Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 25. 11:33
Előzmény: #58959  tris
#58960
Ámen!

Nekem kicsit más a véleményem, de elképzelhető, hogy Neked van igazad, sajnos még sötétben tapogatózunk :(((

Bocs a sértés miatt, nem a véleményed vagy Te vagy vicc kategória, de szerintem minden lehet, ez köztünk a különbség.
tris
tris 2015. 03. 25. 10:01
Előzmény: #58958  Törölt felhasználó
#58959
Részemről le is zárom ezt a vitát.
A következőkben foglalom össze:
Nem tartom a véleményem vicc kategóriának amiért számomra nem logikus az, hogy valakik számolatlanul tegyenek egy cégbe 100 milliókat, hogy utána ezt visszalophassák.
Ez viszont nem jelenti azt, hogy véleményem szerint itt nem történnek disznóságok.

Továbbra is fenntartom, hogy a felszámolás nem szolgálná a szlovákok érdekeit, tehát nem valós veszély.
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 18:59
Előzmény: #58957  tris
#58958
Én értelek, de 1990-óta ez egyfajta divat lett, ez a vadkapitalizmus mellékterméke, nem azt állítom, hogy minden céget ezért hoznak létre, de sajnos a nagyrészét igen, mivel ezt így könnyebb, mint értéket teremteni, mivel két év fúrmánykodásával tíz év fáradságos munkáját ki lehet lopni.

"De annak nem látom értelmét, hogy egy társaság miután megszerzett magának egy céget, ki akarja lopni magának annak egy részét egy nagyon kockázatos úton."

Ebben is egyet értünk, inkább értéket teremteni kell, és nem lopni, de most más a mentalitás teljesen. Nem véletlen, hogy mielőtt végleg bóvliba vágtak volna minket a nagy alapok, akik értékalapú befektetések portfólióját kezelték, csak pár db részvényük volt a Bux-ból, amit nem találtak megfelelő értéknek azt nem rakták be a kosarukba, a Keg soha sem volt a kosárban, ez az országot is minősíti, meg a BET-et is az MNB-vel együtt.

Nagyjából képben vagyok, 280-környékéről Nekem is volt Kegem, de csak pár napos spekákra és utána jött egy GIGA apport.Azóta felejtős csak hüledezve nézek, hogy mit megmernek tenni.
tris
tris 2015. 03. 24. 16:47
Előzmény: #58956  Törölt felhasználó
#58957
„Te éppen az ellenkezőjét hiszed Velem együtt. „

Itt van közöttünk egy lényeges különbség. Én tudom, hogy az üzleti életben vannak trükközések. De annak nem látom értelmét, hogy egy társaság miután megszerzett magának egy céget, ki akarja lopni magának annak egy részét egy nagyon kockázatos úton.

Itt a tulajdoni arányokat akarják megváltoztatni, de nem megy. :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 13:41
Előzmény: #58955  tris
#58956
Rengeteg ilyen példát találni, de nem akartam belekeverni a privatizációt, de mindent ki lehet szervezni és át lehet játszani, úgy, hogy Te éppen az ellenkezőjét hiszed Velem együtt.

Ez csak egy példa volt, itt is meg lehet oldani a szlovik kártalanítását, azt a látszatot keltve, hogy Ők szívták meg.........

Erre meg nem mernék mérget venni, hogy a tároló, már nincs átjátszva a leendő tulaj kezére, akit még nem ismerünk.........

MInden milyen szót találsz a csalásra privatizáció, közbeszerzés, pályázatok stb......
tris
tris 2015. 03. 24. 13:29
Előzmény: #58954  Törölt felhasználó
#58955
:)
Találtál egy ragyogó példát. :)
Ha majd egyszer észreveszed, hogy a KEG-et nem kell privatizálni, akkor már kicsit kezded a talajt megérinteni. .)
Azt pedig soha nem fogod megérteni, hogy a szloviknak semmilyen haverja nem lehet abban biztos, hogy a gáztároló a felszámolásból nála fog kikötni!
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 20:42
Előzmény: #58939  tris
#58954
"Te azt gondolod, hogy akik számolatlanul tették be a 100 milliókat, azok csődbe viszik majd a cégüket, hogy a nevető harmadik jól járjon.
Nem kell félned, hogy boldogtalan leszel! :)"

Igen azt állítom .....
pontosan.

Nos akik számtalanul tették bele a 100 milliókat a csepel művekbe, azoknak is megérte, mert visszakapták a pénzüket.....sőt, ott konkrétan az történt, hogy a vezetés eladta az új tulajnak a cégkomplexumot, ezután az új vezetés felvett egy halom állami támogatást és visszaosztott egy keveset a régi tulajnak, ezután elindultak a látszatfejlesztések, az új tulajnak papíron egy halom pénze benne volt a fejlesztésekbe, de papíron épületstatikai hibák és teljes gázcsőhálózat csere stb....közbejöttek , ezért papíron elfogyott a pénz, sajnos a munkások el lettek küldve, az új tulaj eljátszotta a hattyú halálát és hirtelen két zálogház tulajdoni jogviszonya megváltozott a környéken.....véletlenül annak az új tulajnak a kezére kerültek aki csődbe privatizálta az 1-es és 2-es kaput.......Kik jártak jól ????

Papíron az Új tulaj aki belapátolt jó pár millát......hát az nem, papíron nem, a mocskos háttéralkuknak köszönhetően viszont Ő járt a legjobban, a régi nagy tulaj szintén jól járt , mert visszaosztottak neki és annak is csurgattak aki az állami támogatást intézte, Minden nagy jól járt.

A munkások besz@pták és egész Csepel is, mivel a munkanélküliség magával hozza a bűnözést és a tisztes polgári lakosok költözésével jár.

"Nem kell félned, hogy boldogtalan leszel! :)"

Na jah....Ezzel azt akarod mondani, hogy a tudatlanok boldogabbak......Igazad van, először valamiben.

Én nem tanácsolok semmit Neked, légy boldog és ne erőltessed meg magad túlságosan a gondolkozással.

Ez csak 1 példa volt, Csepel sétálóutcájának 2,5milliáredos felújítása is megérne egy misét, de Te gondolom ebben sem találnál semmi törvénytelenséget.

Kedves Tris meglepődnél, ha pár lapba betekintést nyernél, akár csak véletlenül is. Te nyílván az igazságtudatodtól vezérelve már rég feljelentést tettél volna a számtalan meghamisított közbeszerzés és pl.:egész Csepel elprivatizálása miatt.

Szép hosszú és tartalmas életet, ha tényleg így akarod csak így tovább és ne nagyon kapargassál a felszín alatt, csak felszínese, ahogy eddig.

exmnbs1 2015. 03. 23. 19:52
Előzmény: #58948  iustus
#58953
szólj te mint tulaj
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 18:27
Előzmény: #58949  Törölt felhasználó
#58952
Közgyűlési előterjesztés - 2015/03/21
A Plotinus Nyrt. Igazgatótanácsa tájékoztatja befektetőit, hogy az 1%-os tulajdoni hányadot
meghaladó tulajdonosa új közgyűlési napirendi pontot és határozati javaslatot terjesztett elő. Az
Alapszabály 5.12 és a Ptk 3:259 alapján a hirdetményben megjelölt kérdést napirendre tűzöttnek kell
tekinteni:
- Javaslat a közgyűlés határozatképességéhez szükséges részvényesi jelenlét csökkentésére
Határozati javaslat:
Az Alapszabály 8.15 az alábbiak szerint módosul (törlendő rész áthúzva, új rész vastagon,
aláhúzással):
„8.15 A közgyűlés határozatképes, ha azon a szavazásra jogosító részvények által
megtestesített szavazatok több mint felét 25%-át képviselő részvényes jelen van. A
határozatképtelenség miatt összehívott második közgyűlés az eredeti napirenden
szereplő ügyekben a megjelentek számára tekintet nélkül határozatképes.”
Indoklás: A Társaság közgyűlései első alkalommal rendre határozatképtelenek, mivel a
részvényesek kevesebb, mint 50%-a jelenik meg, emiatt minden alkalommal megismételt
közgyűlés szükségeltetik, amely alkalmanként 10 nappal nyújtja a társasági események
ügyintézési idejét és többletköltségekkel is járhat. A Társaság összes részvényesének érdeke a
gyorsabb ügymenet, amelyre az új Ptk. lehetőséget teremt diszpozitív jellegével, ugyanis
nem tesz kikötést az első közgyűlés határozatképességére, hanem azt az Alapszabályban kell
megállapítani.
THOKJO
THOKJO 2015. 03. 23. 18:25
Előzmény: #58949  Törölt felhasználó
#58951
Machalik úr sohasem fogja magától M.M. urat leváltani...össze vannak kötve...még kipakolna véletlenül!!!
iustus 2015. 03. 23. 18:21
Előzmény: #58948  iustus
#58950
Likvidátor Pista levelet írt?
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 18:17
Előzmény: #58904  Törölt felhasználó
#58949
Sajnos Machalik úr sem tanul a hibáiból ,jelesül ,hogy kamu- , átlátszó fenyegetés helyett inkább kompromisszum és vezetőváltás kellene a KEG-en és a kistulajdonosokkal. Ha ujra inditja a pert jelentős illetéket kell benyomnia és elbukhat mindent, sőt többet ,mert ma Rogán benyomta ,hogy a magánvagyonra is szálljanak rá a tulajdonosoknál is !!! Mivel az Ő csalárdságuk bocs káros hozzá nem értésük nyilvánvaló a számokból ,ezért semmi jóra nem számithatnak az IT-ben sem.
Viszont igéretem szerint számoltam és szivesen kiveszem a kistöltőt ,hogy megmutassam mire képes - bár gyanitom tudják . Még úgy is ,hogy havi 10 edb-ot elsőbbséggel a KEG-nek bértöltök, Igy csak a palackos vonalom keresztül kb egy bruttó 20-25 mió Ft eredményt tehetnénk a cég zsebébe ,igaz azt nem lehetne gázárral machinálni!
Sztem Machaliknek most főhet a feje ,hiszen a gáz a nyár ellenére emelkedett de a konkurrensek fogják a micsodáját ,azaz omlik össze egy csalárd álma. Ébresztő uram ! Ön Magyarországon van vegye már észre ! DrSJ

iustus 2015. 03. 23. 18:16
Előzmény: #58946  exmnbs1
#58948
Ezek semmi újat nem tudnak kitalálni.
Már megint a régi nóta, a haver-csávó felszámolást akar, ha a konok részvényesek nem térdelnek le ő urasága előtt, és nem egyeznek bele, a saját maguk kiszorításába.

A felügyeletnek szóljatok, ami sok, az sok.
tris
tris 2015. 03. 23. 17:09
Előzmény: #58946  exmnbs1
#58947
Most a felszámolási bődliről akarod elterelni a szót?
exmnbs1 2015. 03. 23. 16:58
Előzmény: #58944  tris
#58946
és mennyit szedtek ki a cégből közben????
tris
tris 2015. 03. 23. 16:39
Előzmény: #58941  exmnbs1
#58945
Itt nem az a kérdés, hogy mennyit vittek,hanem az, hogy potenciálisan mi van benne, mennyit lehet még kivenni!
Az nem lenne nagy durranás, ha 0-val, vagy kis mínusszal kiszállnának.
tris
tris 2015. 03. 23. 16:36
Előzmény: #58940  exmnbs1
#58944
Most ovist fogunk játszani!?
Csak az általad hőn imádott raffi engedményezést is valakinek állnia kellett.
exmnbs1 2015. 03. 23. 16:35
Előzmény: #58942  tris
#58943
" Itt mindig ki lehet zárni azt a verziót, ahol a nagyok járnak rosszul!"
a brókerek is úgy képzelték aztán előzetesben csücsülnek?
tris
tris 2015. 03. 23. 16:34
Előzmény: #58936  Törölt felhasználó
#58942
Te szvsz azt utálod, ha gondolkodnod kell.

Tudod ez a minden lehet féle standard, ez igaz, de nem úgy, ahogy azt gondolod. Itt mindig ki lehet zárni azt a verziót, ahol a nagyok járnak rosszul!
Persze akinek nincs más lehetősége, az képletekhez, frázisokhoz ragaszkodik.
exmnbs1 2015. 03. 23. 16:34
Előzmény: #58939  tris
#58941
mennyit vittek ki a cégből?????

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek