A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.
..
A SZTORI:
..
Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.
..
A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)
..
A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).
..
A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.
Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.
..
A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.
..
De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?
..
Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.
..
A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.
..
Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Akapvetően különbözök Tőled! Nekem ez csak jàtèk,nem ettől függ a megèlhetèsem! De Te is miòta ide ìrogatsz 21 körü bele tudtàl volna kapaszkodni! Szerinted Jàszai mièrt vàsàrolta be magàt a Konzumba? Talàn csak nem tervei kennènek a tarsolyàban,amit megszeretne valòsítani a Konzum àlltal?
Ez a legjobb, mikor olyan osztogat tanácsot -ráadásul utólag-, aki maga sem tud kereskedni. :D
Ő legalább nyerőt realizált, mivel tudja, hogy ultra kockázatos, könnyen manipulálható papírban nem ülünk éveket.
Te meg ülsz benne éveket miközben föl-le megy az árfolyam, aztán újabb évek múlva meg lehet örülsz, ha nullán kiszállsz. Közben pedig örültél a virtuális nyerőnek. :DD
egész topik ezzel van tele már nincs új sztori a felbeszélésre tegnap 28 is öntötték még este is ott maradtak a pakkok nem kellett senkinek mai puffer meg hiába nem ugrik senki fölé ha nem lenne puffer 21 huf-lenne.visonka is ómlik.
"Kormányzati tízmilliók gurultak a Videoton kaposvári tagvállalatához
TEGNAP | 15:40 MEGOSZT / NYOMTATA+ / A-
címlapsztori
Közel kétmilliárdra emelnék a ZSÖK támogatását Lázár: érdemes lenne végiggondolni a Zsolnay átszervezését
10/10 ajánló
Különleges mozgásszínház a Pécsi Harmadik Színházban
Ne hisztizz!
Tovább drágult a telefon és az internet
Beindult a balatoni karambolszezon
Hitről és világról beszélgetnek a Trafikban
Pécsett és Szentlőrincen is égett a fű
ÁSZ-vizsgálat: Sellyénél és Harkánynál is voltak gondok
7 és 70 éves is futott a palkonyai dűlőkön
A bátaszéki molyhos tölgy lett az év európai fája
Befellegzett a Kapos-parti sertéstelepnek
Sárosi Laura és Karin Schnaase Pécsi lány sportszerűségén ámul a világ
Olvasói fotó egy pécsi viharról Morcos május: eső, szél, szürkeség vár ránk
PEN 2016, a második nap: Péterfy Bori és a Love Band Az utóbbi évek leghidegebb PEN-je volt az idei
Teplán Erik edzőivel, Csonka Imrével és Fenyvesi Mihállyal A csúcsra verekedte magát Erik
A faette tábla Fémtáblát faló fát fotóztak Pécsett
Képünk illusztráció Áll a bál a pécsi tankerületben a sztrájk után
Érettségi Ezek a matek érettségi feladatai
Gólyák Kész horror: zsákba rejtették a fej nélküli tetemet
A pécsi városháza Vegyen műhelyt Pécstől
Képünk illusztráció Szépségcsomag jár most a véradományért
A Nemzetgazdasági Minisztérium kezdeményezésére a kormány hazai forrásból tavaly 3 milliárd, idén pedig már 15 milliárd forintos keretet biztosít nagyvállalati beruházások támogatására, amelyből a kaposvári Videoton Elektro-Plast Kft. mintegy 230 millió forinttal részesült - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfőn Kaposváron.
A támogatási okirat ünnepélyes átadásakor a miniszter hangsúlyozta, egy olyan sikeres vállalat kap támogatást az újabb félmilliárd forintos kapacitásbővítő fejlesztéséhez, amely hosszú ideje stabilan működik, folyamatosan fejlődik, és a mintegy ezer dolgozójával Kaposvár legnagyobb ipari foglalkoztatója.
A nagyvállalati beruházási támogatást olyan cégek kapják meg, amelyek új munkahelyeket teremtenek, modern technológiát alkalmaznak és eredményesen vesznek részt a piaci versenyben - jegyezte meg Varga Mihály.
Arról is beszámolt, hogy az első körben 14 magyarországi nagyvállalat kaphatott vissza nem térítendő hazai támogatást a 3 milliárd forintos keretből, ami 8,6 milliárd forintnyi beruházást tudott elősegíteni, és 500 új munkahelyet teremtett. "Ha egy új munkahelyet létre tudunk hozni 6 millió forintból, az az ország számára nem drága beruházás" - fogalmazott a miniszter."
Lázár: érdemes lenne végiggondolni a Zsolnay átszervezését
MA | 08:05 MEGOSZT / NYOMTATA+ / A-
Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. - Fotó: Pécsi STOP
1999 óta, a cég az első hitele óta állami lélegeztetőgépen van a Zsolnay porcelángyártása - mondta Lázár János a Parlamentben Szakács László kérdésére hétfőn. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint érdemes volna végiggondolni a cég reorganizációját. Az ügyben Zsolnay Vilmos örökösei is megszólaltak.
Az Országgyűlésben is téma volt a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra körül kialakult helyzet.
Szakács László szocialista képviselő arról érdeklődött, mik a kormány tervei a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-vel. Emlékeztetett arra, hogy a múlt héten az adóhivatal vizsgálódott a cégnél, majd a cég közgyűlésén a többségi tulajdonos kezdeményezte a kisebbségi tulajdonos pécsi önkormányzat kizárását.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, a Zsolnay nemzeti kincs, megmentése mindannyiunk feladata, felelőssége és érdeke.
Szerinte a porcelángyártás a világ egyik legnehezebb üzleti vállalkozásai közé tartozik, "kőkemény munka" kellett a Herendi Porcelánmanufaktúra talpon tartásához.
1999 óta - ekkor kapta a cég az első hitelt - a Zsolnay porcelángyártása állami lélegeztetőgépen van - tette hozzá, megjegyezve: érdemes volna végiggondolni a cég reorganizációját.
Lázár János közölte: a Magyar Fejlesztési Bank magyar tulajdonba adja követeléseit, erről már döntés van. A gyár ismét megmenekül, készek vagyunk újból hitelezni, de ez nem oldja meg a problémákat - mondta, hozzátéve: piac nélkül nincs üzleti vállalkozás.
Megszólaltak Zsolnay Vilmos örökösök
Mattyasovszky-Zsolnay Zsófia és Dr. Mattyasovszky-Zsolnay Viktor, Zsolnay Vilmos egyenesági leszármazottai, a Zsolnay örökösök tagjai és a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt részvényesei közleményt juttattak el az MTI-hez hétfőn.
Eszerint a pécsi önkormányzatot támogatják az ügyben, emellett kijelentették, a részvényesi jogaik érvényesítése céljából ők is meghatalmazást adtunk Szabó Ivánnak, így a továbbiakban a jogi képviselő eljárási cselekményeit, nyilatkozatait a Pécsi Önkormányzat és a Pécs Holding Zrt. mellett az ő nevükben is teszi.
"Az elmúlt egy év során mi magunk is folyamatos megkeresésekkel éltünk a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. felé abból a célból, hogy mint az ÁPV Rt. jogutódja, hozzon intézkedéseket egy, a Zsolnay számára megfelelő védőháló biztosítása céljából. Mi ugyan más megoldási módot javasoltunk, de a gyár biztonságának biztosítására jelenleg a stratégiailag kiemelt státusz is megnyugtató lehetőségként szolgál." - olvasható a közleményben.
Közel kétmilliárdra emelnék a ZSÖK támogatását
MA | 07:25 MEGOSZT / NYOMTATA+ / A-
A Zsolnay Kulturális Negyed - Fotó: Borbás
Akár 1,9 milliárd forintra is földuzzadhat a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. állami támogatása 2020-ra - ezt az Emberi Erőforrások Minisztériuma kulturális államtitkárságának kabinetfőnöke jelentette be a Fidelitas pécsi konferenciáján. Nem tudni, ez hogyan befolyásolhatja a város kulturális finanszírozásának alakulását, de vannak intő példák, hogy az állami támogatás növekedése mellett a városi dotálás csökken.
2020-ig 1,9 milliárdra növekedhet a ZSÖK állami támogatása
Nagy álmokról volt szó a Fidelitas tavaszi konferenciáján Pécsen április végén. A Fidesz ifjúsági szervezete által rendezett eseményen Dominek Dalma, az Emberi Erőforrások Minisztériuma kulturális államtitkárságának kabinetfőnöke arról beszélt többek közt, hogy a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. (ZSÖK) állami támogatása 2020-ig elérheti az egymilliárd 900 millió forintot.
KONZUM story
A társaság bemutatása, áttekintése
..
A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.
..
A SZTORI:
..
Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.
..
A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)
..
A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).
..
A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.
Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.
..
A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.
..
De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?
..
Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.
..
A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.
..
Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.