Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 14:13
Előzmény: #2737  Törölt felhasználó
#2740
Amikor először ideböffentettél , hogy valami Matáv kötést nem találtál, már megcsillogtattad képességeidet.
Azóta is azt skubizod, hogy mibe tudsz belémkötni. De másokat is előszeretettel lehülyézel, elolvastam.

Ostoba vagy. Ez nem lenne baj, de ha egy sötét alak világosnak hiszi magát, az már visszataszító.

Hogy miért?

Nesze:

"A dowt nincs értelme aranyban kifejezni"
Érdekes. A soft landing elmélet ebből indul ki.Közgazdaságtanhoz valóban értők filózgatnak ezen.
Ha értenél hozzá...

Noha Nixon óta a dollárt nem kötik aranyfedezethez, ezáltal a legfontosabb devizákat sem, mégsem szűnt meg az arany jelentősége.Ezt sem én találtam ki.
Ha értenél hozzá...

" Néz már rá a kakaó vagy a kávé elmúlt tíz éves történetére. " -modod. Nézz két 'z'.
Minek?
Ilyen alapon a hűtőszekrények árfolyamának elmúlt 10 éves történetét is átnézhetném.
Miféle egetrengető világgazdasági hatása lenne a kakaó drasztikus mélyrepülésének nagyokos? Taníts meg erre, vágyom rá.

"Az elmúlt 5 évben stabilitás volt".
Szerinted. Más vélemények szerint az Usa "hazafias törvény" megszületése ennek inkább a cáfolata.
Szintén mások szerint épp a spekulatív alapok és a likviditásbőség emeli irreálisan magas tartományokba a világ tőzsdéit.
Az arany ára szépen kifejezi ezt a "stabilitást."
Bizonyos vélemények szerint ez egy erősen túlfújt lufi, és bármikor pukkanhat.

Azt hiszed ezt a bizonyos "képlet" -et én találtam ki? Sajna nem.Ha értenél hozzá nem hinnéd, hogy tőlem van.

"Nézd meg rendesen hányszorosára nőtt ezen cégek készpénz termelő és eredménytermelő képességük és potenciáljuk az elmúlt 10 évben, reálisan vagy kissé alul vannak árazva több model alapon."

Már megnéztem. Nem most.

Hát koma akkor vegyé ! És nézegesd a modelljeidet. Ilyen modelleket nyomattak hozzád hasonló észkombájnok, amikor az Antenna 15000 volt a Synergon meg 4200, és mindenki a high-tech szektor alulértékeltségéről visítozott. Modellből sosem volt hiány.

De miért Phylaxiában utazol? Az lenne a leginkább alulértékelt? Lehet.
Amilyen okos vagy, ezt is elhiszem.

Keresgéltem konstruktív hozzászólásokat a "doktor úrtól", de nem sikerült találnom.
Csak a fikázásban vagy menő.
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 13:40
#2739
Kedves DLPH és a többiek!
Vaze ha szómenésetek van menjetek a chat.hu-ra, mert ezt már olvasni sem jó.
Egy pár házifeladatot hagy adjak fel minden kedves okoskodónak:
Mit fog kezdeni kína azzal a 200-300 MRD dollárral amire nincs szükség a stabilitáshoz, de a valutatartalékot képezi?
Mit tud kezdeni az USA iránnal ?
Miért matat Soros Japánban?
MI várható az ingatlan piacon?- mi köze ennek a jelzálogpiahoz?
Egy pár szösszenetet hagy tegyek mellé:
kínában politikai döntések határozzák meg a gazdaság irányát, ráadásul amint már írtam a 80.000.000 új számlát naponta ( vazzeg naponta ) nyitják meg a tőzsdézni vágyók amihez a pénztg ingatlanaik terhére felvett hitelből teremtik elő.
Az uSA tudja, hogy nem támadhatja meg iRÁNT, mert az nagyobb kudarc lenne mint irak, ráadásul minden muszlim haragját is kivívná. Irán szerintem tuti biztos, hogy atomhatalom lesz, a gond csak az, hogy a jelenlegi vezetés miatt a kőolajipari beruházások értéke csökken, azaz hiába van tartalék, ha nem tudja a piacra vinni.
A fő gond az, hogy az amik nem részesülnek az iráni olaj kereskedési profitjából közvetlenül.
Az inflációs aggodalmakra gyógyír, hogy alacsonyabb az olaj ára mint tavaly és ez így is marad addig amíg az amiknak ez van ínyükre. Erre csak rájátszott, hogy enyhe volt a tél és ezt a mantrát bele lehetett rágni az emberek szájába.
Japán: hány évig volt 0% az alapkamat?
Ez mit jelent nagy általánosságban : a hitelek jó része a gazdaság finanszírozására ment el, azaz etették a disznót hosszú éveken át, most meg látványosan elkezd hízni a disznó ( eddig így látszik)
Most kellene a gyenge jen, mert hát elég sok cég exportál arról a vidékről, csakhogy ez az átkozott carrytrade miatt elég sok hitelpénz nem a japán gazdaságba ment hanem a globális tőkepiacra. Itt szerintem csak a visszarendeződés gyorsasága lesz döntő.
Másrészt tudni kell, hogy valóban pénzbőség van, orosz ország 40$-os olaj fölött plusszos, az araboknál életjáradékot fizetnek a férfiaknak függetlenül, hogy dolgozik vagy sem, és még 40%-os munkanélküliség mellett is rendben vannak.
Ami a kínai lakosságot illeti, még van 1.000.000.000 ember aki a felzárkózásra vár, szeretne legalább középszintű lenni, nagyjából ez igaz indiára is. A fejlődési lehetőség óriási, DE!!! a fák az égig csak lassan nőnek.
Visszatérek a kínai kisbüfikre: irreális a kisbefektetők havi 10%-os nyereség elvárása, na ez volt az egyik legfőbb ok, amiért a kínai kormány beszólt a világnak.
Tudni kell, hogy a 2 legnagyobb kínai részvény alap átmenetileg felfüggesztette a bef. jegyek értékesítését.
Ráadásul azt is tudni kell, hogy a legtöbb befektető ház valamilyen módon de helyi érdekeltségű tanácsadó céggel is kapcsolatban van és áttételesen a többi alap is az ő jegyeiket veszi, ez nekem olyan mint a forró vizet a kopaszra eset, a legalsó a legapróbb rezdülésre is kiugrik a többi pedig esik.....esik , esik.
Ja és a jüan nincs a dollárhoz kötve elég régóta csak tájékoztatásul..., ezért olyan erős, !!!
Tehát kedves tőzsdések, először is a chart szart sem ér, ha nem látod a mögöttes folyamatot, előbb tanulni kell de sokat ám, azután majd mondhatod egy-egy mozzanatra, hogy lehet, hgoy .....
Még egy: az USA visszaesését az elmúlt évben sokan sok helyen megírták, ennek az idei bejelenetése volt greenspan beszólása, aki véleményem szerint azért szólt , mert az új évben mintha elfelejtették volna az emberek, hogy mik a realitások, namármost, ha a 2lagos hitelpiac egy kicsit -nagyon megzakkan, az nemcsak a helyi pénzintézetekre lesz rossz hatással hanem a nagyokra is, és ekkor már a csordaszellem életbe lép, a bankok részvényei átmenetileg leértékelődnek, addig amíg nem tisztázódnak, hogy egyes szereplőt milyen mértékben érint a profit warning, amint elmegy ez a felhő - mivel ekkor diszkonttal forognak - visszaszállnak a nagy szereplők is.
( lásd warren buffet az acéliparban, amikor felpörgött az acél ára,mert kína mindent megvett a piac szereplői kivitték a technológiát kínába, amikor az új létesítmények beindultak, mindenki rettegni kezdett, hogy úristen ekkora kapacitásbővülés után a térség szereplői lehúzzák a rolót, árak a pincében, bevásárlás)
Ha már itt tartunk ha részvénybe fektetsz , akkor azt kell tisztáznod, hogy a pénzed háyn százalékát vagy hajlandó nélkülözni adott esetben évekig és hogy mekkora téttel játszasz 1 misivel 50 misivel , 200 misivel vagy többel.
Nem mindegy ugyanis. Rahim bácsi nem ugrálhat 100 mrd forinttal naponta, egyrészt nem lenne elég vevő, másrészt értelmetlen.
Elő kell készíteni a terepet mibe akarsz beleülni, másrészt rendszeresen kell menedzselned a portfóliód ( ez nálam nem napi ki be ugrálást jelent) ha így teszel nem biztos, hogy rossz biznisz a tőzsde , sőt. Tehát el lehet felejteni azt az ömlengést ami a hosszú távú tőzsdei idősazk nyereségességét és bukását emlegeti, ha nem nézel rá rosszabb mint a rulett.
Akkor vegyél részvény alapot ne tőzsézz!!!!
Ha viszont tőzsdézésre adod a fejed akkor ne fikázz senkit mert mondhat olyat amire TE vazze eddig nem figyeltél!
Én ezt látom jónak egy ilyen fórumban is, - a fel fog menni meg ugye megmondtam az csak öntömjénezés-.
Az egészben az a szép hogy nem tudni kinek a mglátása áll közelebb a jövőbeli tényekhez, az azonban biztos, hogy aki körültekintő egy kicsit jobb helyzetben van.
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 13:31
Előzmény: #2737  Törölt felhasználó
#2738
Na most nézem milyen kellemesen elbeszélgettek Ti itt!!!:o))))))))))))

Kellemes napot Mindenkinek!!!!!!!!!!

Azért legyetek toleránsak és kedvesek mert ez nem a politikai fröcsögős topic!!!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 13:05
Előzmény: #2736  Törölt felhasználó
#2737
Köszike DLP

Ilyen zavaros ködöt vártam egy értelmes kérdésremre . A dow grafikonja stagnál, sőt csökken, ha aranyban fejezed ki, miközben az arany drágult ( persze ennyire csak dollárban kifejezve" . A dowt nincs értelme aranyban kifejezni, mert akár kakaóbabban is kifejezhetnéd. Az is tőzsdei comodity. Olyan devizákban fejezheted ki a dowt amiben a befektetők befektetnek. Aranyban senki nem fektet be, mert arany mint fizető eszköz nem létezik. Közgázból megbuktál.

Az árupiacok többé-kevésbé a kereslet-kínálat elvén működnek. " Néz már rá a kakaó vagy a kávé elmúlt tíz éves történetére. Tiszta felépülés és buborékpattanás. Legutóbb a réz pattant ki. Árupiacból megbuktál.

Ha stabilitás van, ez az energiaáramlás zajlik:

Arany ->- részvény
Ingatlan --> részvény " Az elmúlt 5 évben stabilitás volt, az általad megszült képlet kapitális baromság. 2002 óta ment az ingatlan, ment az arany és ha megnéznéd a részvények akkumulációját illetve a piacon történő felvásárlások garmadát nem állítanál ilyen tapasztalatilag megcáfolt tényeket. Alapvető logikából nálam megbuktál.

Csal nem képzeled, hogy amikor az orosz pénzügyi válság volt, és a Richtert 3600-on jegyezték, akkor a cég valójában a TIZEDÉT érte annak, amit most ér? Vagy fordítva : a cég most valójában tízszer annyit ér mint
akkor? Valamelyik nem igaz. De inkább egyik sem.

Vagy az OTP nevű bank az elmút tíz év alatt ténylegesen a HARMINCSZOROSÁT ÉRI?
Nyilván legalább az egyik valótlan. "
Nézd meg rendesen hányszorosára nőtt ezen cégek készpénz termelő és eredménytermelő képességük és potenciáljuk az elmúlt 10 évben, reálisan vagy kissé alul vannak árazva több model alapon. Mikroekonómiából szintén megbuktál. Sajnos nálam egy bukott ember vagy nem értem miért osztod itt az észt, amiből neked nem sok jutott. Találgatgatsz, blöffölgetsz egy határidős kontikkal okoskodsz, a hülyéket hülyítheted, de ez a piacon kevés lesz. :-)

Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 12:31
Előzmény: #2732  Törölt felhasználó
#2736
Te bubo !

Ezen mit nem értesz?

"Ráadásul a hedge fundok meg a nyersanyag-alapok bőven teret engednek egy kis tőke-visszaáramlásnak a rvpiacokra. Inkább azokban van a lufi, mint a részvényekben - először azoknak kellene kipukkani. " ----> kijelentés (nem enyém)

A fenti kijelentést érted?

" A hedge fundok számomra nem tőketartalékok a részvénypiacokra vonatkozóan. " ------> kijelentés (enyém)

Hedge fund = spekulatív befektetési alap
számomra = véleményem szerint
nem tőketartalék = kiszámíthatalan hogy egy válság kezdetén nagyarányú tőkevisszaáramlás vagy tőke kiáramlás venné-e kezdetét ezen alapok részéről .Aki ezt tudja, az okos. Én nem tudom.

Attól hogy vettél már cukrot meg ezüstöt, nyilván profi vagy az árupiacon. (is).

Ha baj van, ez az energiaáramlás zajlik:

Arany <-- részvény
Ingatlan <-- részvény

Ha stabilitás van, ez az energiaáramlás zajlik:

Arany ->- részvény
Ingatlan --> részvény

Még mielőtt kontráznál, hogy ez nem igaz, mert az arany ugyanúgy szárnyalt eddig mint a dow, a dow nem szárnyalt, sőt : reálértékben kevesebbet ér.
A grafikonja bull, ha dollárban fejezed ki.
A dollár viszont sokkal gyengébb mint régen.
A grafikonja stagnál, sőt csökken, ha aranyban fejezed ki, miközben az arany drágult ( persze ennyire csak dollárban kifejezve, ami viszont gyengébb)

Az árupiacok többé-kevésbé a kereslet-kínálat elvén működnek.
Ennek ellenére nem egzaktak? Aha.

Csal nem képzeled, hogy amikor az orosz pénzügyi válság volt, és a Richtert 3600-on jegyezték, akkor a cég valójában a TIZEDÉT érte annak, amit most ér? Vagy fordítva : a cég most valójában tízszer annyit ér mint
akkor? Valamelyik nem igaz. De inkább egyik sem.

Vagy az OTP nevű bank az elmút tíz év alatt ténylegesen a HARMINCSZOROSÁT ÉRI?
Nyilván legalább az egyik valótlan.

Vagy nyilván a Fotex nevű Rt. 2005. január óta (150 Ft) /két év alatt/ az ötszörösét éri ugye?
Hát akkor ez a cég maga a csoda, ha értékteremtésben az utóbbi 2 évben 500%-os fejlődést tudhat magáénak.

Nyilván véleményed szerint ez egzakt érték
ami a cégek árazását illeti ugye?

Akkor most hadd mondjam el , hogy én mit nem értek :

Volt egy évfolyamtársam még anno (több mint 20 éve már..), aki előadásokon a világon semmit nem volt képes semmihez hozzászólni, ha kérdés hangzott el kussolt, ha véleményt kellett volna mondania bármiről, nem volt soha épkézláb értelmes konstruktív hozzászólása semmihez.

De a hangját ennek dacára (mily meglepő!) mégis lehetett hallani.
Olyankor kellemes orgánumát és csillogó elméjét felfedte mindannyiunk előtt, amikor
azt gondolta (általában rosszul) hogy valaki marhaságot mond.

Na akkor ott volt ! És nyüzsgött, és felszólalt, és kontrázott. Gyakran bakot lőtt szegény,
de egy ziccert sem hagyott ki, amikor valakiről azt gondolta : na most itt az alkalom, hogy kidomborítsam mekkor hülye ez valójában!
Szimpi egy srác volt, mindenki nagyon szerette.

Ja a kérdésem amit nem értek : miért jó neked hogy olyan ember vagy mint ő?

Erős tippem egyébként, hogy ebbe a fórumba sokan nem írnak semmit a világon az ilyen emberek miatt.
Tán igazuk is van.

Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 08:48
Előzmény: #2734  Törölt felhasználó
#2735
12.márc hétfő 20:00 USA Központi költségvetés febr. -118,0Mrd.$ -119,2Mrd.$
13.márc kedd 9:00 HUN Fogyasztói árindex febr. é/é n.a. 7,8%
13.márc kedd EU 11:00 Eurozóna ipari termelés jan. é/é n.a. 4,00%
13.márc kedd 14:30 USA Kiskereskedelmi forgalom febr. h/h 0,3% 0,0%
13.márc kedd 16:00 USA Üzleti készletek febr. h/h 0,1% 0,0%
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 08:46
Előzmény: #2733  Törölt felhasználó
#2734
Soron kívüli közlemény
Civin János, a HUMET Nyrt elnöke, és Csereklei Gábor, az Igazgatóság tagja értesít
mindenkit, akit illet, hogy a HUMET Nyrt észak-amerikai leányvállalatában, a PBC Incben
történő többségbe kerüléshez szükséges vállalati átvilágítás (due diligence) a
korábbi forgatókönyvben rögzítetteknek megfelelően a mai napig lezárult, az
eredmények kiértékelése a következő napokban történik.
Ahogy az a Yahoo Finance oldalain is megjelent (link:
link
corporation-merges-renames-company.html), Wayne Hachie, a társaság
elnöke két fontos szerződési pontot a mai napig teljesített, miszerint
· a Társaság nevét HUMET-PBC North America, Inc-re változtatták;
· a Társaság négyfős igazgatóságába bekerült a HUMET Nyrt két igazgatósági
tagja (Civin János, és Csereklei Gábor).
Budapest, 2007. március 12.
Civin János Csereklei Gábor
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 08:45
Előzmény: #2732  Törölt felhasználó
#2733
a forint 249 !!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 08:40
Előzmény: #2718  Törölt felhasználó
#2732
Te DLP!
Az mit jelent, szerinted, hogy: A hedge fundok számomra nem tőketartalékok a részvénypiacokra vonatkozóan. " Én ezt a mondatot próbálom értelmezni de nem megy.

Aztán, ez mi: Az árupiac egy két különleges alkalmat kivéve nem lufi, nem tud pukkanni.
Sokkal inkább menekülési útvonal.
Jóval egzaktabb árfolyamokkal dolgozik mint egy tőzsdei cég részvényárfolyama"
Az árupiac oldaláról vettem már cukrot és ezüstöt, meg elég sokat olvastam róla. Megállapításod ölég nagy ostobaság, az árupiaci profik pont az ellentétéről vélekednek, jóval gyakoribb a spekulációs buborék az árupiacon mint máshol. Tudod sok kis buborék sokszor pattan el, többször mint a rv.knél.

Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 08:36
Előzmény: #2730  Törölt felhasználó
#2731
korábban olvatam DLPH egyik jegyzetében, hogy csak néhány papírba tud észrevétlenül beszállni, egy még korábbi írásában pedig indikációt adott a mozgatott tőkéjére vonatkozóan. aztán arra is gondoltam, hogy van néhány részvény, amelybe még én sem tudok észrevétlenül beszéllni (a 3 forintommal). és valóvan, az ilyenekbe nem is szállok be, mert ki sem tudok...

valószínűleg ezzel a gondolatal így vannak sokan

aztán meg arra gondoltam, hogy vannak a hazai alapok, sőt vannak a külföldiek. vajon ők mikor gondolják azt, hogy ezt a boltot itt (a BÉT-en) be lehetne csukni, mert elég kevés terméket árul.
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 07:47
Előzmény: #2729  Törölt felhasználó
#2730
AKS!

mostmár olvaslak!!!!
de jó lett volna ,ha egyböl azt írod ,amit látsz és érzzel a piacon!

de remélem nem bántotalak meg????
tudom és ismerem valamennyire a babolcsai topikot és nem szeretek más AKS t csak azt!

Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 06:41
Előzmény: #2722  Törölt felhasználó
#2729
Hát se a JPY se a CHF nem ment sehova, akkor most mi is lesz?

Forint mikor lesz a sávszélén? Mikor törlik el?
Március 15-én? :))
csaszi64 2007. 03. 12. 01:03
#2728
Sziasztok!
Érdekes dolgokat írtok,de a tavaly májusi esést az indította el szerintem egyértelműen,hogy a FED úgy nyilatkozott,hogy addig fogja emelni a kamatokat amíg
a commodity-lufi ki nem pukkan.Na erre nyomta mindeki az eladás gombot.Bár az igaz ,hogy elötte áprilisban minden nyersanyagkapcsolt részvény elszállt,pl:MOL,GAZPROM.Én is akkor vettem Gazpromot.A japán-yen,carry-.traderől akkor,ha jól emlékszem szóba sem került ilyen hangsúlyosan,mint mostanság.Aztán arrol is szó volt,hogy nagy alapok elkezdték az eladást,mert a legtöbb index RSI-je jóval 70 fölé került,szvsz fundamentális oka nem hiszem,hogy volt.Ha lessz a májusnál nagyobb esés az elkövetkezendő időkben az esetleges rossz USA gdp,kezdődő vállalati gyjszezon rossz adataira ,képzelhető el igazolván a recessziós félelmeket.Úgy hallottam 62$ oilár még belefér a részvénypiacba,csak affelet kezdődik a kamatpara.Nem látom,hogy a japán yennek mi oka lenne erősödni fundamentálisan,inkább a carry-tade hisztire tippelnék,ha jönnek a recesszióra utaló makróadatok.A helyesírásért elnézést,meg ez különben is csak egy kezdő elmélkedése volt.
Örülök,hogy végülis"kibékültetek" és folytatjátok az írást,nem egymás ellen, hanem egymásért.
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 00:27
Előzmény: #2726  Törölt felhasználó
#2727
"miben mekkora lehet ráérzésre vagy egyéb módon felbecsülve a spekulációs arány, "felár"?"

részvényben nem sok szerintem. Annó 2000-ben az S&P P/E-je (visszamenőleges) 35-40 között szaladgált, aztán esett a piac és a profit, maradt a 35-40. Most meg 4 éves bull után a P/E leesett 20 alá, az árdolam meg ott van, mint 2000-ben.
A történelmi sáv állítólag 10-15 tehát azért még nyugodtan feleződhet :), de azért ez nem elszállt agyakra utal. (persze jó lenne ugyanilyeneket látni EU-ra és fejlödőre is)
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 23:48
Előzmény: #2724  Törölt felhasználó
#2726
a devizák keresztárfolyamainak elvileg az export-import adta kereslet-kínálatot kellene tükröznie, de ott a sok spekuláns is a forexen - vajon mennyire spekuláció-hajtott a forex?

az alapanyagoknak is nagy keresletet támasztanak a különféle gyártók, míg a bányák és feldolgozók adják a kínálatot - de mennyire emelik az árfolyamot a dedikált alapokba fektető spekulánsok?

persze a legérdekesebb maga a részvénypiac - ott sok társaság voltaképp nem is CF-termelő profitcentrum, még csak nem is spekulánsok lufija, hanem ingatlanVAGYON, vagy egyéb portfolió, készlet + megfejelve egy kis CF-termelő opcióval.

miben mekkora lehet ráérzésre vagy egyéb módon felbecsülve a spekulációs arány, "felár"?
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 23:34
#2725


Az olajfogyasztás nő, de nem annyira mint ammenyire a kínálat növekszik. A kínálat sokkal jobban növekszik, mint a kereslet. Ha nem így lenne, akkor nem növekednének a készletek állandóan 4 éves csúcsra, hanem csökkennének. Ez első osztályos matematika. Az arbitrázs már kissé felsőbb szintű. Ahhoz gondolkodni is kell egy picit, és csak akkor lehet megérteni, hogy miért is emelkedik az olaj ára, miközben túlkínálat van.

Ez az előbbi okfejtés egyébként arra is magyarázat, hogy ki az az őrült, aki 65 dolláron vett legutóbb fizikai NYMEX olajat, amikor az átlagos import olajár az USÁ-ban csak 44 dollár. Az arbitrazsőr veszi, mert a 65-on megvett és betrázatott olajat egyúttal el is eladta még drágábban 66-on, 67-en későbbi szállításra egy spekulánsnak.

Aztán hogy a spekuláns mit fog csinálni 67 dolláron vett olajával, ha nem kell majd senkinek, ha nem lesz másik spekuláns, vagy arbitrazsőr akinek tovább adja, miközben a felduzzadt készleteket is mindenki ki fogja tárazni, mert nem éri meg tovább készletezni??? (Annyin kell majd neki eladni, amennyin lesz valaki, aki megveszi. De az biztos, hogy túlkínálatban nem fognak tolongani. Mert a készletek 4 éves csúcson vannak, amitől mindenki szabadulni fog ha esik az ár.)

eddig az idézet.
vmi nem smakkol.
egyrészt az OPEC adatai alapján jelentős difi volt a kitermelés és a fogyasztás között (tavalyi adatokra emléxem: 30 milliárd (?) hordó / év kitermelés OPEC részről, és 80 a fogyasztás. OPEC részesedés 50% feletti - vagy hamisítanak? a Calyon terjeszti - ők is?)
Churchill mondta: nem hiszek semmilyen stat. adatnak, csak amit magam hamisítok.

másrészt igencsak tartós volt ez a túlárazottság. igencsak kevés szemfüles arbitrazsőr lehetett, hogy nem szüntette meg az arbitrázs önmagát bő 1 évig...

Itt mi a helyzet? Nyilasi Attila jól felépített dumájával vagy egy újabb OPEC-hamisítással állunk szemben? (Az OPEC és a BP is lebukott már ezzel...)
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 23:21
Előzmény: #2723  Törölt felhasználó
#2724
Szerintem is akkor lesz és onnan jön a gáz (ha jön) ahonnan és amikor kevesen számítanak rá.
Az egzaktabbon azt értettem, hogy a reális értékhet talán több köze van, mint a részvényárfolyamoknak.

Egy cég nem termel többet, nem állít elő több értéket, de képes az árfolyama megduplázódni vagy éppen elfeleződni.
Csak így értettem, de lehet , hogy tévedek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 23:07
Előzmény: #2718  Törölt felhasználó
#2723
szívemből szóltál ezzel a Kosztolányi elemzéssel és a keresd az egyszerűt szöveggel.

Nagyon tetszik.

Viszont árupiacot nem értem, mi benne az egzakt? Még annyira se egzakt mint a rv., puszta kereslet kínálat.

A mai helyzet meg közelít az rv. piacokhoz, mert bárki, kis tőkével is be tudd szállni. Ergó tele van remegő kezűekkel:)

a devizapiac meg bullshitt gyanús (különösen jen), mindenki ezt fűrkészi. Majd ha már el telt néhány jön a farkas, mégse jön, akkor talán.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 23:06
Előzmény: #2721  Törölt felhasználó
#2722
Első körben USD/JPY "váratlanul??" de agresszíven megközelítette a 115-öt.
Ezt láttam.
Ez , és Kína kormánynyilatkozatkavarása megtette a hatását.
A chf leköveti a yent, ezt is látom.
Az USA indexek meg lekövetik az usd/yen grafikont, ezt is látom.

A másnapot meg az éjjeli usd/chf és usd/jpy meghatározza. Ezt is látom. Függetlenul az előző USA zárástól.

Ettől bizonytalan számomra a történet, a sorrend most rossz.

Szvsz próbálják megtámasztani a yent, mert erős belehúzásokkal gyengül vissza nem egyszer, nagy forgalom mellett.

De szvsz ez sem túl sokat számít. Ha a háttérben megszületnek bizonyos döntések és paktumok, nézhetünk mint a moziban utólag.

Az olcsó yen fenntarthatósága talán már kevésbé hihető?
Ez vezethet egy általánosabb borulátáshoz.
Gondolom eddig.

Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 22:54
Előzmény: #2719  Törölt felhasználó
#2721
naná, hogy rendben! Ezt papolom régóta! Kvittek vagyunk.

Mi a helyzet a devizapiaccal? A yen erősödése szimplán a visszaváltások miatt következett be? Visszafizették a hitelek egy részét? Hogy látod?

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek