Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 06. 06. 21:50
Előzmény: #459  Törölt felhasználó
#460
Láma!
bevallom, csak felületesen néztem bele a DC cikkbe, de ha jól láttam, eléggé el vannak ázva. Nem egy akvirens mintakép...
Ezért, bár ettől függetlenül én is bízom a Rábában - pl ez a mostani az alja szerintem is, az 1000 megtartaná - szóval ettől függetlenül kérdeném, hogy hogy kerül a képbe a DC?
előre is köszi
Törölt felhasználó 2003. 06. 06. 18:57
Előzmény: #458  Törölt felhasználó
#459
pontosan ,és hamarabb mint bárki gondolnál
Törölt felhasználó 2003. 06. 06. 12:28
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#458
Konkrét?
A konkrét a következő.
Várhatóan még a Q2 egy jelentősebb negatív eredmény lesz.
De a második félév már minden tekintetben jó lesz.
Miért is?
Racionális hatékonyságjavításra utaló intézkedések, forint ismert alakulása, HM megrendelések……….
Va lószínileg egy kiugró eredménykorrigálást fog eredményezni a fedezeti ügyletek alakulása is.
Pletykaszintű információ az egyedi gyártás a DC tulajdonosi szerepvállalásnak lehetősége.
Még az is elképzelhető, hogy ezek a pletykák nagyobb súllyal bírnak az árfolyamra, mint a fentiek.
Jelenleg nagyon nyomott a Rába árfolyam, ha indul és 1150 legyőzve, akkor minden elképzelhető az EU csat. akár 3000 körüli árat is eredményezhet.
Fogy az eladó és ez jó hír.
Úgy tűnik a jelenlegi árfolyam környékén az alja, van.
p.lama
.
Törölt felhasználó 2003. 06. 05. 18:37
#457
Láma nagy rajongással olvasom az irásaidat, de jo lenne ha kiteritenéd a lapjaidat és konkrét dolgokat közölnél velünk reménykedő kisbefektetökkel.
Üdv
elgreco55 2003. 06. 05. 17:35
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#456
Szia Láma !Azért örülök hogy,Béla, csak tudja hogy a lé határozza meg a tudatot ! Amúgy meg meleg van,de van szelünk, mert végére csak enyhe szellő maradt ! elgreco
Törölt felhasználó 2003. 06. 05. 14:06
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#455
No kérem szépen, megtört a jég.
Értehetőbben Béla benyomott egy hüsítő kupicával.
Még is maradok a jelenlegi clubban (Kisbüdös) kezd pezsegni a hangulat, kezd éledezni a közönség.
Béla szerint sokat jelent, hogy valami MNB nevezetű gittegyletben újszelek fújdogálnak.
Miáltal elkezdett gyengülni a forint, persze Béla is tudja, hogy nem csak az egyletben szelesedö helyzet miatt, de azért ez egy változás.
Mert ugye köztudott, hogy az öreg tibetiek állttal közkedvelt mondás, nagy igazságot takar.
Mégpedig: Nem baj, ha meleg van,ha van szeled.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 06. 04. 14:39
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#454
Béla szerint csücsül:)))
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 06. 04. 14:33
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#453
Láma ezt nem csak Béla tudta hanem énis ezért váltotttam át a pénzem dollárba. És ahogy látom jol tettem:)
Törölt felhasználó 2003. 06. 04. 14:31
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#452
Szia Láma!
remélem a Rába- vezetés még mindig csücsül az olcsón vett eurón...
Ja és én azt írtam, hogy szia Láma! Nem azt, hogy szia Rába! Milyen csoda folytán cserélődött ez a két szó ki? :))
üdv
Törölt felhasználó 2003. 06. 04. 13:53
Előzmény: #450  elgreco55
#451
„A FORINT SÁVKÖZEPÉT 282,36-RA TOLTÁK EL........”
Hát igen valami ilyesmit motyogott Béla.(Megjegyzem senki nem hit neki)
Lehet, hogy még is csak kell figyelni erre a hapsira.
p.lama
elgreco55 2003. 06. 04. 05:44
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
Szia Láma !A forintgyengülés,pozi tiv a Rába, exportjára, erre gondolsz ?Elszálhat,mit mond Béla, mikor,vagy ő csak mereng, a szódavízre !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 06. 04. 01:18
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#449
Hát igen.
Béláért felettébb aggódom.
Remélem átmeneti a letargia.
Nézve a technikai elemzéseket, a Rába viszont elszállhat és ebből a megvilágításból, kit érdekel Ica (Ö a csapos) Béla, és nem utolsó sorban a közbiztonság.
A forintgyengülés viszont egy meditativ elmerengést lehet, hogy megérdemel.
p.lama
elgreco55 2003. 06. 03. 23:44
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#448
Hát ez az ! De mi van a mélyben ? Szia Laurion !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 06. 03. 23:39
Előzmény: #446  elgreco55
#447
Vajon Béla absztinenciája összefüggésbe hozható-e a kibontakozó "sörgyári capriccioval"? Most nem issza nedűt, amikor Brau, Heinekken stb...?
Valami van a mélyben... :)

elgreco55 2003. 06. 03. 23:26
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#446
Szia Láma !A déltengeri, beszámolód, egy élmény volt, remélem jól érezted magad ? Az hogy a Béla nem iszik már, nem jó jel!A sör jobb tanácsadó volt neki !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 06. 03. 23:14
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#445
Ja igen, egy valami azért van.
Ez a forint história egy kis pezsgést hozhat a Rábának.
Vagy nem?
Törölt felhasználó 2003. 06. 03. 23:08
Előzmény: #443  Törölt felhasználó
#444
Sziasztok skacok!
Bocs a bizalmas megszólítás miatt.
De hát a déltengereken, rikító virágokkal tarkított ingben szürcsölt ital, megtette a hatását.
A tengerpart homokja és a kolibriként viháncoló enyhén sandaszemű, virágfüzérrel nyakukban, körte alakú kebleiket erotikusan rejtő, nőnemű tündérvirágszálak, teljesen „kiverték belőlem” a közép Európában honos befektetői viselkedést.
Mit nekem Rába, Tőzsde… és egyéb adrenalin szintet egekbe emelő foglalatoskodás.
Fen t említet emlékek, visszatérő gondolatok, ezt megteszik.
Minő keblek!!!
Ica (Ö a csapos) buja, hatalmas, mellkasán hordott emlők után, felüdülés volt szemlélni, keleti csapos lányok, ruhaként hordott virágfüzér alól kivillanó, kiskörtéit.
Sajnos itthon nem jó hírek és állapotok fogadtak.
Spedig: Rába még mindig nem 3000.
Ez talán nem is volna baj, de kérem a kis büdösben is áldatlan állapotok uralkodnak.
Béla antialkoholista fogadalmakat tett.
Jenő az üzletszerűen fojtatott, gazdasági bűncselekmények miatt, miszerint az állam jogos tulajdonát képező Áfonyát lopta, előzetesben bosszantja az adófizetők pénzén fenntartott rácsokkal, díszítet müintézményt.
Ica (Ö a csapos) hab a tortán.
Átment kultúrlény be, kozmetikus, szolárium, pszihológus és még erobikra is jár.
Én mondom kész téboly.
Ráadásul beleszerelmesedett a kidobó fiúba, miáltal alkalmanként, kikerekedett szemekkel néz ki a semmiből a semmibe, a nagy összpontosítás közben, szája nyitva marad, (egyetlen pozitívum) miközben a csapolt ser túlcsordul és a bizományban forgalmazott német eredetű ital kárba vész.
No egyszóval tök leépült a csaj.
Nincs hangulat, nincs zsibongás………,áll az üzlet.
Haza térvén utamról, videó felvételt akartam készíteni kisbüdös életvidám közönségéről.
Sajnos diafilmnek is lassú felvétel sikeredet.
Rába?
Sem mi hír, Béla mélán ül maga előtt, és ásványvizére mered.
Jenő, mint mondtam egyéb elfoglaltságok miatt távol.
Ica (Ö a csapos) házon kívül, bambul bele a nagy jövőbe.
Vélhetően új kocsma felé nézek, ha nem javul a légkör.
Vagy lehet, hogy a déltengerek ringó csípőriszálásai után én vagyok túlpörögve, és többet várok?
Nem tudom.
Időt kérek.)))
p.lama
tib eti:
Kína néha a kicsi kínainak is messze van.
Ui.: Főleg ha nagykövet.
Mellesleg megjegyzem, a felesége mutatós))
Törölt felhasználó 2003. 06. 03. 21:02
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#443
A sok pletyka után végre egy igazi buy signal:
"A Rábához látogatott - munkatársai kíséretében - május 28-án délután Zhao Xidi, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövete.
A látogatás alkalmat adott arra, hogy Pintér István átadja a nagykövetnek a társaság segélycsomagját, melyben egészségügyi védõeszközök szerepelnek."
Bravo
Törölt felhasználó 2003. 06. 02. 14:38
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#442
Gyere haza gyorsan és biztasd egy kicsit a piacot... :)
Törölt felhasználó 2003. 05. 30. 10:55
#441
Na gondoltam írok ide valamit, mert még úgy elsűlyed a tpoic, hogy Láma nem találja meg, ha visszatér.
Egyébként ma megint lehet valami komolyabb mozgás, szépen nőnek az ajánlatok mindkét oldalon...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek