Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 14:00

75 bp-os kamatcsökkentés - új "lépésköz"  

Ugrás a cikkhez
A várakozásoknál jelentősebb mértékben, 75 bp-tal csökkentette az irányadó kamatokat az MNB Monetáris Tanácsa. Az alapkamat ezzel 8.25%-ra változott. Egyes piaci elemzők ennél nagyobb kamatvágást is elképzelhetőnek tartottak az erős forint és a dezinflációs folyamatok miatt, ugyanakkor a konszenzus 50 bp volt. A Tanács eddig ilyen "lépésközzel" nem változtatott a kamatokon, 25 ill. 50 bp-os döntések születtek. A Tanács ezzel feltehetően nem akart túlzottan előreszaladni a piachoz képest, ugyanakkor igyekezett bizonyos óvatosságot is sugallni próbált.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=51166
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 20:39
Előzmény: #10  zborde
#11
Ha figyelmesen olvasol, akkor én is ezt írtam. Az alacsony kamatszint nem jó neki. De maga a csökkentés, főleg egy többéves folyamatként és egy kiugróan magas szintről szvsz jó neki. Ne feledd, még mindig Európa legnagyobb alapkamata a miénk. Úgy, hogy már 425bp-al alacsonyabb az egy évvel ezelőtti csúcsnál!
A kamatmarzs csökkenését szvsz legelőbb csak a 2006-2007-es eredményekben látod majd. De az idei évre sem mond a vezetés és az EPS előrejelzések 15%-nál nagyobb növekedést, tehát a jelenlegi célárak is elég visszafogott növekedést tartalmaznak.
zborde
zborde 2005. 02. 21. 17:30
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Én is Lauval értek egyett, ez az alapkamat csókkentés nem annyira jó az OTP-nek ...
Ha a forint valóban gyengülni kezd, esetleg az alapkamat vágások következtében, akkor a papíroknak sem kell sok, így is elég magasan vannak. Érdekes időszak következik ...
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 16:34
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Ügyes volt. Mennyivel küldted meg? 1k?
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 15:40
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
short bazár bezár
nem jön elég dinamikusan le az eladó oldal, target pedig amúgy is teljesült.
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 15:21
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
küzdenek mint disznó a jégen, de ez akkor is 7100 lesz hamarosan...
az alig várom, hogy álljon be vevő játékot játszuk éppen. Western adaptáció, aki előbb tüzel, az nyer (pontosság nem szempont :)
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 15:02
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
ha a 7150 elesik, akkor húha.
márpedig ahhoz már nem kell sok.
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 14:46
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
kösz a választ!
azért én adtam a pofájának .. egy shortot.
Hadd szóljon.
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 14:44
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Állambácsi tehát jó sok nyereséghez juttatta az OTP-t. Sokat nyert a lakáshitelen, és ezt a botrányosan magas kamatmarzsot, amivel az OTP működik évek óta, azt nem kis részben az először 12.5-re ugrasztott, majd azóta lassan csökkenő alapkamatnak köszönheti. Azt OTP a populista és egymást túllicitáló gazdaságpolitika és Járai kamatlábfetisizmusa segítségével lett 7000Ft.
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 14:34
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Az alacsony alapkamat nem jó az OTP-nek. Neki a változó kamat jó. Amikor majd beáll hosszú időre alacsony szintre, akkor már valóban beszűkül a kamatmarzs. De amíg változik addig erőfölénye miatt a kamatmarzsot magasan tudja tartani (ebből a szempontból nagyon király neki egy ilyen folyamatos éveken át tartó kamatcsökkentési időszak). A piaci versenyhelyzet nem annyira erős, hogy azonnal kikényszerítse pl. a hitelkamatok mérséklését. Ezzel szemben ő azonnal olcsóbban jut pénzhez, gyorsabban csökkentheti a betéti kamatokat, kötvényein árfolyamnyeresége keletkezik, növekedik a hitelkeresletet stb.
Törölt felhasználó 2005. 02. 21. 14:23
Előzmény: #1  portfolio
#2
Pénznyelő, danán-hajdanán egyszer már szóba került, de segíts kérlek még egyszer,
miért is olyan jó az alacsonyabb alapkamat az otpnek?
Az én szemem előtt továbbra is elsősorban a szűkülő kamatmarzs lebeg, mi tudja ennyire ellensúlyozni?
más.
osztalékpapírok relatív értéke viszont ismét nőtt egy picikét...

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek