Topiknyitó: Portfolio 2019. 02. 11. 07:40

25 millió forint ingyenpénzhez juthatsz az Orbán-kormány új csomagja után  

Ugrás a cikkhez
Évértékelõ beszédében a gyerekvállalást ösztönzõ demográfiai programot hirdetett Orbán Viktor. A miniszterelnök által ismertetett hét pont még számos helyen pontosításra szorul, de így is látszik, hogy a demográfiai fordulat
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2019. 02. 11. 09:00
#20
nagyon igazságtalan törvényeket hoznak amelyeknek az elszenvedői a többi emberek, Ők fizetnek mindent.
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 08:59
Előzmény: #13  Gaguse
#19

Ez hasonló, mint a fiatal gazda támogatás. Negyven évesnek már nem jár. Ha az apuka jólmenő gazda és éppen van abban a korosztályban csemetéje, akkor behúzzák ezt is. El sem tudom képzelni, hogy nálunk egy fiatal gazda önerőből el tudjon indulni. Főleg föld nélkül lehetetlen, mivel nagy harc folyik, minden egyes négyzetméterért.
Ez azoknak fele meg, akik úgyis ilyen családformát választottak volna. Akik csak a támogatásért vállalnak gyereket, azok nem hiszem, hogy sokat tennének hozzá a társadalom előrelépéséhez.
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 11. 08:51
Előzmény: #16  signal2
#18
nekünk eddig semmi gondunk nem volt a bölcsivel pl, minden jól ment...
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 11. 08:50
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
hát az én eseten elég speckó, meg kell várni a részleteket. de az első pont jól jönne, mert kb pont ez hiányzik, hogy eltudjak kezdeni építkezni. Ugye esetünkben, 40 év alatt vagyunk párommal de még nem vagyunk házasok viszont úton a második babó! ilyenkor mi van, majd kiderül 10:15 kor de ezzel és a csokkal már bele tudnék vágni az építkezésbe 
signal2
signal2 2019. 02. 11. 08:50
Előzmény: #13  Gaguse
#16
Nekem mondjuk fontosabb lenne, hogy jó suliba tudjam járatni a gyerekem, vagy hogy ne kelljen 5-re rohanni az oviba, ahol feljelentenek a gyámügynél, ha háromszor nem érek oda.
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 08:47
Előzmény: #13  Gaguse
#15

Nem azt írtam hogy nem segít. Van akinek segít, de pl. nagyon érdekes a SZJA mentesség.Jelenleg 4 gyerekkel 880 ezer ft-ig adómentes a munkavállaló.
Így az adómentesség csak azoknak jelent valamit akik 880 ezer felett keresnek.
Biztos hogy őket kell támogatni?
Melyik pont fog neked segíteni ?
because 2019. 02. 11. 08:45
Előzmény: #2  bpmcwap
#14
Adunk 25 milliót neked a 3 gyerekre, de az ingatlanok árai 25 millióval emelkedtek, így most ugyanazt kapod hitelezéssel és teljes röghözkötéssel, a bankok felé kötelezettséggel,  mint amit kaptál volna a mi 25 milliós ingyenpénzünk nélkül! Na, ki nevet a végén?
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 11. 08:45
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
figyelj, én normális Magyar családapának gondolom magam, és nekem igenis segítenek ezek a lépések ha megtudom lépni (pedig nem vagyok fideszes)
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 08:39
Előzmény: #11  Gaguse
#12

És van aki nem látja hogy ezek a módszerek nem vezetnek eredményre. Eddig sem és szerintem ezután sem fognak.
Megfelelő jövőkép kellene. Amíg a Pampa féle "ki kell lépnünk az Unióból, vagy  érjük el hogy kizárjanak" nézetet vallják, nem is várható a népesség növekedése.
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 11. 08:26
Előzmény: #9  pampa
#11
valaki mindig csak a rosszat látja a dolgokban, sajnos nem tudsz mit csinálni.
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 08:19
Előzmény: #5  zsoltee77
#10

Középréteg? Igen dobálja le a csontokat ami a lakomából marad, de csak ő és csókosai híznak. Látod, már a TAO-t is megemelték, mert amit építettek (háromszoros áron), azt most működtetni kell (háromszoros áron), viszi a pénzt. Ha pedig ez az egész összeszakad, ő majd felül a repülőre és pá, de az embereken mindent behajtanak. A NER-nek még a dédunokája is nyugdíjasnak születik, annyi pént loptak össze, az ezredfordulóig uramul élhetnek.
pampa 2019. 02. 11. 08:12
Előzmény: #2  bpmcwap
#9
" Akik 25millióért vállalnak gyereket, azok hogy fogják őket ruházni, mikor a gyerek lába 3-4 havonta nő egy számot, és kell neki kinti cipő, benti cipő, csizma, szandál, papucs, sportcipő, stb és ez még csak EGY gyerek… Évente három gyereknek összesen uszkve 50 pár cipő, a legolcsóbb cipő is nyaldossa az 5000 forintot – már ami ki is bírja a gyerek lábán 4 hónapig, amíg nem növi ki… És ez még csak a cipő!"
.
Régen is felnőttek a gyermekek valahogyan... most is fel fognak nőni!
A probléma nem ez!
Azt kell ELÉRNI valahogyan, hogy MEGSZÜLESSENEK a gyermekek!
.
Írtad, hogy te 3 gyermeket neveltél fel, nagyon szigorú, alig támogatott körülmények között!
Minden tisztelet neked ezért!
Ez az intézkedés már a te három gyermekednek fog segítséget adni, ha ők is úgy döntenek, hogy nagy családot szeretnének!
Ez egy lehetőség ami segíti azokat akik "állampolgárokkal" is hozzá akarnak járulni a magyarság megmaradásához!
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 08:05
Előzmény: #2  bpmcwap
#8

Teljesen egyetértek veled, 25 évig 2 helyen dolgoztam és még vállalkozásomat is működtettem, hitel nélkül nőnek  gyerkőceim és azon kívül, hogy befizettem az állam felé a kötelezőket, semmi mást vissza nem kaptam.
Hasonlóan működik, mint a biztosítónál, ahol 20 évig náluk volt mindenem biztosítva és pontosan fizettem, semmi kedvezményt nem ajánlottak. Nem nagyon figyeltem, csak fizettem, mikor az egyik ismerősöm felnyitotta a szemem. Új partnerként a HARMADÁT fizeti, mint én. Rögtön rákérdeztem a biztosítónál és mondták, hogy ez csak egy kampány volt, ez az üzlet nekik is veszteséges. Azóta én is csak a harmadát fizetem, csak egy másik biztosítónál.
Az Y generáció le van szarva, mivel nem lázong, megtanult fejet lehajtva gürcölni. Ráadásul már elég érett, hogy átgondoljon dolgokat. Most azokat kell beetetni, akiket még lehet és ezt nagyon jól tudják a politikusaink.
A gyerekvállalásról meg annyit, hogy nem hiszem egy normális pár csak azért fogja gyártani a gyerekeket, mert lesz támogatás. De van jó sok nem "normális" népcsoport, akik ebből élnek, de azok nem fognak minket eltartani.
Mr_Attitude 2019. 02. 11. 07:53
Előzmény: #2  bpmcwap
#7
Jó reggelt!
Szerintem osztalék részvényekbe fektetik és folyamatosan pénzhez jutnak belőle évente vagy negyedévente.
Esetleg napelemekbe, vagy hasonló mondjuk bérbe adható konstrukciókba.
10 milliós naperőmű évente 1 milliót termel....
De a legjobb ezek között diverzifikálni..
:)
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 02. 11. 07:52
Előzmény: #2  bpmcwap
#6
Amit eddig befizettek azok akik ilyet nem kaptak, azokét most nyugodt szívvel odaadják azoknak, akik még szinte semmit, te pedig majd várhatod ami neked járt volna esetleg nyugdíjas korodban.A romák qrva könnyen állnak a más nehezen megszerzett pénzéhez , ingóságához, de ha az övéhez akar valaki, akkor megy a mocskoskodás, hátbaszúrkálódás.
zsoltee77
zsoltee77 2019. 02. 11. 07:50
Előzmény: #4  sanka
#5
A középréteg. Orbán megmondta 2010ben, hogy a polgári, a középréteg erősítése a céljuk.
sanka 2019. 02. 11. 07:46
Előzmény: #3  zsoltee77
#4
Szerinted kik fognak itt úgymond jól járni. Egyébként meg igaza van!
zsoltee77
zsoltee77 2019. 02. 11. 07:45
Előzmény: #2  bpmcwap
#3
Süt az irigység a kommentedből. Az 50 pár cipőn meg hangosan felnevettem. Inkább örülni kéne, hogy 10 évvel ezelőtthöz képesr itt tartunk. Persze van akinek semmi nem jó, és lehetőleg dögöljön meg a szomszéd tehene is. Gratulálok.
bpmcwap
bpmcwap 2019. 02. 11. 07:40
Előzmény: #1  portfolio
#2
Nálam kiverte a biztosítékot ez a bejelentés. Én és a hozzám hasonló Y generációs vitte a hátán a fél országot. Az örökölt lakás után be kellett fizessem az örökösödési adót, miután eladtam, a lakást az ingatlanadót. Nem volt CSOK, nem volt szocpol. Minden pénzt megspóroltam, nem voltunk nyaralni éveken keresztül, nem volt esküvőnk, csak összeházasodtunk, nem voltunk nászúton sem. Nem jártam kétszer akkora autóval, mikkor végre odakerültünk, hogy házat építsünk, nem vettünk fel hitelt, nem kellett megmenteni, de nem azért mert full milliomos vagyok, hanem mert fogamhoz vertem a garast. Itt vagyok három gyerekkel, azt mondják dübörög a gazdaság, de az eu a szabályozásával elvette a megélhetésem – letéti követelményekkel –, munkát keresek, de vagy elmehetek valami gyárba 12órázni esetleg egyéb tróger munkára megszakadni, vagy pakolhatok össze és vihetem a családot külföldre, ahol ugyan szintén gyárba fogok dolgozni, csak egyrészt a gyerekemnek adok még egy anyanyelvet, másrészt nem hónapról hónapra fogok élni. Mit üzen a huszonéveseknek a kormány ezzel a programmal? Vegyél fel hitelt, szülj gyermeket és eltöröljük a tartozásod – ha a három gyerek úgy jön, ahogy nálunk is, akkor kvázi 10millióért vett a kormány három gyereket. Nincs házad, sebaj, adunk 10 misit gratisz, meg még 10-et hitelbe, a hitelből pedig 5 milliót elengedünk a harmadik gyereknél. Persze a kisbetű részben benne van a röghöz kötés törvénye, de akkor is… Mi meg, az Y generáció le van szarva, mi akik nem pénzért potyogtattuk a gyereket, le vagyunk szarva. Miért az Y generációval van mindig kib@szva??? Egyébként azok akik ezért a 25millióért vállalnak gyereket, azok hogy fogják etetni azokat a gyerekeket, mikor egy kiló hagyma 400forint, egy kiló krumpli 300, egy kiló sárgarépa 400 és még egy levesre valót se raktam össze nem hogy hús lenne az asztalon? Akik 25millióért vállalnak gyereket, azok hogy fogják őket ruházni, mikor a gyerek lába 3-4 havonta nő egy számot, és kell neki kinti cipő, benti cipő, csizma, szandál, papucs, sportcipő, stb és ez még csak EGY gyerek… Évente három gyereknek összesen uszkve 50 pár cipő, a legolcsóbb cipő is nyaldossa az 5000 forintot – már ami ki is bírja a gyerek lábán 4 hónapig, amíg nem növi ki… És ez még csak a cipő!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek