Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 08:02
Előzmény: #8216  Törölt felhasználó
#8220
"az Exbus értékét ma a telephely jelenti...ingatlan! "

és főleg a cégben lévő adópajzs a korábbi nagy veszteségek miatt. gondolom az EXBUS-t szétszedik majd sok-sok mínuszos cégre, amelyeket eladnak nyereséges cégeknek, amelyek az adásvételt követően összeolvadnak a veszteséges cégekkel (csak nehéz lesz majd bizonyítani, hogy a tranzakció célja nem önmagában az adóoptimalizáció volt :)))
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 07:57
Előzmény: #8212  Törölt felhasználó
#8219
nagyszerű.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:48
Előzmény: #8217  Törölt felhasználó
#8218
Egyébként a Nabinál lehetett tudni, hogy gond lehet, mivel iszonyatos adóssága és kockázatos piaci körülmények között dolgoztak. Az egyik pillanatban 1000 buszra volt megrendelés, majd a másikban az amerikai illetékesek lefúlyták a beszerzéseket...
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:45
Előzmény: #8214  Törölt felhasználó
#8217
A vezetői részvényvásárlások elmaradásának két oka lehet, vagy nem ért hozzá, vagy nem bízik a saját cégében.

Az apport esetén nincs vaktában kockáztatás, de arra is jó, hogy egy egyébként eladhatatlan vagyont magasan értékelve befogadják, a befogadó ezzel irreális alaptőkét mutasson ki. Ez persze egy felszámolásnál egyből kiderül, vagy ha az aport tárgyát a könyvszerinti értékhez képest jelentősen alacsony áron adják el.
Szvsz, az apport mindig gyanus, kozmetikázásra alkalmas, ezért mindenképpen magyarázat kéne.

A mezőgazdaság feltörekvő.., nos ez szerintem nem így van. Mindig is nagy tőkeigényű, alacsony megtérüléssel rendelkező ágazat. Egyszerüen azért, mert sokan foglalkoznak vele, bár az egyik legkeményebb munka a növénytermesztés, állattenyésztés.
A Phyl tevékenysége ettől még lehetne eredményes, csak semmi olyat nem tud, amivel a versenytársainál különb lenne.

Mindig is gondjai voltak a gazdálkodással, pár évvel ezelőtt is azt csinálták, hogy a szállítói tartozásokat nem tudták rendezni, ezért a tartozást betudták új kibocsátású részvényekbe. Az ilyen és ehhez hasonló manőverek csak ideig-óráig oldják meg a problémákat, a változáshoz több kell.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:30
Előzmény: #8214  Törölt felhasználó
#8216
kimaradt egy gondolat, bocsi!
az Exbus értékét ma a telephely jelenti...ingatlan!

Mit fognak gyártani, vagy gyártanak-e nem tudom 1300 felett kiszálltam............a NABI-ból.
forest_30 2007. 06. 07. 23:28
Előzmény: #8195  Törölt felhasználó
#8215
VALAKI itten irogatta, hogy lépcsőzetesen kell vásárolni. Nekem most van az a pillanat hogy a maradék 40 % -ot remélem holnap megkapom, lemaradtam ma, de úgy láttom holnap tudok szerezni.
100 alatt piacra dobni papírt nem tul sokat tudnak, nincs értelme hisz nincs ki tömve töb 100 k-val a vevő oldal. Az az érzésem hogy sokan várják 80 körülire, és nem nagyon állnak be most vevőnek.
Jó étcakát ....:))
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:27
Előzmény: #8210  Törölt felhasználó
#8214
szóról szóra igaz!
arról beszéltem mindössze h TP-nek nem kell nagy pakett az elnök/vezérigazgatói székhez..........azt hiszik, hogy nem kockáztat semmit, mert "kevés" részvénye van.......

Csak azt mondd meg, h valakinek van egy cége és apportként vagy részvénycserével beviszi a vagyonát a phylába...pl. egri telephely 50+50%-a az szerintet vaktában kockáztat...........
bogár sok érdekeset írt a fórumokba!

a 100 misi éppen elég kp, hogy cakpakk egerbe költözzön a termelő részlege a phylának.......
ingatlanok pl. Tolna, Bábolna...

Exbus.............28-ról azért emelkedett újra, ha jól tudom, mert termelés ugyan nincs, buszgyártás leállt, az amaerikai vevő kiszállt!

a compobus nekik lett tervezve, itthon nem vették (GY-M-S megyében 2 buszgyár van, a Volvo Bpesten elvitt mindent, a merci használt buszok a Volánnál..)

DE mezőgazdaság és állattenyésztés feltörekvő, olajban, gázban gazdag országokban is van............eddig is szállítottunk és a kapcsolatok újra kiépülnek!

100 forintos árfolyam...éppen ezért nem szeretem, ha valaki vagdalkozik és nem olvas utána.........csak venni akar és eladni, majd elszaladni a nyereséggel és új néven megjelenni egy másik cég topikjában és addig szidni...........és ez így a végtelenségig!

ha ti meg vagytok győződve az igazatokról és érveltek is, semmi kifogásom ellene.......
a Phylaxia kell megválaszolja, nem én!!!!!!!!!!!

Egyébként visszatérve a nem egri ingatlanok, eladhatók vagy hasznosíthatók, ha a hasznosítás következik be szvsz többet ér, mint egy egyszeri bevétel !
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:17
Előzmény: #8209  akpo
#8213
Ezt most nem értem. Ma beálltam valahová venni, de itt esélyem sem volt megkapni, holnap még lejjebb állok, ha ez se fogja meg...
Mi nem fogja meg? Ahová nem megy le? Ez már gazditól is kicsit furcsa "okfejtés" lenne.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:11
Előzmény: #6072  Törölt felhasználó
#8212
Esküvetők! Zászlólevonásnak tisztelegj! Én buxer tizedes ezennel bevallom, hogy az előzményben tett eskümet megszegtem.
A ,,, zrt es a ...zrt brókerei által teljesült phy részvényeimet az első nyereséges gyorsjelentés napjáig nem tartottam meg, azokat piaci megbízások alapján 1xx-1xx forint közötti árakon értékesítettem. Esküm virtuális volt, Istenben egyébként sem hiszek.
Követni úgyse tudtok, nekem BMW-m van, nektek meg sose lesz.:-)
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:09
Előzmény: #8209  akpo
#8211
mindenkinek van egy módszere, TA, funda, számítások és hozzáigazított lépések, amiket meg kell tenni pl. veszteség minimalizálása érdekében.......
rövid távra is lehet venni, de részvények esetén ez kockázatos is lehet!

vettem a mélypont közelében, átvészeltem a CEVA per buktatóit, eladtam időnként, volt, amikor visszavettem, volt amikor lemaradtam, akkor másfelé keresgéltem (pl, Rába.........ott is volt egy csúcs 1711 - 900-ról, sajnos 1480 és 1540 közt tudtam csak venni, addig a phylben és a MOL-ban ültem...

csak tanulságul írom le, amit tapasztaltam..
és olvasom a szakirodalmat, nemcsak a fórumokat.........

sok szerencsét!
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 23:07
Előzmény: #8201  Törölt felhasználó
#8210
Mondjuk úgy, hogy nem értek veled mindenben egyet.
A cégvezetést nem kell túl misztifikálni, adóügyekkel foglalkozom, számtalan kis és nagy céget láttam már a vezetőikkel együtt…

TP nem diverzifikált, nagyon kellet a tőkeemelés azért, hogy leszorítsák a jegyzett tőkéhez képest tetemes negatív eredménytartalékot. Miért nem emeltek tőkét kp-ért, ehelyett apportáltak, amiről senki nem tudja mi a valós értéke! A részvényes jelenleg egy olyan vagyont birtokol a Phyl-ben, amiről nincs tudomása, hogy a valóságban mennyit érhet.

A transzparencia ezt hivatott szolgálni, nevezetesen az ilyen kétséges kérdésekre kéne válaszokat adni. Nem kell üzleti titkokat elárulni azzal, hogy elmondják milyen konkrét hatása van ezeknek az ügyleteknek a cég mutatóira. A Phyl speciális tevékenysége is éppen hogy a komolyabb befektetői tájékoztatást kellene eredményezze. Jelenleg úgy néz ki, hogy TP elmondta, hogy mit vettek, ki szállt be, ez költségcsökkenést jelent a cég számára és slussz. Egyábként minden kóser…
A 100 millás kp-s tőkeemelés is nagyon gyengécske, egyfajta bizonytalanságot áraszt, ugyanis ez nem jelent mást csak azt, hogy a készpénzzel nem is tudnak mit csinálni, illetve bizonytalanok a 100 Ft-os árfolyam tartósságában, magyarán attól féltek, hogy nem sikerül a kibocsátás a névértéken. Ezt a bizonytalanságot is hivatott tisztázni a transzparencia.

Pénzt nem kockáztattak az apportálók, csak üzletrészt, amiről nem tudjuk mennyit ér.

Az adóra vonatkozó dolog lényegét leírtad: életszerütlen, mögöttes szándék sejthető, tehát nem korrekt…Magyarázatra szorul, ez nem épp a cég javára írandó.

A Nabis hasonlat nem szerencsés, mert gondolom nem egy csődbement cég szolgál mintául a Phyl vásárlók számra…

Ez az ingatlan és egyéb sztori egyelőre teljesen megfoghatatlan számomra, nem tudom miről beszélsz…

Szigorúan szvsz, a phyllel szembeni kissé megkopott bizalom helyreállitása csak a menedzsment feladata és lehetősége, valamint egy olyan termék kifejlesztése, ami egyedülálló. E nélkül nehéz lesz.
akpo 2007. 06. 07. 23:01
Előzmény: #8207  Törölt felhasználó
#8209
Ma 89re alltam holnap 87nel lehet vennek belole. (Fibo 50%, 61rol szamolva). Ha ez sem fogja meg, akkor nalam felejtos.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:58
Előzmény: #8206  Törölt felhasználó
#8208
200-ról 300-ról nem én beszéltem, a jelenlétemben mondta valaki ------------------!
persze, ha 70 lesz/25 névérték akkor jó boltot csinálunk!
de jó lesz 28-30/25 is nekem:)))))))))))

miért menne le? mondd már meg?
ez a DAX? vagy a mi a szösz?
ha a cég nyereséges lesz, miért esne?

az általános piaci hangulat a kisebb papirokra - eddigi tapasztalataim szerint - kevésbé hatott............

Az időjárás a mezőgazdasági termények árára felhajtó erőként jelentkezett, sok helyen lesz rossz a termés............az állattenyésztés alapja a növénytermesztés és A TECHNOLÓGIA!
vagyis takarmányozás, premixek, vitaminok...ajánlom szíves figyelmedbe a phyla terméklistáját......szerintem ott olvasható az is, melyik mire való..........nem kell ehhez agrármérnöknek v állatorvosnak lenned:))
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:51
Előzmény: #8203  Törölt felhasználó
#8207
tényleg broki vagy?

bocs ha nem nálad forgalmazok, de van, akit meghallgatok.............privat bankinghez lehet, h több pénz kellene (persze nem biztos, nem kérdeztem), szeretek magam dönteni, de megnézem mit veszek és meghallgatom az érveket!

Egyébként részvétem annak, aki 100 felett bevásárolt és most be..........(ijedt)........a tőzsdén, ugye broki idegek is kellenek?
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:48
#8206
Nem akartalak megsérteni de ugy olvasgatom hogy te csak mindenkit oktatsz és közben ugy dicsekedsz mint egy ovodás.
és jössz a 200-os phylaxiával mikor te is tudod hogy napokon belül 70 Ft sem lesz
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:46
Előzmény: #8200  Phylaxa
#8205
igazad van 15-e után..........ha fel akarják kapni, fel is megy.............a kapitalizáció megtöbbszöröződött, most még több részvény lesz...........de kérdés, h a piacon v a "trezorban" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:43
Előzmény: #8203  Törölt felhasználó
#8204
nekem van valamennyi vagyonom, ez egy dolog..........
van valamennyi részvényem ez egy másik dolog.........

valakinek több pénze és több részvénye van, nem irígylem tőle!

megköszöntem az eladóknak, mivel úgy ítélem meg jó üzletet csináltam!

a funda alapokat, amire építek pl. a phylnél, olvashattad...........
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:38
#8203
Szerintem neked csak nagy szád van de részvényed alig .
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:28
Előzmény: #8116  Törölt felhasználó
#8202
köszi azoknak, akik ma eladtak nekem, de ne várjátok, hogy riszteljünk...........mindenki a saját szakállára (lombardhitel? vagy anélkül).

Elégedett vagyok a mai napommal..............nem ugrálok, mint az elején, megtanulja az ember a saját kárán, de jobb a más kárán...........mert a tőzsdén valaki mindíg veszít, ha nyersz, leginkább a bróker :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:09
Előzmény: #8199  Törölt felhasználó
#8201
Tehát adóvonatkozások...
ha 60-70 között vett Buczi M. ig.tag részvényt (egyébként az 1mó körüli részvény biztosan elősegítette megválasztását !) és eladta 70 forinton OTC piacon............alig adózik és van 100 misi a sifonérban........vagy eladta pl saját cégének.............miért adta volna 70-ért, ha 110-et is megkaphatott volna?
Tehát valakinél van 1 mó db részvény/100 ft névérték............

Téves következtetés, hogy kiszállt volna........ha valakivel összevesznék, akkor sem faragnék rá szánt-szándékkal 40 miist!

Úgye érthető!

Ha pedig tényleg eladtak valamennyit 105 körül.............akkor most van egy vevőnk, aki 90 és 105 közt venni, akar, hogy biztosítsa szavazatát a közgyűlésen (az igazgatóságban részvény nélkül is szavazhat).

Na ennyit az eladott részvényekről.

Nézz meg más "B" és "C" kategóriás cégeket, mit hoznak nyilvánosságra a kötelező adatokon kívül?
nincs rendkivüli közlemény, nincs rendkívüli közgyűlés - szép csendes halál...........és egyszercsak azt látod 4000forintról 28 forintra
esik a tőzsdei árfolyam (NABI - EXBUS, pedig próbáltak valamit tenni...compobus-ról naponta hallottál, aztán néma csend)...és figyeld meg egyszerre megindult mint ingatlan-sztori és ki tudja hol áll meg.......!

Nekem ennyi infó ennyi részvényemhez elég!

bocsi, ha másnak nem - vegye fel a telefont!
vagy ne vegyen részvényt...nem kívánt szöveg törlendő!

szivélyes üdvözlettel

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek