Topikgazda: Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 08:09

Kiszorítás: hogyan kell meghatározni a vételárat?  

Ugrás a cikkhez
Alábbi írásunkban a Martonyi és Kajtár Baker & McKenzie Ügyvédi Iroda a kiszorítás egyes jogi kérdéseit elemzi oldalainkon megjelent "Mekkora árfolyamra számíthatsz felvásárlás és kiszorítás esetén? Mi védi a kisbefektetőket?" című cikkel kapcsolatosan.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=30436
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 15:08
Törölt hozzászólás
#7
Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 14:55
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
kuko szavait idézném a kapcsolódó fórumról:
"...ha ki akarják vezetni akkor kiszorítás lesz márpedig az nem történhet a sajáttőke alatt ami most 3500 Ft körül van... "
Hogy is van ez az 1600 kontra kb. 3500?
Akkor most mégis eljött az idő vagy
már megint csak ijesztegik a kisbefektetőket?
Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 11:38
#5
Igaz, de a zártkörűvé alakuláshoz a kisrészvényeseknek is van egy-két szava.
Blokkolni tudják a dolgot.
Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 11:27
#4
Az "egy részvényre jutó saját tőke" kitétel nem vonatkozik a zártkörű társaságokra. Ha a felvásárló az 50% megszerzése után zártkörűvé alakítja a cégét, különösebb megkötések nélkül kiszoríthatja a többieket. Ezek után a kisbefektetőt tehát semmi nem védi, a felvásárló jóindulatára van bízva minden.
Nord.
Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 11:22
#3
Teljesen logikus én is így gondoltam (mint eko), de mivel nem vagyok jogász ezért kérdeztem korábban, hogy melyiket kell alkalmazni a törvény szerint. Nyilván ez az egyik jogértelmezés és a logikus gondolatmenet egy másik. Én ezért úgy gondolom hogy ez a kérdés csak bíróságon dőlne el.
Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 10:30
Előzmény: #1  portfolio
#2
Bár kötekedni nem szeretnék, de a második állítással nem tudok egyetérteni, az alábbiak miatt:
- a felvásárolt cég vagyonának része a tulajdonában levő társaság is, így miért pont az a vagyonelem maradna ki
- a kiszorítást végző társaság közvetve tulajdont szerez a társaság tulajdonában levő cégekben is, így közvetve vételi kötelezettsége keletkezik arra is (bár annak az árfolyammeghatározás a már tovább mutat, mint az alapkérdés)

Topik gazda

eko
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek