Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gbaker 2008. 05. 31. 09:14
Előzmény: #68058  Törölt felhasználó
#68060
A tapasztalatlanok legnagyobb problémája az, hogy fáziskésésben vannak: akkor vesznek, mikor az okosok eladnak, és akkor adnak el mikor az okosak vásárolnak.
gbaker 2008. 05. 31. 09:10
Előzmény: #68058  Törölt felhasználó
#68059
Mummy!
Láthattad mi az eredeménye, mikor egy hirtelen 30-50 %-ot emelkedő papírba belveszünk. Nagyon kockázatos. Olcsón venni, drágán eladni és nem fordítva, ahogy a lúzerek csinálják. Ne gondold, hogy a Phylaxia örökké itt marad. Az emelkedésnek, most sokkal nagyobb az esélye, mint 35-40-nél volt. Most kell venni, nem majd 40-nél!
Törölt felhasználó 2008. 05. 31. 08:56
Előzmény: #68057  gbaker
#68058
Kár hogy ilyen tapasztalt "vén rókák" nem írnak ide! Természetesen nem véletlenül!

"...A kisbufi legnagyobb ellensege a turelem! Nem szabad turelmesen ulni valamiben ami ellened megy (most nem a matyira gondolok) Nyugalom a lenyeg ahogy te is mondtad higgadtan kell donteseket hozni de turelmesen varni valamire, hogy forduljon azt nem szabad...
mocskos_spekulans"

De ezért érdemes más topikokba is beleolvasni, hogy a "rózsaszín semüvegen" keresztül a fények is bejussonak!
gbaker 2008. 05. 31. 08:51
Előzmény: #68053  dexter
#68057
Szerintem Sárkányt, bigbull-t (és még sokan mások) meg kell érteni. Ők nem hülyék, nagyon okosan játszanak, vásárolni szeretnének minnél olcsóbban. Én inkább azokat nem értem akik már nem akarnak venni (tele vannak) és fikázzák a papírt. Bár az is lehet hogy Ők még okosabbak, de szerintem, pánikolnak és össze vannak vavarodva, így nem tudják mit beszélnek. Ez egy nagyob speki papír, most különösen. Itt az idegek harca folyik, 100 % pszichológia. Aki tapasztalatlan, türelmetlen, gyenge, nem bírja a gyűrődést, kiesik. Buknak, megfizetik a tanulópénzt. Az okosak, türelmesek, tapasztaltak és a furfangosok (beleértve a "károgókat") nyerni fognak. Nem keveset, hiszen az elbukott pénzek hozzájuk fognak kerülni. A tőszde nem szociáli háló, itt nincs helye a szolidaritásnak. A síránkozásnak itt nincs helye. Szánalomból senki nem fog maga ellen cselekedni. Meg kell érteni, hogy most a cég től jövő semmilyen + hírnek (hacsak nem valami egetrengető) nincs hatása. Itt most a spekik harca folyik a gyengékkel. Látjuk azt (és még fogjuk látni), hogy a bevásárolt "károgónak", hirtelen megváltozik (meg fog változni) a véleménye. Sokat nicket váltanak, de fel lehet őket ismerni. Én most felbeszélem, de ha venni szeretnék, lehet én is "kárognék", Persze ha a sült csirke repül felém, még be tudok kapni egy keveset. Ha megpróbálom magam függetleníteni a pozimtól, akkor is jónak látom a Phylaxiát. Persze ezt sem kötelező elhinni. Meg kell próbálni a sorok között olvasni, figyelni a kereskedést, ki kell fürkészni a fórumozok, kerreskedők céljait gondolatait. Az "ellenfél" eszével gondolkodni, a helyébe képzelnünk magunkat. Egyelőre ennyit.
Törölt felhasználó 2008. 05. 31. 08:31
#68056
A Primagáz a kivezetése előtti hónapban a névértékének a 120%-án 1200 forinton állt,majd egy nyilvános vételi ajánlat után a névérték 200%-án kivezették atőzsdéről.
Ha jól emlékszem 9 milliárd volt a törzstőkéje.
Mi megvettük a KEG-et a névértékének az 500%-án! Kérdem én miért?
Jelenleg 6 milliárd felett van a Phylaxia törzstőkéje.Ahhoz,hogy egy bef ektetési alap célpontja legyen a nyereségnek legalább a törzstőke 10%-át el kellene érnie. Ez most 600 milliós nyereséget jelent,de ha 15 milliárdra emelik a törzstőkét akkor már 1,5 milliárdos nyereség kell ahhoz,hogy egyáltalán osztalékpapírként bárki is számításba vegye a Phylt.Kérdésem Tóth Úrhoz,hogy mikorra fogja elérni a Phylaxia ezt a törzstőkearányos nyereséget? Őszre?
Igen,de melyik őszre?
Törölt felhasználó 2008. 05. 31. 07:57
#68055
Megint röhögök!

Igen, a kisrészvényeseken is meg a vezetőségen!

Ugye nem haragudtok meg az őszinteségemért!

Szófosás!

20-17-14-17-13-9-4-8-2-0 Csőd!!!!!!! Per 2 év alapon!
Törölt felhasználó 2008. 05. 31. 06:42
#68054
Hír a BÉT-en.
Nem értem,hogy miért kell azokat az infokat mégegyszer leírni amiket már eddig is tudtunk! Ha megakarnak nyugtatni minket akkor publikáljanak egynyereséges első negyedévi gyorsjelentést.Erős a gyanum,hogy ez nem fog megtörténni.
Érdemes lenne a tulajdonosi struktúrát is látni.
Szerintem a KEG-en és a Gazdasági rádión kívül már csak a kisbüfiknek van.
dexter 2008. 05. 31. 00:17
Előzmény: #68049  Törölt felhasználó
#68053
Az, hogy kit teszek "tönke", nyilván nem érdekel. Ez adok-kapok. Aki nem bírja kiesik. :)

Valószínűleg másként látjuk a dolgot, de én a cég részéről olyan gennyes húzást nem látok. Nem ő ad el a tőzsdén, úgy gondolom nagyrészt nem a cég tehet arról, hogy itt állunk, ahol. Voltak tulajok akik inkorrekt módon jártak el. Lehet, hogy a cég tehetett volna ez ügyben többet is, ez kétségtelen.
De az a véleményem, hogy próbálkoznak. Van ami nem megy még megfelelő módon, de reméljük, hogy ez gyorsan változni fog. Azért belátható, hogy az utóbbi fél-egy évben azért elég sok minden történt, és hasonló hírekre más papírok azért nem így viselkedtek.
Abban igazad van, hogy a felbeszélés sem jó, de az sokkal kisebb kárt tud okozni, mint egy lebeszélés, hiszen egy papír sokkal könnyebben eshet, mint emelkedhet.

Az is igaz, hogy ha itt "végeztem" és eladtam a papírt, el fogok tűnni, és nem fogok itt ragadni és fikázni a papírt. Ez annyira messze állt tőlem. Sőt valószínűleg a papír további sorsát sem fogom követni, bár erre még magam sem tudom a választ.

Ha nem lenne papírom, egyáltalán nem lennék itt, így véleményemet sem osztanám meg. De mondok mást! Más papírról meg van a véleményem. Van amelyikről jó, van amelyikről rossz. De nem megyek be azokba a topikokba fikázni a papírt segítő szándékkal (ezt ne vedd magadra).

A jegyzéssel kapcsolatban az a véleményem, hogy sok ember szeme előtt dollárok lebegtek, hogy egy 40Ft-os részvényt 25Ft-ért jegyezhetett. Ott a legtöbb jegyzőt a mohosága hajtotta, majd miután leesett a papír, elkezdék fikázni a papírt, hogy ilyen, meg olyan sz..r. Persze, ha 40, vagy akár 50Ft-ért el tudta volna adni, akkor ez lenne a legkirályabb cé a BÉT-en. Szóval ez elég kétélű dolog. Aki jegyzett, mindenki döntött. Van akinek bejött, van akinek nem, de ezért a döntésért a céget hibáztatni...
Törölt felhasználó 2008. 05. 31. 00:12
Előzmény: #68049  Törölt felhasználó
#68052
Teeee dragon heart kollegAAA!!!
Várjad csak a 13 ft-os phylt, meg várjad csak a 120 ft-os ecot....Teee szerencsétlen Teee:)))
KI VAGY TEEE itt!? :))) hee?? OKostojás...sz@revő...más nem...
100
100
100
100
Törölt felhasználó 2008. 05. 31. 00:03
Előzmény: #68050  dexter
#68051
majd ha a pipinátha elleni szert gyártják, akkor lesz itt valami.
dexter 2008. 05. 31. 00:01
Előzmény: #68047  Törölt felhasználó
#68050
Egetrengető új infó nincs benne, ez tény, de több kisebb (mondhatni új) infó, azért akad benne. Pl.
- Tamásiban csináltak próbatermelést nagyobb volumenre. Nyilván csak úgy uri huncutságból nem kapcsolják be a gépeket, tehát vmi oka lehet
- a 2 új termék engedélyeztetése a végső fázisban van, akármit is jelentsen ez (bár lássuk be, elég régóta húzódik, de mivel gyógyszerről van szó, nyilván ez nem megy az egyik napról a másikra)

Ha úgy vesszük, ezek kicsiny jóhíreknek is betudhatóak. A többiről már korábban itt-ott volt infó. Lehet, hogy ezekről is volt, de nekem ezek újak voltak.
Törölt felhasználó 2008. 05. 31. 00:00
Előzmény: #68046  dexter
#68049
dexter:
köszönöm hogy megtiszteltél ilyetén mód válaszoddal!
Kérdezem akkor: kit fogsz tönkretenni, ha egyszer a "befektetésed" gyümölcsét learatod....ezen elgondolkodtál már?
Jah, én tőzsdézem,de ezen nem szoktam gondolkodni.
Sokkal inkább a céges gennyes húzásait nem tudom elviselni, ezért van a nagy empátiám itt, egyesekben.
Kövess meg,mondhatod,de erre ugysem lesz alkalom. Eltűnsz te is,ahogyan mindenki,amikor már nincsen itt érdekeltséged.
Ez így van jól.
Az hogy miért szidom a céget és a felbeszélőit: engedtessék meg, és ezt már nem csak én taglaltam itt.Most nem fogom újra.
Neked is azt tudom mondani, ha most nem lenne papírod, nem ezen a véleményen lennél! Ez a tuti!
Nem szólnál meg olyan nicket,aki lázad az ellen ami itt történik.
Tudod az sem mindegy,kinek milyen pénze van itt benn. A jegyzés kicsit más aspektusba helyezi a történéseket,mintha valaki ugyanazért a pénzért a piacon vesz egy csomagot! LEhet ezzel egyetértesz..
Na mindegy megyek hunyni egyet,holnap munka van!
Jó éjt
és jó olvasgatást a semmiben!
Mert ugye ez a jelentés semmi nem volt:(
irány a 13:(
Törölt felhasználó 2008. 05. 30. 23:58
Előzmény: #68044  Törölt felhasználó
#68048
Azért vannak benne infók. Lassan-lassan pozitívba lesz a cég és a hitelekből is kitud bújni.
Tehát szerintem 20 Ft alá nem fog menni. Sőt!!!
Törölt felhasználó 2008. 05. 30. 23:52
Előzmény: #68046  dexter
#68047
Pontosan erre gondoltam!
dexter 2008. 05. 30. 23:51
Előzmény: #68044  Törölt felhasználó
#68046
Ha arra gondolsz, hogy semmi egetrengető új infó nincs benne, akkor valóban nevezhetjük kiábrándítónak.
Törölt felhasználó 2008. 05. 30. 23:50
Előzmény: #68042  dexter
#68045
Én semmi kiábránditót nem találtam benne.
Hát erről beszéltem.Minden megnyilvánulás
a cég részéről csak fikázva van fórumozó
részről.
Én nem sz...k oda ahol e...m .
Törölt felhasználó 2008. 05. 30. 23:46
Előzmény: #68043  dexter
#68044
kiábrándítóan semmitmondó, erre kár volt várnunk, ill. én nem ilyenekre várok
dexter 2008. 05. 30. 23:43
Előzmény: #68041  Törölt felhasználó
#68043
Melyik része kiábrándító?
dexter 2008. 05. 30. 23:40
Előzmény: #68037  Törölt felhasználó
#68042
Egyáltalán nem vagyok nagy játékos, de köszi a feltételezést! :))

Az, hogy amit itt leírsz, abban semmi rossz nincs, arról ne nyissunk vitát, mert ebben soha nem fogunk tudni megegyezni.

Abban semmi rossz nincs, hogy óvsz másokat, csak tudod elég gusztustalan módon csinálod. És nem csak Te, hanem mások is. Az, hogy egy 22Ft-os részvénynél 12, meg 4Ft-okat (tudom, nem te voltál) emlegettek, az több, mint gusztustalan, márcsak azétr is, mert a cég értéke eszközértéken, know-how-ban, stb., biztos, hogy ennél több. Bár, mint tudjuk van, mikor ez sem jelent semmit.
Az, viszont, hogy ki hogyan, mi alapján vesz ahhoz nekem, de neked se, ill. senkinek sincs semmi köze.
Hagy döntsem már el, hogy mit veszek és miért, és ne te mond már meg nekem, ráadásul olyan módon, hogy papír nélkül fikázol egy céget. Igen, én ezt befektetésnek nevezem, és majd az élet eldönti, hogy nekem, vagy neked volt igazad. De ha neked nem szimpi a cég, el lehet mondani 1x, érvekkel!!!, hogy miért ne, nemcsak a levegőben vagdalózni, mindezt naponta többször. Egyrész erre mondtam, hogy szánalmas, másrészt ezáltal saját magadat teszed hiteltelenné, még akkor is, ha a papír leesik esetleg 13Ft-ra.

És azért az, hogy csak úgy ismeretlenül emberek a mai "pénzéhes" világban önzetlenül segítenek másoknak, azért több, mint érdekes. És itt a tőzsdén több, mint fura lenne, mikor az emberek egymás pénzét veszik el.
Tehát hadd tételezzem fel, hogy az itteni tevékenységed, és más hasonszőrűeké nem felebaráti szeretetből történik.
Ha mégis önzetlen segítségről van szó, akkor te vmi nagyon kívétel lehetsz, és megkövetlek! De akkor ne tőzsdézzél, mert ez nem erről szól!
Törölt felhasználó 2008. 05. 30. 23:29
Előzmény: #68040  Törölt felhasználó
#68041
kiábrándító

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek