Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:34
Előzmény: #3279  Törölt felhasználó
#3280
Viszont jellemző a kétkezi melósokra az a mentalitás, hogy csak a kétkezi munka az igazi munka...
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:33
Előzmény: #3277  gbaker
#3279
Mellélőttél.
gbaker 2010. 10. 01. 18:24
Előzmény: #3276  Törölt felhasználó
#3278
Te is így jársz, ha nem oszlik a lilaköd:
link
gbaker 2010. 10. 01. 17:59
Előzmény: #3271  Törölt felhasználó
#3277
Te vagy az a tipikus semmihez sem értő okoskodó, aki elolvasott néhány könyvet, szerzett valami végzettséget igazoló papírt. Igazából egy villanykapcsolót sem tudsz felszerelni, ha kikerülnél a valóságba, a védett környezetedből meghalnál. Sajnos, hozzád hasonlók irányították ezt az országot, ezért tartunk itt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:28
Előzmény: #3272  Törölt felhasználó
#3276
Hát gbaker tőled aztán várhatok higgadt, személyeskedéstől mentes, érdemi hozzászólást. Ez eddig se ment neked. Azért most még reménykedek, hátha ma sikerül.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:27
Előzmény: #3273  pampa
#3275
A 3. pontra külön reagálok.
"Gyakorlatilag igen.
Abban az esetben,ha tudatosul,hogy le is lőhetik őket akkor talán lenne visszatartó ereje"

Ezzel több baj is van.
1. Ezt arra válaszoltad, hogy gyereket is lelőhetnek. Egy gyerekben kevésbé "tudatosul" ez előre. Márpedig, ha egy idegbeteg boltos akár a gyanúja miatt is lelőhet egy gyereket, az nagy baj.
2. MINDEN intézkedésnél, döntésnél, új szabálynál nem csak azt kell megnézni, mi az, amiben ez segít. Hanem az is, hogy milyen negatív következményei lehetnek. Most Magyarországon egy olyan társadalomban, ami tele van indulattal, feszültséggel, ahol mindenki mindig a másikra mutogat, stb. stb. ilyen körülmények között szvsz sokkal többet árt a rendszered, mint használ. Ugyanis baromi könnyen kijátszható lesz és a bűnelkövetők minden tettüket ön-, ill. vagyonvédelemre hivatkozva fognak majd megtenni. Így összességében lehet, hogy kiszűrtél néhány ezer félős, piti bolti tolvajt, autófeltörő gyereket, meg lakásba besurranó piti bűnözőt. Viszont hihetetlenül veszélyes eszközt adtál mindenki és így a valódi bűnözők kezébe is. Összességében valószínűleg többet ártasz, mint használsz a rendszerrel. Ezt végig gondoltad? Nem hiszem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:22
Előzmény: #3273  pampa
#3274
1. Oké. Ebben az esetben már csak azt nem értem, hogy ha pénzt nem is kapnának, hanem továbbképzést, az ellen miért hőbörögtél? Hiszen az méginkább célhoz kötött támogatás. Nem költheti el akármire, mint a pénz. Itt önellentmondásban vagy.
2. Ok, így már elfogadom ezt az álláspontot. Egyet nem értek vele. Így ugyanis rengeteg rosszul, vagy átlagos körül kereső család helyzetét nehezíted meg. Amellett, hogy kiszűröd a megélhetési gyerekgyártást, az ilyen, egyébként normálisan dolgozó családok esetében is megnehezíted a 2-3 gyerek vállalást. Ami tovább veszélyeztetheti, az amúgy is gyatra születésszámot és a fogyó népességünket. Én inkább abban látnám a megoldást, hogy pénz helyett itt is másképpen adnám ezt a támogatást: kaja, iskolaétkezés, tankönyv, könyv, ruha, utazási támogatás, számítógép, internet, nyelvtanfolyam, magántanár, stb. stb. stb..
pampa 2010. 10. 01. 17:15
Előzmény: #3269  Törölt felhasználó
#3273
Igen. A segély összegét leutalni az önkormányzatoknak és ők közmunkavégzés ellenében fizetnének.
Természetesen a születendő gyermekekre vetítve.
Gyakorlatilag igen.
Abban az esetben,ha tudatosul,hogy le is lőhetik őket akkor talán lenne visszatartó ereje,és azt nem tudom elfogadni,hogy a szabad fegyverviseléss nőne a fegyverrel elkövetett bűncselekmények száma. A bűnözök most is tartanak fegyvet illegálisan.

Családik Átmeneti Otthona
Gyermekek......
Nők.......
Ilyen helyen lehet tapasztalatot szerezni,az itt élők jelentős része a mélyszegények köréből tevődik ki.
Etnikum független.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:10
Előzmény: #3265  gbaker
#3272
Gbaker: a személyeskedés helyett inkább várom a konkrétumokat és érveket. Szóval mi és miért volt "marhaság" abban, amit írtam és milyen javaslataid lennének. Néhány pontban foglald össze kérlek. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:09
Előzmény: #3265  gbaker
#3271
A te szinted tipikusan az a kocsmai szint, ahol megmondják a tutit. Mocskos, hülye politikusok - majd én. Mocskos, hülye bankárok - majd én. Stb. stb. Mindezt semmilyen végzettséggel, tudással.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:07
Előzmény: #3268  pampa
#3270
Nem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:06
Előzmény: #3267  pampa
#3269
1. Pénz helyett munka ellenében adni a segélyt. Közmunkára gondolsz?
2. CSP-t csak egy gyerek után. Ez jó. De ahol most 7 van, azokkal mi lesz? Világos, hogy ez a rendszer ROSSZ volt. Na de ezt egycsapásra nem szüntetheted meg, mert egy 7 gyerekes családnál 7 gyereket löksz ki az utcára ezzel azonnal, akik SEMMIRŐL NEM TEHETNEK. Tehát hogy gondoltad?
3. "minden jogot megadni az állampolgároknak életük és vagyonuk védelmére". Minden? Ezt hogy érted? Írj példát. Mondjuk egy boltos megölheti a bolti tolvajt? Ha gyerek akkor is?
pampa 2010. 10. 01. 17:05
Előzmény: #3262  Törölt felhasználó
#3268
penznyelo

Tudod mit takarnak ezek a betűk?
CSÁO
GyÁO
NÁO
pampa 2010. 10. 01. 17:03
Előzmény: #3262  Törölt felhasználó
#3267
"Már többször leírtam a megoldás a pénz. El kell venni az összes segélyt és csak munkavégzés ellenébe adni.
A CSP-ot csak egy gyermek után alanyi jogon és minden további után visszaigényelni a befizetett adó és járulék terhére.

És ezzel párhuzamosan megerősíteni a rendőrséget és minden jogot megadni az állampolgároknak életük és vagyonuk védelmére."

Ez az amit én tartanék elfogadhatónak.

Esetleg még az oktatást is fizetőssé lehetne tenni és megszünteni a kötelező iskoláztatást. Természetesen a tandíj összegéért ingyenes étkeztetést adni a gyermekeknek. Így senkit sem érne hátrány.
szvsz
gbaker 2010. 10. 01. 17:00
Előzmény: #3264  Törölt felhasználó
#3266
Menj ki terepre, tapasztalj, ne a más f@szával verd a csalánt!
gbaker 2010. 10. 01. 16:55
Előzmény: #3264  Törölt felhasználó
#3265
Ha Te csak az ezred részét megtanultad volna annak amit én, nem beszélnél ilyen marhaságokat.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:51
Előzmény: #3263  gbaker
#3264
Hőbörgés helyett inkább olvasd el az előző néhány oldalt is, ne csak a bemásolt hírt. Sokat tanulhatsz belőle, ha már önálló gondolataid nincsenek a fröcsögésen kívül.
gbaker 2010. 10. 01. 16:48
Előzmény: #3223  pampa
#3263
Ez diszkrimináció és kirekesztés amely ellen nagyon határozottan fel kell lépni. Remélem ezt pénznyelő, az EBH, a jogvédők, az antifák nem hagyják szó nélkül. Ez egy demokráciában megengedhetetlen. Mikor lesz a demonstráció?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:45
Előzmény: #3261  pampa
#3262
"Van egy ideális megoldás mindenki számára amit elképzelne. Mindenkinél más,más... .
Én leírtam egy számomra elfogadhatót"

Bizonyára az én figyelmemet kerülte el, de én nem láttam ilyet. Kérlek pár mondatban foglald össze a te roma-ügyi megoldási ötleteidet. (azt, hogy 40 éve mi volt, azt hagyjuk, hogy itt-ott mi volt, hagyjuk, Olaszliszkát, meg hogy sok a cigány tolvaj, hagyjuk, meg a személyeskedést is - érzelmektől mentes, jövőbe mutató megoldási ötleteket várok néhány pontban). Megköszönöm előre is.
pampa 2010. 10. 01. 16:42
Előzmény: #3260  Törölt felhasználó
#3261
Látod megint bizonyítod,hogy csak a kötekedés a szöveg kiforgatása a célod, nem a megértése.

Van egy ideális megoldás mindenki számára amit elképzelne. Mindenkinél más,más... .
Én leírtam egy számomra elfogadhatót,de ha ezt nem alkalmazza senki akkor el tudom fogadni pl. ezt a Szlovák módszert is. De ha ezt sem vezetik be akkor tudomásul veszem azt ami van mivel nem tehetek mást. Így érted?

És az oktatás,képzés mint megoldás már elavult. Lejárt a szavatossága, volt rá 20 év nem válltotta be a hozzá fűzött reményeket. Szerinted a szülő most fog ráébredni,hogy annak idején milyen hülye voltam amikor elblicceltem az iskolába járást és nem szereztem szakmát amivel munkát tudnék vállalni? De bizony ezt már nem engedem meg a gyermekemnek és mindent elkövetek annak érdekében,hogy ő ne ezt az utat járja?

Éltél te már közöttük? Hallgattad már a beszélgetésüket egymás között? Próbáltad már tanítani őket valamire? Esetleg szakmára? Van bármilyen tapasztalatod róluk? Nem olyanra gondolok amit a neten olvastál,hanem amit a saját bőrödön tapasztaltál?

Mert én sajnos mindet próbáltam,és különböző területeken....

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek