Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 21:13
Előzmény: #31879  stoky
#31880
egy esetleges pánik gerjesztése lett volna a cél ezzel ?
de nem volt.
azután kb. 400ezer darab cserélt gazdát, és a végén visszakötötte 36-on (az átlagára az eladásnak 36 alatt volt valamivel), de ha ő vett, akkor is olyan 200ezret tudott venni csak kb 36-al
szóval nem értem mire volt ez jó ???
stoky 2007. 10. 14. 21:08
Előzmény: #31878  Törölt felhasználó
#31879
láttam .. furcsa is volt.. mert már MÁSODSZOR volt..
a könyvben az eladó 38-40 jönnek lejebb nagycsomagokkal..
mesterségesen lefonyomnak minden emelkedést, mert tudják nagyok most szinte nem vesznek, kicsik meg képtelenek ennyit felvásárolni.

nagyon érdekesen manipulálják a papirt..
azért is mondom valaki shortolja.. valamelyik brókercég lehet...
taktikai küzdelem zajlik keményen ..
nem fundásan

persze jogos is mert a kicsiket könnyű ám kivéreztetni
képzelem aki a vagyonát nyomta bele a jegyzésbe... fel teszi majd a kérdést mi legyen
tartsam, vagy adjam el? kemény pszhió dolgok ezen ám.. nagyon kemény
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 21:00
Előzmény: #31877  stoky
#31878
stoky,
és mi a véleményed arról a 720ezer darabról valamelyik nap, ami aztán záróban is feltűnt, annak mi célja , értelme volt ?
stoky 2007. 10. 14. 20:53
Előzmény: #31876  Törölt felhasználó
#31877
szerintem valaki(k) és nem kicsik q-ára beshortolták... lehet láttni hogy nyomják egyre lejebb.
a jegyzéseket akarják felszívni majd jó lent
30 vagy 25 alatt ... kisbefik amugy is betojiak . és most nagyon sokan sok pénzzel jegyeztek
nem jó ez így, mert a tőzsdén nincs ingyenhús.. amióta tőzsde a tőzsde
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 20:46
Előzmény: #31875  Törölt felhasználó
#31876
Kata , de kerlek!
En teljesen normalis vagyok....
Csak teliholdkor valtozom verfarkassa....
:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 20:42
Előzmény: #31872  Törölt felhasználó
#31875
ááá, lilia, látom megvagy, de luigi hova lett?
feláldoztad valamely kísérlet oltárán???
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 20:38
Előzmény: #31871  Törölt felhasználó
#31874
nyugi kata, április elejei cikk, anno a hvg-ben olvastam, mint előfizetője, és akkor gondoltam ki egy spekit, amire rapista először valamikor a nyáron célzott ( augusztusban volt a második rövidke cikk ez ügyben hvg-ben).
hogy rapista mikor gondolta ki azt én nem tudom, de azt igen, hogy talán augusztusban lehetett először erről a fórumban olvasni (nem teljes egészében de jó megközelítéssel a spekit illetően) rapista tollából.
rögtön reagáltam is akkor, mert mondom nimáne másnak is beindult a fantáziája ...
és kérdeztem kettőt, akkor MKB-re célozva, amit vagy nem értett senki jelenlevő vagy nem akart.
nincs különösebb jelentősége a beírásomnak,
CSAK a plágium vádjára írtam be valakinek.

tudod te miért vetted, ne hallgass senkire !
stoky 2007. 10. 14. 20:38
Előzmény: #31871  Törölt felhasználó
#31873
mit nem? az álkommunisták tovább rabolnak s közben azt mondják - megszorítás. szígorítás.
ennyi
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 20:36
Előzmény: #31871  Törölt felhasználó
#31872
Kata egy szoval a lenyeg:
LT.!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 20:32
Előzmény: #31870  Törölt felhasználó
#31871
szegény fejem:((
felét se tudom fölfogni...
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 20:17
Előzmény: #31869  Christt
#31870
LEISZTINGER-CÉGEK BÁBOLNAI ÜZLETEI
Keverő üzemmód
2007. április 04. 00:00 | Utolsó módosítás:2007. április 04. 17:06
küldés
nyomtatás
betűméret

Hamarosan magánkézbe kerül a hajdani bábolnai mintagazdaság összes földje. Az értékes szántókra ácsingózó nagyvállalkozók közül Leisztinger Tamás már meg is kezdte a bevásárlást az állami agrárcég romjain.


Február 22-én reggel fekete kombik jelentek meg az egykor a magyar mezőgazdaság zászlóshajójaként emlegetett bábolnai agrárcég korábbi leányvállalata, a Bábolna Takarmányipari Kft. (BT) székhelyén. Utasaik nem tétlenkedtek, a tárgyalóba összehívott menedzsmentnek és a dolgozóknak a cég megszüntetését vagy az általuk képviselt vállalkozás általi továbbműködtetését vázolták fel lehetséges alternatívaként. Mindez éppen egy nappal az után történt, hogy az MKB Bank bejelentette, él opciós jogával, és birtokba veszi a takarmányipari cég lelkének számító nagyigmándi premixüzem - ahol a vitaminokat és az egyéb kiegészítőket tartalmazó takarmányadalékokat gyártják -, illetve a zalacsébi takarmánykeverő épületeit, a BT-nek pedig meghagyta, hogy március 5-éig pakolja ki a gyártóberendezéseket az ingatlanokból.

A bábolnai cégnél felbukkant "megmondóemberek" az ingatlanforgalmazással foglalkozó Tendre Kft. nevében léptek fel. Utóbbi a Leisztinger Tamás nagyvállalkozóhoz köthető Navik Zrt. és a Navik tulajdonában lévő Froment Kft. vállalkozása. A Tendre a jelek szerint komolyan gondolja a takarmánypiaci kirándulást, mivel bábolnai megjelenése után azonnal elindította a cégbírósági folyamatot, amellyel lecseréli nevében az ingatlanforgalmazót takarmányiparira. Ráadásul Leisztinger legjobb emberei tüsténkednek Bábolnán: a korábban a szintén Leisztinger-érdekeltség Arago Zrt.-nél tevékenykedő Tarnóczi Tibor mellett Zeitvogel János, az Arago többségi tulajdonú Forrás Zrt. vezérigazgatója szervezi az ügyleteket.

A jelek szerint nem is akárhogyan. Az MKB-tól valamilyen úton-módon - a Bábolnán terjengő hírek szerint 500 millió forintért, egy bérleti konstrukción keresztül - egy nap alatt a Tendréhez került ingatlanokban tovább folyik a takarmánygyártás, csakhogy az állítólag bérbe vett üzemegységekből kikerülő takarmányt most már a Tendre értékesíti. Ráadásul Bábolna márkanév alatt, ami a jobb éveiben 30 százalékos piaci részesedéssel vezető takarmánygyártónak számító BT legfőbb értéke volt.

Mindezt úgy, hogy a BT tulajdonosa az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. (ÁPV) által felügyelt Agrárgazdasági Vagyonkezelő Kft. maradt. Persze nem is lehet olyan kellemes mostanában BT-tulajdonosnak lenni. A néhány éve még a Bábolna Zrt. leányvállalataként működő BT aranytojást tojó tyúk volt, 2003-ban 1,3 milliárd forint nyereséget hozott, de legutóbbi elérhető mérlege 2005-ben - a 2003-ashoz képest 10,5 milliárd forintos árbevétel-csökkenés mellett - már 1,3 milliárd forint veszteséget mutatott. A piaci hírek szerint a BT mélyrepülésének okai között nem csupán a bábolnai baromfi-integráció széthullása és a madárinfluenza-pánik szerepel, hanem a "puha" gazdálkodói magatartás is. Sokak számára volt érthetetlen, hogy a széthullott Carnex-csoport tulajdonában álló, azóta felszámolás alá került Zalabaromfi Zrt.-nek miért szállított folyamatosan a sorozatos nemfizetések után is a BT, amely így keresztet vethet 1 milliárd forintos - más források szerint 1,5 milliárdos - követelésére. Nem jól jött ki a BT a két korábbi Bábolna-leánnyal, a Pannon Baromfi Kft.-vel és a Bábolna Baromfitenyésztő Farm Kft.-vel (BBF) szembeni követelésének rendezési kísérletéből sem. A BT-nek tartozó leánycégek eladása után a BBF-en keresztül a Pannon Baromfi Kft. többségi tulajdonosává előlépett, USA-beli bejegyzésű Lorenson International LLC részére 1 milliárd forint, a BBF-nek pedig 600 millió forint értékű tartozást értékesített, amelyből a BBF tavaly és 2005-ben 100-100 millió forintot törlesztett. Közben a két ex-Bábolna-leány tartozásai tovább nőttek, míg a tartós kölcsönné minősített, 2005-ben értékesített követelésének pénzügyi rendezését 2008-ra tervezik.

Azt azonban a BT aligha éri meg. Könyvvizsgálója a cégbíróságnak március 20-ai dátummal jelezte a cég fizetésképtelenségét, azzal a megjegyzéssel, hogy az erre az esetre vonatkozó tulajdonosi döntés elmaradt. A 2005. december 31-ei állapot szerint 4,07 milliárd forint saját tőkéjű céget finanszírozó bankok már korábban elkezdtek aggódni. A Raiffeisen a készletre 950 millió forint összegben, a vagyonra 1,3 milliárd forint erejéig jegyeztetett be jelzálogot, míg a CIB ugyanezt tette 610 millió forint értékben készletre, 2,36-2,36 milliárd forint erejéig több ingatlanra, ingóságokra pedig 400 millió forint értékben. A több üzemi ingatlanra 1 milliárd forint erejéig jelzálogot bejegyeztetett MKB, mint látható, lépett is, méghozzá a Tendre színre lépésének gyorsaságából ítélve nem hirtelen felindulásból. A kulisszák mögötti alkuk végeredménye sem lehetett mindenki számára meglepő. Piaci körökben legalábbis így értékelik Sárvári Katalin gazdasági igazgató - nem sokkal a Tendre megjelenése előtti, felmondással és az azzal járó jelentős végkielégítéssel való - távozását, majd a Leisztinger-céggel együtt történt újbóli felbukkanását.

A BT mindenesetre most a felszámolás szélére került, noha idén év elején már majdnem elkelt. A tavaly őszi sikertelen privatizációs kísérlet után - amelyen egy, szintén Leisztingerhez köthető cég indult - novemberben újra meghirdették a céget. Ekkor már a tárgyalásokig is eljutottak az újabban ABO-csoport néven futó Szabolcs Gabona Holding Zrt.-vel, ennek azonban CIB és a Raiffeisen keresztbe tett, befagyasztva a BT finanszírozását.

Nem ez az első eset, hogy valamelyik Leisztinger-cég megjelenik Bábolnán. 2005 elején a korábban a BT áruit fuvarozó Trans Bábolna Kft. kamionjait és ezzel együtt az évi körülbelül másfél milliárd forintos fuvarüzletet a Foring Kft. szerezte meg, amely a Forrás Zrt. tulajdona. Az akkor Bábolnán terjengő hírek szerint a Trans Bábolna tulajdonosának pénzügyi nehézségei támadtak. Ha ez valóban így volt, azok vélhetően nem a BT fuvarjaiból eredtek, ugyanis a takarmányipari cég a fuvarokért a piaci ár megközelítőleg dupláját fizette, és ez a helyzet a Foring megjelenésével sem változott.

A "pénzügyi nehézségek" megszimatolásához, úgy tűnik, jó érzéke van a Leisztinger-cégeknek. 2004 őszén a BT több százmillió forinttal tartozott az Agrograin Rt.-nek, amely a fizetés elmaradása után felszámolási eljárást kezdeményezett. Erre a BT a tartozás fejében gabonatárolókat ajánlott fel a gabonakereskedő cégnek, amely azonban nem ment bele az üzletbe. A felszámolástól a hirtelen előkerült Iglói Úti Lakópark Kft. mentette meg a BT-t, azzal, hogy rövid átfutási idővel megvette a tárolókat, amelyeket ugyanaz a Froment Kft. üzemeltet, amelyik az említett ingatlanügyletben is felbukkant. A változatosság kedvéért a tárolókat megvásárló cég szintén Leisztingerhez köthető, a Navik Zrt.-n keresztül. Néhány hónappal korábban a nagyvállalkozó eladói pozícióban keveredett üzletbe a BT-vel, amikor a bábolnai cég a Navik-tulajdonú Amida Invest Kft.-től három sertéstenyésztő kft üzletrészeit kapta meg követelése fejében. Ez sem lehetett nagy üzlet, tavaly túl is adott rajtuk.

A már hosszú ideje a BT körül sertepertélő Leisztingernek a BT eszközeinek - egy esetleges felszámoláson keresztüli - megszerzése és a Bábolna márkanév birtoklása sem lehet garancia a sikerre. A márkanéven kívül ugyanis a vevőállomány és a bábolnai szakembergárda jelenthették az igazi vonzerőt a BT vevőjelöltjei számára. Ezek azonban leépülőben vannak. Az év eleji likviditási gondok miatt akadozott a gyártás és így a szállítások is, a hírek szerint sok vevő és beszállító is elpártolt a BT-től, ahogyan az a nyolc szakember, akik inkább az egyik nagy konkurens céget választották.

Kérdés persze, hogy Leisztinger mit tekintene sikernek: pusztán a takarmányüzlet jövedelmezővé tételét, vagy inkább azt, ha ezen keresztül sikerülne megszereznie a bábolnai gazdaság körül fekvő, hatalmas egybefüggő táblákból álló több mint 6 ezer hektárt, amelyet hamarosan meghirdet az ÁPV. Agrárberkekben úgy tartják, hogy a Pick korábbi, illetve a még a Medgyessy-kabinet által privatizált Alcsiszigeti Mezőgazdasági Zrt. - Forrás Zrt.-n keresztüli - jelenlegi tulajdonosaként a takarmánybizniszbe beszálló Leisztinger bábolnai földekre vezető útja már korántsem lehetne ilyen sima: ott a szakmai közvélemény az IKR-vezér Szaxon Attilát, valamint az OTP mellett a Picket is magában foglaló agrárbirodalmát építő Csányi Sándort tartja esélyesnek, s kettejük együttes fellépését sem zárják ki.

KELEMEN ZOLTÁN

Kapcsolódó anyagok
Húsklopfolás

Archívum »

őszinte híve: egy kb. tíz év óta rendszeres hvg előfizető
Christt
Christt 2007. 10. 14. 19:32
Előzmény: #31868  Törölt felhasználó
#31869
link
Ismétlés :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 17:06
Előzmény: #31867  sly36
#31868
Mert a kékbajusz tetszik:)))
HAJRÁ PHYLAXIA ez a lényeg,amugy nem vagyok gonosz:)))))
sly36
sly36 2007. 10. 14. 16:11
Előzmény: #31866  Christt
#31867
Kekbajusz! Nem 36 vagyok, még ez sem talált. Nem a neveddel van bajom, hanem azzal, hogy miért nem a régi nick neveden írsz.
Christt
Christt 2007. 10. 14. 16:02
Előzmény: #31865  Törölt felhasználó
#31866
link

Kispapirok jól teljesitenek... :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 15:32
Előzmény: #31860  sly36
#31865
Sly36-nak!
Gondolom 36 éves vagy.Max ez derül ki rólad.Szerintem nincs a nevekkel gáz,ráadásúl kék bajszom van,ez van.
Christt
Christt 2007. 10. 14. 15:03
Előzmény: #31863  sly36
#31864
A közlöny végén van szó az állatgyógyászeti készitmény forgalomba hozatali engedélyének helyesbitéséről..
Hátha valakit érdekel
sly36
sly36 2007. 10. 14. 14:43
Előzmény: #31862  Christt
#31863
Chrisst!
Mire szeretted volna felhívni a figyelmünket az alábbi linkkel?
Christt
Christt 2007. 10. 14. 14:22
Előzmény: #31861  Törölt felhasználó
#31862
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 22:43
Előzmény: #31860  sly36
#31861
mindenesetre a "kékbajusz" név isteni:-)

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek