Semmi indokot nem mondtak. Annyit tudott kideríteni hogy az Erste technikai kötése.
Törölt felhasználó2014. 06. 03. 08:33
Előzmény:
törölt hozzászólás
#17
Jártam már ennél rosszabbul is:((
Gáz certinél rolloverkor csak a kiütési árat írta át az Erste, a gáz áraként a régi jelent meg, ami ígyn úgy nézett ki mintha kiütődött volna.
Törölt felhasználó2014. 06. 03. 08:31
Törölt hozzászólás
#16
Törölt felhasználó2014. 06. 03. 08:30
Törölt hozzászólás
#15
Törölt felhasználó2014. 06. 03. 08:29
Előzmény:
törölt hozzászólás
#14
Én is így jártam. Majdnem ráborítottam a bankba az asztalt szegény csajra.
Fél órát telefonálgatott amíg kiderítette mi történt.
Azért lehet érdemes lenne utánanézni milyen következménye lehet annak, ha pl én vételen vagyok 150 Ft-on, nem kapok, viszont 0 db-os technikai kötés van 145-ön?
"Mindig be kell tenni egy darab certi Stop-Limit vételre az eladási limit árhoz. Tehát az adott áron veszel certit, ahol teljesülnie kellene az eladásnak. Ekkor nem ugorja át a kurzus a te szintedet. "
Csak óvatosan vele, mert át tudja így is ugrani, mivel az árjegyző nem mindig 1 Ft-al változtatja az árat.
A másik téma, a "kamu" árnak én is megpróbáltam utánajárni.
Az volt a válasz hogy 0 db-al technikai kötések. Ha megnézitek tényleg 0 db-os kötések is vannak, nem piaci áron.
A certikkel kicsit máshogyan kell kereskedni, mint a részvényekkel.
Mivel ezek általában tőkeáttétes termékek, ezért sokszor gyorsan változik az áruk és van úgy, hogy egyszerűen átugorja a kurzus az adott megbízást.
Ilyenkor a következőt kell csinálni, hogy ha eladási Stop-Loss megbízást adsz:
Mindig be kell tenni egy darab certi Stop-Limit vételre az eladási limit árhoz. Tehát az adott áron veszel certit, ahol teljesülnie kellene az eladásnak. Ekkor nem ugorja át a kurzus a te szintedet.
A honlapon lévő zárás utáni árakhoz nem tudok én sem mit hozzáfűzni. Én speciel fenntartással kezelem. Megtanultam vele együtt élni, nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget. Ennyi.
Az hogy az árjegyző - finoman szólva - rugalmas munkaidőben dolgozik, nos az engem is felháborít!
az tény, h az árjegyzést szeretik finoman "maguk felé" tolni. (azaz ha több a vevő, felfelé tolódik az árjegyzési sáv, ha több az eladó, lefelé.)
az is tény, h árjegyző vagy van, vagy nincs.
én csak kisebb tételekkel kereskedek, de aki milliókkal certizik, annak ez egy orosz rulett.
a záróárakat viszont le tudod keresni utólag is, azzal nem hiszem, h csalnának.
Mellesleg tök mindegy, mennyi volt az előző napi záróár, mert csak az alaptermék árfolyama számít, ha az elmozdul, máshol fog nyitni a certi másnap, előző napi záróártól függetlenül.
Certi trükkök