távhő vagy a vízmű cégét a az irreális erőfölényes ára miatt. Beletesznek mindent amit költségüknek tekintenek, így 3szorosa a csatorna a vízdíjnak, és a gazdaságos távhő így 2-3 szorosa a fűtési költségnek (40m2-es panel 35-40eFt, ugyanekkora szigeteletlen családi ház 15e - röhely).
szivacs
szivacs 2012. 02. 23. 10:54
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Nem csak fekete-fehér van.
Te nem veszel semmit, ami bármi hasznot hajt Magyarországnak?
Mások ésszel csinálják, miért csinálnánk mi eszetlenül.
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 10:35
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#26
:)

Mutass példát légyszíves, meglátjuk hogyan boldogulsz.

Sőt! Csak magyart használj, és vásárolj mindenből. Minden mást dobj el.

Ruhát, kaját, autót, cementet, kapát.

Minden magyar legyen!!!
aliben 2012. 02. 23. 10:14
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#25
Ez ugy van, hogy a hálózatot ők épitették ki és némi pénzt is fizettek az államnak, hogy ezt megtehessék. Én emlékszem arra, amikor nem lehetett telefonhoz jutni, majd mikor megvették a németek, pár éven belül Svájcot megelőztük a telefonhálózat terén. INGYEN TE SEM DOLGOZOL, GONDOLOM.
aliben 2012. 02. 23. 10:09
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Ez NEM bosszú! El kellene olvasnod az előzményeket, és rájönné, hogy sajnos igazuk van.(persze, ha nem lennének orbánék nagyképüek, lenne egy kis támogatottságuk az eu-ban, ez is igaz)
szivacs
szivacs 2012. 02. 23. 10:08
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Említsd már meg, hogy mikor zavartuk haza a rénes olit?!

Én arra emlékszem erősen, hogy 2010 nyarán ő zavart minket el, hogy bár elvileg igazunk van, de mégis az államiból a manyupba átutalandó pénzeket nem hajlandó figyelembe venni a hiányt korrigáló tételként - és ennek lett a következménye a manyup pénzek visszatétele az államiba.
Így most már oli kompatibilesen és tartósan csökken e strukturális reform hatására a költségvetési hiányunk :-(
Köszi oli(gof)rén!
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 09:41
#22
Tényleg jól kibabrálnak velünk, ha így lesz. Most majd megy a győzködés, zsarolás, szlapatyolás, hogy melyik ország ne szavazza meg, és akkor majd egyszer mi is megháláljuk. Tényleg méltánytalan olyan szempontból, hogy vagy 10 ország van ugyan ilyen helyzetben, DE A NAGYKÉPŰ, ÉS ARROGÁNS MATOLCSYNAK NEM KELLETT VOLNA ELZAVARNI OLLI REHN-T. És utána a parlamentben keménykedni, hogy ez a szemét IMF, és, hogy csakis ellene dolgozunk. Ennyi. Ez egy sima bosszú a részéről, aminek mi isszuk a levét.
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 09:22
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Orbán= Pol Pot azt mondod?:)
Törölt felhasználó 2012. 02. 23. 08:50
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
A német telefonosok meg hasítanak? Hogy van ez kérem?!
szivacs
szivacs 2012. 02. 22. 16:46
Előzmény: #18  totoro
#19
Ez nem cáfolja ezt:
"a Bizottság nem fogja készpénznek venni a kormánynak a költségvetésre vonatkozó hivatalos előrejelzését."

No ez azért különösen érdekes kijelentés - nevezhetnénk akár marhaságnak is - mivel a bizottság előrejelzése pontosan megegyezett a kormányéval a 3,25%-os (nem elsődleges) hiányt illetően !!!
Amelynél egyébként pontosan 14 tagországé lesz szarabb egészen -9%-ig.

Vagyis "a Bizottság nem fogja készpénznek venni a kormánynak a költségvetésre vonatkozó hivatalos előrejelzését." - amivel az eu hivatalos előrejelzése, amit a döntéseinél figyelembe vesz, pontosan megegyezik!
Ez tényleg marhaság, ha valaki ezt adja a bizottság szájába!
totoro
totoro 2012. 02. 22. 15:23
Előzmény: #15  szivacs
#18
Nana:

"Az Európai Bizottság még tavaly ősszel öt tagállamot fenyegetett meg, hogy az úgynevezett túlzott deficiteljárásuk újabb, már szankcióval járó fázisba kerülhet, ha a kormányok nem dolgoznak ki meggyőző terveket a hiányuk csökkentésére.

Matolcsy György válaszlevelében vitatta a bizottság megállapításait. Ezzel első körben több másik megfenyegetett ország is így volt, a belgák például már ott tartottak, hogy akár 800 millió eurós büntetéssel is kinéz nekik idén év elejére. Végül azonban a többi négy tagállam mind korrigálta pénzügyi terveit, így a bizottság januárban úgy döntött, hogy leveszi a napirendről az ellenük hozandó szankciók lehetőségét. Az öt közül egyetlen tagállam ellen tartották fenn az eljárást: Magyarországgal szemben."
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 15:21
Előzmény: #13  rockmaster
#17
Kambocsda Pol Pot idején kicsi, zárt gazdaságként működött.
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 15:17
Előzmény: #13  rockmaster
#16
Egyértelmű, az. Jól észrevehető jelzésekkel kell ellátni minden árut, melyet itt gyártanak, és itt csomagolnak.
szivacs
szivacs 2012. 02. 22. 14:58
Előzmény: #14  totoro
#15
"a Bizottság nem fogja készpénznek venni a kormánynak a költségvetésre vonatkozó hivatalos előrejelzését."

No ez azért különösen érdekes kijelentés - nevezhetnénk akár marhaságnak is - mivel a bizottság előrejelzése pontosan megegyezett a kormányéval a 3,25%-os (nem elsődleges) hiányt illetően !!!
Amelynél egyébként pontosan 14 tagországé lesz szarabb egészen -9%-ig.
link
totoro
totoro 2012. 02. 22. 14:50
#14
Ez megint félreértelmezett magyar virtus. Vagy egyszerűbben: Ostobaság.
Kifelé mutogatás a magunkba nézés helyett.

"A legszomorúbb és sajnos legjellemzőbb mozzanat az üggyel kapcsolatban, hogy már hónapok óta sejteni, egy hónapja pedig világosan tudni is lehetett, hogy a Bizottság nem fogja készpénznek venni a kormánynak a költségvetésre vonatkozó hivatalos előrejelzését. Méghozzá jó okkal nem, hiszen a Matolcsy-minisztériumban immáron hagyománnyá váló rend szerint néhány kulcsfeltételezés esetében a szakértelmet a vágyakkal helyettesítették. (Bár az eredeti, 2011-es lázálmokhoz képest ebben azért kétségtelenül történt némi előrelépés.)

A kormány pedig annak ellenére nem tett semmit a Bizottság fenntartásainak kezelésére, hogy a túlzottdeficit-eljárás esetében feketén-fehéren le van írva, hogy a soron következő szankciós lépés a kohéziós alapokból történő kifizetések leállítása lenne. Nem reagáltak, mert úgy gondolták, a Bizottságnak nincs igaza, meg egyébként sincs precedens arra, hogy a kohéziós pénzeket ténylegesen befagyasszák."

rockmaster 2012. 02. 22. 14:45
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Papa: Magyarországon, magyar emberekkel gyártott és magyar embereknek eladott termékek (pl. Tesco gazdaságos). Magyar vagy sem? Szerintem az! Szerinted?
rockmaster 2012. 02. 22. 14:42
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#12
Hasonló már volt, amikor a Danone megvette a Győri Kekszet, és nem sokkal utána bezárta a győri gyárát, Sz'fehérvárra, meg máshova vitte a gyártást. Akkor is volt egy ilyen h ne vegyünk Danone terméket. Nem hinném h nagyon megrengette a céget ez a kampány.
Nem az a megoldás h hadakozunk a nemzetközi cégek, az Unió ellen, hanem az h megerősítjük a magyar gazdaságot, elismerjük, megbecsüljük és támogatjuk azokat a cégeket, akik normálisan fizetik az adókat, közterheket, béreket. Kevés van ilyen, ezért kell megbecsülni! Szabadságharcozunk? Mivel? Wellness-el? Fogorvossal?:) Ugyan már..
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:35
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Már nem tekintem annak.
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:30
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#10
Bajban leszel papa, mert a magyar is uniós!
mondoka 2012. 02. 22. 13:44
Előzmény: #8  mondoka
#9
:)) esetleg találmányt többet ne! És valósítsuk meg mi magunk.
mondoka 2012. 02. 22. 13:43
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Brrrrr... Többet ne adjunk el nekik semmit! Majd akkor megtudják! :)))))
gaben500 2012. 02. 22. 13:05
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Éljen az Únió!Nem akarok ujra orosz termékeket!!!:D
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 12:41
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Hát akkor legyen! Nincs ez kőbe vésve, mint az MDF. Aszongya hogy:

Csapja le a német villanyáramot, fröcskülje ki a francia vizet, kapcsolja ki a brit, meg a norvég telefont! És húzza le az angol wc-én az úniós szemetet!
bigyula 2012. 02. 22. 12:41
Előzmény: #4  bigyula
#5
Bocsi Lazarus, ez nem neked akart menni, hanem a vitaindítónak.
bigyula 2012. 02. 22. 12:40
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Valószínűleg elkerülte a figyelmedet, hogy az összes magyar termék uniós...
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 12:34
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Jól kib@sznál velük.
Ha mástól nem esik szét, ettől tutira
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 12:29
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
az eon pl. a villany nem? ami német. asszem a víz francia. a vodafone-on kívül a másik kettő meg norvég és német.

eléggé képben vagy.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek