Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 13:58

ARANY az értékálló befektetés  

Üdvözlök Mindenkit, akit érdekel a téma és szivesen megosztom veletek a tapasztalataimat
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 13:47
#80
Ami "csak" értékálló befektetés, az egyenlő a nullával.
Az az igazi befektetés, aminek hozama is van...
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 09:01
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
link

el tudom képzelni, hogy az aranynál egy begyorsuló szakasz jön, felszúr 2100 környékéig, majd onnan lesz egy profitrealizásás, hasonlóan mint ahogy az ezüst grafikonján is látszik, amikor a letétemelés történt.
Utána pedig megy tovább..
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 08:56
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#78
Nézd, szerintem az arany ára addig fog menni, amíg a tőke nem talál olyan lehetőséget, ami kockázat / hozamot tekintve jobb befektetésnek tűnik, mint az arany. Egy 2500-3000-es árfolyamnál ez már képben lesz.

Jelenlegi árazás mellett, és a kilátások mellett felesleges hasonlítgatni az aranyat rv.-kkel, mivel lesznek azok lejjebb is.

Én kb. az tudom elképzelni, hogy a rv. piac megy a bilibe, bizonyos árakon bizonyos cégek vonzók lesznek, így beáramlik majd a tőke. Onnan ahová addig ment. (Arany, ezüst)
Ha pedig néhány nagyjátékos kiszáll, az meg fog látszani az árfolyamon, akár meg is fordíthatja a trendet. Jellemzően amikor akkora para lesz, hogy mindenki azt hiszi hogy arany a biztonságos..

Senki nem tudja mi a jó, csak találgatunk. Én sem, hogy jól teszem-e hogy szinte minden pénzem építkezésbe teszem, ahelyett hogy majd lenne egy nagyobb összegem ínségesebb időkre.. Amit lehet majd kiszórhatok az ablakon, vagy zárol a bank :D
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:27
Előzmény: #71  buli
#77
Ha jól emlékszem nem említettem sem hazai sem külföldi inflációs értékeket. Én csak azt mondom, hogy minél alacsonyabban lehet kimutatni az inflációt annál kisebb költséggel lehet működtetni a jelenlegi hitelpénz rendszert.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:25
Előzmény: #72  buli
#76
Bravó, hát igen valójában ez az igazság! nem az arany értéke változik meg hanem az arany ára a különböző "játékpénzekben" mérve. Én csak azt mondtam, hogy számomra hihetőbb lenne egy az arany emelkedéséhez hasonló nagyságú infláció, mint a jelenleg kimutatott 3-5 %-os, de ezt mindenki maga döntse el , mert ugye mindenkinek van saját inflációs kosara.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:19
Előzmény: #73  duraczell
#75
Lehet ,hogy igazad van és nagyon leegyszerűsítem a dolgokat. Csakhogy mostanában mintha az egyszerű dolgok működnének és a bonyolultak egyre kevésbe. Pl részvények egyedi kockázatának csökkentése portfoliók tartásával. A spekulatív tőkéről annyit, hogy ez szintén egy eléggé megfoghatatlan dolog azok az emberek, akikkel én találkozok, nem a spekuláció miatt veszik az aranyat hanem mert, félnek az értéktelen papír (bankjegy) tartásától.

Nem dolgozok egyetlen brokicégnél sem független vagyok. Hát igen ez is furcsa lehet saját cég saját vállalkozás senki nem mondja meg mikor mit kell mondani az ügyfélnek.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:12
Előzmény: #70  xmann
#74
Hát igen mindenki megtalálja azt a tüskét a 80-as évek közepén. De hát mi is volt akkor, ha jól emlékszem Kuvait lerohanása. Volt egy pánik aztán minden ment a maga útján. egyébként az aranystandard rendszer felmondásakor 1971-ben 1 ounce arany 34 usd volt.
A jelenlegi emelkedés jóval hosszabban tart és csak reménykedünk, hogy már megint a jó öreg holland tulipánhagymához hasonló lesz a story. De nem sajnos a mostani emelkedés nem fog egy csapásra megszűnni, mint a mesében és minden megy a régi kerékvágásban. A kormányok továbbra is nyakló nélkül szórhatják a pénzt, hülyíthetik a népeket a pénzillúzióval. Nagy a bizonytalanság és egyre csak növekszik. A kiutat én sem tudom, mint ahogyan más sem. Én csak azt tudom talán ez a befektetési eszköz, ami nagyon régóta velünk van, talán segít majd a túlélésben, hogy mit kell majd túlélni nem tudom, de nem lesz egyszerű az biztos. Valaki említette a földet és más egyéb olyan dolgot, ami egy háború túléléséhez kell lehet, hogy nekik lesz igazuk nem tudom én csak azt látom, hogy sokan vesznek aranyat is.
duraczell 2011. 08. 19. 23:44
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#73
Ezt nagyon leegyszerűsíted sztem.
Az utóbbi évben/években valóban az arany nominálisan nagyon jól teljesített, DE:
- USD-ben van az elszámolóára, márha jól tudom,
- válságban menekítik ebbe a pénzüket.
- a spekulatív tőke még rá is játszik a felértékelődésére.

Sztem van az a pénz amiért már nem kell. Volt már ha jól emlékszem nagy arany boom aztán pukk. Csak óvatosan ezzel is. Ki tudja hol a vége. Amikor a pozizárások eljönnek, akkor a drágán vett aranyból lehet csinálni fuxot.

Ja, mellesleg melyik broki cégnél dolgozol?
buli 2011. 08. 19. 23:08
Előzmény: #70  xmann
#72
"és az azelőtti 20évben mennyi volt az infláció és mennyit hozott az arany? "

Mármint a hazai vagy az amerikai inflációra gondolsz?

"Tehát mi az összefüggés az arany és az infláció között? ZÉRUS."

Nem, ez nem így van. Ha infláció van, akkor nominálisan nő a pénzmennyiség. Minél több van pénzből, annál több jut belőle aranyra is.
buli 2011. 08. 19. 23:01
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Az államkötvények értékét a kereslet határozza meg. Ha nagy a kereslet, akkor alacsonyabb kamattal is megveszik. Mivel külföldiek is nagymértékben veszik, ezért a hozam inkább a külföldi inflációval korrelál, és nem a hazaival.
xmann 2011. 08. 19. 22:57
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
"Én csak azt látom, hogy az utóbbi 10 évben az arany átlagosan 15-17 %-ot emelkedett hát ez már közelebb áll ahhoz az inflációhoz, amit mi itt érzékelünk a valódi világban. "

és az azelőtti 20évben mennyi volt az infláció és mennyit hozott az arany?

Segítek: az arany ára a harmadára esett, NOMINÁLISAN. Miközben éves 3% infláció tuti volt átlagban hivatalosan is.

Tehát mi az összefüggés az arany és az infláció között? ZÉRUS.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 22:32
Előzmény: #64  buli
#69
No ha már itt vagyunk ennél a bűvös kamatnál tudjuk, hogy miért kapunk ilyen nagyon kevés kamatot mostanában?
Hát mert ugye a betéteseknek meg kell elégedniük a real kamattal, ami a nominál kamat és az infláció különbsége. No, akkor mi a teendője a mi jó öreg bankárunknak a drága állammal karöltve. Nosza, keressünk egy jó kis képletet és mondjuk, hogy ez az inflációt méri, mármint mindnyájunk inflációját. De hát ezt a képletet nem a piac határozza meg, hanem a mi jó öreg államunk felügyelete alatt álló KSH. Hát így lesz a mért, kiszámolt infláció jó alacsony, ami által a pénzintézetek és az állam költsége is alacsony marad. Ezután a valódi infláció tudjátok, amit mindnyájan érzékelünk, az már lehet egy kicsit magasabb és akkor az államkötvényeket szépen csöndben el lehet értékteleníteni. Ja és nem mellékesen a betéti kamatokat is lent lehet tartani.
Én csak azt látom, hogy az utóbbi 10 évben az arany átlagosan 15-17 %-ot emelkedett hát ez már közelebb áll ahhoz az inflációhoz, amit mi itt érzékelünk a valódi világban.
datoja 2011. 08. 19. 22:30
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Egyet értek!
buli 2011. 08. 19. 22:21
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Szerintem meg addig fog szárnyalni az arany, amíg Amerikában 0 közeli az alapkamat. Márpedig semmi nem látszik abból, hogy ez mostanában változna.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 22:19
Előzmény: #63  datoja
#66
Ezt jó olvasni Tőled mármint, hogy a REMÉNY a legjobb üzlet. Valóban szerintem, aki részvényt vesz lásd CIGPANNONIA ahol a következő néhány évre megígéri a menedzsment a vesztséget (ásd kibocs tájékoztató) az valóban egy jó nagy REMÉNYT vesz. Vagy itt van a jó öreg ESTMÉDIA alias Econet amin már a névváltoztatás se segít. De még a nagyoknál is csak a REMÉNY van mivel szegény OTP állítólag igen alulértékelt csak hát a REMÉNY nem elég nagy, hogy megtalálja a valódi értékét. Ez a kutya most lehet, hogy hazament a sétáltatásból és szegény gazdija egyedül kóborol a sötétben.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 22:15
Előzmény: #63  datoja
#65
az a szép hogy elég erősen mlm rendszerben is tolják az arany értékesítést.

ott meg az a remény, hogy szólsz pár embernek és lesz pár 1000 eurónyi aranyad.

na amikor már minden 3. ember hallott róla / befektetett stb. akkor jön majd a szopatás :D
buli 2011. 08. 19. 22:14
#64
Az arany mitől érték? Jó kérdés. Ugye az ellenzők azt mondják, hogy nem jó semmire, nem termel hasznot stb...
De akkor ilyen alapon miért van értéke egy Rembrandt képnek? Az se termel pénzt, drágán kell őrizni, különleges bánásmódot igényel (hőmérséklet, páratartalom, fény).

Attól, mert az emberek értéket tulajdonítanak neki. Mivel a világban gyakorlatilag a devizák azon versengenek, hogy melyik legyen a gyengébb, ezért természetes, hogy a pénz tulajdonosok keresik a "kemény" valutákat. (lásd pl. svájci frank) De a legkeményebb valuta mégiscsak az arany. Azt nem lehet korlátlanul előállítani.
Vajon Kína miért spájzol be belőle? Mert nem akarja mindenét értéktelenedő papír dollárokban tartani.

Mit ér a pénz? Kamatot termel, ez igaz. De közben az értékéből is folyamatosan veszít. Ha reál értéken nézzük, akkor vajon a kötvények mennyi hasznot termelnek? Azt már halkan teszem hozzá, hogy adózás után.
datoja 2011. 08. 19. 22:08
Előzmény: #55  xmann
#63
Végül is aki az aranyat árulja,az is a REMÉNY-t árulja.A REMÉNY árulása pedig mindig is a legjobb üzlet volt és lesz.
Lásd: egyházak,pártok,szerencsejátékok.
Aki megveszi/az aranyat/,abban reménykedik,ha majd a boltokba nem szállítanak élelmet,mert elzárták az olajcsapot,a multik kamionja el sem indul
a boltba,mert tudják,hogy útközben úgyis
kirabolnák,Ő majd előveszi aranyrudacskáját,az asztalra teszi és csak annyit mond:-Terülj,terülj asztalkám!
S az asztal tele lesz minden földi jóval.
Bár szerintem csak egy fém darabja lesz.
Ettől függetlenül aláírom,a REMÉNY árulása volt mindig is a legjobb üzlet.
Sok sikert hozzá!
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 21:52
Előzmény: #58  xmann
#62
Hát igen a tegnappból minednki nagyon sok lovét tud keresni ezt már sokszor láttam és hallottam is. Csak az egykicsit más amikor benne vagy a pozicióban és éppen nem a jó irányban. Nem azt mondtam hogy soha se keresetem de sajnos sokszor el is buktam a megkeresett pénzeket, mint az a szegény OTP tulaj aki a legutobbi felhzáskor belevett a papírba, mondván kieste már magát eléggé.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 21:49
Előzmény: #59  xmann
#61
Hát akkor abban megállapodhatunk hogy jelenleg nem a részvény a menő , de majd egyszer talán megint az lesz. Addig is valahová kéne tenni azt a frány pénzt mert hát a jó öreg usd eléggé gyengén áll no meg a rivális EURÓ se fest valami vidáman.

Topik gazda

BingoRF
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek