Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 17:19

Ezer sebből vérzik a BUX - Két és fél éves mélypont  

Ugrás a cikkhez
Ma is egy meglehetősen negatív hangvételű kereskedésnek lehettünk szemtanúi a részvénypiacokon, melyet ezúttal is a pénzügyi szektor vezérelt. A félelmeket ismét a Lehman Brothers élesztette fel, miután egy sor kiábrándító elemzői véleményt követően 40% feletti esést produkált a tengerentúli piacok nyitása előtt. Hiába jöttek aztán többségében kedvező amerikai makroadatok, az aggodalmakat már nem tudták csillapítani. A hazai tőzsde részvényindexe a nap folyamán a 19,500-as szint alá is benézett, mely közel 2 és fél éves mélypontnak felel meg. A BUX végül 2.6%-os mínuszban zárt az elmúlt hónapok átlagától épphogy elmaradó, 16 milliárd forintos forgalom mellett.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=102221
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oxylant
oxylant 2008. 09. 12. 08:30
Előzmény: #15  exley
#16
Természetesen csak magamat, tudom okolni, hogy erre a világra tévedtem,- befektetőként!
De irigylem azon szakma alkalmazottait, kik mindenféle következmény nélkül alkothatnak "selejtet"!
-Ha az orvos rosszul diagnosztizál, műhibát ejt: fegyelmi eljárás, vizsgálat indul ellene! (minimum)
-Ha a pedagógus oktatási- nevelési kihágást ejt:szankciók indulnak ellene! (minimum)
-Ha a termelő selejtet (vagy csak javítható selejtet) készít, gyárt: fizetését csökkentik, kártérítésre kényszerítik! (minimum)
-Ha a tudós eredményt, sikert nem ér el: nincs több pénz a kísérleteihez! (minimum)
-Ha az invesztorok, spekik rossz infót kapnak, FOLYAMATOSAN-!!!!!!!!!!- /már ha egyáltalán
hallgatnak a "szakma" véleményére/: felelőtlen megmagyarázkodás történik állandóan! (semmi nem történik, sajnos!)
Mo-i megtakarítási hajlandóság (oh), tőkepiaci bizalom(oh)!!
Lehet gondolkodni...(s talán még a "szakmát" megkérdezni!!)
exley 2008. 09. 12. 07:39
#15
Az elemzők, mind egytől, egyig azt írják le ami aznap történt. Holnap is aztán , ha nem úgy van néznek mint borjú az új kapura, aztán írják, hogy konszolidálódik, de már csak a történet után, szóval gyomor kell hozzá, de vannak ilyen tipusu emberek is élni és éni hagyni.- Nem szabad rájuk hallgatni, a gatyáját is elveszíti aki rájuk hallgat. Felelősséget nem vállalnak, csak jár a szájuk, mint a kacsa p@csája.Sajnos ez nemzetközi trend. Vannak akik jól élnek belőle.
prfecó 2008. 09. 12. 06:59
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
szal kaptam egy mail-t egy on-line médiától , hogy kommentáljak , elemezzek , mert látják értek hozzá.(éppen akkor voltam bukóban életem egyik legnagyobbikával, de kiültem stpop nélkül) mondtam egész másképp látom a piacot.

Mondtam szarok a Ta-ra és saját pénzemet bármikor bukom , de utálom ha lihegnek a fülembe , hogy melyik céget kell fényezni.

annyira már nem voltam kelendő.......
Törölt felhasználó 2008. 09. 12. 06:35
Előzmény: #12  bpmcwap
#13
:))
Szakújságírók? Azokat keresd a Blikkben!:)) De hogy a saját grafikonrajzolójukat se tudják megnézni.?!
Kíváncsi leszek, hogy még mindig ki fogják e tudni bulizni, hogy megkapják a legjobb honlap díjat?
bpmcwap
bpmcwap 2008. 09. 11. 23:04
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
huhuhuhuhuhuuuuuuuuu :)
de kemény TAs itt valaki :) De igazad van....!!! :)
viszont, a pfnek nincs igaza... ma a cikk napján 2008.09.11 van két és fél év az 2006.03.11, na most ehhez képest a bux 2006.06.14.én 18100ig szurt le a legmélyebb zárója pedig 2006. 06.16. dikán volt valami 18460 aszem, de lehet rosszul emléxem... basszus a bulvár egy dolog, a reklám is egy dolog, de a jó életbe legalább egy nyavajás mélypontra emlékezzünk már..... basszus hova tüntek a régi szakujságirók ettől a szaksajtótól??? nem kaptak szakfizetést????
Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 22:44
Előzmény: #10  exmnbs1
#11
Az értékelésnél arra azért felhívom a figyelmet, hogy a BUX hosszú távú emelkedő trendje (logaritmikus alapon, mert hosszú táv!!!) - melyet 97 óta eddig 5-ször érintett (98, 2001, 2002*2, 2003) - ma valahol 14 000 és 15 000 között mozog.
Úgyhogy egyelőre semmi más nem zajlik, mint az emelkedő trend irányába történő középtávú korrekció. Ami meglehetősen természetes, miután 3* próbált a BUX sikertelenül felfelé kitörni a csatornából (2005,6,7).

A politika, a subprime válság csak a körítés.
Üdv:)
exmnbs1 2008. 09. 11. 21:57
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Conqui, ezalatt Gyurcsányék szépen megegyeznek SZDSZ-szel
Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 21:06
Előzmény: #7  hill
#9
"nem ezer sebből vérzik csak maffia csoportok játéktere lett az egész. A Miniszterelnök a saját kereskedésével foglakozik. "

Ez a hill nem semmi. Szerinte a subprime válság is Gyurcsányra vezethető vissza.
Lényeg, hogy bármi történik, bele lehessen rúgni egyet. Vazze te biztos kint szoktál őrjöngeni ünnepek alkalmával az utcán a többi húgyagyú között.
Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 20:37
#8
...első körben megtoldanám a nyitvatartást kb 17.00-ig ...így talán nem szívna a bux annyit az amcsi indexek miatt ill.az ottani nyitás körüli mizériák miatt..szóval több átfedés kell a két index között..

..Bozso...nem csodálkoznék azon, ha 18.000-ig se menne le....és érdeklődés hiányában elmaradna tesztelése...MOL nélkül most se nagyon menne sokkal lentebb...és jön megint a gyorsjelentési időszak
hill 2008. 09. 11. 19:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
nem ezer sebből vérzik csak maffia csoportok játéktere lett az egész. A Miniszterelnök a saját kereskedésével foglakozik.
Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 19:30
Törölt hozzászólás
#6
Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 19:26
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
külföldi alapok bepánikolta Egon elemzésére ))
lighthouse 2008. 09. 11. 19:25
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
a médiának??
ja, nyilván a magyr foci is az újságírók miatt szar

elsőre megfogja a 18, másodjára csak a 16
BozsoBozso 2008. 09. 11. 19:18
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
azért ne fogjunk minden Egonra, sztem most az esésben nagyon jo elemzéseket készít.

A nagy kérdés az sztem ,hogy a 2006-os 18k körüli mélypont megfogja-e a buxot vagy sem?

Tippek?
Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 19:02
Előzmény: #1  portfolio
#2
A médiának és az elemzőknek ebben kiemelt szerepe van.

Topik gazda

Hermelein
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek