Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2007. 09. 21. 15:15
Törölt hozzászólás
#7680
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 15:12
Előzmény: #7678  Törölt felhasználó
#7679
Brazília nevű titkos favoritra biztosan teszek...az elkövetkezendő 5 évben.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 14:51
Előzmény: #7672  Törölt felhasználó
#7678
Zuzzo
Csak óvatosan azzal a tépelődéssel.. kár az őszhajszálakért.
Meg érdemes átgondolni, hogy az egy hajóban evezés miatt az 1,6-os eurodollár már nem érdeke senkinek.
Az amerikaiaknak a bődületes begyűrűző importár infláció miatt, a hitelező evezőstársak meg szeretnének valamit viszontlátni a kihelyezett lecsóból. Ez egy olyan mátrix amiben a vektorok meg találják az egyensúlyi irányt. Pénzügyi apokalipszis kizárva, ezek a szereplők annál okosabbak.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 14:49
Előzmény: #7676  Törölt felhasználó
#7677
link

link

link

ime a lóverseny állása! :)))

Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 14:47
Előzmény: #7675  Törölt felhasználó
#7676
a lóversenyen a euró beelőzi a dollár nevü lóvat!!
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 14:45
Előzmény: #7674  Törölt felhasználó
#7675

A fönök szerpét már nem sokáig játszhatja!
ha az eu öntudatra ébred akkor rájön hogy Kína irán és az oroszok mind mellette vannak!
két nagyból az eurot választják majd!
hogymiért?
mert nem olyanok mint az amerikaiak!
mert ha az usának nem tetszik valami akkor megtámadja az országot!
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 14:42
Előzmény: #7673  Törölt felhasználó
#7674
meg se kell hogy vegye!!
hisz tökéjük nagyobb része ,befektetéseik mind Kínában vannak!
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 14:37
Előzmény: #7672  Törölt felhasználó
#7673
ja és még egy...
bár nincs konklúzió azon merengek, hogy hogyan és miként mehet végbe az a szcenárió, hogy a kínai - arab "világbank"megveszi az USA jobb cégeit és vagyontárgyait, az egyre értéktelenedő ezerdollármilliűrdokat visszaadják az amerikai befektetőknek , kenjék a talpukra hagy csússzon jobban. Mindeközben a nyersanyagpiac egy új valutára tér át amely valamilyen oknál fogva stabilan van tartva . Van egy újabb kapitalista fogyasztói társadalmi pólus, ami mindennél dimamikusabb vásárlásokat eszközöl. Vajon ebben a helyzetben ki fütyül és ki táncol????
Ezt én már nem fogom megérni, hogy ez megvalósul, de nekem megéri most ezzel foglalkozni, van cél miért....és ez most olyan jó érzéssel tölt el, amilyet csak ritkán érez az ember.
Hát lehet, hogy ezért lelkisegély ez a totyik....
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 14:28
Előzmény: #7671  Törölt felhasználó
#7672
Igazat adok neked bubo doki. Sokat tépelődöm magamban, talán néha túl sokat is.
Konklúzió egyelőre azért zavaros, mert a kimenetel is nagyon sok esélyes. nem nem nem és nem tudom.
Sokat töprengek míg kiválasztom, hogy mi is lehet a valós forgatókönyv. Ha ebben a következő lépés amit meglépnék és helyzet előáll, utána szoktam lépni, addig ez a merengős apokalipszis most gyakran előfordul.
Hogy ez jó-e vagy sem? ez olyan mint az ősz hajszál, nemtehetsz ellene semmit mégis megvan, megszokja az ember.
Szóval igazad van , jó a diagnózis....
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 13:27
Előzmény: #7670  Törölt felhasználó
#7671
Zuzzo
Nem tudom mi az eszmefuttatásaid végső konklúziója. Nem látok benne semmi végső kézzelfogható eredményt.
Elég kaotikusak az írásaid, amik rengeteg hibás kiinduló axiómának beállított tévhiten alapulnak. A szálak egy apokalipszis felé mutatnak, vagy egy ember belső tépelődő apokalipszisa, nem tudom. Inkább az utóbbira hajlok.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 12:59
Előzmény: #7669  Törölt felhasználó
#7670
Az én vagyok a főnök szerepét addig játszhatja amíg engedik neki.
Az iraki zakó után nem húzhatja elő ismét a katonai aduászt, mert nem félnek tőle.
A termelékenységét megeheti ha tudja, semmit sem ér vele. A saját gazdasága működtetéséhez nincs meg a szükséges nyersanyag és olcsó munkaerő és mindezek mellett pénze sincs, csak a kapitalista rendszert működtető 300 milliós sáskahada van meg, akik közül soknak ismét nincs pénze.
Egy csendes hatalmi átrendeződés van folyamatban, túlélést az amerikai vagyonért cserébe, szépen visszaadják az amcsiknak az ócsó dollárjukat és cserébe viszik a cégeiket- részemről ezt látom. Ez ellen természetesen megy a kardoskodás, de pénz nélkül táncolni sehol sem lehet, mégha néha olybá tünne is a pénz az igazi hatalom ...
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 11:56
Előzmény: #7668  Törölt felhasználó
#7669
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 11:08
Előzmény: #7663  Törölt felhasználó
#7668
A 8ezer millárd dollár nem egy ember kezében van, de koncentráltan birtokolt adósságlevelekről van szó: Kína, Japán, Eu.

Amerika diktál mint adós, nem akarnak a hitelezők elsűllyedni vele együtt. És nem is fognak, innentől egy hajóban eveznek.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 11:05
Előzmény: #7666  Törölt felhasználó
#7667
Az ARM él, jólvan és ketyeg az életbelépése.
Azon munkálkodnak, hogyan lehetne mérsékelni, elnyújtni az életbelépését, akár egyedi átértékelésekkel. Bár ez piszkosul növeli az adminisztrációs költségüket, de még mindig jobb ha megmarad az adós, mintha lakoltatni kellene. Azoknál akik a múlt évben vettek fel hitelt és 90% körüli volt a bekerárhoz képest az árlemorzsolódást tekintve már közel piaci áron van. Ha elindulna a nagyobb árveréses hullám és az ebből fakadó intenzív (évi 10% körüli árminusz) akkor a bank besz--ta a hitelt vagy futi rá a tartalékból vagy nem. Na szóval a bankok sem hülyék, ezért próbálják meg szétkenni a maszalgot, mert még most tud tenni ellene.
Ez teljesen összepasszol a bernanke teljes foglalkoztatottsággal, és nem kizárt, hogy 4% alá néznek az alapkamattal (ez már egyre valószínűbb) , csak azért, hogy a gazdaságot táplálják, az infláció meg egyelőre senkit sem érdekel, mert ez a legkisebb rossz ebben a helyzetben.
Bár lehet ezt is rosszul tudom...viszont szívesen vitázom róla...

Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 10:53
Előzmény: #7665  Törölt felhasználó
#7666
USA eladósodottságáról itt láthattok történelmi áttekintést:

link

Tény, hogy csak a világháború után volt nagyobb a GDP arányos adósságuk.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 10:44
Előzmény: #7663  Törölt felhasználó
#7665
zuzzo,
én úgy olvastam, hogy éppen az ARM (adjustable rate mortgage) okozza a problémák nagy részét, ami azt jelenti, hogy az első évben csak a kamatokat kellett fizetni (vagy még azt sem teljesen!) és most jött el a második év, amikor már a teljes törlesztésre került a sor, de azt már nem tudják fizetni. Szóval ez a halasztás még egy évig elég furcsán hangzik...
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 10:34
Előzmény: #7663  Törölt felhasználó
#7664
legyen miből kifizetni az afroamerikainak (pc) a lakást
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 10:31
Előzmény: #7662  Törölt felhasználó
#7663
Hát azért az a 8ezer mrd dodó nem egy ember kezében van és mint tudjuk a visszafizetés is folyamatos újabb kötvénykibocsájtás mellett valósul meg, ahogy szépen lejár jön az újabb csak lehet kisebb mértékben, ha nem adnak újat akkor gáz van babám emelni kell a tétet.
ezt én így gondolom, de lehet rosszul.
Egyéb pletyka: oly konstrukciós javaslatok vannak az árverezési spirál megakadályozására, hogy átmenetileg pl: 1év csak kamatot kell fizetni a törlesztő részletből tőkét nem- átmeneti levegő.
Az viszont biztató, hogy beni bácsi a "teljes" foglalkoztatás mellett tör lándzsát, talán érzik, hogy most nekik kell engedni és ez viszont pozitív üzenet.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 10:19
Előzmény: #7661  bpmcwap
#7662
először úgy olvastam, =birkák vége
na mondom, de jó, aztán kiderült a vérvaló....
a bika az egy másik nagy állat ...
bpmcwap
bpmcwap 2007. 09. 21. 10:17
Előzmény: #7660  bpmcwap
#7661
a BUX viszont tényleg nehéz helyzetben van... alatta van egy nagy rés, felette meg az 530 elég jó kis ellenállás.... beszorulos fillingje van és ez már a 3.nap.....
A MOLT nem nagyon hatották meg a piaci pletyik,az OTP meg eléggé szenved....

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók