MAci pont ezt irta hogy az evben lezart pozicio szamit. Én is ezt a nezetet osztom. Nem kell a t+2 napot megvarni. Abban az evben lezart pozicio szamit.
A 15%-os adóteher a lezárt pozíciókra vonatkozik. A lebegő (floating) pozíciók felett nem rendelkezünk, ezért azokat nem kell számításba vennünk.A nyereséges ügyletekből ki kell vonni a költségeket (spread, commission, profitmegosztási jutalék a hozamból, stb.), valamint a lezárt veszteséges pozíciók összegét. Az így kapott nettó végeredmény – amennyiben az pozitív – képezi a 15%-os adó alapját.Az aktuális adóév mindig január 1-től december 31-ig terjed, vagyis az ez idő alatt keletkezett visszautalt nyereséget kell figyelembe venni (a veszteségekkel együtt, természetesen).
Jovedelmed akkor keletkezik,ha nyereseggel eladod es a kp-t peldaul kiveszed vagy atviszed a szamladon a kovetkezo evre.Ilyenkor kell adoznod 15% viszont a vesztesegeket levonhatod meg a koltsegeket szamlavezetes-bkereskedesi koltsegek.
az adóévben elért hozamot a következő naptári év szokásos SZJA bevallási határidejéig (magánszemélyek esetén május 20-ig) köteles az adózó bevallani és megfizetni
az adó mértéke 15%; az esetek többségében EHO nem terheli az ily módon szerzett jövedelmet
az adózó jogosult az adókiegyenlítésre, amely alapjául az adóévet megelőző maximum kettő adóév vehető alapul
a brókercégnek biztosítania kell a tételes elszámolás (statement) lehetőségét, azaz a nyertes és vesztes tradek is látszanak.
CIG Pannónia