Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 23:40
Előzmény: #6219  Hathor
#6220
Egyébként a BÉTnek össze kell magát szednie, mert elfordul tőle mindenki. Már nem lesznek a manyup vételek sem, mi sem fogunk ilyen rangeben kereskedni tele mozgóátlaggal. Készülnek az ellentőzsdére is.

Valamit villantania kell a piacnak. Én azt gondolom egy szűkülő háromszög alapján, hogy fog is villantani!

Legyen ez a végszó, még 1x, Yo8!
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 23:29
Előzmény: #6217  Jussi
#6219
Én meg le sem fekszem, mondtam a kollégáknak a piacot 24órában lehet valahol figyelni!

Yo8!
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 23:27
Előzmény: #6214  Jussi
#6218
Buxban is összeraktam ugyanezt a két hullámot!

A választásokig ugyanaz ment mint nyugaton,én a második kinti hullámra longba léptem folyamatosan itthon, de folyamatosan szívtam tavaly.. szinte első hullám A pontja után elvágták Buxot, még talán B-t sem csinálta meg, nem fiboztam fel, de látszik rajta, onnan egy oldalazás, range kereskedés, folyamatos 20.000fölötti bux támasszal.

Iszonyat szopi volt a longosoknak, ez az egy év visszafogás. Én nem vagyok longos, de természetes volt számomra, hogy a vízbe nyomott labda felszínre jön, és beéri nyugatot, hát nem.

Idén óvatosabb vagyok már. Ranget elhagyva lesz nálam irány, de azon várhatóan lehet szépen fogni.

link
Jussi
Jussi 2011. 02. 11. 23:20
Előzmény: #6216  Hathor
#6217
Én mára kikapcs,tudod,mindjárt kelek!))
Jó hétvégét,majd benézek!
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 23:17
Előzmény: #6214  Jussi
#6216
Az 5-ös pontnak akár elmehet a második nagy hullámban, bár többet várnék tőle, de ötös pont kiszámíthatatlan.
Törölt felhasználó 2011. 02. 11. 23:15
Előzmény: #6213  Törölt felhasználó
#6215
bocsánat már keverem a betüket az újjammal, inkább lepihenek.
További szép estét!
Jussi
Jussi 2011. 02. 11. 23:12
Előzmény: #6210  Hathor
#6214
Nem vagyok jártas hullámszerkezetekben.
De a megoldás vhol ott lehet,hogy a bux teljesen más hullámfázisban jár,azért megyünk más irányba.
Hullámos ismerősöm egyébként 1350 körülire várja tetőt kint.
Törölt felhasználó 2011. 02. 11. 23:12
Előzmény: #6211  Eros
#6213
ezek a vágyak!
hogy kiéaz csak abbol sejthető hogy ki és kit gyanúsít benne.
Tudod a bkv nak micsoda dolog 5milliárdot ígérni oldja meg a cég.
most mi van? adtak nekik 6 -ot és már a következő 11 -rt kuncsorog a föpolg mester és nyűrtol új gépjűrműéllományról beszél. de metró nem kell, nem lesz mert ahoz semi közük. Vicc az egész
A Te lovad szar ! De ha megveszem Tőled akkor az lesz a világ legjobb lova.
Kész óvoda!
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 23:10
Előzmény: #6210  Hathor
#6212
Rend kedvéért az I.-est is berakom (első nagy hullámot), aztán lehet gondolkodni rajta.

link
Eros 2011. 02. 11. 23:04
Előzmény: #6207  Jussi
#6211
..ma jött az iwiw-re...valaki lemaradt...
..pedig jót tenne ha megvalósulna...száguldana a mol és a bux...
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 23:01
Előzmény: #6201  Jussi
#6210
Én egyszerűen nem tudom másképpen nézni ezt az S&P elliott hullámot, mint amit Cimbinek is írtam.

Ma megerősítette, hogy a II. nagy hullám, utolsó 5. szakaszában lehetünk, annak is egyes-kettes hullámánál, annak kettes pontja lehetett a tegnapi gyengébb záró pont szinten.

link

amennyiben így van, még van fel menet, az ötödik hullámban minimum 3-4-5pontig, majd le ABC, de azok bazi karcsúak...

És a harmadik nagy gyorsuló hullámot már nem is hozom fel, mert kitiltotok a topikból. Mindegy nem tudom, ez csak az én elliott nézetem, aztán lehet tök másképpen van.
Eros 2011. 02. 11. 23:01
Előzmény: #6206  Eros
#6209
..ja és négy hét kemény short után ma fordítottam....elég volt az idegből...s ezután megfogattam..csak daytrade...amíg nem lesz végre tiszta irány...
..addig lekereskedem a napi kis hullámokat....
..jó éjt...és szép hétvégét...
Törölt felhasználó 2011. 02. 11. 22:58
Előzmény: #6205  Eros
#6208
ezzel az írással én már kb 2-2,5 éve a 8 éves választási kampány finisében taliztam F fanok részéröl! :)
Jussi
Jussi 2011. 02. 11. 22:58
Előzmény: #6205  Eros
#6207
Lassú a levrendszered!))
Ez legalább egy éves story.Azóta a falcon ki is vonult,ha jól tudom.Illetve volt a molnak talán az exxonnal vmi projektje erre a mezőre,de egyelőre semmi.
Eros 2011. 02. 11. 22:54
Előzmény: #6205  Eros
#6206
..úgy látom ez már lejárt lemez...miért vették elő...
Eros 2011. 02. 11. 22:50
Előzmény: #6204  Hathor
#6205
..ezt ma kaptam...mi ebből az igazság...?

Makói gázfosztás! Tudjon róla minden Magyar!

Magyarország földjének mélyén, Makó közelében olyan gázkincsre bukkantak hivatásos külföldi kincsvadászok, amely negyven éven át képes volna biztosítani Magyarország gázellátását, vagy a mostani ínséges időkben egy intenzív, húsz évre rövidített kitermelést véve alapul, akkora bevételhez juttathatná a magyar államkasszát, amely rövid idő, mondjuk öt-tíz év alatt a magyar életszínvonalat körülbelül az ausztriaira emelné, és húsz év múltán a magyar gazdaság csak e gázkincsnek köszönhetően felzárkózhatna a gazdag Európához.

Mindebben nincs semmi túlzás. Minden érdeklődő ember tudta, hogy az Alföld mélyén többféle kincs lapul - olaj, gáz, termálvíz -, csak meg kell találni, de az sem nehéz, csupán fúró és némi türelem kell hozzá.

Körülbelül olyan feladat ez, mint gombostűt találni a tűpárnában. A Falcon Oil, ez a kanadai központú multi cég képes volt - saját állítása szerint - egy éven át keresni, amíg telibe találta a gombostűt, vagyis a 600 milliárd köbméteres gáztartályt, lent, hat kilométer mélyen a föld alatt.

A cég - nem tudni hogyan és mennyiért - kizárólagos jogot kapott 35 évre a magyar államtól a gázkutatásra, és ami elképesztő, a gáz kitermelésére és eladására is. A magyar állam szerényen csak 12 százalék bányajáradékot kér cserébe, vagyis oda ozta a Falcon Oil-nak e páratlanul értékes gázkincs 88 százalékát.

Hogy mennyi pénzről van szó? Ebből a gázkincsből az utolsó fillérig ki lehetne fizetni a teljes magyar államadósságot, ami egyúttal a magyar gazdaság elképesztő felerősödését eredményezné. Avagy fel lehetne függeszteni a megszorításokat, sőt emelni lehetne a nyugdíjakat és a béreket, és a gazdaságot serkentő intézkedéseket lehetne indítani.

Felfoghatatlanul sok pénz, ami a jelek szerint majdnem mind a másé lesz. Nem kell, hogy így legyen. A magyar jog ismeri a feltűnően aránytalan szerződés fogalmát. Az ilyen szerződést meg lehet támadni, és amíg jogállami volt Magyarországon, addig a bíróság az ilyen szerződéseket meg is semmisítette. Íme, itt a nagy történelmi pillanat a nagy közös cél, amelynek mentén közös nevezőt találhatnának az ország egymással szembenálló erői.

Senki nem vitatja el a külföldi befektető jogát a tisztes haszonhoz, de senki sem fogadhatja el a tisztességtelen haszon érvényesítését. Tudtuk, hogy Magyarország földjének mélyén kincsek lapulnak, örömmel vettük a kalandos kedvű vállalkozók jelentkezését, azonban az államnak jól felfogott érdeke, hogy az ország földjében rejtőző kincs kiaknázása az ország népének érdekeit szem előtt tartva történjék. Magyarország nem Rhodesia, és ez nem a XIX. század!!!

A (volt) Gyurcsány-kormány hallgatott a szerződés tartalmáról. Van azonban egy pont, ahol már meg kell állítani a dolgok menetét. A makói gázkincs kitermelése nem történhet meg a mostani feltételek között. Az ország népe nem nézheti ölbe tett kézzel saját kifosztását. A történelmi hanyatlásnak és a kollektív hülyeségnek egy ponton véget kell vetni Azért, mert lelkiismeretlen bűnözők a maguk pitiáner hasznára, olcsó jutalékokért kiárusítják apránként és nagyban az ország kincseit, még nem kell feladni mindent, még érdemes harcolni mindazért, ami megmenthető.

A magyar nagytőkének sem áll érdekében az ország kifosztása. Talán vegyünk példát a horvátokról Ők nem adták oda koncesszióba sem 35 évre, sem rövidebb időre, sem a Falcon Oil-nak, sem másnak az Adriát. Inkább maguk építettek autóutat, hogy a turisták kényelmesebben odaérjenek. Nota bene: az ügyes kanadaiak a horvátoktól bérelték azt a fúrótornyot, amivel Makónál gázt találtak.

Küldd tovább mindenkinek! Tudjon róla minden Magyar!
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 22:47
Előzmény: #6203  Törölt felhasználó
#6204
Azért vannak növekedések, majd keresek neked grafikonokat.
Itthon nem sok növekedés van, de nem is haladunk felfele a létrán, mint kint.
Német gazdaságot gondolom nem kell bemutatni, az már túlszárnyalja magát gazdasági növekedésben.
Törölt felhasználó 2011. 02. 11. 22:43
Előzmény: #6199  Hathor
#6203
pont erre célóztam, hogyha ez így lenne akkor felfelé kéne bármilyen kis mértékben haladnunk, de az inexek 2 éve felfelé haladnak miközben a realgazdaság legjobb esetben is stagnál. tehát az indexek 2 éve nem a valós jövőt mutatták illetve nem követte a vágyakat a valóság.
Hathor
Hathor 2011. 02. 11. 22:41
Előzmény: #6200  Jussi
#6202
nem is kell, forog az agyam mindig, aztán csak böki az ujjaimat a billentyűzetre.
Jussi
Jussi 2011. 02. 11. 22:41
Előzmény: #6198  Moony
#6201
Thx.Egyébként a szintjeink csak azért különböznek,mert Te promtot én meg határidőt rajzoltam.))

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek